Naše drahá Alza

Lukas

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #30 kdy: 19. 12. 2012, 08:47:41 »
Citace
Ani náhodou. Normální člověk, totiž není školený na tuhle práci a tak pokud tam nechodí často, bude zdržovat daleko víc, než kdyby to za něj udělal prodavač. Zkus si třeba jít do teska k samoobslužné pokladně a naklapej tam 5 rohlíků (nebo třeba můj problém, poraď si se zmačkanými penězi). Na podobných úkonech skončí naprostá většina lidí. Jenže člověk stojí peníze prodejce a automat mrhá čas zákazníka.
Nevim jak vy, ale ja jsem v Alze v tomhle smeru spokojen. Fronty u tech automatu jsem videl ted o vanoce 2(!) lidi, obycejne necekam vubec. Rychlost vyrizeni velmi dobra, vsici co tam chodi si uz zvykli a jde to fakt rychle. Cekani na vydani je vec druha, tam by nejaky lidi navic vzit mohli.
Jinak co se tyka 5 rohliku tak ano, chodim k tem automatum pac je diky bohu ( zatim ) vetsina lidi nema rada a nejsou tam fronty. Natukam, hodim drobne, jdu.
Jsem holt mladsi rocnik na automaty zvyklej, ten kdo vymyslel ovladani tech aplikaci to mel v mozku zadratovane podobne jako ja, takze celkove to pro me je casova uspora.


Don

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #31 kdy: 19. 12. 2012, 08:56:31 »
V Alze jsem si kupoval noťas. Nejdříve jsem měl problém s automatem. Fronta u něj byla kolem celé prodejny. Až jsem se k němu dostal bral pouze papírové, sdířka pro kovové byla přelepena. Po zvládnutí automatu jsem čekal na zboží. Doběhl borec. Hodil krabici z půl metra na pult, přiložil dva papíry a zmizl. K noťasu jsem měl dostat baťoh. Ten nikde. Čekal jsem 5min než borec došel znovu. Celkem jsem tam strávil cc 25min.
Dobré zkušenosti mám s alfacomp.cz. Ceny jsou průměrné, rychlost dodání slušná. Na prodejně mnoho věcí mají skladem. Proškolení prodejci vždy dobře poradí.

adam

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #32 kdy: 19. 12. 2012, 09:07:46 »
Fronty u tech automatu jsem videl ted o vanoce 2(!) lidi, obycejne necekam vubec.
Frontu tam vidím pokaždé - stačí mi se ohlédnout, když se popatnáctý snažím opsat ten zatracený kód z SMSky ťukáním na obrazovku. (Docela bych uvítal normální klávesnici, dotykáče si evidentně s mými prsty vůbec nerozumí.)

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #33 kdy: 19. 12. 2012, 09:24:26 »
Zkus si třeba jít do teska k samoobslužné pokladně a naklapej tam 5 rohlíků (nebo třeba můj problém, poraď si se zmačkanými penězi).
tam se sazi na to ze opakovani je matka moudrosti. pro me je tohle v tesku super vec ze nemusim cekat fronty.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #34 kdy: 19. 12. 2012, 10:03:42 »
No já mám prostě raději lidi, než automaty. Nevím proč, ale vždycky si vzpomenu na film Vratné láhve a na ty tři skvrny ... Nicméně u těch láhví je taky sranda, když skenuje basu, pak jí odmítne, vy jí otočíte a ona projede ... celkem běžná situace. S automatem moc nepokecáte, to s člověkem se dá. Minimálně ten pozdrav. Nedej bože, když na mne automat promluví. Ne v tomto směru automaty nemám rád, třebaže někdy věc urychlí a není problém je ovládat. Co potom z těch lidí bude, když na každém kroku bude nějakej robot?


Petr

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #35 kdy: 19. 12. 2012, 10:56:57 »
No já mám jen jednu zkušenost s reklamací v Alze a spokojenost  ;D

Jednou jsem zkouřenej zapojoval notebook a napájení jsem omylem "přiložil" ke vstupu antény do USB tv tuneru-obojí je kulatý no ;D Přeskočila jiskra a TV tuner v pr... Poslal jsem na reklamaci, dostal zpět peníze a koupil kvalitnější od AverTv.  :)

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #36 kdy: 19. 12. 2012, 11:32:21 »
No já mám prostě raději lidi, než automaty. Nevím proč, ale vždycky si vzpomenu na film Vratné láhve a na ty tři skvrny ... Nicméně u těch láhví je taky sranda, když skenuje basu, pak jí odmítne, vy jí otočíte a ona projede ... celkem běžná situace. S automatem moc nepokecáte, to s člověkem se dá. Minimálně ten pozdrav. Nedej bože, když na mne automat promluví. Ne v tomto směru automaty nemám rád, třebaže někdy věc urychlí a není problém je ovládat. Co potom z těch lidí bude, když na každém kroku bude nějakej robot?

