Soucasne clanky na root.cz

Jan Korous

Soucasne clanky na root.cz
« kdy: 12. 01. 2012, 23:27:23 »
Dobry den,

behem poslednich nekolika mesicu nabyvam dojmu, ze na root.cz stoupa pocet clanku nevalne informacni hodnoty. Jelikoz se redakce diskuzi pod clanky moc neucastni a hodnoceni clanku neni viditelne reflektovano, rad bych poprosil o reakci a pripadnou verejnou diskuzi touto cestou.

Muj nazor je, ze nektere clanky z posledni doby nepatri na hlavni stranku ale na blog autoru. Pokud je to personalne unosne, pak bych se primlouval o byt zbeznou redakcni kontrolu clanku alespon zacinajicich autoru.

S pozdravem,

Jan Korous


Lol Phirae

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2012, 00:41:49 »
Woe, vod studentíku ze Žižkova nemůžeš za 5 piv a panáka zelený chtít zázraky... viď, Krčmáři.  ;D

nonynam

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2012, 02:20:51 »
imho provozovatel serveru root.cz nema za primarni cil publikovat spickove odborne clanky, ale spise vydelavat co nejvic na reklame, lakat navstevniky bulvarnimi titulky apod. K tomu samozrejme co nejvice minimalizovat naklady => maximalizovat zisky, coz je imho jasne zretelna strategie na vsech serverech iinfa. Co s tim chces delat? :) Places na nespravnem hrobe imho..

martin

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2012, 09:40:52 »
imho provozovatel serveru root.cz nema za primarni cil publikovat spickove odborne clanky, ale spise vydelavat co nejvic na reklame, lakat navstevniky bulvarnimi titulky apod. K tomu samozrejme co nejvice minimalizovat naklady => maximalizovat zisky, coz je imho jasne zretelna strategie na vsech serverech iinfa. Co s tim chces delat? :) Places na nespravnem hrobe imho..

Ono to imho souvisí také s tím, že inzerenti nemají tucha o efektivitě zdejší reklamy (dost možná, že jim to je i jedno v tomhle objemu) a tak není tlak ani ze strany inzerentů.

Jan Korous

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2012, 10:24:11 »
imho provozovatel serveru root.cz nema za primarni cil publikovat spickove odborne clanky, ale spise vydelavat co nejvic na reklame, lakat navstevniky bulvarnimi titulky apod. K tomu samozrejme co nejvice minimalizovat naklady => maximalizovat zisky, coz je imho jasne zretelna strategie na vsech serverech iinfa. Co s tim chces delat? :) Places na nespravnem hrobe imho..

Chci s tim delat to, ze bych rad slysel stanovisko redakce. Mozna jsem sentimentalni ale myslim, ze to takhle driv nevypadalo. Domnivam se, ze preci jen jsou lide, kteri do fungovani rootu davaji nejaky svuj cas a energii a predpokladam, ze maji zajem na jeho rozumnem fungovani.

A nakonec za optani nic nedam.


Franta Vomacka

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2012, 10:29:25 »
Obecne kecy nemaji cenu, dej se priklad clanku, ktere na roota nepatri. Taky by me zajimal priklad clanku z minula, ktery mel obzvlast vysokou uroven.

Lol Phirae

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2012, 10:40:30 »
Obecne kecy nemaji cenu, dej se priklad clanku, ktere na roota nepatri. Taky by me zajimal priklad clanku z minula, ktery mel obzvlast vysokou uroven.

Já ti nevím, jestli to nevidíš sám, tak bys možná měl poslat životopis do IInfo, jseš vhodný kandidát. Např. tato hrůznost o PekWM na úrovni roku 1995 a mých prvních pokusů s RedHatem neno návod, jak si vytvořit kancelářské dělo z plečky nedosahující výkonu ani dnešního levnějšího smartphonu. To jen z titulní stránky.

