Job vs. VŠ

schody

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #15 kdy: 27. 08. 2012, 16:19:08 »
Souhlasím s tím, že by to měl zkusit. Když ho to nebude bavit, odejít může vždycky.

Ale k tomu flame. Pokud někdo má jen VŠ, tak ho také nikde nevemou, protože je v podstatě k ničemu. Jsi na tom stejně jako středoškolák po škole. Takže rozdíl minimální.



Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #16 kdy: 27. 08. 2012, 16:26:46 »
Ale k tomu flame. Pokud někdo má jen VŠ, tak ho také nikde nevemou, protože je v podstatě k ničemu. Jsi na tom stejně jako středoškolák po škole. Takže rozdíl minimální.
Tak to ale nestojí. Vždycky je lepší cokoli mít, než to nemít ceteris paribus.

Petr_Uchytil

  • *
  • 8
  • ICT Recruitment - Konzultant
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #17 kdy: 27. 08. 2012, 16:35:41 »
Dobry den,
vysokoskolske vzdelani Vam otevre dvere na nektera seniorni pozice. Pro vetsinu vsak neni dulezite - zalezi na Vas. Vzhledem k tomu, ze pracuji jako Recruiter, vim z praxe, toto: kdyz klientovi prezentuji 2 kandidaty, jeden bude mit vysokou skolu bez praxe a druhy 3 roky praxe, vyberou si toho s praxi a jeste mu nabidnou vyssi plat. Do nekterych spolecnosti se ale bez vysokoskolskeho vzdelani na urcite pozice nedostanete. Pokud mate moznost, je dle meho nazoru vysoka skola dobra zkusenost. Ziskate kontakty, mate moznost vycestovat za studiem, rozsirit si obzory.. Praxi muzete ziskat i pri studiu a hlavne.. do duchodu daleko, takze neni kam spechat.

Petr Uchytil
ICT Recruitment

Email: petr@ictrecruit.com
Telefon: 221 594 521
LinkedIn: http://cz.linkedin.com/in/petruchytil

Petr_Uchytil

  • *
  • 8
  • ICT Recruitment - Konzultant
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #18 kdy: 27. 08. 2012, 16:36:52 »
Prominte za preklepy, snad to dava smysl i tak..   :-\
Petr Uchytil
ICT Recruitment

Email: petr@ictrecruit.com
Telefon: 221 594 521
LinkedIn: http://cz.linkedin.com/in/petruchytil

jarin

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #19 kdy: 27. 08. 2012, 18:25:05 »
Pokud chceš školu kvůli titulu, tak si to zaplať na soukromé a běž pracovat. Pokud tě zajímá co se ve škole naučíš (převážně teorie a nějaké základy do praxe), tak běž do školy a z prací počkej nebo si najdi něco na částečný úvazek. VŠ vzdělání není o investici pro vyšší plat, jak se tvrdí v televizi. Ve škole se stejně moc věcí důležitých pro praxi nenaučíš. Od toho jsou tebou zmiňovaná školení a certifikáty.


johnyKE

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2012, 00:05:44 »
Však to je jasné, že VŠ niečo dá, ja som len rozmýšľal medzi timi dvoma možnosťami čo by bolo vhodnejšie...aspoň nejaký result :)
Nepíšem, že na VŠ nechcem ísť alebo niečo pod. Potreboval som vtom trochu vyjasniť  :P

Diskobolos

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #21 kdy: 28. 08. 2012, 00:31:54 »
VŠ mi po vědomostní stránce nic moc nedalo. Prodloužené mládí na studiích, to jo. A věc která tu nezazněla - kdybys chtěl, nedej bože, zakotvit ve státní správě, tak tam se na tituly hraje hodně. Tabulkovový plat i případné vedoucí pozice jsou pro VŠ výhodou. Každopádně důležité je, jak jsi nadaný s tahem na bránu. Pokud jo, tak je to dobrý a půjde to i bez VŠ.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #22 kdy: 28. 08. 2012, 00:33:34 »
1. Dnes vsude pozaduji vysokoskolsky titul uz i od hajzlbaby.
2. Vysoka skola je obvykle prvni skola, kde cloveka uci myslet a davat veci do souvislosti. Predchozi studium je v podstate ztratou casu a slouzi pouze k tomu, aby clovek ziskal papir, ktery mu umozni jit na VS.
3. Clovek se tam prece jenom nauci par zajimavych veci, ktere se mu muzou nekdy hodit.

gg

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #23 kdy: 28. 08. 2012, 01:24:07 »
Jeste bych rad dodal k tem svym dvema komentarum ze vcerejska, ze urcite je dobry se na VS alespon dostat, nez na to uplne kaslat. Je take pravda, ze kdyz sem se tehdy hlasil na ten prvni job, tak uz sem na tom byl celkem solidne - na linuxu a bsd jsem jel uz 5.rokem, programovat sem umel v c/c++, skriptovani byla moje specialita, site jsem mrskal levou zadni a english jsem taky celkem zvladal. To jen tak, abych to tady stredoskolakum nemaloval uplne na ruzovo. Je potreba neco umet a byt fakt dobry.

