Jakou střední školu pro co nejvyšší plat?

Jakou střední školu pro co nejvyšší plat?
« kdy: 14. 11. 2012, 14:50:49 »
Zdravím, je mi 15 let a v současné době se již budu chystat na SŠ.
Nejvíc mě zaujala Užlabina a SŠVT, avšak kloním se spíše k Užlabině.
Jistě, že vás to nebude zajímat, ale chci jen uvést, že o tom, kam bych měl jít po ZŠ už uvažuju 4rokem, začal jsem od gymnáziích (jelikož mé známky, mi to dovolují), přes obchodní školy až po průmyslovky, kde to asi zůstane.
Když už tady čtu pár vytvořených témat a vidím, jak si všude stěžujou na mizerný plat "ajťáků", nutí mě to položit vám otázku, nedávno jsem narazil na projekt http://www.cooljobs.cz .
První pohled působí super, 120-200 tisíc korun českých jako plat.
To je ovšem v rozporu s přečtenými příspěvky tady, takže, kde je pravda? Vydělají si ajťáci nebo radši mám jít na gymnázium, medicínu odstěhovat se do zahraničí a dělat doktora s jasnými 100 tisící měsičně? Samozřejmě je to jen příklad, nemusím se vůbec dostat na nějakou medicínu, mě nazívající se "nejtěžší VŠ".
Ještě chci dodat, že nemám velikou zálibu v matematice a objektivní či logické myšlení v matematice mi nesedne, naopak logické myšlení v humanitních vědách je prý pro mě stvořené.
Kdyby ještě někdo měl nějakou zkušenost s Užlabinou, obor IT, nechť napíše, nikde moc recenzí na tuhle školu není.
Děkuji za všechy příspevky.  :)
« Poslední změna: 14. 11. 2012, 19:41:08 od Petr Krčmář »


mek

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #1 kdy: 14. 11. 2012, 15:01:26 »
Tvoje čeština je příšerná, takže pochybuju, že bys měl dobré známky pro gymnázium. To jen tak pro začátek a neber to jako radu.

IT je stále rostoucí a jedno z nejlépe placených odvětví. Samozřejmě musíš bydlet ve velkém městě a patři k těm lepším. Tak je to ale u všeho.

100k,- měsíčně mít určitě můžeš, ale je to na ŽL a hlavně musíš splňovat podmínky. Běžné platy jsou tak kolem 50k,- u zapracovaných lidí. Jako manager jsi zase jinde, ale to neberu jako kvalitní práci.

Jestli nemáš rád matiku, tak nemáš ani logické myšlení. Nic jako speciální myšlení pro různé paobory neexistuje.

K té střední je to jedno. Vyber jakoukoli, ale kvalitnější může být pro tebe lepší.

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #2 kdy: 14. 11. 2012, 15:08:20 »
Díky za odpověď, ale jestli je podle tebe nemožné mít 100 000,-Kč měsičně, co tedy nabízí již zmiňovaná stránka?
Nezdá se mi, že by to měl být nějaký podvod.

Jinak k těm známkám, jsou dostačující, nemám důvod si vymýšlet, nevím jak ty, ale já když příjdu po 7 hodinách ze školy, nemám náladu ještě číst po sobě dvakrát příspěvek.

mek

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #3 kdy: 14. 11. 2012, 15:15:37 »
Jak nemožné? Je to možné, ale není to pro každého. Většinou býváš jako kontraktor pro všechny možné firmy, třeba i v zahraničí. Mě to neláká, ale možné to je. I tady určitě bude někdo, kdo se na podobné peníze dostane.

To je o pečlivosti. Možná na to nemáš náladu a možná je to špatná vlastnost třeba pro programování (nebo cokoli přesného). Kdo ví, jen mě to tak napadlo, když jsi psal, že máš dobrý průměr.

A které humanitní vědy ti jdou?

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #4 kdy: 14. 11. 2012, 15:22:38 »
Jinak k těm známkám, jsou dostačující, nemám důvod si vymýšlet, nevím jak ty, ale já když příjdu po 7 hodinách ze školy, nemám náladu ještě číst po sobě dvakrát příspěvek.

