Jaký PIM / Groupware?

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Jaký PIM / Groupware?
« kdy: 08. 09. 2012, 22:43:58 »
Hledám nějaký PIM/Groupware, který by měl následující:
  • kalendář - i s posíláním připomenutí mailem (a pop-up na androidu)
  • TODOs
  • mail a kontakty (pokud možno i s hlídaním narozenin a výročí)
  • synchronizace linuxu s androidem přes server - tohle asi vyřazuje většinu PIM
  • nějaké webové rozhraní, nemusí vypadat pěkně, ale fungovat
  • zdarma/za rozumnou cenu (maximálně pár stovek ročně)

Experimentoval jsem s nějakými groupware, ale zatím neúspěšně. Takže krátké shrnutí:

V první řadě vylučuju Google - mám, ale blbne synchronizace TODO s kOrganizerem (funguje pouze jednosměrně, pokud by se to náhodou vyřešilo, tak bude stačit).

Zkoušel jsem open-xchange, ale jestli jsem správně zjistil, tak bez licence se android nepřipojí. A poplatek 500 € ročně nesplňuje podmínku rozumné ceny.

PhpGroupware se mi ani nepovedlo rozjet - není ten projekt nějaký (polo)mrtvý?

Horde3 - nelze synchronizovat s androidem, hlouběji jsem nezkoumal. Horde4 - nepodařilo se rozjet, oficiální stránky se tváří, jako by tahle verze skoro ani neexistovala, Horde5-beta - jádro jsem rozjel, ale jednotlivé aplikace ne (nad jednotlivými verzemi Horde jsem strávil posledních 24 hodin).

Napadá někoho, jaký další software zkusit?


DK

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2012, 23:19:19 »
co eGroupware? synch s androidem umi (kalendar, kontakty, fotky pres dalsi app), akorat si nejsem jisty u TODO, ale nejake zalozky tam ma

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #2 kdy: 08. 09. 2012, 23:35:31 »
Kolab? Ale už si nepamatuji, co všechno umí ...

tadeas

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #3 kdy: 08. 09. 2012, 23:55:57 »
Google a vyprdnout se na korganizer. Pro desktop klienta např. Thunderbird + Lighting kalendář.

retard

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #4 kdy: 09. 09. 2012, 00:37:35 »
Zarafa, Zimbra...


Dudo

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #5 kdy: 09. 09. 2012, 03:56:49 »
scalix

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #6 kdy: 09. 09. 2012, 09:06:35 »
Google a vyprdnout se na korganizer. Pro desktop klienta např. Thunderbird + Lighting kalendář.
Taky bych šel touhle cestou. TODOs se taky dají řešit více způsoby - buď nativními Google todos, nebo nějakou aplikací, která se umí s Google aplikacemi integrovat (třeba Remember the Milk).

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #7 kdy: 09. 09. 2012, 11:00:32 »
Na eGroupware jsem se podíval, ale vypadá to, že na TODOs používá něco co nepůjde synchronizovat přes active sync.
Lightning neumí synchronizovat TODOs - a oddělená správa znamená, že úkoly v kalendáři nevidím, takže to mi taky moc nepomůže... Leda používat na TODOs samostatnou službu, která poskytuje i kalendář.

Scalix a Zimbra jsou to samé co OX - activesync je v placené verzi a částky jsou pro osobní využití moc vysoké.


Kolab a Zarafa by papírově mohly vyhovovat, jdu je zkusit.

Zatím díky za rady

gazda

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #8 kdy: 09. 09. 2012, 11:07:28 »
Pozrite sa na SOGo http://www.sogo.nu/ . Pokiaľ ide o Android, SOGo asi nesynchronizuje v pravom slova zmysle. Skôr máte možnosť pristupovať k svojim dátam cez protokoly CalDAV, CardDAV, GroupDAV a IMAP. Zhruba pred dvoma rokmi, keď som to riešil, Android myslím nemal built-in klineta pre tieto *DAV protokoly, ale nejaký sa dal nájsť v Markete. Ak vám fakt ide o synchronizáciu, SOGo má connector pre Funambol. Na desktope SOGo ako-tak fungovalo s Thunderbirdom a Lightning. Web Front End SOGo bol celkom OK, požívali sme ho o.i. na editovanie (Sieve) filtrov pošty.

