VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika

Nemo7

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #30 kdy: 08. 02. 2012, 14:57:13 »
Ten člověk z FIT VUT se ani neuměl vyznat v UML diagramu. Měl jsem podezření na nějakého protekčního studenta, nebo falešný diplom. :) Například můj známý(ne spolužák, mimochodem také vystudoval UPOL), dělá v Googlu. Co kdo vystudoval v praxi moc nikoho nezajímá, zajímavější jsou jeho projekty - kde a na čem zajímavém dělal. Z pohledu prestižních světových univerzit jsou stejně všechny školy v ČR zapadákov, tak na co si hrajeme.


zdenekT

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #31 kdy: 08. 02. 2012, 16:28:13 »
Ten člověk z FIT VUT se ani neuměl vyznat v UML diagramu. Měl jsem podezření na nějakého protekčního studenta, nebo falešný diplom.

Třeba bakaláře dělal jinde a na magistrovi se zaměřil na HW, sítě, překladače. To že pár jedinců je out v oop neznamená, že škola je blbá.

Ondras

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #32 kdy: 08. 02. 2012, 16:44:25 »
To je ftipne, jak se tady resi prestiz skoly. To zajima tak slecnu z perzonalniho oddeleni, ktera ve vetsine pripadu studovala spol. vedy. Ta se jenom podiva, jestli formalne splnujete kladene pozadavky a preposle CV vasemu budoucimu sefovi. Toho pak zajima hlavne to, co umite a na jakych projektech jste delali. Radeji prijme nekoho z "neprestizni" univerzity, pokud ma za sebou zajimave projekty, nez nekoho z prestizni university, kdo krom diplomky neudelal nic. Takova je realita minimalne v elektrotechnickem prumyslu.
Hodne stesti vsem, kteri chteji pri studiu dosahnout vetsich cilu, nez nasbirani potrebnych kreditu.

FIT

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #33 kdy: 08. 02. 2012, 17:29:22 »
Nemo7:
Je pravda, ze se na FIT VUT moc objektove programovani neresi. Par predmetu v bakalari bylo, ale nic extra. V magisterskem se uz spise specializuje na teoretickou informatiku.
Ze sveho pohledu bych spise rekl, ze FIT VUT vychovava spise low-level informatiky (vyvojare) - tzn., spise assembler, C a podobne. Sve uplatneni taky pak lehce nachazeji napriklad v Red Hatu (vyvoj jadra a podobne). Objektove programovani, java, UML a podobne veci byly vytvoreny hlavne proto, aby se dalo rychle tvorit a mohl tvorit kazdy, bez ohledu na velikosti inteligence daneho jedince. Proto se taky na tyto veci specializuji na VSB, UPOL a podobnych pseudo-vysokych skolach, protoze jedine tam se vychovavaji opice, ktere pak budou houfovite programovat v jave... i kdyz, tato parketa je urcena spise stredoskolakum, takze, nevim, zda studovat VSB nebo UPOL ma vubec smysl - leda tak pro ziskani titulu.

skunk

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #34 kdy: 08. 02. 2012, 19:12:53 »
FIT, teď by ti nejraději rozflákal s prominutím drž*u za ty dvoje výrazi o opicích na UP jiných jak řikáš "pseudo-školách". Liskni si.


fnuky

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #35 kdy: 08. 02. 2012, 19:23:19 »
for FIT asi jsi bůh když umíš assembler ale chtěl bych vidět jeho reálné využití,taky studuji upol a assemblerem sem si prošel už na střední škole..pokud považuješ upol za pseudo-školu,tak jsi ji nevystudoval..ano VSB je někde úplně jinde ale jestli si myslíš že jsi bůh že umíš skvěle programovat v céčku tak jsi naomylu..je ti to absolutně k hovnu a věc jako funckionální paradigma to jsi neslyšel ani z dálky..sem zvědavý kolik pracovních příležitostí se ti s céčkem naskytne ;) good luck ale pro mě jsi jen ubožák co si myslí že je na prestižní škole ale přitom to vůbec nic neznamená a když nemá v hlavě nic tak se hold na nic jiného než na tu prestiž nemůže spolehnout..naopak podle mě z VUT atd lezou cvičené opičky co umí programovat (porovnávám podle toho co jsme dělali mi a co dělají jiní na VUT)

nikitie

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #36 kdy: 08. 02. 2012, 19:31:42 »
:) takže znovu se do toho vmísím. Řešíte tady jak moc velkou prestiž dané školy mají. Ale v podstatě se většinou shodujete, že při hledání práce záleží hlavně na tom, jaké budu mít zkušenosti a jak moc do toho budu ponořená, kromě získání potřebných kreditů, ne? Takže jde o to hlavně mít titul a mít píli rozšiřovat své schopnosti také jinde.. Takže čím mi vlastně ubere na prestiži VŠB, když budu mít hodně jiných zkušeností..?:)

stud_FI: ten obor vypadá hodně dobře.:) akorát nevidím, že by tam byl ten samý navazujicí magisterský, to tam asi není, že? A ty na tomto oboru jsi?:)

skunk

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #37 kdy: 08. 02. 2012, 20:15:14 »
nikitie: De-facto ano. Jenže pokud půjdeš na školu, kde ti kantoři moc nedají tak může podstatně vzrůst důležitost t= složky "nauč-se-sám" a do do takové míry, že se vše co budeš potřebovat ve škole třeba nenaučíš atp.

stud_FI

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #38 kdy: 08. 02. 2012, 20:16:38 »
> flamewar: hoši, běžte si porovnávat pindíky na PM, tady se baví dospělí.

