Prodám plně zkonfigurovaný VPS

Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« kdy: 04. 02. 2012, 13:37:05 »
Po plném otestování a nastavení VPS (60 GB HDD, 2 GB RAM, 2 proc., Debian 6.0) u wedosu přenechám za 3000,- protože to nevyužiji,
jede to rychlejc než sem od VPS čekal, provedl sem úpravy v celém systému :
  • optimalizace mysql + apache2
  • instalace a konfigurace poslední verze ISPconfigu 3.0.4.2
  • nagios monitoring, munin statistiky
  • monit pro automaticke monitorovani a restartovani konfigurovanych sluzeb se zabudovanym prohlizecem - muzete vypinat a zapinat sluzby pres web (web,mail,ssh atd.)
  • pro postu postifx, courier - pop3, imap, smtp obyč. nebo zabezpečené přes TLS, SSL
  • webmail roundcube posledni verze z webu (orig. balíček debian ma bug a je moc starý), nastaven antivirus clamav, spamassassin + amavis, razor, pyzor
  • suphp nahrazeno podstatne rychlejsim a bezpecnejsim mpm-itk - kazdy web = vlastni uzivatel
  • moznost nastaveni kvot pro prostor na disku (emaily, web), webalizer statistiky webů
  • nainstalovano php APC a memcache
  • testovaci prazdna posledni verze wordpress
  • fail2ban - automaticke zablokovani IP adresy pri 3 nepodarenych prihlasenich na ssh, ftp, smtp
S tim jak je to nastavene snad ani neni potreba mit pokrocile znalosti linuxu, vsechny bezne veci se daji provest pres monit a ispconfig. Asi dvoustrankovou zakladni dokumentaci s hesly poskytnu zajemci pro prevodu penez a virtualu na jeho ucet. Muzu zodpovedet dotazy a pomoct v zacatcich, ale ucit nikoho linux nehodlam.
Muzu tam jeste nastavit soubezne podporu pro php5.2, nginx a cokoli dalsiho. Cely virtual by mel zvladnout docela slusny pocet webovek, eshopu atd. (zalezi na navstevnosti, velikosti db).


Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2012, 13:48:58 »
jo ještě poznámka pro lidi kteří se dočtou na stránkách wedosu že tam nabízí VPS s předinstalovaným CentOS6 s ISP - než sem začnete psát svoje názory, objednejte si přesně tenhle VPS a uvidíte jak krásně je to nakonfigurované a funkční řešení (zkusil sem to před týdnem a pak sem to udělal radši celé sám)   8)

KapitánRUM

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #2 kdy: 04. 02. 2012, 17:19:18 »
A cena je včetně backdoorů nebo s?

Pavel Šimerda

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #3 kdy: 04. 02. 2012, 17:28:19 »
Pro ty, kdo by náhodou něco takového chtěli koupit, nabízím konfiguraci VPS (ať si ho koupí, kde chtějí nebo doporučím) za 2000 Kč (smlouvání možné) :).

KapitánRUM

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #4 kdy: 04. 02. 2012, 18:34:34 »
Já to samé mohu nabídnout dokonce jen za 1999,- Kč vč DPH, daňový doklad i dokumentace samozřejmostí + 2 hodiny následné podpory.  ;)


none

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #5 kdy: 04. 02. 2012, 19:18:33 »
To same nakonfiguruju gratis, kdyz si u me takovy vpsko nekdo koupi. Cena o 20% mensi nez u Wedosu ;). Poptavky sem...

lolol

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #6 kdy: 04. 02. 2012, 20:18:49 »
pochybuju, ze mas nizsi ceny nez wedos VPS.

leda ze by si to virtualizoval u sebe doma v pokojiku :)

Pavel Šimerda

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #7 kdy: 04. 02. 2012, 20:54:37 »
@RUM

Já ti cenou konkurovat nebudu :).

@none

To zní vcelku slušně, akorát ten ISPconfig bych tam nechtěl, je to hrozná sračka a umí se to
docela prodražit. Teda pravda, já bych nadávat nemusel, já jsem byl tím, kdo za debilní návrh
ISPconfigu inkasoval, když jsem řešil problémy jím způsobené.

Ne že bych si byl ochotný zřizovat virtuál u někoho neznámého, pro mě je „nedůvěryhodný“ už ten wedos.... ale čistě mezi náma, pokud dokážeš dlouhodobě provozovat řešení levnější než Wedos, tak budeš mít zákazníků víc než dost. Jen potřebuješ veřejnou nabídku.

@lolol

Tak, 20% u služby tohohle typu nemusí být až tak kritických... a ani to nemusí mít v pokoji, bohatě poslouží třeba i záchod nebo špajz :).

