Alternativa ke Gigatribe pro Linux

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #45 kdy: 24. 02. 2012, 14:23:42 »
nakonec se z toho vyklubalo, ze se chce dostat na warez forum, kde dostal ban

To jsem asi chyběl - link by nebyl?  ;D :D 8)


Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #46 kdy: 24. 02. 2012, 14:37:48 »
nakonec se z toho vyklubalo, ze se chce dostat na warez forum, kde dostal ban

To jsem asi chyběl - link by nebyl?  ;D :D 8)

http://forum.root.cz/index.php?topic=3682.45

Tomd

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #47 kdy: 24. 02. 2012, 14:48:33 »
Tak tak. On totiz Dan ten list moderuje imho velmi dobre a pitome dotazy oznaci za pitome hnedka sam a popostrci tazatele k tomu, jak pokladat nepitome dotazy. Viz napr:

Tady, kde moderator chybi, je to o dost obtiznejsi, protoze neni zadna autorita, kterou by tazatel respektoval a tedy upozorneni na to, ze se pta blbe, nebral jako osobni utok popr. trollovani...

Vsak myslim, ze Tomd-ovi nic nebrani svuj dotaz "hledam neco jako X ale aby to nebylo A a B" zkusit v users-l polozit, uvidi sam, jaka bude reakce :)
Tak tady se shodneme, moderator chybi na usmerneni tazatele tak odpovidajiciho.

Ano priznam se naivne jsem myslel, ze pokud napisi hledam aplikaci podobnou X a dal jsem odkaz, kde se kazdy muze docist co ona aplikace umi a jen jsem doplnil nastinenim problematiky, ozvou se uzivatele, kteri znaji odpoved. Ale zacal typicky trotling>

1. odpoved byla od vas, vy jste se na to aspon podival, ale komentar byl>
Nevtipnejsi na tom je:
- neztracim cas uploadem, protoze si to kazdy ode me stahuje solo - oceni hlavne uzivatele asymetrickeho ADSL s uploadem 200Kbit

S tim by vas mozna Dan upozornil, ze to nesouvisi s dotazem... prisel jsem pro odpoved, ne pro vase vtipy. Trochu si nekdo z nas plete ucel fora, ja cekal, ze je na pokladani dotazu a obrzeni odpovedi, ne vtipnych poznamek.

2. odpoved Lol Phirae> ja nechapu co chcete, ale urcite ten SW by nemel mit toto... to jiste taky vubec neresilo muj dotaz.

3. odpoved Lol Phirae> cituji:"...tu marketingovou sračku na odkazovaném webu nikdo číst nebude."  rovnou vlastne odpoved, me vas dotaz nezajima, ale rad se tu budu rad vykecavat a tak bych mohl pokracovat...

Do teto chvile si myslim, byly me odpovedi korektni, jasne jsem poukazal o co mam zajem, kdo chtel pochopil, poradil a sel. Kdo radit nechtel, zacal polemizovat nad bezpredmetnymi zalezitostmi, ktere s dotazem nesouvisely.

A ano musim se priznat, priste popremyslim vice, jak dotaz formulovat a na jakem foru ho polozit. Mozna bude stacit jen na trotly nereagovat a ignorovat je.
Nicmene porad vidim pozitivne, ze jsem odpoved na svuj dotaz nasel a odpovidajici ani nemel potrebu vtipkovat, trolovat ani se dohadovat. Poradil a sel a to je to oc jsem stal.

foldy

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #48 kdy: 24. 02. 2012, 14:59:36 »
Nevím co je gigatribe, ale to co popisuješ umí DC++, takže si udělej svůj hub a server a máš klid, splňuje to vše co chceš.

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #49 kdy: 24. 02. 2012, 15:12:05 »
1. odpoved byla od vas, vy jste se na to aspon podival, ale komentar byl>
Nevtipnejsi na tom je:
- neztracim cas uploadem, protoze si to kazdy ode me stahuje solo - oceni hlavne uzivatele asymetrickeho ADSL s uploadem 200Kbit

To uznavam nebyla konstruktivni odpoved, ale myslim, ze se tak moc nestalo. Rozhodne precteni tech dvou vet imho nezabralo nikomu tolik casu jako hadat z kristalove koule, co vlastne chces.

S tim by vas mozna Dan upozornil, ze to nesouvisi s dotazem... prisel jsem pro odpoved, ne pro vase vtipy.

No, zas to nedramatizuj. Hadej, kdo napsal tohle:
Citace
On 11/14/11 20:00, Jarda:                                                                                                                                                                                                 
> poradte mi, na co se mám podívat, mám problém s DB. Když se manželka                                                                                                                                                     
> přihlásí přes veverku, tak DB spadne                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                                                                                 
Vymenit manzelku ? ;-) 

3. odpoved Lol Phirae> cituji:"...tu marketingovou sračku na odkazovaném webu nikdo číst nebude."  rovnou vlastne odpoved, me vas dotaz nezajima, ale rad se tu budu rad vykecavat a tak bych mohl pokracovat...

