VŠ z trochu jiného úhlu

KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #615 kdy: 12. 10. 2012, 08:00:28 »
Často to bývá tak, že VŠ vzdělaný člověk je sice teoreticky připravený dobře, ale jinak nepoužitelný.
Ostatně tolik často diskutované "ne"schopnosti managerů pramení z toho, že výborný "matematik" je hozen do jámy lvové, kde má odvádět svojí práci, což nejen že nemůže, protože nemá praktické zkušenosti, ale ani na to nemá řekněme z pohledu systému vedení. Pak přijde "manager" sice bez VŠ, zato se s tím tak nesere. Umí věci řešit, špatně i dobře, je lepší když dobře. V řadě oborů potřebuje tenhle člověk  jen 10% znalostí z VŠ a dostatečnou armádu VŠ vzdělaných lidí, aby je mohl buzerovat a dělali na něj = pocit křivdy v neschopných a nedovzdělaných studentech z VŠ = nemáme rádi Managory, protože....

Fůhrer oddělení nemusí být zrovna dobrý matematik, daleko důležitější jsou jeho jiná mozková centra, například schopnost sociálního cítění, empatie, tah na bránu, schopnost řešit problémy a vypořádávat se se stresem. Pokud je ale i schopný v nějakém oboru, je to výhra. V řadě firem platí, že VŠ lidé jsou "ti co pracují" a někdo s VŠ titulem z privátní VŠ s názvem "Dáváme titul za přítomnost!" jim šéfují.

Jeden by řekl nespravedlnost, já bych řekl přirozený řád věcí!
Někdo, kdo se vydrží pět let vztekat s něčím, jehož přínos je diskutabilní, to vydrží i dalších padesát let a je tedy vhodným kandidátem na to, aby byl nadosmrti zavřený někde v kleci a bouchal tam svojí práci.


vbl

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #616 kdy: 12. 10. 2012, 08:03:53 »
nemám zapotřebí řešit nesmysly typu dohadování se s mzdovou účetní, že "mému" člověku podle docházkového systému chybí pár hodin, že to bude muset mít jako den dovolené (přičemž ten člověk udělal všechno, co se po něm chtělo)...

To mi přijde jako výmluva a neschopnost vedoucího řešit problémy. ::)
"Chybí mu pět hodin, protože jsem ho vytěžoval přes čas! Řeknu mu, ať si hodiny dopíše!" vyřešeno jednou větou!

No samozřejmě, že příští měsíc už byli všichni vzorní pracovníci. ;) Ten měsíc ale už bylo na fix pozdě.

KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #617 kdy: 12. 10. 2012, 08:05:39 »
Na tomto příkladu je to krásně vidět:

nemám zapotřebí řešit nesmysly typu dohadování se s mzdovou účetní, že "mému" člověku podle docházkového systému chybí pár hodin, že to bude muset mít jako den dovolené (přičemž ten člověk udělal všechno, co se po něm chtělo)...

Jak se s tím může člověk obtěžovat?
- je to důležité?
NE!
Rozhodně ne z hlediska firmy, jedná se o nějaký papír a pokud je výkonnost toho člověka dobrá, jedná se o zcela nepodstatný problém!
Tak to vyřeším jednou větou!
"Ty, FILIPE, napiš si tam hodiny večer, kdy jsi řešil ty papíry! Ať mě už příště personální neotravuje s problémy! Docházku si snad spočítat umíš ne? Dík!"

A stejně tak se řeší i ostatní věci, důležité je vědět, co je podstatné a co nepodstatné!
Nepodstatným věcem nevěnuj ani minutu!
Podstatným věcem věnuj co nejvíc času a nenech si uniknout žádný detail!
MANAGER musí vědět, co je důležité a co ne.

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #618 kdy: 12. 10. 2012, 08:07:12 »
To mi přijde jako výmluva a neschopnost

Co mail, poslal jsi?

KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #619 kdy: 12. 10. 2012, 08:09:03 »
No samozřejmě, že příští měsíc už byli všichni vzorní pracovníci. ;) Ten měsíc ale už bylo na fix pozdě.

Když se něco stane poprvé, je to chyba generála, když podruhé, je to chyba velitele, když potřetí, je to chyba mužstva!
Poprvé se má generál ptát sám sebe, co udělal špatně a poučit se z toho.
Podruhé se má ptát velitelů, co je špatně.
Potřetí je to chyba vojáků a čas na trest.
Sun Tzu


KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #620 kdy: 12. 10. 2012, 08:09:47 »
Co mail, poslal jsi?

Tys mi taky žádný neposlal, proč bych ti měl psát?  ::)

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #621 kdy: 12. 10. 2012, 08:23:16 »
Co mail, poslal jsi?

Tys mi taky žádný neposlal, proč bych ti měl psát?  ::)

Psal jsem dva, a ty to moc dobře víš. Budiž, podle principu Occamovy břitvy docházím k závěru, že kromně kanální mluvy sis osvojil i lež.

Markus

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #622 kdy: 12. 10. 2012, 09:18:39 »
Galonek
Dle princiů Occamovy břitvy je správné to nejjednoduší řešení, tedy že mu asi nic nedorazilo.
Evidentně nejsi schopný tento princip správně aplikovat.
Nejjednodušší řešení samozřejmě je, že jsi skončil v jeho spammovém koši, do kterého se odmítá podívat, protože mu za to nestojíš, zkus mu napsat z jiného mailu a uvidíš.
Já bych se pro tebe taky nehrabal v koši a to mě tvoje názory jsou na rozdíl od rumovníka naprosto ukradené, nezajímáš mě.

Rumáč
Kdyby víc managorů mělo opravdovou VŠ, možná by nebyli managoři.
Ale máš pravdu, tvrdá práce se nejlépe odměňuje zadáním další tvrdé práce, u nás taky šli nahoru lidi, co s vedením chodili dlouho na obědy!

Zz

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #623 kdy: 12. 10. 2012, 09:21:27 »
Bohužel, bude. Tohle bylo jedním z hlavních důvodů, proč jsem odešel z předminulé práce jinam. Fakt nemám zapotřebí řešit nesmysly typu dohadování se s mzdovou účetní, že "mému" člověku podle docházkového systému chybí pár hodin, že to bude muset mít jako den dovolené (přičemž ten člověk udělal všechno, co se po něm chtělo)...

To je přesně ono, evidence hodin a dovolených není práce pro IT odborníka, to může klidně dělat nějaký absolvent Žižkovské Sorbony.

Zz

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #624 kdy: 12. 10. 2012, 09:30:51 »
Tak to vyřeším jednou větou!
"Ty, FILIPE, napiš si tam hodiny večer, kdy jsi řešil ty papíry! Ať mě už příště personální neotravuje s problémy! Docházku si snad spočítat umíš ne? Dík!"

Tam kde to vedení vyžaduje se to řeší generátorem v Excelu, stačí to nakrmit svátky a dovolenými a s pomocí náhodných čísel generujeme vzornou docházku s granularitou na 5 minut a ještě dostaneme pochvalu od účetní, že to jako jediné oddělení máme naprosto vzorně :-)

Zz

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #625 kdy: 12. 10. 2012, 09:40:41 »
Kdyby víc managorů mělo opravdovou VŠ, možná by nebyli managoři.

Manažer musí denně jedná se zákazníky a ve vedení velkých firem jsou magoři téměř všichni a z toho každý normální člověk trochu sám zmagoří i kdyby měl deset VŠ. Proč to tak je na další velkou diskuzi.

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #626 kdy: 12. 10. 2012, 09:42:15 »
Galonek

Když tu chceš být jako hrdinný anonym, tak alespoň schválně nekomol jméno těch, co mají odvahu se pod svůj názor, na rozdíl od tebe, podepsat.

