ČVUT FIT vs ZČU FAV

hrvrmv

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #15 kdy: 17. 06. 2012, 20:41:53 »
Bohužel titul potřebuješ bez toho se zatím neobejdeš. Tudíž si vyber nějakou přiměřenou školu aby ti zbývalo hodně volného času a makej na sobě.

Proč by byl potřeba titul? Chápu, že jako chirurga tě nevemou, ale jinak je to dnes jedno.


petr92

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #16 kdy: 17. 06. 2012, 21:16:43 »
Ještě jsem se chtěl zeptat jestli dostanu kolej, když bydlím přesně 95 km od školy ?
Četl jsem, že do 100 km to neni problem ... Taky na forech psali, že prváci ji vetšinou dostanou, tak jak to je ? :D
Kolej je pro mě hodně důležitá, protože nemám nikoho, s kým bych byl na bytě a kdybych bydlel sám, tak se nedoplatím ...
Jestli kolej nedostanu, tak se budu muset rozhodnout pro Plzeň ... :-)

jose.d_neprihlasen

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #17 kdy: 17. 06. 2012, 22:08:38 »
důležitý výstup studia je jenom a pouze titul
LOL, inu tak to vidí Plzeňák :D

Marek

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #18 kdy: 18. 06. 2012, 00:32:31 »
Obě jsou to skvělé fakulty. Na FAVku jsem chtěl jít od druháku na střední. Teď se ale objevila možnost v podobě ČVUT a zavedla mě do slepé uličky ... :-)

Obě jsou stejně nah*vno a ani jinde to není lepší, protože žádná VŠ v ČR nevyučuje IT pořádně, takže budeš 5 let chodit do školy kvůli titulu a to co budeš potřebovat v praxi se budeš muset naučit sám ve svém volném čase. Bohužel titul potřebuješ bez toho se zatím neobejdeš. Tudíž si vyber nějakou přiměřenou školu aby ti zbývalo hodně volného času a makej na sobě.

No programovat se v zásadě musí naučit každý sám. Ale obě školy ti dají nezbytné teoretické základy a natlučou ti do hlavy matiku, což je jedině dobře.

PS: jsem absolvent FAV a nedám na ni dopustit. Myslím, že rozdíl mezi školami je ten, že FAVka je menší, tedy osobnější přístup učitelů.

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #19 kdy: 18. 06. 2012, 09:48:45 »
Já jsem z PEF ČZU kde studuji Informatiku, a drtivá většina našich učitelů nám dává za vzor ZČU díky skvělejm profesorům, jen občas se diví nad tím jak se tam testují dovednosti.

toť pohled z jiný strany ;)


menkind_optimization

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #20 kdy: 18. 06. 2012, 10:00:29 »
Nejlepší programátoři neztrácejí čas na škole, ti otázku volby univerzity vůbec neřeší, protože si dobře uvědomují jak nepodstatná pro ně je.

Za sebe mohu v České republice doporučit pouze dvě akceptovatelné volby - FJFI CTU, či MFF CUNI, zbytek postrádá smysl, člověk zapadne do mainstreamu a celý život se bude pachtit v bastlování již vytvořeného, sám nic pořádného nevymyslí, jedině velice silný důraz a na výuku teoretické matematiky otevírá brány ke kreativnímu přístupu v programování, to vám FIT ani FAV v Plzni nedá. To už bych se na Vašem místě raději rozhodl začít podnikat, než ztrácet čas na těchto školách. Do Red Hatu Vás vezmou se SŠ stejně dobře jako s VŠ, máte-li potřebnou specializaci, ale nejsem si jist, zdali je právě toto Vaším cílem.

Quantim

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #21 kdy: 18. 06. 2012, 10:14:30 »
Na FAVce jsem prožil pár pěkných let a mohu jen a jen doporučit, při jednom pohovoru mi dokonce řekli: "absolventy si většinou nezveme, ale vzhledem k tomu, že jste z FAVky, se kterou máme dobré zkušenosti, tak jste dostal šanci" obecně ale platí to co zmiňovali lidé výše, záleží hlavně na Tvých schopnostech.

Jo a kolejní život je také super:)

Neo

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #22 kdy: 18. 06. 2012, 11:59:34 »
Za sebe mohu v České republice doporučit pouze dvě akceptovatelné volby - FJFI CTU, či MFF CUNI, zbytek postrádá smysl,

100 % absolventů MFF CUNI které jsem měl tu čest poznat v praxi IT a to včetně těch s červeným diplomem nebo těch s vyšším než magisterským vzděláním bylo použitelných nejvýše na juniorských místech, jakmile jim byla svěřena nějaká pravomoc o něčem rozhodovat obvykle to skončilo velmi špatně, to proto že jejich vzdělání je naprosto mimo jakoukoliv praktickou realitu a hodí se především do výzkumu. Použitelnost lidí z FJFI je v tomto smyslu podstatně lepší.

petr92

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #23 kdy: 18. 06. 2012, 12:37:28 »
Jak je to s tou koleji ? :) Mam sanci ji dostat nebo ne ?

lutor

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #24 kdy: 18. 06. 2012, 13:02:31 »
Jak je to s tou koleji ? :) Mam sanci ji dostat nebo ne ?