Ses hlava bakelitova, co vsechno vi, vsechno zna a zoufale se snazi varit z vody. Tak jdi varit a az neco uvaris tak se s tim nezapomen tady pochlubit.


marwyn

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #5 kdy: 14. 11. 2012, 15:24:31 »
"logické myšlení v humanitních vědách" - tak tohle mne rozsekalo napadrť  ;D

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #6 kdy: 14. 11. 2012, 15:32:58 »
S těmi humanitními vědy, to jsem zjistil v pedagogicko psychologické poradně, kde mi měli poradit s výběrem SŠ.
Řekli mi, že tam mám nadprůměrnou výchylku právě v humanitních vědách, ovšem nijak dále to nespecifikovali ani nerozebírali.

to Lenin Power : je to tvůj názor, já ti ho nebudu vymlouvat, ale souhlasím, když to po sobě čtu, taky bych si myslel, že jsem zakompenzovaný a dosti sebevědomý člověk, které nesnáším.

to marwyn : nemyslím si, že je to uplná blbost.

Hmm

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #7 kdy: 14. 11. 2012, 15:40:09 »
Ja tiez nemam rad matiku, ale zase mam logicke myslenie. Tak ako to je potom? ;)

trubicoid2

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #8 kdy: 14. 11. 2012, 15:53:11 »
to bude bud vyjimka potvrzujici pravidlo  anebo ta zakompenzovana humanitni uchylka  ;D

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2012, 15:54:04 »
Vybírat si školu/obor podle toho jak kdo platí není zrovna nejlepší nápad. Představ si, že pak budeš dělat někde za hezké peníze, ale do práce budeš chodit s odporem až nenávistí. Není lepší zaměřit se na něco, co tě baví i přes to, že je to hůře placené?
Problém dnešní doby je, že každý za vším vidí jen peníze....

DK

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2012, 15:58:19 »
Espire: a ted si vem, ze na danou pozici za 150 000,- mesicne se prihlasi par tisic programatoru z CR, kteri maji nizsi plat... vazne si myslis, ze pri tvoji neoblibe matematicky a logickeho mysleni je pro tebe vazne tohle vhodne? jenom "blby ajtak", ktery bere 50 tisic hrubeho musi umet analyticky/logicky/matematicky myslet (v zavislosti na tom co dela)

pokud mas "logicke mysleni v humanitnich vedach" (at uz to znamena cokoliv), jdi do humanitnich ved... nebo pokud te bavi teorie, jdi delat ucitele, pokud ale to delat nechces, nechce se ti matematicky premyslet, ale chces byt v IT, jdi na sitare, s ohledem na praci budes mit tak 20-30 tisic cisteho (zalezi, jakou praci sezenes), ale u vseho musis logicky myslet (uz jsem bohuzel taky narazil na sitare, kteri byli schopni napojit 220V primo do routeru na 12V)...


ad skola: pokud si myslis, ze na ten gympl mas a pro to IT uz tedka neco delas, jdi do toho, pokud se budes prubezne v IT vzdelavat (ruzne krouzky, prednasky, proste aktivni priprava)

mek

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #11 kdy: 14. 11. 2012, 15:58:46 »
Ja tiez nemam rad matiku, ale zase mam logicke myslenie. Tak ako to je potom? ;)

Jak to víš, že máš logické myšlení? Ono to samo o sobě nedává smysl a těžko říct, kde jsi ve výpočtech udělal chybu, ale třeba na to přijdeme.

Vybírat si školu/obor podle toho jak kdo platí není zrovna nejlepší nápad. Představ si, že pak budeš dělat někde za hezké peníze, ale do práce budeš chodit s odporem až nenávistí. Není lepší zaměřit se na něco, co tě baví i přes to, že je to hůře placené?
Problém dnešní doby je, že každý za vším vidí jen peníze....

Takže radši ať jde na sociologii a pak se bude v mekáči divit, kde že se stala chyba :D

A není to žádný problém, pouze racionální úvaha.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2012, 16:31:19 »
Jak to víš, že máš logické myšlení? Ono to samo o sobě nedává smysl a těžko říct, kde jsi ve výpočtech udělal chybu, ale třeba na to přijdeme.
Nejspíš je špatně definovaná otázka. Matematikou v této diskuzi myslíme počítání do sešitu a na písemkách (ZŠ/SŠ)? To nikdy nebavilo ani mě. Nebo matematiku teoretickou (VŠ)? Tam už pár zajímavých oblastí je, ale obecně me taky nebaví. A nebo aplikovaná, ať už v informatice, ve fyzice, nebo v jiném oboru? Bingo, to mě baví, akorát jsem musel projít těmi nudnými hodinami, abych měl dostatečné znalosti, a pořád vím, že je spousta věcí, co neumím a hodily by se.