Dle princiů Occamovy břitvy je správné to nejjednoduší řešení, tedy že mu asi nic nedorazilo.

Nic nedorazilo? Právě toto řešení nepovažuji za nejjednodušší. Ano, mohu vymýšlet teorie, jakto že mu maily nepřišly a zároveň mně nepřišly zprávy o nedoručení.

Evidentně nejsi schopný tento princip správně aplikovat.

Viz výše.

Nejjednodušší řešení samozřejmě je, že jsi skončil v jeho spammovém koši, do kterého se odmítá podívat,

Ano, vyzve mne k tomu, abych mu napsal mail, ale odmítá se po mém mailu podívat. I to o nečem svědčí.

zkus mu napsat z jiného mailu a uvidíš.

Mou adresu zná, vyhledat můj mail ve SPAM složce by mu tolik času nezabralo.

Já bych se pro tebe taky nehrabal v koši a to mě tvoje názory jsou na rozdíl od rumovníka naprosto ukradené, nezajímáš mě.

Když tě nezajímám, tak na mé zprávy, prosím, již nereaguj.

Markus

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #627 kdy: 12. 10. 2012, 10:25:45 »
Když tě nezajímám, tak na mé zprávy, prosím, již nereaguj.

Zajímavé, proč tedy ty reaguješ na ty moje?
Podle aplikace Occamovy břitvy to je z toho důvodu, že tě moje názory fascinují, stejně jako přetřásání tvého jména v diskuzi.
Dále aplikujme Occamovu břitvu i na to, proč tu vystupuješ pod skutečným jménem. S přihlédnutím k předchozí teorii se zdá, že jsi rád, když se o tobě mluví, jsi rád středem pozornosti, ať je to z dobrého nebo špatného důvodu.
Diskuzi jsem celou nečetl, ale od určité chvíle se rumáč rozčílil a začal tě uržet, přesto toužíš i po jeho pozornosti, chceš si s ním psát, snažíš se ho donutit, aby ti napsal, i když zjevně nechce, chceš se mu vlísat do přízně a navázat s ním jakkoukoliv formu vztahu.
To všechno vypovídá o citově narušené osobnosti, možná emočně ploché, toužící po pozornosti.

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #628 kdy: 12. 10. 2012, 10:34:44 »
Diskuzi jsem celou nečetl

Tak si ji napřed přečti a pak vyvozuj závěry.

xyz

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #629 kdy: 12. 10. 2012, 10:39:04 »
Maji to u IBM na webu, balicek pro studenty i profesory, seznam skol, prednasek, fotky. Kdyz to tam nenajdes tak si tam zavolej.
Pravda pravdoucí. Stačí tohle http://goo.gl/pohWR a vypadne přes pět tisíc odkazů.

To síce vypadne, ale z nich akosi nevidíme, či ide o zameranie nejakého odboru alebo o nejaký voliteľný predmet daný do programu len ako zaujímavá možnosť pre študentov. Zo zoznamu škôl napríklad vidíme, že mainframy sa učia trebárs na Indian Hills Community College (predmet CIS 590 - Mainframe Environment), čo je škola poskytujúca len associate degrees. Čím sa opäť dostávame k otázke, ktorá tu zaznieva od začiatku: naozaj sa to musí učiť na univerzite?

To jsem zvědavej, jakej důvod si zase vymyslíme, proč se tohle na univerzitách učit nemá. Tipuju "učit se to nemá, protože se to nemá učit".

Nemyslím si, že by niekto doteraz namietal voči takýmto predmetom na univerzitách. Ktosi tu už spomínal trebárs možnosť získania CISCO certifikátov počas štúdia na univerzite a nezaznamenal som ani jedinú reakciu typu "na univerzitu to nepatrí". Negatívne reakcie dostávaš len na svoje návrhy na odstraňovanie predmetov z výučby.

Mňa by skôr zaujímalo, prečo by sa to malo učiť práve na univerzitách. Vari preto, že by sa to malo učiť na univerzitách?