Bitcoin mining

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #45 kdy: 12. 12. 2013, 22:16:55 »
Na zaklade coho si presvedceny o tom ze mas pravdu?
Nemám potřebu ti nic dokazovat. Odkázal jsem tě na literaturu, což je asi tak všechno, co pro tebe můžu udělat.


Re:Bitcoin mining
« Odpověď #46 kdy: 12. 12. 2013, 22:28:51 »
ked jednu knihu precitaju 10 kazdy ju pochopi inak...vsimne si ine veci, ktore povazuje za podstatne....a diskusia je o tom aby si ludia navzajom vydiskutovali tieto veci...ja som napisal svoj nazor a pekne som vas poziadal aby ste mi vysvetlili resp. odpovedali na veci ktorym nechapem v jednoduchosti....ono odkazat na zdroje viem aj ja...ale o tom diskusia nie je...
Inak dospeli sme do krasnej doby kde sa ludia verejne dehonestuju, utocia na seba, ponizuju.... ale zvacsa najviac nadavaju na druhych ti, ktory zazivaju najvacsiu psychicku tryzen vnutorne....
...ako bol ten pokus s potkanmi, kedy skumali mozgy potkanom agresorom a vysledky ukazali ze tito agresori zazivali omnoho vacsi stres ako potkany sikanovane....:)

neRuda

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #47 kdy: 12. 12. 2013, 23:15:23 »
ked jednu knihu precitaju 10 kazdy ju pochopi inak...

jestli jsi to tak mel i se slabikarem, tak to je vazne ... ;-)

Tom Liberec

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #48 kdy: 12. 12. 2013, 23:35:57 »
Omlouvám se nějak jsem si nevšiml, centrálni banky a centrální bankéři s občany diskutují?  V čem nám pomůže se bavit o modelech které nemáme k dispozici? Kdy je na občany státu nahlíženo většinou jako na matematický průměr.

A opravdu nás ohrozí cílovani inflace 2 procenta? Mohla ČNB dělat něco výrazně odlišného než Fed a hlavně ECB? Stači se podívat na Polsko a Maďarsko a měli by jsme ČNB poděkovat za to že jsme hyperinflaci nikdy nepoznali?

A hlavně jaky vztah to ma k těžbě bitcoinu?  Bitcoin je o něčem jiném.  Dovedu si představit nákup potravin za stříbro,  či zlato při totálním zhroucení společnosti. A to je dost možná zlato trochu fetiš.  Za bitcoin si pokud se zhroutí trh státních dluhopisů koupím co a kde?

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #49 kdy: 13. 12. 2013, 01:37:59 »
ked jednu knihu precitaju 10 kazdy ju pochopi inak...vsimne si ine veci, ktore povazuje za podstatne....a diskusia je o tom aby si ludia navzajom vydiskutovali tieto veci...
Nejsem vůbec proti diskusi, naopak! Pojďme diskutovat! Můžeme se bavit o tom, co si myslíme, že je na btc zajímavé, čím se liší od fiat money, proč si myslíme, že je to budoucnost, nebo proč si to nemyslíme.

Akorát se prostě nedá začít tím, že přijde automechanik na onkologii, vysvětlí všem, že rakovina vzniká únavou očního nervu a když je upozorněn, že se mýlí, řekne, že když si učebnici anatomie přečte 10 lidí, každý ji pochopí jinak.

Diskuse vyžaduje respekt k faktům. Pokud fakta programově nehodlám respektovat, pak to není diskuse ale blábolení a halucinace.

ja som napisal svoj nazor
Fungování bankovního systému ale není otázka názoru. Není možný mít názor na to, jestli voda teče nahoru nebo dolů. Aspoň ne mimo zdi psychiatrické léčebny a nálevny 4. cenové.

a pekne som vas poziadal aby ste mi vysvetlili resp. odpovedali na veci ktorym nechapem v jednoduchosti....ono odkazat na zdroje viem aj ja...ale o tom diskusia nie je...
O tom právěže diskuse je. Řeknu svůj názor, předložím argumenty, jak jsem na to přišel, a zdroje relevantních faktů.