#

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2012, 11:14:14 »
Bohuzel jsem se ptal redakce uz pod vicero clanky - odpoved NULA :/ ... evidentne nemaji ani koule na to se postavit za to co vydavaji (asi to bude tim, ze bez diskuze se jedna o totalni sraky).

backup

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2012, 11:16:08 »
nesouhlasim. Urcite nejsem advokat roota , ale v soucasnem stadiu vyvoje je obsah na rootu srovnatelny  s ostatnimi portaly. Proste to jinak - mozna lepe - nejde.

Napr. na abclinuxu psal(pise) pan Jelinek o ucetnictvi. (serial o jednom linuxovskem ucetnictvi). Ctenost minimalni a diskuze veskera zadna. A to presto, ze 10 let komunita volala po ucetnictvi na linuxu a dokavad ze to nebude, tak se linux neprosadi a kdovi co vsechno. Takze ony budou asi ty popularnejsi clanky vice zadane.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #9 kdy: 13. 01. 2012, 11:18:24 »
Penize, penize a zase jenom penize. Jak bylo receno, web se snazi generovat penize z reklamy za cenu minimalnich nakladu a vetsina autoru to dela spise aby si mohli napsat neco do CV a jako zabavu. Server cili na specifickou klientelu vybranou z cca 15mil. lidí. Ten vzorek je mizivej na to, aby to generovalo castky na platbu opravdovejch redaktoru, ovsem presto ,vzhledem k ceskoslovenske jazykove negramotnosti, si svoji audienci udrzi kvuliva nedostatku podobnych webu v CJ/SJ. Ve sve podstate by server o open source mohl byt tvoren open komunitou a zadarmo, ale rekneme si otevrene, kolik lidi bude dobrovolne ztracet svuj cas zadarmo psanim odbornych clanku tady na rootu? A kde neni ochota zaplati, musi se vzit za vdek tim co k dispozici je. Darovanemu koni.... Vsak to znate.

IF-ELSE

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #10 kdy: 13. 01. 2012, 11:33:04 »
ČO keby ste zaviedli skvelé slovenské PIANO:
http://www.pianomedia.sk/main/index.php
Budú kvalitné články, budú bubáky, ... budú aj čitatelia, ochotný platiť za články ????

Lol Phirae

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #11 kdy: 13. 01. 2012, 11:36:32 »
ČO keby ste zaviedli skvelé slovenské PIANO:

To vyjde levněji ten server hned zrušit. Kdo by za ty hrůzy tady platil?  :o ;D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #12 kdy: 13. 01. 2012, 11:38:57 »
I v článku "nevalne informacni hodnoty" jsou často informace, které bych odjinud nezjistil (leda vlastním testem). Šetří mi to čas, takhle za pět minut přečtu něco, co bych půl dne musel zkoušet...

Možná že jsou některé články spíš blogového typu, ale třeba já bych je jinak nenapsal a i tak bych se o některé informace rád podělil...

A co se týče redakční kontroly, tak ta pole mě už probíhá.

A redakce pro nás nebude testovat RAID pole nebo který hudbní přehrávač v kombinaci s kterým WM a DE žere nejmín prostředků... Tohle může udělat jen obyčejný uživatel, který pak ale nemusí mít ty redakční předpoklady. Přesto ale dokáže přinést informaci, která za to stojí. A pokud pro vás článek není přínosný (= budete stejně používat nadále svůj WM/DE a ani nepídíte po tom, jaké jsou jiné), pak si článek jednoduše nečtěte. Já taky nečtu články, co mě nezajímají.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #13 kdy: 13. 01. 2012, 11:42:39 »
Mne taktez vadi spise mnozstvi nez-li kvalita clanku. Prece jen clanku je par a je daleko tezsi natrefit na neco, co cloveka zajima.

martin

Re:Soucasne clanky na root.cz
« Odpověď #14 kdy: 13. 01. 2012, 12:00:52 »
Mne taktez vadi spise mnozstvi nez-li kvalita clanku. Prece jen clanku je par a je daleko tezsi natrefit na neco, co cloveka zajima.

Zkuste zahraniční zdroje. Nebudete mít čas ani na WC.