To se ale velmi mylis. Pokud chces odpoved na nejakou otazku, tak tu otazku musis napsat SEM a vsechny relevantni informace uvest TADY a ne ze nechas ctenare procitat tuny materialu nekde jinde a pak premyslem nad tim, na co se vlastne ptas.

To je tak strasne tezke popsat, co chces? Stacilo napsat neco ve stylu:

Citace
Hledam SW pro sdileni souboru. Doted jsem pouzival Gigatribe, ale nelibi se mi na nem, ze ma oranzovo-cervene logo. Proto hledam alternativu.

Chtel bych, aby SW:
1. byl free, nejlepe i opensource
2. umel by ho nainstalovat a pouzivat i laik
3. fungoval na Windows, Linuxu a CP/M
4. umoznil uzivatelum sdilet soubory, ktere maji na svem pocitaci (tedy zadny upload nekam ven)
5. fungoval  bez opdpory jakehokoli centralniho serveru
6. umoznoval sifrovany prenos
7. umel prenaset i chat (neni uoplne nutne, ale bylo by to fajn)
8. jeho nazev zacinal na pismeno G, protoze to se mi na Gigatribu libilo
9. nebyl provozovan FBI. Ne, ze bych chtel sdilet neco nelegalniho, ale nemam rad organizace s tak kratkym nazvem

Zatim jsem nasel jenom retroshare (ten ale nesplnuje bod 7) a DC (nesplnuje bod 4).

Diky predem za vase tipy.

Fakt je to tak tezky?


Tomd

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #50 kdy: 24. 02. 2012, 16:26:02 »
Miroslav Prýmek>

O dramatizaci se tu postarali jini, udelal jsem kratky nastin.
Kdo ten prispevek napsal, netusim a je mi to celkem jedno.

V prvnim prispevku uvedeny tyto body, porovnam to s vasim prikladem(nejsem si jist, jak hodne byl puvodni prispevek modifikovan , takze to delam podle sveho nejlepsiho vedomi):
1. svobodny ~= free/opensource
2. bez blizsich znalosti = laik
3. nevyzaduji
4.uzivatelum jednoduse sdilet data ~= umoznil uzivatelum sdilet soubory...
5. nevyzaduji
6. sifrovany prenos - tak tohle jedinne jsem neuvedl
7. chat - uvedeno
8. nevyzaduji
9. vyzaduji, ale to uz je dano bodem jedna

Takze si rekneme, uvedl jsem v pocatku 4z5 pozadavku(3 nevyzaduji, jedna je vlastne duplicita)podminku relevance to tedy splnuje ~80%. S URL na aplikaci, kde je na hlavni strance 9 holych vet v EN neni problem doplnit zbylych 20%.

Takze, kde je problem? Vnimat a vyhodnotit text?
Kdyz si nejsem jist a chci poradit precist si 9 vet, kouknout na screeshot, asi tak 2 minuty zivota?
Myslim, ze jsem se vyjadril dostatecne jasne, tim bych to ukoncil, jiste muzete dal v diskuzi pokracovat...

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #51 kdy: 24. 02. 2012, 16:45:27 »
Takze, kde je problem?

Napr. v tom, ze ten vyskrtany seznam pozadavku splnuje i normalni email...

Ale to je jedno, odpoved jsi dostal, tak to teda uzavreme.

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #52 kdy: 24. 02. 2012, 16:49:43 »
Napr. v tom, ze ten vyskrtany seznam pozadavku splnuje i normalni email...

 :D 8)

Jakub

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #53 kdy: 24. 02. 2012, 16:54:32 »
Citace: Tomd
umoznuje uzivatelum jednoduse sdilet data napric sitemi bez blizsich znalosti

Ale z tohoto vyjádření třeba nejde přímo poznat, zda to má laik zvládnout jen používat anebo také nainstalovat. Například ten zmiňovaný Apache s mod_userdir, po kterém tu začaly padat slova o natvrdlosti, je z hlediska jednoduchosti používání naprosto vhodný.

Citace: Tomd
Takze, kde je problem? Vnimat a vyhodnotit text?

Připusťme, že se váš dotaz stal terčem trollovaní, i tak se pak ale nabízí otázka, proč zrovna ten váš? Proč zrovna u vašeho dotazu jsou lidé tak nechápaví a mají problém s vyhodnocením vašeho textu?

tomd

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #54 kdy: 24. 02. 2012, 17:19:48 »
Napr. v tom, ze ten vyskrtany seznam pozadavku splnuje i normalni email...

