ČVUT FIT vs ZČU FAV

petr92

ČVUT FIT vs ZČU FAV
« kdy: 16. 06. 2012, 18:55:16 »
Zdravím,

byl jsem přijat na obě tyto univerzity a nevím, jak se mezi nima rozhodnout ...
Bydlím cca 10 km od Plzně, takže FAVka by pro mě byla pohodlnější řešení...
Na druhou stranu, kdybych se rozhodl pro FITko, byl bych pravděpodobně na koleji, což mě celkem láká, ale zároveň se bojím, protože je to pro mě dosud neprobádaná oblast, jestli mi rozumíte :-) ...
ČVUT má pravděpodobně větší slovo ve světě, což je taky jeden z faktorů ...

Obě jsou to skvělé fakulty. Na FAVku jsem chtěl jít od druháku na střední. Teď se ale objevila možnost v podobě ČVUT a zavedla mě do slepé uličky ... :-)

P.S.: Peníze nejsou problém ....

Zajímaly by mě vaše názory na věc a jak byste se rozhodli vy...

Díky moc za pomoc :-)


bagrista

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #1 kdy: 16. 06. 2012, 19:16:34 »
fit

DK

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #2 kdy: 16. 06. 2012, 19:39:38 »
stoprocentne cvut, znam par lidi ze zcu a vyuka je tam uplne nekde jinde

petr92

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2012, 20:16:06 »
DK: Co to znamená "výuka úplně někde jinde" ? V čem se styly výuky liší ? Vysvětlení by mi moc pomohlo :-)

mudr. fero demeter

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2012, 21:59:49 »
Porovnej si studijní plány a obsah učiva v obou oborech, měly by být snadno dostupné. Ale ČVUT má mnohem lepší zvuk, než ta druhá (je to ta na které se uplácí? :) Pokud přežiješ alobalové peklo jménem Strahov, neměl bys mít na FITu problém. Za uvážení ale stojí i jiné věci. Na FITu bude nepochybně mnohem těžší nahonit vynikající studijní průměr a dosáhnout na věci s tím spojené. Dnes se podle průměru rozhoduje vše - jestli se dostaneš na Erasmus na vybrané místo, jestli na tebe zbudou koleje, jestli tě vezmou na magistra, prospěchová stpendia a tak dál.. Obecně vzato, ztížit studium jde snadno, bojovat s vysokým standardem už tak lehké není.


Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2012, 03:24:00 »
Ahoj,
studoval jsem CVUT FEL jeste kdyz nebyl FIT a byl jsem spokojenej (muvim zejmena o vyuce informatiky a kybernetiky). To co mi nevyhovovalo (inkvizicni forma sireni Teorie Obvodu) se pravdepodobne zlepsilo s prichodem FIT.
Na druhou stranu kamarad/spoluzak studoval aplikovane vedy v Plzni a byl take spokojenej.

Popravde - az jednou v Americe reknes ze jsi vystudoval informatiku v Cechach, necekej ze budou vedet jake tu mame univerzity.
Takze rozhodovat se podle zvuku - sam bych nevedel jak.

Asi muze byt otazka co od studia na vysoke skole cekas - jestli to ze se dostanes ke zdroji informaci (pokud se sam budes snazit) a dostanes se mezi podobne naladene lidi, tak myslim ani jedna ze skol neni spatna volba.
A co krome skoly samotne?

Co se tyce zazitku a zkusenosti - ja osobne si nedovedu predstavit ze bych na vysoke skole bydlel u rodicu a ne na kolejich.
Kde jinde se da zazit, ze v jednu rano zarves do chodby "kdo jde hrat ping-pong", a vzdycky se najde banda co si pujde zahrat.
Na Jizaku bylo super.

Mik


DK

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2012, 10:35:15 »
petr92: no o dost horsi nez cvut :) ty univerzity v okoli te plzne, nemaji zrovna dobrou povest :) ale zase by ses nemusel moc ucit :) (a porad lepsi nez JCU)

zmrd737

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #7 kdy: 17. 06. 2012, 11:39:26 »
tak to pozor, spatnou povest ma pouze pravnicka fakulta, FAV je solidni skola, vem si ze cecko tu vyucuje sam Herout. Ikdyz je pravda ze CVUT FIT je o neco vys, fav neni vubec spatna.