Na Strahově se místo najde, při nejhorším v suterénu v třiceti a více lůžkových pokojích za 35 CZK/den, ale vzhledem k umístění fakulty je to trochu z ruky, na Masarykovu kolej se nedostanete zcela určitě, na Sinkuli by se mohlo nějaké to místo uvolnit po zimním semestru, ale počítejte s tím, že zájemců bude hodně tak jako tak, Bubeneč je o něco lepší, než koncentrační tábor, ale stejně si nemyslím, že se na Vás dostane. Na Orlík, či Dejvickou jedině, když změníte adresu trvalého bydliště sobě i svým rodičům. Přeji hodně štěstí, pevné nervy, co nejméně spolubydlících, tiché sousedy a co nejdál od hlavních pražských dopravních tepen.

Ricci

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #25 kdy: 18. 06. 2012, 13:34:09 »
Ahoj,
 myslím, že neuděláš chybu, ať vybereš jakoukoliv z těch dvou. Hlavně jde o to, jestli ti spíš vyhovuje velká škola nebo menší s osobnějším přístupem. Já jsem studoval v Plzni a opravdu ani odtamtud není problém se dostat do světa. Možná je to naopak lehčí, protože zajímavé mezinárodní programy tam jsou a je tam menší tlačenice.

Absolvent FAV

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #26 kdy: 18. 06. 2012, 19:39:58 »
Citace
Nejlepší programátoři neztrácejí čas na škole, ti otázku volby univerzity vůbec neřeší, protože si dobře uvědomují jak nepodstatná pro ně je.
Tito lidé však také jako pouzí programátoři obvykle i končí. VŠ totiž není od toho, aby naučila programovat, ale řešit komplexní problémy, z nichž ono programování může být jen malou dílčí oblastí.

Citace
jsem absolvent FAV a nedám na ni dopustit. Myslím, že rozdíl mezi školami je ten, že FAVka je menší, tedy osobnější přístup učitelů.
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že FAVka se dokonce i od ostatních fakult ZČU liší tím, že učitelský kolektiv je přátelský a vstřícný, studentům (pokud je vidět jejich zájem) neklade neracionální překážky a snaží se je v rámci možností podporovat. To platí nejen pro vyučující, ale i pro ostatní zaměstnance, jako je vedení fakulty, studijní oddělení atd. I na FAVce je ale třeba oddělit zrno od plev ;-)

PS: Pro tvrzení v obou mých reakcích se samozřejmě dají najít výjimky, ty se ale nedají brát jako reprezentativní vzorek ;-)

Trex

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #27 kdy: 24. 06. 2012, 08:11:45 »
Jak je to s tou koleji ? :) Mam sanci ji dostat nebo ne ?

Kolej dostaneš úplně v pohodě. Možná ne hned v prvním kole, ale během září bys jí dostat měl. Ono plno lidí, co si zažádá o kolej pak ani nenastoupí, takže se pak ta místa uvolněj. Prváci maj navíc přednost. Bydlim 90 km od Prahy a neměl jsem problém ;)

Jinak studuju FIT a můžu jenom doporučit. Obtížnost matematiky tu neni zas tak strašná, i přes to, že jí na FITu učej lidi z FJFI. U nás se ale spíš zaměřujou na praktické počítání než na teorii a důkazy. Programování je docela záhul, hlavně díky odevzdávání domácích úloh do Progtestu (takovej automatickej systém, který tvoje řešení ohodnotí). Nicméně, dá se to a hlavně tě tu naučej u toho myslet a ne jenom datlit kód jak nějaká opička :) Jinak vyučující jsou přátelští a vždycky ochotní pomoc. Jakmile je nějaký problém, tak je vždycky snaha ho vyřešit a vyhovět studentům. Přece jenom, FIT je nová fakulta a o její založení se postarali lidi, kteří nebyli spokojeni s poměry na FELu, takže teď se opravdu snaží, aby to bylo co nejlepší a aby na FITu nebyly nešvary, které řádí na FELu. Co může bejt možná nevýhoda FITu - je nás tu moc, tzn. že to prostředí je celkem dost anonymní. 400 lidí na přednáškách (aspoň ze začátku semestru), 120 lidí na proseminářích a 50 nebo 25 lidí na cvičeních a v laborkách. Studentskej život v Praze samozřejmě paráda :)
FAV je určitě taky dobrá, záleží už pak na tvejch preferencích.

petr92

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #28 kdy: 28. 06. 2012, 09:50:55 »
Zdravím,

mám si s sebou na zápis vzít taky žádost a smlouvu o ubytování na koleji nebo to stačí poslat poštou během července ?

Ondr

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #29 kdy: 28. 06. 2012, 10:30:47 »
Citace
Citace
Nejlepší programátoři neztrácejí čas na škole, ti otázku volby univerzity vůbec neřeší, protože si dobře uvědomují jak nepodstatná pro ně je.
Tito lidé však také jako pouzí programátoři obvykle i končí. VŠ totiž není od toho, aby naučila programovat, ale řešit komplexní problémy, z nichž ono programování může být jen malou dílčí oblastí.
Velice hezky řečeno. Palec nahoru.