Lupex

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #8 kdy: 04. 02. 2012, 21:38:17 »
Mohl bys prosím upřesnit, proč je ISPconfig taková sračka?

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #9 kdy: 05. 02. 2012, 09:07:09 »
tak cena teda 2000,- (500 z toho je ten mesicni pausal za VPS) - bez faktury, niz nejdu to bych to radsi zacal na neco pouzivat.

necekal sem az tolik zcestnych kecu od zkusenych IT profesionalu a reklamy   :D  nekdo kdo "udela fakturu a poskytne 2 hodiny podpory" i kdyz zvenku ctu napis - Bazar Nabízím, prodávám nebo hledám. Pouze soukromé inzeráty

i kdybych sem napsal cokoli, bylo by to drahe a "fuj", wedos neduveryhodny, ISPconfig brecka, debian hnuj - fakt se bavim   ;D

and

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #10 kdy: 05. 02. 2012, 09:20:52 »
Co znamena "neduveryhodny" wedos? Dalo by se prosim rozvest???

Pavel Šimerda

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #11 kdy: 05. 02. 2012, 12:32:36 »
@Lupex

Je to z praxe. Doporučuju zkusit s ISPcofigem udělat nějakou pokročilou operaci. Typu zálohu a obnovu db, nebo, v mém případě rozdělení ISPconfigu na dva, případně sloučené dvou v jeden, aniž bys ručně přepisoval z jednoho webového rozhraní do druhého.

Měl jsem za to, že to bude easy, ale bohužel jsem musel zákazníkovi vysvětlit problémy s tím, že se ISPconfig nenechá (za dostupné dokumentace a googlu) přesvědčit k tomu, aby si nově zadané záznamy v MySQL převzal a zpracoval. Po vysvětlení se to dávalo dohromady z velké části ručně. Ale nestěžuju si, zapaceno jsem dostával od hodiny.

Dalo by se to teoreticky svést na moji neschopnost, ale subjektivně si myslím, že to tím není :).

@davidb

Tak reálná cena 1500 plus měsíční platba není zas až takový overkill, pokud má někdo o přesně tento setup zájem. To spíš že většinou
se tyhle věci řeší od poptávky a ne od nabídky (pokud nemáš kompletní portfolio). Faktem je, že by to taky působilo líp, kdybys to uvedl, že se jedná o zkonfigurovaný ISPconfig.... jenže tys to uvedl jakože Wedos dává blbě zkonfigurované virtuály (alespoň tak to vyznělo) a tys jim to opravil, a někde nakonci seznam nainstalovaných věcí.

@and

Velmi jednoduše. Vím o nich příliš málo na to, aby si získali moji důvěru.

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #12 kdy: 05. 02. 2012, 20:17:59 »
jo jeste sem zapomnel pripsat ze je tam percona mysql a nginx pro obsluhu statik obsahu a forwarduje to na apache

s tim ISP a propojovanim jednotlivych ISP na nekolika virtualech nebyla moc sranda ale nakonec to funguje v pohode (5 virtualu), na druhou stranu placeny cpanel whm je strasna patlanina vcetne toho bordelu co to dela na serveru, webmin je zase soucast vetsiny distribuci linuxu a nabizi docela dost moznosti ale konfigurace vsech sluzeb v tom a nasledna sprava vyzaduje aspon stredni znalost linuxu - to neni moc pro linux lamy

and

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #13 kdy: 05. 02. 2012, 22:45:11 »
@and
Velmi jednoduše. Vím o nich příliš málo na to, aby si získali moji důvěru.

To ale neni prilis objektivni posouzeni ;-)

Re:Prodám plně zkonfigurovaný VPS
« Odpověď #14 kdy: 09. 02. 2012, 09:25:27 »
tak konec :)

Jeste jedna poznamka - prochazenim a ctenim prispevku ve forech sem dospel k nazoru ze vetsina lidi co sem pisou jsou lidicky co maji v zaloze porad operacni system Windows, nikdy nezkusili Gentoo, FreeBSD, nenapsali ani radek v bashi, C nebo perlu a nazyvaji se linux profiky a experty i kdyz si svuj Debian(ubuntu) nainstalovali za 20 minut pomoci instalatoru a pruvodcu.
Presne tyhle lidicky budou plyvat uplne na vsechno at sem napisete cokoli protoze nepouzivate linux distro jako oni, ktere je pochopitelne nejlepsi, nejste u providera ktery je duveryhodny, tenhle software je nanic a pritom jeste ani nevytahli instalacni CD/DVD ze svoji mechaniky a vubec netusi jak linux/unix a jeho casti funguji, zatimco vy se zivite cumenim do konzole uz x let   :D

No ale hlavne ze je sranda   ;D