Poraďte: jaký telefon si koupit

RobNevada

Poraďte: jaký telefon si koupit
« kdy: 08. 05. 2012, 01:01:44 »
Zdravim
po dlouhe dobe se zase obracim na root s zadosti o radu  :)
leta letouci pouzivam dnes jiz starickou Nokii E90 a dnes se stalo ze pramati vsech Symbian "komunikatoru" odesla do vecnych lovist cest jeji pamatce slouzila uctyhodnych 5 let.
Tak a ted poradte poradnou nahradu ,je to tezka volba. 

diky RobNevada

no flame just ....:/
« Poslední změna: 08. 05. 2012, 22:59:23 od Petr Krčmář »


famke

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #1 kdy: 08. 05. 2012, 06:53:58 »
Já jsem svou E90 nahradil Sony Ericssonem Xperia Mini, umí to stejné a spoustu věcí navíc (mimo infra), akorát občas postrádám hw klávesnici (tu má model Pro). Ale neměnil bych. Rozhodně bych šel do androida.

H0ax

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #2 kdy: 08. 05. 2012, 07:44:43 »
Xperii mini jsem měl a nemohl jsem na ní psát ani na šířku, prostě ta klávka byla moc malá nehledě na to, že překryla celý display. Teď mám SGS II a jsem naprosto spokojený, jen pošilhávám po sgs 3 :-D. Datluju do toho všechno, poznámky, kalendář, maily. Na čemkoliv menším bych to dělat nemohl.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #3 kdy: 08. 05. 2012, 09:56:26 »
Já mám už nějakou dobu HTC Desire HD (včera jsem flashoval na ICS, hurá! :-) ) a jsem taky poměrně spokojený - i když dneska bych už spíš koupil něco s AMOLED displejem, třeba právě od Samsungu.

Nejsem si ale jistý, jaké požadavky Robe máš - jestli chceš jen chytřejší telefon, nebo smartphone (i když tady předpokládám smartphone), jak velký má být (Je 4,3" moc?), jestli ti záleží na ceně, ... Takhle položená otázka vyplyne jen v to, že dostaneš seznam "můj oblíbený přístroj" bez nějaké větší informační hodnoty.

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #4 kdy: 08. 05. 2012, 10:29:14 »
ja som pred 4 mesiacmi zakupil Huawei Ideos x5 pro (u8800pro) za 170eur (bez dph) a musim povedat ze absolutna spokojnost (tiez som pred par dnami nahodil ICS). Myslim ze lacnejsi a lepsi telefon nezozenies


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #5 kdy: 08. 05. 2012, 14:38:08 »
mám sony xperia mini pro s vysouvací klávesnicí.

Zmíním se spíše o záporech tohoto telefonu, o plusech se dozvíš od výrobce :)
  • Provedení je trochu laciné, po měsíci je mezi klávesnicí a telefonem vůle 3/4 mm.
  • Proximity senzor nefunguje na 100pro, někdy si uchem pustím hlasité handsfree.
  • Gps čip je zatraceně pomalý a necitlivý, ale srovnávám s příručním garminem, v telefonu jsem gps nikdy neměl.
  • Dost žere, když mám puštěné datové přenosy, kontrolu mailu na exchange a na gmailu tak vydrží +- den..

Jinak je fajn :)

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #6 kdy: 08. 05. 2012, 20:35:49 »
Taky pamatuju na dobu co jsem měl E90. Její předností byla právě klávesnice, ale ještě to nebylo to pravý ořechový.
Po 90tce jsem si pořídil HTC Desire (u HTC strašně pomalá pružnost co se do aktualizací týče). Poté jsem si pořídil Blackberry 9780 (dlouhá výdrž baterie cca 3-4 dny), kde byla vynikající klávesnice (kdo vyzkouší jinak nechce), ale kvůli požadavkům ve firmě jsem přešel na iPhone 4, který je "blbuvzdorný". Nakonec to dopadlo tak, že jsem se vrátil k BB a to 9900. Kombinace dotykáče a HW klávesnice je super, ale na úkor výdrže baterie.
Takže za sebe můžu doporučit BB, ale znáš to každej má jiný požadavky. Hodně zdaru při výběru.  8)