Jestli tou otázkou myslíš tohle:
Co je pointa tak ak sa vytlaci miliarda, vsetky v obehu pridu o tuto hodnotu...alebo sa mylim ak ano, poprosim vysvetlenie
tak se omlouvám, ona trochu zapadla v tom ostatním...

Prvně bych si uvědomil, že ekonomie je společenská věda. Takže i když třeba tvrdí, že zná nějaké zákony tvrdosti fyzikálních zákonů, bral bych to s rezervou. Za druhé: ekonomové mají krásnou magickou formulku "ceteris paribus" - tj. "aniž se cokoli ostatního změní". Prostě změním jenom jednu veličinu a nic jiného a koukám, co se stane. Problém je, že takové podmínky ve skutečnosti nikdy nejsou, protože v reálných ekonomikách se mění furt všecho.

Takže ceteris paribus abraka dabra, cos napsal, to je pravda. Ale je nejspíš trochu složitější, než jenom tohle. Když se coby neekonom pustím na tenký led něčeho, čemu moc nerozumím, myslím, že by např. celkem klidně stačilo, aby se zároveň s tím tisknutím miliardy snižoval objem půjček nebo zpomalovala rychlost oběhu peněz a k žádnému snižování hodnoty nedojde. Ale rád se necham opravit, pokud se tady nějaký ekonom vyskytne :)

Pak je taky pro mě osobně otázka, co to vlastně ta hodnota peněz je. Je to kupní síla? Ok. Potom v případě, že vyhoří v Asii nějaká továrna na RAMky a já jako správný ajťák RAMky snídám, obědvám, večeřím a v noci se jima přikrývám, tak reálně z mého pohledu moje úspory ztratily hodnotu, protože ty RAMky jsou prostě najednou dražší. A žádný zásah centrální banky jsem k tomu vůbec nepotřeboval. Moje peníze prostě v mých očích ztratily hodotu, protože si za ně nemůžu koupit to, co jsem si za ně mohl koupit včera. A to jenom kvůli tomu, že nějakej trouba v Asii zakopl o svářečku.

TL;DR: je to prostě haluz s těma prachama no, s jednovětými "vysvětleními" si asi nevystačíme...


Pavel...

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #50 kdy: 13. 12. 2013, 07:33:38 »
Ked si vezmes pozicku - banka by mala mat 10% sumy, ktoru poziciava, zvysok si zoberie z centralnej banky...ty mas splatit dvojnasobok...cize 100% penazi mas pridat do systemu - teda vznikli fiktivne.....
No a takhle to právě vůbec není. Doporučuju si to nastudovat v jakékoliv učebnici základů makroekonomie.
...

Zbytocne amaterska, hlupa a arogantna reakcia na trivialitu. Predrecnik ma dokonca zo svojho uhla pohladu pravdu a tu ziadnen Samuelson nevyvracia, naopak explicitne to narodne banky vyuzivaju ci cieleni inflacie. Len ocakavany efekt (znehodnotenie uspor populacie o prislusnu pozicku) priamociaro nenastava.

Strucne pre predrecnika: hodnota penazi v penazenke nezavisi LEN od mnozstva "bezcennych" papierikov v obehu.
Ked pocet ludi narastie na dvojnasobok, tak bez znehodnotenia uspor si moze "niekto" prilepsit tym, ze vypusti do obehu 100% sucasneho objemu penazi. (samozrejme funguje to aj naopak, takze to nie je az taka uzasna zlata bana ako to na prvy pohlad vyzera)

Podobne mozno hovorit o rychlosti obehu penazi, zakonniku prace a dalsich aspektoch ktore z toho robia pomerne znacny gulas.