Zato vas seznam pozadavku normalni email nesplnuje... omg.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #55 kdy: 24. 02. 2012, 17:57:31 »
Panečku, toto je komediální vlákno, fakt jsem se tak dlouho nepobavil.  ;D ;D ;D

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #56 kdy: 24. 02. 2012, 18:00:27 »
Panečku, toto je komediální vlákno, fakt jsem se tak dlouho nepobavil.  ;D ;D ;D

Výborný. Mimochodem, sháním ledničku, přesně jako Calex, ale ne Calex, Samsung taky nechcu - jo a měla by hlavně jednoduše chladit a bylo by fajn, kdyby uměla uvařit kafe. Poraďte?!?!

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #57 kdy: 24. 02. 2012, 18:42:36 »
Mimochodem, sháním ledničku, přesně jako Calex, ale ne Calex, Samsung taky nechcu - jo a měla by hlavně jednoduše chladit a bylo by fajn, kdyby uměla uvařit kafe. Poraďte?!?!

Vidíš, to mně připomnělo, že mám podobný problém: Hledam alternativu k http://cd680.pendotrains.net/index.php?pg=technical
Tahle vec umoznuje uzivatelum jednoduse se dostat napric okresy bez blizsich znalosti, rozpozna uzivatele, kteri maji listek, umoznuje chatovat ve voze, rad bych nasel svobodne reseni, ktere neni zalozeno na aute/letadle/lodi.

Lol Phirae

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #58 kdy: 24. 02. 2012, 19:04:49 »
Vidíš, to mně připomnělo, že mám podobný problém: Hledam alternativu k http://cd680.pendotrains.net/index.php?pg=technical
Tahle vec umoznuje uzivatelum jednoduse se dostat napric okresy bez blizsich znalosti, rozpozna uzivatele, kteri maji listek, umoznuje chatovat ve voze, rad bych nasel svobodne reseni, ktere neni zalozeno na aute/letadle/lodi.

Co tohle? Myslím, že to zbytek podmínek splňuje, jen na to chatování asi nebude čas?  :-\ :-X Taky si nejsem úplně jist těmi vzdálenostmi, ale pro podmínky ČR IMHO dostačující?  ;D

Re:Alternativa ke Gigatribe pro Linux
« Odpověď #59 kdy: 24. 02. 2012, 20:20:02 »
Co tohle? Myslím, že to zbytek podmínek splňuje, jen na to chatování asi nebude čas?  :-\ :-X Taky si nejsem úplně jist těmi vzdálenostmi, ale pro podmínky ČR IMHO dostačující?  ;D

Lol Phirae> ja tedy nevim co vam na to odpovedet, delate si srandu, nebo jste Vasne tak nechapavy?

Cestovani je tak zazity pojem, tak tedy se nejcasteji cestuje v sede, vyjimecne v leze (luzkove vozy http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cimrmanuv_jednomistny_luzkovy_vagon.jpg). Abych to upresnil vyse uvedeny vlak nejezdi jako auto, ale ale jezdi po kolejich, coz povazuji za negativni vlastnost, protoze celou cestu clovek musi poslouchat tu dum tu dum tu dum.
Napric okresy znamena treba z Krna do Cajzlu - chce-li skrz republiku. Pruchodnost hranici mezi Cechami a Moravou je taky dobra vlastnost, nehlede na jidelni vozy.

Obecnou vlastnosti cestovani je, ze si sam zvolite, zda chcete cestovat z Krna do Cajzlu nebo z Cajzlu do Krna a jakou třídou (prvni, druha), ale prijde mi to tak samozrejme, protoze se to pouziva naprosto ve vlaku, letadle...

Auto ma plno neprijmenych vlastnosti:
- ne kazdy ho zvladne nastartovat; pomerne velkou rezie; problematicky provoz; samo o sobe neni zrovna bezpecne; za hranici s Pakistanem to je hruza; neumi samo o sobe doridit, pokud uzivatel ridit prestane... mam pokracovat, nebo to staci?

Rozpoznani, ze je uzivatel v aute je dobra vlastnost, pokud nechcete, aby vam auto jezdilo samo po republice a stalo vas to spoustu penez za benzin, nevim jak bych kratce tuto vlastnost jinak popsal.

Znam auto, kolo(s), letadlo/kluzak, lod a tunely, ale to je pro bezne lidi problematicke a je s tim spojeni hodne problemu, tedy sci-fi.

Hledam cestovni prostredek jednochy, jako brusle(pripadne vyse uvedena), ktery proste na jedno/dve nastoupeni funguje, ze i babicka/maminka muze cestovat naprosto snadno, bez toho, ze bych ji posilal treba vlakem nejakeho ridice s autem apod.