Squirrel

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #7 kdy: 08. 05. 2012, 21:46:04 »
Tak, pokud nejsi fanda vetsich telefonu (ala 4 palce a vic) tak mam doma Xperia Ray a jsem s tim spokojen
nema to vykon na nejnovejsi hry, ale 3.3 displej je fajn (nemam rad velke) a slabsi HW vykon je nahrazen solidni vydrzi na baterku (GPSka, foceni s bleskem, hrani her na chate bez signalu a vydrzel cely den v pohode a rano jen hlasil ze 20% uz se mu teda nelibi a chtel by vice baterky)

tadeas

Re:tezka volba telefonu
« Odpověď #8 kdy: 08. 05. 2012, 22:18:11 »
iPhone :) . A pokud ne iPhone, tak Samsung. Mám Samsung Galaxy Ace - tři až čtyři dny výdrž na baterky, displej v pohodě i na slunci, cena v podstatě za hubičku, nemá Flash (to je možná plus :) ), jinak všechno.. Ale prostě Samsung, jediná skutečná konkurence Applu :-P .

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte: jaký telefon si koupit
« Odpověď #9 kdy: 09. 05. 2012, 11:27:43 »
jesrtli chceš něco ryze linuxového a navíc super našláplého doporučuji NOKIA N900 - to je nářez
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Peter Kotrčka

Re:Poraďte: jaký telefon si koupit
« Odpověď #10 kdy: 09. 05. 2012, 11:33:20 »
Huawei Sonic (cena okolo 3000) - najlacnejší mobil, ktorý mi prišiel použiteľný (výbava, spracovanie)

SE Xperia Neo V (cena okolo 5000) - dobrý display aj výbava za tú cenu

HTC Evo 3D (cena okolo 7000) - za tú cenu bezkonkurenčná výbava, len je to monštrum

Nokia 603 (cena okolo 5500) - Symbian, IPS display s ClearBack (podľa mňa lepšie ako AMOLED), NFC, blablabla

Waseq

Re:Poraďte: jaký telefon si koupit
« Odpověď #11 kdy: 09. 05. 2012, 11:48:18 »
Citace
Nokia 603 (cena okolo 5500) - Symbian, IPS display s ClearBack (podľa mňa lepšie ako AMOLED), NFC, blablabla

Symbian určitě ne... Není to příliš zdařilý systém a nabídka aplikací je pro něj dost mizerná. Nehledě na to, že ho Nokia posílá ke dnu.

ahzs

Re:Poraďte: jaký telefon si koupit
« Odpověď #12 kdy: 09. 05. 2012, 12:12:06 »
Pokud Ti nevadí větší telefon, tak doporučuji Sony Xperia Ray - výborný display, rychlý, kvalitní konstrukce, dobrá cena.
Kdyby jsi chtěl něco menšího, tak opět bych sáhnul po Sony, tentokrát buď xperia mini (SK17) nebo mini pro (SK17i, má HW klávesnici). Všechny telefony mají Androida, je možnost aktualizaci na verzi 4 (ICS) nebo rootnout a nainstalovat CM9. Mám tento alternativní firmware (ROM) a naprostá spokojenost.

Re:Poraďte: jaký telefon si koupit
« Odpověď #13 kdy: 09. 05. 2012, 17:38:29 »
Já jsem si pořídil ZTE Blade, na svoji cenovou kategorii je dobře vybavený. Při normálním (pár hovorů, wifi, chvilku GPS) používání mu nedělá problém vydržet 2 dny, display není ani moc velký ani moc malý (Xperia mini mi přišla strašně drobná, ZTE Skate je už moc velká plachta).
Zpracování mi přišlo trošku křehčí, ale gumový obal koupený z aukra za pár korun tento nedostatek smazal.
Foťák není nejlepší a nedisponuje bleskem, což někomu může vadit.

Není problém ho přehrát na cyanogen mod.

trilobajt

HTC Desire Z
« Odpověď #14 kdy: 09. 05. 2012, 22:31:51 »
mam HTC Desire Z (de facto Desire s hw klavesnici na vic) a celkem spokojenost,
snad jenom kdyby ta klavesnice byla petirada, takhle psat IP adresy je celkem k nas***i.
Jinak kdyz na tom clovek celej den smatla a kouka na naruta, tak se musi nabijet kazdej den, ale s trochou snahy se da prezit i vikend v pustine bez elektriny.