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #51 kdy: 13. 12. 2013, 07:38:41 »
Podla mna knizky kde su pisane zakony ekonomiky uz davno nefunguju spravne, kedze za peniazmy su tahy ludi, skupin - vid. podvody s manipulovanim libor sadzby, umele tlacenie penazi....to ze dolar nepadol je len preto ze usa vedie imperialisticku politiku a je to svetove platidlo....co pomaly nemusi byt a ked sa zacnu nadnarodne obchody robit v rubloch a juanoch...je tu koniec dolaru a zacne cesta meny zimbabwe....
http://www.ronpaul.com/tag/fiat-money/
http://globalresearch.ca/search?q=fiat+money

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #52 kdy: 13. 12. 2013, 08:04:45 »
Souhlasím s tím, že ne vše je dnes v ekonomii počítáno, modelováno, predikováno správně. I s tím, že některé poučky přestávají platit.

K Bitcoinu se nyní vyjadřuje i z řad ekonomů kde kdo :  http://byznys.ihned.cz/trhy-a-investice/c1-61411390-je-digitalni-mena-bitcoin-rozumnou-investici-ci-nikoliv-ptali-jste-se-odbornika

Podnětné jsou i diskuze nad krokem ČNB, například Máte slovo Michaely Jílkové. Bohužel ani Pavel Kohout ani nikdo jiný tam neřekl o problému s "tiskem peněz" ( Fed v USA, ECB, Bank of Englang v Evropě ). Neustále je nám předkládáno, že měny a ekonomiky států a EU a EMU řídí odborníci, ti však nemají a neshodnou se na exit strategii tištění. Navíc přiznám se mi není zcela jasná ta údajná karanténa, či oddělení takto vzniklých peněz aby nespustily inflaci jak to tvrdí Mario Draghi.

http://dialog.ihned.cz/machacek/c1-61383190-predstavuji-virtualni-meny-hrozbu

Již od začátku krize se ví, že se mnoho skutečností řeší nesprávně. Např.příliš velké banky a zajišťovny na pád, morální riziko, peníze mimo reálnou ekonomiku, další integrace EU ke které nedostala EU + EMU mandát ( Evropská ústava vs. Lisabonská smlouva ), nemožnost vyrovnat nerovnováhy na okraji EMU ........ V USA už je i poukaz na nutnost dodržovat rozpočtovou zodpovědnost brán jako div ne finanční terorizmus proti národu. Pravidla a podmínky pro členství v EMU splňují jen 3.státy. Kampak se nám poděla a poděje zaměstnanost.  A zejména nové nápady na řešení nezaměstnanosti a růstu :

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61371360-negativni-uroky-a-einsteinovo-silenstvi

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-zeleny.php

Sociologické názory prof.Kellera :  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Keller-odsoudil-mocne-elity-typu-Schwarzenberga-i-novinare-Dodal-ceho-se-boji-po-volbach-289507

Nevím jak Vy, ale já s toho dobrý pocit nemám a nemyslím si, že mi Bitcoin pomůže. A to nemám žádné finanční dluhy.




 

beton

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #53 kdy: 13. 12. 2013, 08:21:19 »
Těžba na CPU a GPU je v podstatě ztrátová.
Pro vyzkoušení je ideální ASICMiner Block Erupter USB 330MH/s nejlépe s Raspberry Pi a nainstalovaným Minepeonem...
Tato sestava má šanci na sebe vydělat a vydělávat


Pavel...

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #54 kdy: 13. 12. 2013, 09:20:01 »
Nevím jak Vy, ale já s toho dobrý pocit nemám a nemyslím si, že mi Bitcoin pomůže. A to nemám žádné finanční dluhy.

Bitcoin patri k vyvoju, ktory mozno sledovat v suvislosti s technickym pokrokom.
Strucne povedane: prestava zalezat na elitach/odbornikoch/zidoch/etc a realne rozhodovanie sa presuva do ruk ludi/plebsu/davu/etc.