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #8 kdy: 17. 06. 2012, 13:07:15 »
Taky bych se ohradil proti tý pověsti ZČU... průser měla akorát právnická a třeba u nás pak před zkouškama pořád dokola opakovali "abyste si nemysleli že je to tu jak na právech", takže leckde ještě přitvrdili.

hrvrmv

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #9 kdy: 17. 06. 2012, 13:18:43 »
Škola jako škola. Ať uděláš jakoukoli, vždy záleží jen na tobě. Nějaké jméno školy bych neřešil, to už dnes neplatí. Sice tu každý hází špínu na ZČU, ale to bude spíše z neznalosti.

bydga

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #10 kdy: 17. 06. 2012, 15:53:11 »
Jasně, na technickej univerzitách (hlavně na té v Plzni) se uplácí, ...protože... hejtman středočeského kraje, starostka Chomutova nebo třeba modelka - pro všechny je prestižní a žádané mít titul softwarového inženýra.. Nechápu tuhle nevraživost Pražáků proti nepražským školám. Myslíš, že až se budeš hlásit do Facebooku (Googlu, Oraclu, IBM, Microsoftu.. dosaď libovolného vysněného zaměstnavatele), bude je zajímat, jestli máš titul z FIT nebo VUT nebo FAV? - všechno je to stejně akorát WTF..;)

Sám studuju FAV, takže to může vypadat že si akorát hájím to svoje, ale na Erasmus do Švédska jsem se bez problémů dostal, praxi v oboru nemám nejmenší problém sehnat a přístup učitelů i vybavenost jsou špičkový. Pokud máš v plánu dostudovat, tak je jedno kde - důležitý výstup studia je jenom a pouze titul. Co se během studia naučíš už je z 90% na tobě, učitelé tě můžou maximálně nasměrovat. Naučit se to musíš sám..

Jo, kdyby to byla volba mezi MIT nebo FAV, tak je to něco jiného..

DK

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #11 kdy: 17. 06. 2012, 19:36:58 »
zmrd,xsigik,hrvrmv: to je mozne, sam tam nestuduju a znam tam jenom par lidi,tak je vazne mozne, ze se jedna pouze o urcite kantory, ale to je samozrejme na vsech skolach

bydga - prazak nejsem (a doufam, ze ani jednou nebudu)... samozrejme to nikoho zajimat nebude, jakou mas skolu, vsechny zajima, co konkretne umis :)  a je fakt, ze u vas na zapade je prace habadej (porad dostavam nabidky prace z CB, Plzne a okoli... skoda, ze bydlim na druhe strane republiky :) )

Absolvent FAV

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #12 kdy: 17. 06. 2012, 20:03:30 »
Citace
ale zase by ses nemusel moc ucit

Tento přístup na FAV "bohužel" nefunguje. A pokud to někomu náhodou přeci jen projde, v praxi se to pak stejně pozná.

jx null

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #13 kdy: 17. 06. 2012, 20:15:00 »
FAV bych se nebal. Spis nez nejake studijni plany bych resil veci okolo.

Napr. jak budes dojizdet, kde budes bydlet, jake to je mesto, jaka je okolo krajina.

Zalezi dost na povaze cloveka. Takze treba ja si nedokazu predstavit, ze bych byl v Praze. Ani ze bych byl u rodicu.
(Ale nastesti nejsem z Plzne a nemusel jsem si vybirat mezi Plzni a Prahou.)

Rax

Re:ČVUT FIT vs ZČU FAV
« Odpověď #14 kdy: 17. 06. 2012, 20:26:58 »
Obě jsou to skvělé fakulty. Na FAVku jsem chtěl jít od druháku na střední. Teď se ale objevila možnost v podobě ČVUT a zavedla mě do slepé uličky ... :-)

Obě jsou stejně nah*vno a ani jinde to není lepší, protože žádná VŠ v ČR nevyučuje IT pořádně, takže budeš 5 let chodit do školy kvůli titulu a to co budeš potřebovat v praxi se budeš muset naučit sám ve svém volném čase. Bohužel titul potřebuješ bez toho se zatím neobejdeš. Tudíž si vyber nějakou přiměřenou školu aby ti zbývalo hodně volného času a makej na sobě.