> nikitie: já jsem ve třetím ročníku na FI v oboru Informatika, zaměření Počítačová grafika a zpracování obrazu (ukončuji a dělám bakalářku). Všemi předměty z toho dvouoboru, které náleží FI, jsem už prošel a tak jestli tě zajímá některý z nich konkrétně, napiš. Dle mého názoru ti ten dvouobor dá slušné základy z Informatiky i Ekonomie, v poviných předmětech je dostatek teorie i praxe. Máš tam poviné i předměty progamovací, ale pokud se o programování zajímáš vážně, určitě si budeš moct dát volitelných předmětů až nad hlavu. Magisterské obory už jsou specializované (čímž se mimochodem dost liší od FIT), tzn. předpokládá se, že v té době budeš vědět, kterým směrem se zaměříš a nebudeš mít o dvouobor zájem. Mimochodem, víš že s bc. titulem se můžeš hlásit na magisterské studium i na jiné školy?

Pokud ti mohu poradit, tak výběru věnuj co nejvíce času, prohlížej si nejen názvy oborů, ale hlavně poviné předměty. Často můžeš nahlédnout i do sylabu a studijních matriálů konkrétních předmětů a získat tak dost přesnou představu, co předmět obsahuje. A taky se ptej lidí, kteří s danými školami mají reálnou zkušenost, jezdi na dny otevřených dveří a nebo se s někým domluv a běž se rovnou podívat na přednášku, v tom ti nikdo nebude bránit. Informatici většinou bývají dost ochotní poradit slečnám, které by mohly rozšířit jejich řady :)

bedna

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #39 kdy: 08. 02. 2012, 20:24:31 »
Nemo7:
blablabla....uji na VSB, UPOL a podobnych pseudo-vysokych skolach....blablabla

Milý pane, nyní jste předvedl svou "dospělou" inteligenci a absolutně pohřbil své vzdělání, pokud tedy vůbec nějaké máte, nejste náhodou také jen pseudo?

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #40 kdy: 08. 02. 2012, 20:54:41 »
SI snad delas srandu? Univerzita Palackeho je druha nejstarsi univerzita v Cesku.
A o tom ze bude mít vyzkumny status panacku ani na vterinku nepochybuj.
Fakt, nikdy jsem tuhle zkratku neslyšel  :D (celej název samozřejmě jo). Ale počítej se mnou: výzkumných univerzit má být +-5 (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A1_%C5%A1kola) . V Praze to pravděpodobně vyžere UK, ekonomka a ČVUT. V Brně VUT, a pak asi Ostraváci s VŠB. A takové ty školy které mají v názvu světovou stranu nebo různé ujaky, ujepy a upoly IMHO nemají šanci, IMHO i z politických důvodů..

černovalsá blondýn

Re:VŠ Báňská-obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #41 kdy: 08. 02. 2012, 21:07:01 »
Zatím to vypadá, že se řeší kdo dál dočůrá a taky si 95% zdejších ťukačů myslí, že patří mezi 5% nejlepších programátorů. Hodně štěstí s každým vaším egem

nikitie

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #42 kdy: 09. 02. 2012, 01:16:21 »
stud_FI: No bohužel já už ty dny otevřených dveří prošvihla.:D a do Brna to mám trochu z ruky, abych si zajela na nějakou přednášku (navíc, neznám nikoho kdo tam studuje). Právě proto mě to více láká zůstat v Ostravě, protože znám pár lidí, co chodí na VŠB na ekonomii a vím, že by mi to vše usnadnilo (které učitele si mám třeba nejlépe zapsat, případně mě taky něco doučí :)). Bojím se, že bych to v Brně až tak nezvládala. Ale zkusím si to ještě promyslet.:) já už tak nějak byla plně rozhodnuta jít na VŠB, až jsem přestala koukat jinam.:) a tak trochu se mi teď (během 20 dní do kdy musím podat přihlášky) už méně chce přehodnocovat své rozhodnutí (přece jenom zůstat v Ostravě nebo se přesunout na studia do Brna je větší rozhodnutí)...ale asi si tam teda podám přihlášku, pak se ještě můžu rozhodnout.:) no a uvidím, jaký budu mít vůbec percentil při NSZ, jestli se tam vůbec dostanu.:D
a děkuji moc za tvé názory.;)

nemo

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #43 kdy: 09. 02. 2012, 02:46:20 »
Můj kolega z Ostravy ve věku 20 let se v minulém roce přihlásil na dálkové studium informatiky do Prahy, protože byl přesvědčen, že tam je ta nejkvalitnější výuka. Pro ostatní studenty byl počítačovým mágem, protože znalosti, které dříve nabyl díky svému zájmu, praxi a samostudiu daleko převyšovaly průměr. Bohužel asi po 3 měsících skončil, protože ho ubil rigidní systém domácích úkolů i jiných formálních úkolů a předpisů, které prostě při zaměstnání nestíhal. Tím nechci říci, že by nutně musela být chyba na straně školy.
Podle mne se nedá paušalizovat a tvrdit, že jedna škola nestojí za nic a druhá je nejlepší, protože to je subjektivní a pro každého to může být jiné. Navíc se často v podobných diskuzích stává, že se jen opakují stereotypní názory a předsudky a realita je někde jinde.

skunk

Re:VŠ Báňská: obor Aplikovaná informatika
« Odpověď #44 kdy: 09. 02. 2012, 08:20:15 »
nikitie: Takže o olomouci vůbec neuvažuješ?
Pokud bys měla jakékoliv dotazy (předměty......finance......město atp), tak jsem na icq 394612090 nebo jabber skunkos@jabbim.com.