Zakladne ekonomicke poucky o "dobrych" a "zlych" peniazoch davaju predstavu o ocakavatelnom vyvoji.
To, ze Bitcoin mozno prirovnat k papierikom Johna Lawa je vec druha.

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #55 kdy: 13. 12. 2013, 09:34:19 »
Bohužel podle mého názoru padá jedna z hlavních výhod bitcoinu a to ta, že je nezávislý na vládách. Sice vlády nemohou tisknout další peníze nebo spíše dluh, ale stačí aby někdo ve vedení Číny řekl cosi o kontrole a kurz letí dolů.

Pokud by přestávalo záležet na odbornících, tedy s toho co Pavel ... píše zejména Fedu, tak to zřejmě ještě dlouho ne. Vlády mají moc výkonnou a tím právo určovat čím se bude platit, čím budou hrazeny daně, no a pak tu máme zákon o účetnictví ....

Technický pokrok v souvislosti s bitcoinem je poměrně sporná záležitost, když se vlastníkovi určité hodnoty v té měně může zrovna tak technologicky "vypařit".

Už tady z diskutujících někdy někdo nějaký bitcoin, nebo část vytěžil jak a v jaké době?  A existuje nějaký vzorec nárůstu obtížnosti těžby? Započítává vůbec skutečnost jaké objemy komponent se vyrábějí v Číně a kolik lidí se tam může pustit do těžby? No a pak tu máme Indii .......   

Pavel...

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #56 kdy: 13. 12. 2013, 09:47:04 »
Bohužel podle mého názoru padá jedna z hlavních výhod bitcoinu a to ta, že je nezávislý na vládách. Sice vlády nemohou tisknout další peníze nebo spíše dluh, ale stačí aby někdo ve vedení Číny řekl cosi o kontrole a kurz letí dolů.

S malym trhom moze kyvat hocikto, nielen cinska vlada.

Pokud by přestávalo záležet na odbornících, tedy s toho co Pavel ... píše zejména Fedu, tak to zřejmě ještě dlouho ne. Vlády mají moc výkonnou a tím právo určovat čím se bude platit, čím budou hrazeny daně, no a pak tu máme zákon o účetnictví ....

Pred par storociami ked ste chceli lepsiu hudbu, museli ste platit orchester. Teraz vam staci chvilu popracovat a kupite si iCosi.
Ked ste chceli nieco vyviest, zaplatili ste dan kazdemu zemepanovi po ceste, teraz mozte skusat aj vy danovu optimalizaciu.
...

Už tady z diskutujících někdy někdo nějaký bitcoin, nebo část vytěžil jak a v jaké době? 

Mozte zlato pouzivat aj bez toho aby ste sa vrtali v zemi.
Pouzivanie Bitcoinu a tazba su dve rozne veci.

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #57 kdy: 13. 12. 2013, 10:59:34 »
Zbytocne amaterska, hlupa a arogantna reakcia na trivialitu. Predrecnik ma dokonca zo svojho uhla pohladu pravdu a tu ziadnen Samuelson nevyvracia, naopak explicitne to narodne banky vyuzivaju ci cieleni inflacie. Len ocakavany efekt (znehodnotenie uspor populacie o prislusnu pozicku) priamociaro nenastava.
Reagoval jsem na to, na co jsem reagoval:
1. Ked si vezmes pozicku - banka by mala mat 10% sumy, ktoru poziciava, zvysok si zoberie z centralnej banky
2. ty mas splatit dvojnasobok...cize 100% penazi mas pridat do systemu

Napsal jsem přece v poslední reakci jasně, že v principu je ta poučka je správně, akorát si Rado špatně vysvětluje ten mechanismus, kterým to funguje a na těch dvou citovaných větách je to celkem jasně vidět.