Vybírat si školu/obor podle toho jak kdo platí není zrovna nejlepší nápad. Představ si, že pak budeš dělat někde za hezké peníze, ale do práce budeš chodit s odporem až nenávistí. Není lepší zaměřit se na něco, co tě baví i přes to, že je to hůře placené?
Problém dnešní doby je, že každý za vším vidí jen peníze....

Takže radši ať jde na sociologii a pak se bude v mekáči divit, kde že se stala chyba :D

A není to žádný problém, pouze racionální úvaha.

A co třeba takový mladý člověk, co se v osmdesátých letech rozhodl, že půjde do těžkého průmyslu, i když ho to nijak nebaví, protože bude mít hodně peněz a vysokou prestiž? Nevíme, co bude zítra, natož za deset, dvacet, třicet let, takže sice nemá smysl cpát se do oboru, kde je jasný přebytek absolventů nad poptávkou po nich (pokud v tom nejsem jó dobrý), ale ani nemá smysl jít jen podle toho, kde jsou dnes nejvyšší platy.

mek

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #13 kdy: 14. 11. 2012, 16:40:14 »
Jak to víš, že máš logické myšlení? Ono to samo o sobě nedává smysl a těžko říct, kde jsi ve výpočtech udělal chybu, ale třeba na to přijdeme.
Nejspíš je špatně definovaná otázka. Matematikou v této diskuzi myslíme počítání do sešitu a na písemkách (ZŠ/SŠ)? To nikdy nebavilo ani mě. Nebo matematiku teoretickou (VŠ)? Tam už pár zajímavých oblastí je, ale obecně me taky nebaví. A nebo aplikovaná, ať už v informatice, ve fyzice, nebo v jiném oboru? Bingo, to mě baví, akorát jsem musel projít těmi nudnými hodinami, abych měl dostatečné znalosti, a pořád vím, že je spousta věcí, co neumím a hodily by se.

Vybírat si školu/obor podle toho jak kdo platí není zrovna nejlepší nápad. Představ si, že pak budeš dělat někde za hezké peníze, ale do práce budeš chodit s odporem až nenávistí. Není lepší zaměřit se na něco, co tě baví i přes to, že je to hůře placené?
Problém dnešní doby je, že každý za vším vidí jen peníze....

Takže radši ať jde na sociologii a pak se bude v mekáči divit, kde že se stala chyba :D

A není to žádný problém, pouze racionální úvaha.

A co třeba takový mladý člověk, co se v osmdesátých letech rozhodl, že půjde do těžkého průmyslu, i když ho to nijak nebaví, protože bude mít hodně peněz a vysokou prestiž? Nevíme, co bude zítra, natož za deset, dvacet, třicet let, takže sice nemá smysl cpát se do oboru, kde je jasný přebytek absolventů nad poptávkou po nich (pokud v tom nejsem jó dobrý), ale ani nemá smysl jít jen podle toho, kde jsou dnes nejvyšší platy.

Pokaždé to znamenalo něco jiného. U tazatele je zvláštní, že ho matematika nebaví. Za mých let jsem na základce třeba dost často jezdil na různé matematické olympiády a rozhodně to nebylo nějaké nudné počítání do sešitu. Na základce máš právě kvalitní slovní úlohy, které jsou o logice. Žádná nuda.


Když ho to nebaví, tak se tam nemá co cpát. Také jsem si vždy vybíral obory, které mě baví a zároveň jsou dobře placené. Třeba na základce jsem chtěl být programátor. Měl bych dost peněz před 40 lety a i za dalších 20 třeba. Nic se nemění tak rychle, protože principy zůstávají.

Sociologie bude vždy málo ceněná pavěda (podle současných osnov), proto nemá cenu tam chodit ani včera, ani zítra. O to mi šlo. Šlo ale o kontext a o to, že dnes najdeš plno mladých lidí, kteří vystudovali VŠ a myslejí si, že je někdo zaměstná. Když nic nenabízejí, tak nezaměstná a není to chyba zaměstnavatelů.

Re:Pár otázek, které mi pomůžou.
« Odpověď #14 kdy: 14. 11. 2012, 16:47:22 »
... na nějakou medicínu, mě nazívající se "nejtěžší VŠ". ...

... S těmi humanitními vědy, ...

Pokud je ti 4 a půl, tak se rovnou přihlaš na ty kůldžobs a určitě tě vezmou.
Pokud je ti 15, možná by tvé "problémy" vyřešily spíše stránky typu redtube ...