Jeste bych k tomu rad rekl, ze urcite necekam, ze nekdy budu managerem (na managerovani to chce ty tituly). Me proste zajimaji ty technologie a technicke veci, nemam a nikdy sem nemel zadne vetsi ambice. Proste kdyz te to bavi a ses v tom dobrej, nemas problem, tomu verim.

schody

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #24 kdy: 28. 08. 2012, 09:14:34 »
1. Dnes vsude pozaduji vysokoskolsky titul uz i od hajzlbaby.
2. Vysoka skola je obvykle prvni skola, kde cloveka uci myslet a davat veci do souvislosti. Predchozi studium je v podstate ztratou casu a slouzi pouze k tomu, aby clovek ziskal papir, ktery mu umozni jit na VS.
3. Clovek se tam prece jenom nauci par zajimavych veci, ktere se mu muzou nekdy hodit.

To je zajímavé, že nikdy po mě titul nikdo nevyžadoval. Spíše zkušenosti nebo předvedení schopností.

Člověk buď myslí nebo ne, to tě škola nemůže naučit. Stejně tak je to s dáváním věcí do souvislostí. Předchozí studium je samozřejmě důležité, protože ses plno věcí už naučil.

To se naučíš všude.

ferren

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #25 kdy: 28. 08. 2012, 10:39:46 »
nemam VS, nikdy ji po me nikdo nechtel,vsichni kolegove si v podstate mysli ze ji mam, samozrejme pri zmene vzdy nastupuju na seniorske pozici.
v IT neni vubec treba,dulezite je portfolio+praxe. v dobe kdy vrstevnici koncili studio,jsem uz mel celkem vydelano,pokoupeno(byt,auto) a byl jsem bran za zkuseneho. nerozhodnul bych se dnes jinak,jedine o co jsem asi prisel, byly ty kolejni story co sem tam kolem me slysim. ale zas tak moc me to nemrzi ze jsem si po prvaku rekl ze skola mi moc nema co dat...


pedro

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #26 kdy: 28. 08. 2012, 10:39:58 »
Škola naučí chytré lidi metody a teorii. Není to úplně na hovno, ale nikdo Ti jenom za to prachy nedá. Pro hlupáky je VŠ k ničemu (i když jí dneska třeba dokončí). SŠ se metody a teorii nikdy nenaučí kvůli tomu, že jejich pohled na věc je z podstaty praktický a metody a teorie jsou ryze nepraktické. Chytrý člověk s VŠ je schopný efektivně řešit nové a složité situace/problémy z oboru.

Záleží na tom co chceš. VŠ se ti může i finančně vyplatit, ale je to běh na dlouhou trať (řekl bych cca 10 a víc let). Ono se stačí podívat do inzerátů, kde máš většinou jako požadavek SŠ/VŠ.

netopyr

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #27 kdy: 28. 08. 2012, 10:48:18 »
Vš není jen o titulu, je to také výzkumná půda. Jak už tady zaznělo, jejím smyslem není pouze naučit se pracovat se stávajícími technologiemi, ale hlavně dát ti potřebné vědomosti pro navrhování nových. Školy jako FI a FIT mají slušnou míru penetrace probíhajícího výzkumu mezi studenty, a to nejen mezi doktorandy a magistry. Do síťařského labu můžeš přijít klidně jako prvák a pokud prokážeš dostatečné znalosti a zájem, můžeš dělat věci, za které tě v komerční sféře nikdo nezaplatí. Navrhovat nový typ senzorové sítě je jistě zábavnější, než konfigurovat nějaké Cisco routry.

Co se týče předmětů, tak ty úvodní vetšinou opravdu nepřesahují CCNP (který můžeš získat v rámci školy) a ani to není jejich smyslem. Jsou to obecné základy, vyprofilovat se máš při svých vlastních výzkumných aktivitách, labu a návazně bc, ing a phd práci.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #28 kdy: 28. 08. 2012, 11:24:39 »
Lenine, honem! Je tu další exemplář do tvé sbírky ;-)
Tenhle ale zadny rady nepotrebuje. Odpoved uz zna, jen si jeste moc neveri, ale to prijde casem. Ten se v zivote neztrati; o nej si starosti nedelam.

Mejvas

Re:Job vs. VŠ
« Odpověď #29 kdy: 29. 08. 2012, 10:44:49 »
V tomhle oboru VS nepotrebujes. A krome statni spravy na ni temer nikdo nehraje. Vzdy rozhoduje to co umis, co mas za sebou a co muzes nabidnout. Co se tyka znalosti, tak te na VS spis zkazi nez aby ti to neco dalo. Potkavam mnoho programatoru a co mam vypozorovano, tak ti s titulama jsou velmi casto naprosto nepouzitelni a trva hodne casu a energie vratit je nohama na zem.

Kazdopadne pokud mas moznost na ni jit, tak se nerozmyslej a bez. Dava ti to totiz cas na sobe pracovat. Rozhodne si pri ni najit flek, kde ziskas praxi a potom neni co resit. Tedy, neni vubec rozhodujici ten titul, ktery ma ostatne dneska kdejaky tele, ale ta moznost na sobe pracovat a zajistit si tak vyhodnejsi pozici a zvysit svoji cenu.