Android vs. iOS

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #45 kdy: 16. 07. 2012, 12:21:18 »
Kontrolní otázka: nějak mi uniká k čemu je dobrý si stahovat něco z ulozto??? Pokud se jedná o mobilní připojení tak 150MB které se nabízí u operátorů ti na stahování čehokoliv zmízí během jednoho většího souboru a pokud jsi na wifině, což je z 95% doma, tak si to rovnou stáhnu přes pc, což je mnohem rychlejší a pak nahraju do telefonu, tohle mi teda v telefonu nikdy nechybělo :D

Ještě jedna věc, všichni jsou nadšení z widgetů, nikdy mi to v telefonu nechybělo  :P


transgender

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #46 kdy: 16. 07. 2012, 13:32:54 »
Možná bude pro vás článek o 10 tajemstvích obou platforem zajímavý :D

_____________________________________                  
Torproject                  
EFF

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #47 kdy: 17. 07. 2012, 11:48:20 »
Čo sa týka tých aplikácií, tak na iOS som nenašiel niektoré, bez ktorých to proste nejde.
Náhradu za:
driodstats
alcodroid
Možno, že som iba zle hladal alebo je ten appstore taký j*bnutý.
Aplikácií, ktoré som nevedel nájisť bolo viac ale toto je najdôležitejšie.
A nechcem platiť len aby som si app vyskúšal.
Inak ja si neviem vynachváliť MIUI...s iOS to nemá takmer nič spoločného, jednoducho obsahuje všetky možné potrebné nástroje.

Lol Phirae

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #48 kdy: 17. 07. 2012, 11:56:01 »
Čo sa týka tých aplikácií, tak na iOS som nenašiel niektoré, bez ktorých to proste nejde.
alcodroid

:D :D :D Tak popravdě, neumím si představit, jak do toho nalitej naklepávám drinky.

P.S. Dá se to přepnout na metrické jednotky?

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #49 kdy: 17. 07. 2012, 14:11:28 »
Čo sa týka tých aplikácií, tak na iOS som nenašiel niektoré, bez ktorých to proste nejde.
alcodroid

:D :D :D Tak popravdě, neumím si představit, jak do toho nalitej naklepávám drinky.

P.S. Dá se to přepnout na metrické jednotky?
Tak ja by som to v tých anglodebilinách tiež nezvládal  ;D
A dá sa to tam naťukávať :D teda pokial ešte vládzeš tak hej...potom to už význam nemá, za volant si určite tak skoro nesadneš  ::)...ale aj tak sa to dá zvládnuť...stačí na to myslieť  ;D


Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #50 kdy: 17. 07. 2012, 17:13:22 »
Tohle mě zrovna nikdy netrápilo, když řídím nepiju a když to nevydržím jedu sockou  ;D
Ta první aplikace vypadá celkem slušně, to bych asi uznal že je praktická věc, možná že se na app storu najít dá, ale hledat to nebudu, obvykle když máš na mobil za 15 000 neřešíš 10kč navíc provolaných  ;D

Ovšem nechápu jak to myslíš s tím aby jsi platil za vyzkoušení, když hledám aplikaci tak si na ní kliknu a přečtu si co umí a dělá a ještě mám u ní x obrázků abych věděl do čeho jdu, kdybych si to chtěl stáhnout. Ještě jedna věc k tomu app storu, když si koupím kvalitní věc, třeba mercedes, tak je logický že k tomu nebudu mít plecháče, ale koupím si krásná litá kola né, takže mám mobil a chci do něj pěknou aplikaci a stojí sotva euro a je to pro všechny strašná potíž, tak když to euro nechci obětovat tak si koupím nějakou střední třídu a nic od toho nečekám né, nebo si furt lidí myslí, že budou dostávat vše zadarmo??

Nomen

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #51 kdy: 18. 07. 2012, 07:42:00 »
...když si koupím kvalitní věc, třeba mercedes, tak je logický že k tomu nebudu mít plecháče, ale koupím si krásná litá kola...

Až na to, že při porovnání běžných plecháčů s běžnými liťáky (1), jsou plecháče často lehčí (2) a odolnější. Co znamená menší gyroskopický moment a menší neodpružená hmota pro jízdní vlastnosti auta si, věřím, dovedeš domyslet sám. Není všechno zlato, co se třpytí. ;) Než na "placené" a "zadarmo", je lepší dělit na "funkční" a "omezeně funkční" a na "líbivé" a řekněme "spartánské".

(1) - Nemluvím o sportovních speciálech.
(2) - Při stejném rozměru. Liťáky se navíc často používají větší, což rozdíl ještě umocňuje.