DK

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #9 kdy: 09. 09. 2012, 11:24:34 »
gazda: funambol uz ma vlastni reseni, takze se nova verze neda pouzit pro synch z jinych serveru, starsi verze v marketu porad byla (co jsem se dival tak pul roku zpet), nicmene nefunguje spolehlive (treba jenom tak prepise vsechna data v kalendari), takze spise se podivat po jinem programu co umi *DAC

alfonz

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #10 kdy: 09. 09. 2012, 15:06:41 »
dříve jsem to řešil, zkoušeli jsem scalix, zimbru atd.. nějak to nevyhovovalo, tak jsme přešli na citadel(http://www.citadel.org).  Delší dobu jsme to vcelku spokojeně  používali bohužel, některé chyby se už dlouho neřeší, takže jsme před 2 lety přešeli na Google. Myslím, si že zatím nic aspoň tak spolehlivé a použitelné jako google apps/ normální google není.

Stále však sleduji situaci okolo Citadel, jelikož nejsem nějak nadšený z toho, že máme firemní data na servrech googlu. Pokud se něco změní, tak se určitě vrátím zpět.

KapitánRUM

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #11 kdy: 09. 09. 2012, 16:34:03 »
Chápu, že to je trochu "rouhačství", ale řada zákazníků stále ještě běží na Exchange 2003 ve verzi SMB, dali za to původně 15-tisíc a mají to dobře deset let. Pokud to porovnám s tím (CO+S JAKÝMI PROBLÉMY+ZA KOLIK) nabízí řada výše uvedených firem, vyjde z toho Microsoft jako jasná hvězda.

Zimbra stojí například 1500$/3 roky za standardní edici a 25 mailboxů.
Nedej bože, abych chtěl třeba 30 mailboxů.

V takovém kontextu mi přijde obecně "OpenSource" řešení jako:
- méně spolehlivé
- více problematické
- náročnější na znalosti supportu
- dražší

Promiňte, ale takhle si spolehlivou službu nepředstavuju.
Jistě, pokud člověku stačí ComunityEdition, pak je to ok, ale nakonec mi může být jedno, jestli mám dát 1500$ Microsoftu nebo těm, kdo stojí za Zimbrou. Resp. jedno mi to není, protože Zibramanům bych to měl dávat každé tři roky a Microsoftu jen jednou.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #12 kdy: 09. 09. 2012, 18:51:15 »
Tak jsem rozjel Zambru a vypadá funkčně. K Citadel - umí synchronizovat úkoly na android? Nedaří se mi to zjistit.

KapitánRUM: vcelku souhlasím, taky to na mě tak působí.

LKG

Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #13 kdy: 09. 09. 2012, 19:36:27 »
No, ono řešení se skutečně jmenuje Horde. Ačkoliv je nastavení trochu pain-in-the-ass, tak je primárně potřeba se podívat na groupware z pohledu synchronizace a kompatibility. A Horde v 5-beta podporuje plně Exchange ActiveSync ve verzi 2007SP1, t.j. je tam kompletní podpora pro synchronizaci e-mailu, kalendáře, kontaktů, poznámek obousměrně, používám to jak na iOS tak na Android zařízeních. A když není, tak to má i mobilní ksicht na webu když se na to přistupuje z mobilu.

S konfigurací klidně poradím, ono než člověk pochopí, co tam v tom administračním rozhraní vymysleli, tak to je fakt na nic. Teď už to mám zkonfigurovaný za chvilku. Používám to nad Debianem, běží tam exim4+dovecot jako IMAPS + SMTP/SMTPS mailserver, lighttpd+php na rozhraní, a všechno to mám v sqlite db. Vynikající minimální nároky na systém, žádnej Java moloch/potřeba MySQL/atd.

Horde 4 měl EAS 2003, ale ještě jim to nesynchronizovalo maily. Takže kontaky/kalendář/poznámky přes EAS, pošta přímo přes IMAP.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Jaký PIM / Groupware?
« Odpověď #14 kdy: 09. 09. 2012, 19:51:15 »
LKG: To by mohlo být ideální - má se to instalovat přes PEAR, nebo raději nějak jinak? :)