Bezpečné čtení webů bez HTTPS

to_je_jedno

Re:Bezpečné čtení webů bez HTTPS
« Odpověď #45 kdy: 27. 01. 2012, 21:17:54 »
 ;D
Tazatel dostal BAN na IP, vsadim se, ze do jednoho znameho a velike warez fora a ted zhave kouma, jak se dostat zpatky...  :D
U tehle for se nepouziva https kvuli velike zatezi (navstevnost). Tor a zahranic. IP u tohoto fora by asi byli podezrele ;D a tedy, jak uz sam nanacoval, asi by nedostal "povolenku-vstupenku"... ;)
Sazim 10:1. Prida se k sazce nekdo dalsi? ;D


Re:Bezpečné čtení webů bez HTTPS
« Odpověď #46 kdy: 28. 01. 2012, 06:11:17 »
;D
Tazatel dostal BAN na IP, vsadim se, ze do jednoho znameho a velike warez fora a ted zhave kouma, jak se dostat zpatky...  :D

Aha, tak to jo. To kdybych věděl, tak se nenamáhám s odpovědí...

emeleh

Re:Bezpečné čtení webů bez HTTPS
« Odpověď #47 kdy: 28. 01. 2012, 12:10:01 »
Jestli ma ban na ip, tak si muze zmenit ip. Zalezi na providerovi, obvykle staci zmenit mac adresu routeru nebo pocitace (pokud je pripojeny primo) a provider mu priradi novou ip. A asi by bylo vhodne zmenit headers v prohlizeci, aby nemel s tou novou adresou stejny otisk.

nenitus

Re:Bezpečné čtení webů bez HTTPS
« Odpověď #48 kdy: 28. 01. 2012, 14:38:59 »
Ještě jsem se nerozhodl jak ten web budu číst, na linuxu by bylo vše znatelně snadnější. Navíc i lepší antivirovce bych asi své nejdůvěrnější údaje jako doufám většina nedal. Trochu mě trápí že Comodo fw vnucuje vzdálnou podporu na úkor přehledných jasných nastavení a nikde není předem jasně psáno jak se mnou přesně chtějí komunikovat a navíc změn bez mého svolení jsem si už všiml ::) Jsou na můj vkus trochu záhadní.

Zmíněné annonce se v mnohém velice podobá webu který chci číst. Jen pro zajímavost kolik lidí mě už teď může poslouchat? :) Jediný důvod proč něco vypouštím do diskuse je že na ten web nepotřebuju a především nechci přistupovat anonymně protože by to bylo nefér a později by z toho mohli vzniknou potíže tím že by se mě někdo jen zeptal odkud tohle sakra můžeš vědět? Ten dotaz by někdy mohl přijít a říkat o Tor ve spojení s tím důvěrným obsahem by byl pořádný hnus. Nebo dotaz Jak jsi to tak rychle zjistil a dobře zařídil to není možný!?  ;D
Jak mám někomu říct že Tor když ty údaje o které jde jsou zcela běžné a jen by měly být lépe přístupné přes https chcete-li SSL běžným uživatelům.
 
Jak můžu k něčemu takovému Tor použít a nemuset nuceně tajit že jsem si přečetl důvěrné údaje které by mně v každém doplňte si sami mely být přístupné a nejlépe chodit občas do schránky? Ten web je stejně zneužitelný odposlechnutím jako přístup do annonce pokud také nemá https, tím příkladem jste se určitě trefil. Navíc můžete o někom rozhlašovat že stahuje warez a už jen tím mu velmi uškodit a sám můžete mít za sebou pěknou hromádku svých oblíbených.. asi víte že už se našel werez kdysi u ochránců zákona, jak usměvné:)

Už se zdálo že těch vtípků necháte. Pokud se obáváte že se nějací warezáci začnou přesovat na Tor tak také nahoďte celému foru https ;D Hledal jsem ještě před položením dotazu co nábízí registrace na Root ale asi https nenabízí takže píšu takhle.

Pokud vám vrtá hlavou můj výrok o nakupování zboží, tak jsem jen nenapsal že můžou nakupovat i služby čímž se přestanou ochuzovat nejen o možnosti samotného internetu zjistit třeba špatně dostupné údaje. To samé lze říci o Wikipedii, jen mě trošku překvapuje že právě ta se staví jako první za ochranu internetové svobody:)

Nemáte jinou možnost než se podívat do logu jaké články na více vašich webech častěji čtu a trochu se vám rozjasní navíc si prohloubíte znalosti o bezpečném internetu ;D Určitě pane Prýmek zjistíte že warez nestahuju. Více se od vás nenechám v diskusi napadat a nejprve si něco ověřte než začnete obviňovat teda psát,  pokud můžete. Tušit že právě Vy mě budete v diskusi napadat tak jsem se na Rootu zaregistroval třeba jménem jen nevím další výhody. Určitě váš názor o bezpečnosti internetu nemusíte vnucovat ani podsouvat, vaše opakující se příspěvky jsem v diskusích viděl a mnozí přesto kterých si tím velmi vážím nepřestali psát. Psali tak dobře že jsem nemusel nic připisovat a měl dobrý pocit že ti lidé nepodlehli velmi silnému zesměšňování mnoha předním radilů toho webu.
Také vím že později vámi použitou mantrou podobně ukončili nejméně jednou diskusi na podobné téma.

A tím jak ste mi na Rootu nejprve založili téma zařazením do diskuse a po chvíli zase chtěli zarazit se budu bavit ještě alespoň dnes jen nemám potřebu hledat diváky:) A nestačí vám že jsem přesně do podrobnosti popsal jak se chci připojit. Že vy se tam namě radíte co napíšete? ;D Redakci do toho nechci tahat  ;D

Chvíli věří jeden pak zase druhý, vy se pánové umíte u internetu bavit, až někdy přeháníte:)


Jestli ma ban na ip, tak si muze zmenit ip. Zalezi na providerovi, obvykle staci zmenit mac adresu routeru nebo pocitace (pokud je pripojeny primo) a provider mu priradi novou ip. A asi by bylo vhodne zmenit headers v prohlizeci, aby nemel s tou novou adresou stejny otisk.

headers se netrápím mám win$, uvítal bych nějaké sdělení skušeností při používání jejich změny v linuxu. v headers je asi podobný bo*del jako sušenkách. Lze se řídit pravidlem co není zákázáno je povoleno u headers prohlížeče? Práce s hlavičkami je asi použitelná u ladění přístupnosti tvůrcům webů ale potřeboval jste už někdo přístoupit k webu a nevytroubit hned že máte linux? Chlubíte se linuxem?:)