Ked pocet ludi narastie na dvojnasobok, tak bez znehodnotenia uspor si moze "niekto" prilepsit tym, ze vypusti do obehu 100% sucasneho objemu penazi. (samozrejme funguje to aj naopak, takze to nie je az taka uzasna zlata bana ako to na prvy pohlad vyzera)
Především tohle není nějaká tragická magická událost, ale neustále se to děje - s každou půjčkou z banky se objem peněz zvyšuje a s každým splacením dluhu se snižuje. Proto jsem psal, že je prostě potřeba rozumět procesu tvorby peněz a hlavně multiplikaci vkladů.

Docela dobře je to vysvětlené tady: http://www.euroekonom.cz/ekonomie-clanky.php?type=lekce14

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #58 kdy: 13. 12. 2013, 11:08:12 »
Už tady z diskutujících někdy někdo nějaký bitcoin, nebo část vytěžil jak a v jaké době? 
Já jsem si ze zájmu zkusil těžbu PrimeCoinu, abych si to zkusil na vlastní hardware ;) a líp to celý pochopil.

PrimeCoin je pro mě zajímavější tím, že:
1. se dá těžit na CPU, bez jakéhokoli specialního hw
2. těžba spočívá v hldání prvočísel se zajímavými matematickými vlastnostmi, takže vytěžená čísla mají i jakoustakous hodnotu (vědeckou)

Každopádně za normálních podmínek s normálním počítačem to za současných cen nepokryje ani cenu spálené elektřiny. Plus čím víc kryptoměn bude, tím menší je šance na úspěch kterékoli z nich. Když už je princip dobře známý, je snadný vytvořit jeho klon s trochu pozměněnými vlastnostmi a začít ho propagovat - což je princip přesně stejný jako snažit se přesvědčit lidi, aby začali platit třeba těma špinavýma ponožkama...

Martin Hudec_neprihlasen

Re:Bitcoin mining
« Odpověď #59 kdy: 13. 12. 2013, 11:17:07 »
Bitcoin patri k vyvoju, ktory mozno sledovat v suvislosti s technickym pokrokom.
Strucne povedane: prestava zalezat na elitach/odbornikoch/zidoch/etc a realne rozhodovanie sa presuva do ruk ludi/plebsu/davu/etc.

Tak tady s vami nemohu souhlasit.

Bitcoin nezavisi na odbornicich a elitach? Presouva se k plebsu?
Jeho pouzivani ano, ale to je stejne, jako klasicke penize. Bitcoin sam o sobe vznikl v mozku odborniku (programatoru) a tudiz elity (intelektualni). Pro plebs je tezke i vubec pochopit, jak Bitcoin funguje.

Staci se podivat, jak si hackeri (take odbornici a elita) pohravaji s vykradanim burz a uschoven --> a co na to ten plebs? Nic. Ma proste smulu. Nic s tim neudela... To same s tezenim: pochybuji, ze nekdo z plebsu si zacne na internetu shanet specialni tezebni zarizeni (jelikoz normalni pocitac = CPU/GPU uz se nevyplati) a pocitat si, jestli se mu to vyplati. Takze i tezba je v rukou "elity".

Takze z tohoto pohledu je na tom bitcoin uplne stejne jako normalni penize. Jen byla jedna elita (bankeri atd.) nahrazena jinou elitou (programatori, hackeri atd.).

IMHO plebs nikdy takoveto veci ve svych rukou mit nebude a ani nemuze. Nadprumerni jedinci vzdy najdou zpusob, jak jejich (inteligencni) vyhody vyuzit/zneuzit ve vlastni prospech a plebs bude vzdy jen prostredek jak toho dosahnou.

Nejsem pesimista ani nejaky Mr. Doom, ale to proste vychazi z lidske natury. Staci pozorovat minulost a soucasnost. Presne na to dojel i komunismus: puvodni myslenka vlady "plebsu" byla zneuzita k tomu, aby si par nadprumerne inteligentnich lidi (s podprumernym svedomim) privlastnilo moc a z "plebsu" udelalo pouze stado ovci.
To same s cirkvemi, nacisty, bankeri, Madoffem,...
Prikladu je nekonecne...
Bohuzel...