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #52 kdy: 18. 07. 2012, 12:02:41 »
Tak to byl spíš obraznej příklad, nečekal jsem, že mě budeš chytat zrovna za tohle  ;D ale doufám, že ten příklad každej pochopil  :P

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #53 kdy: 18. 07. 2012, 15:56:01 »
No ja som narážal skôr na to, že aj keď sa tam uvádza funkčnosť tak tam nie je ;)...a platiť za každú app aby som vyskúšal či tam funkčnosť je..no neviem. Ja osobne riešim kolko prevolám, lebo keď to nesledujem tak je to hneď dvojnásobok ;). A už aj paušál za 30€ mi príde chorý a to kvôli tomu, že je to iba posraté telefonovanie. Radšej by som zašiel za 30€ do krčmy.

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #54 kdy: 18. 07. 2012, 17:11:15 »
Nevím jaký tarify jsou u Vás na Slovensku, ale tady u nás seženeš poměrně slušné tarify za rozumný peníze. Teď je spíš otázka, proč si kupovat kvalitní dobrej telefon, když si radši zajdeš na pivko s kámošema? Na to přece stačí obyčejný hloupý telefon bez operačního systému a nemusíš řešit jestli to je android nebo ios, ovšem pokud jsi člověk, který investuje do vývoje a koupí si něco na předních příčkách ať už Samsung Galaxy S3, HTC one X nebo Apple Iphone 4S tak asi neřeší položky typu 5 euro navíc, když chce mít ve svém zařízení na špičkové úrovni nějakou slušnou a kvalitní aplikaci a pokud chceš srovnávat App Store a Andriod Market tak jsou na tom hodně podobně, jediný rozdíl je asi v tom, že App Store má více aplikací a obecně nepatrně větší procento placených aplikací, to ovšem neznamená, že když chceš v Andriodu nějakou super aplikaci, že je vždy zadarmo, taky jsou placené a není jich tam málo, což by se dalo shrnout, že Android Market je nepatrně chudší na aplikace, ale zas máš větší šanci je sehnat zadarmo, ovšem pokud jsi už investoval do telefonu 15 000 třeba, tak 30 kaček za aplikaci by neměl být takový problém, já osobně jsem v App Store nechal za aplikace asi 200 kaček a mám všechny co potřebuji  ;)

Je pak na každém jestli je 200 korun za aplikace co deně využiješ a usnadní ti život hodně nebo málo a u Androidu to vyjde na stejno, akorát to třeba bude o dvacku levnější nebo zadarmo od jiných výrobců, které nemusí být tak kvalitní  ;)


Re:Android vs. iOS
« Odpověď #55 kdy: 19. 07. 2012, 00:55:21 »
Nevím jaký tarify jsou u Vás na Slovensku, ale tady u nás seženeš poměrně slušné tarify za rozumný peníze. Teď je spíš otázka, proč si kupovat kvalitní dobrej telefon, když si radši zajdeš na pivko s kámošema? Na to přece stačí obyčejný hloupý telefon bez operačního systému a nemusíš řešit jestli to je android nebo ios, ovšem pokud jsi člověk, který investuje do vývoje a koupí si něco na předních příčkách ať už Samsung Galaxy S3, HTC one X nebo Apple Iphone 4S tak asi neřeší položky typu 5 euro navíc, když chce mít ve svém zařízení na špičkové úrovni nějakou slušnou a kvalitní aplikaci a pokud chceš srovnávat App Store a Andriod Market tak jsou na tom hodně podobně, jediný rozdíl je asi v tom, že App Store má více aplikací a obecně nepatrně větší procento placených aplikací, to ovšem neznamená, že když chceš v Andriodu nějakou super aplikaci, že je vždy zadarmo, taky jsou placené a není jich tam málo, což by se dalo shrnout, že Android Market je nepatrně chudší na aplikace, ale zas máš větší šanci je sehnat zadarmo, ovšem pokud jsi už investoval do telefonu 15 000 třeba, tak 30 kaček za aplikaci by neměl být takový problém, já osobně jsem v App Store nechal za aplikace asi 200 kaček a mám všechny co potřebuji  ;)

Je pak na každém jestli je 200 korun za aplikace co deně využiješ a usnadní ti život hodně nebo málo a u Androidu to vyjde na stejno, akorát to třeba bude o dvacku levnější nebo zadarmo od jiných výrobců, které nemusí být tak kvalitní  ;)
Stále si nepochopil. V app store som našiel povedzme 50 aplikácií, ktoré sa tvária, že podporujú nejakú funkciu. Nakolko je ale väčšina platená, tak nezistím či je to to pravé orechové. Na androide sú velakrát aplikácie rovnaké aj v platenej aj neplatenej rozdiel je iba v reklame. A pokial chcem nejakú app tak si ju kúpim. A od toho či máš high end nezávisí, či pokupuješ nejaké platené aplikácie. Ja mám stále k spokojnosti HTC Desire, čo bol kedysi naj highend a platenú aplikáciu tam zatial nejako nepotrebujem.