Pak se budou moct venovat dulezitejsim vecem nez pocitanim lahvacu v marketu.
K te alze....jo obcas se to posere ale porad je ten automat daleko efektivnejsi nez jak to bylo predtim. V Brnenskym Mallu taky dali automaty kdyz se presunovali na Novy sady z Bast.

JS

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #37 kdy: 19. 12. 2012, 11:44:38 »
Co potom z těch lidí bude, když na každém kroku bude nějakej robot?

Japonci! A budou se moct venovat tem dulezitejsim vecem: http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_popular_culture!

marwyn

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #38 kdy: 19. 12. 2012, 13:47:56 »
Dobrý trik je se svátkem... den před nákupem zaregistruji novou registraci na člověka, který má zítra svátek a ráno mě čeká v emailu kupon na 5% slevu...

To může být dost "o hubu" protože to je jednak poněkud podvod a jednak soudy potvrdily, že se nefunguje automatické přenášení záruky.
Tj. pokud máš od prodejce záruku a zboží prodáš, neznamená to, že si záruku na tvůj doklad může uplatnit i někdo jiný.

Stejný to je s tím, že si spustíš individuální slevový tornádo pomocí triku že.

Nesmysl. Prodejce je povinnen mi vystavit fakturu bez jména. Jako drobný prodej. Takže při reklamaci žádný takový uměle vymyšlený problém nevzniká.

KapitánRUM

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #39 kdy: 19. 12. 2012, 14:09:28 »
Povinen ano, pokud o to přímo požádáš, nicméně o to musíš požádat, ne že to bude automatické.

KapitánRUM

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #40 kdy: 19. 12. 2012, 14:10:31 »
Něco jiného to je v obchodě, kde se neregistruješ, ale pokud v ALZA vyplníš všechny údaje, pak je budeš mít i na dokladu, pokud samozřejmě neřekneš že je tam mít nechceš.

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #41 kdy: 10. 05. 2013, 12:56:06 »
KapitánRum nadhodil i další problém. Tím může být třeba v Liberci parkování u konkrétního obchodu. V zimě bych to s parkováním v novém obchoďáku, kde mi někdo flákne auto až ke dveřím a dopravou třeba do CSC na svém vozíku v zimě rozhodně vzdal. Mironet funguje dobře do druhého dne až do baráku. 100Mega v Liberci, mám domluvený donesení do auta, zatím nevyužívám parkuje se tam dobře. OZO Liberec by zřejmě pro většinu diskutujících bylo drahé.
Ovšem doby kdy jsem na invalidním vozíku někomu něco montil jsou dávno pryč, poměrně hodně práce a dopravování sebe a zboží, celkově poměrně tvrdý chleba. Zvlášť když si umím sáhnout na daleko měkčí peníze.
Nicméně do CZC jedu v pondělí.  Legrace bude, když se časem ukáže, že KapitánRUM je jeden z dodavatelů mého šéfa.

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #42 kdy: 12. 07. 2013, 09:50:38 »
Ono Alze neni treba pokazde psat. Staci vyuzivat slevovych kuponu. Podivej treba na stranku http://www.kuponslevovy.cz/obchody/alza-cz Tady je jich spousta aktualne platnych. Obycejne pak resi slevy 3-20%.
A odpada ten opruz s tim jim kvuli kazdemu nakupu psat.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #43 kdy: 12. 07. 2013, 11:42:14 »
Alzu už bych neřešil, oproti ní jsou i lepší, levnější a snaživější obchodníci, kteří nedělají s reklamací takové drahoty a nedívají se na mne jako na podezřelého. Chybí jim lidskost a proto u nich již nenakupuji, jen ve velké nouzi, protože mají skoro pořád otevřeno.

Majka

Re:Naše drahá Alza
« Odpověď #44 kdy: 24. 07. 2013, 00:24:42 »
Ono Alze neni treba pokazde psat. Staci vyuzivat slevovych kuponu. Podivej treba na stranku http://www.kuponslevovy.cz/obchody/alza-cz Tady je jich spousta aktualne platnych. Obycejne pak resi slevy 3-20%.
A odpada ten opruz s tim jim kvuli kazdemu nakupu psat.

Mnoho kupónů do Alzy je také na http://slevovykupon.net/stores/alza-cz/