ČVUT FIT vs ZČU FAV

Adam

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #30 kdy: 28. 06. 2012, 18:15:13 »
Jeden zásadní rozdíl je bydlet doma a bydlet sám jinde. Dle osobních zkušeností je rozhodně lepší někam vypadnout, pokud možno co nejdál, aby člověk nemohl jezdit každý víkend domů. Přes víkendy se dá najít více kamarádů a především bude člověk samostatnější a mít více času na koníčky a studium (samozřejmě znám i spoustu lidí, kteří studovali v rodném městě a nedá se říci, že by byli nesamostatní).

Dalším zlomovým obdobím pro mě byla stáž přes Erasmus v zahraničí. Další osamostatnění, naučení se dalšího cizího jazyka, jedinečné zážitky. Kdyby mohli vyjet na rok všichni, tak bych to zavedl téměř povinně:)

Zásadní pro to, být v oboru dobrý, je si vybírat složitá témata a náročné cesty. Přes jednoduché problémy se člověk nikam neposune. Musí to ale samozřejmě člověka bavit a i déle hledat podoblast, která mu osobně sedne.

Moc nevím, jak je na tom FAV, ale neslyšel jsem o tom, že by byla nějak náročná. Také nevýhodou je, že pro informatiku nemají samostatnou fakultu. Univerzita ČVUT má lepší jméno a relativně nově založený FIT je dobře rozjetý a dle mého názoru se bude během dalších let mnohem více rozvíjet než FAV. Taky to pro vás není tak blízko od rodného města.

Adam, student dr. studia na FIT VUT


zdenek

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #31 kdy: 29. 06. 2012, 07:40:40 »
Jo, kdyby to byla volba mezi MIT nebo FAV, tak je to něco jiného..

:) myslis Moravsky Institut Technologii (VUT) ?

markov


w4rr10r

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #33 kdy: 16. 03. 2014, 11:08:49 »
Ten žebříček HN nemá v akademické obci právě nejlepší reputaci.

Taky FAV

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #34 kdy: 16. 03. 2014, 11:52:46 »
Moc nevím, jak je na tom FAV, ale neslyšel jsem o tom, že by byla nějak náročná. Také nevýhodou je, že pro informatiku nemají samostatnou fakultu. Univerzita ČVUT má lepší jméno a relativně nově založený FIT je dobře rozjetý a dle mého názoru se bude během dalších let mnohem více rozvíjet než FAV. Taky to pro vás není tak blízko od rodného města.

Adam, student dr. studia na FIT VUT

Že nemají samostatnou informační fakultu podle mě není nevýhoda, ale výhoda. Informatik, který vyroste v IT skleníku, je pro praxi hůř vybavený než ten, který vyrůstal v heterogenním prostředí.


zebrik

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #35 kdy: 16. 03. 2014, 12:26:27 »
http://zpravy.ihned.cz/c1-54715590-o-it-experty-je-na-trhu-zajem-bez-ohledu-na-to-kde-studovali     ;)

Tak to je jasné, protože nejde o školu vůbec. Co dostane absolvent, dostanež i bez VŠ, když něco umíš (stejně jako on). Škola je pěkná, ale ptát se na ní bude maximálně ten personalista, kterej je tam stejně navíc.

txt

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #36 kdy: 16. 03. 2014, 13:02:32 »
http://zpravy.ihned.cz/c1-54715590-o-it-experty-je-na-trhu-zajem-bez-ohledu-na-to-kde-studovali     ;)

Tak to je jasné, protože nejde o školu vůbec. Co dostane absolvent, dostanež i bez VŠ, když něco umíš (stejně jako on). Škola je pěkná, ale ptát se na ní bude maximálně ten personalista, kterej je tam stejně navíc.

Podle mého nereprazentativního šetření, je vyšší četnost lidí použitelných na pozice jako programátor, návrhář HW, konstruktér atp. kteří nějaký ten rok na VŠ absolvovali. Jak už bylo na rootu mnohokrát napsáno, papír před blbostí neochrání, ale jsou místa kam se bez něj nedostanete. Pokud by šlo čistě o maximalizaci finančního příjmu, tak tam hraje škola roli nepříliš významnou (vydělávaj dobří obchodníci).

Ještě se vyjádřim k FAV. Ač to tam znám spíš jenom z rychlíku, zanechalo to na mne dojem solidní technické fakulty (na české poměry to patří k tomu lepšímu co je k mání)

Osahy5ee

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #37 kdy: 16. 03. 2014, 16:14:23 »
popristi tyden bude jedna FITacka prednaset o tom, jak se z CVUT dostala do google.
link na udalost: https://plus.google.com/u/0/events/cujevk28gajo00g42r4kg4rgvrc
Tak myslim ze tam bude cas na otazky i odpovedi.