Merkel

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #56 kdy: 19. 07. 2012, 10:16:28 »
Netvrdím, že Android je zlý, mě prostě jen nesedí a nelíbí se, když se kritizuje App Store s kterým jsem velice spokojen a nemůžu říct křivého slova na něj  ;) Oba systémy jsou rovnocené a mají velice podobné Markety, jde o to co komu více vyhovuje.

matt

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #57 kdy: 30. 09. 2012, 00:05:47 »
Všem Vám moc děkuji za názory a zkušenosi!
Diskuse by se možná dala i uzavřít po zjištění že by si každý měl systém vybrat sám a každý má jiné preference :)
Já jsem už přes rok uživatelem androidu,ten neopustím,ale přestanu ho použvat v telefonu a přenesu ho na tablet.telefon je dobré mít spolehlivý,proto se androidho telefonu zbavím (vlastně možná ne,to co mám je fajn a použitelné a prodat za pakatel mi zato nestojí...prostě ho přestanu používat) a hlavn telefon vyměním za iPhone.po zkušenostech s jednou romkou z xda na android moc nemám nervy :)
Loni jsem koupil v podstatě za pakatel (2500) už rok starou xperii x8,zažil jsem s ní hodně a hardwarově je na dobré úrovni,ikdyž výkonově se tak zdát nemusí.jako druhý telefon mám starí telefon bez OS,častokrát si ho chválím když zrovna aktuálně nahozená romka na X8 selže..
Mobily se zabývám delší dobu a s iOS jsem se ještě nesetkal,no nevadí...výhody a nevýhody androidu?je otevřený a nespolehlivý (neplatí to vždy a u stock romek to tak moc není).jak jsem mohl vyčíst z diskuse,iOS je opak-spolehlivý,protože je uzavřený(nemyslím nějak brutálně,ale prostě má fungovat tak funguje)
Androidy jsou fajn,když koupíte vyšší model (menší četnost sekání :) ) a ještě máte fórum kde vyčtete to,jak s ním pracovat.mohu tu udělat reklamu na fórum patřící ke stránce xperia.cz,nepodceňuju samsungy,htc-vyšší modely dokážou být ok,nižší maj hodně omezení.  lg bych nebral kvůli nepodpoře výrobce,motoroly zase ano.nexusy budou odladěné vždy nejlíp,sony má super modely i nižší kategorie i ty vyšší,srovnal bych ho s htc,narozdíl od něj ale nemá tak omezené prostředí jako je htc sense..možná to někomu někomu pomůže :)
já tedy končím u iphonu a nexus 7 dohromady,nakonec je to nejideálnější.ještě jednou díky za těch pár informací tady.

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #58 kdy: 30. 09. 2012, 09:18:15 »
Citace
výhody a nevýhody androidu? je otevřený a nespolehlivý

Co konkrétně si mám představit pod položkou nespolehlivý?

Michal Lenc

Re:Android vs. iOS
« Odpověď #59 kdy: 30. 09. 2012, 10:30:07 »
Ja sem mel vsechny mobilni platformy krome Blackbery a Meego. Kazda je na prvni pouziti skvela a vsechno slape rychle apod. Clovek je okouzlen jak je torychle a zajimave a hezke. Problem nastane (alespon u mne) asi tak po tydnu pouzivani, kdy zacnete chtit treba jiny prohlizec (android), funkcni chat a facebook (iOS), funkcni navigaci zdarma (webOS), vyhledavani na google (win phone 7.5), market aplikaci (win phone 6.5)

Nyni pouzivam levny android (ascend G300 s stock novozelandska ICS) a jsem nejspokojenejsi. Sice byly okamziky kdy jsem mel chut poslat telefon proti zdi, ale to zatim bylo u kazdeho operacniho systemu.

Jinak kdybych mel rict ktery telefon byl podle me nejlepsi na pouzivani, tak je to jednoznacne webOS od palmu. Skoda ze se nerozsiril, kdyby se jim povedlo naplnit market aplikacema jako na androidu tak byste koukali.