Metronet končí, ke komu přejít?

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #15 kdy: 22. 07. 2024, 18:50:00 »
Ad screenshot - adresa je verejna.
Ad T-Mobile - pokud prenasite sluzbu mezi operatory, vubec nezalezi na tom, co rika online checker. Pomoci kodu pro prenos (sdeli vam stavajici operator) iniciujete prenos k novemu operatorovi - na stavajicich dratech se nic nezmeni, jen jednoho dne rano se odpojite od stareho a pripojite k novemu. Zaroven tak usetrite na zrizovacich poplatcich (mali operatori prenasi na zakaznika, T-Mobile neuctuje).


abe

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #16 kdy: 23. 07. 2024, 10:13:49 »
Koukal jsem do smlouvy a nepodařilo se mi najít jak je to s terminátorem u Metronetu, kdyz budu prechazet k jinemu poskytovateli je potreba jej vratit Metronetu?

Diky

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #17 kdy: 23. 07. 2024, 10:53:47 »
Terminator patri CETINu. Pokud prechazite k jinemu DSL ISP formou prenosu smlouvy, nechte si ho. (Takhle lze napriklad pouzivat Terminator na jednoparovych sluzbach u TM, pokud jste Terminator ziskali od jineho ISP a pak sluzbu prenesli k TM.)
Pokud rusite DSL, spravne byste meli Terminator vratit CETINu, ale postup na to primo neni. Sam mam doma jeden z prvnich Terminatoru, protoze kdyz jsem se na vraceni naposledy ptal (4 roky zpet), nikdo mi k tomu nebyl schopen vic rict.

abe

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #18 kdy: 23. 07. 2024, 20:17:22 »
@Radek Zajíc

Děkuji za odpověď. Je pravda, že když jsem objednal přípojku u Metronetu, router dorazil zvlášt přímo od Metronetu a Terminátor zapojil člověk z nějaké firmy která byla nasluvněná od Cetinu.

Trochu mě zmátlo, že Dragon Internet má v ceníku uveden paušál za pronájem Terminátora a naopak Interconnect píše na stránkách "Poskytujeme Terminátor zdarma jako součást DSL tarifů služeb, nabízíme tak vyšší hodnotu bez extra poplatků."

 

jjrsk

  • ****
  • 446
    • Zobrazit profil
Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #19 kdy: 24. 07. 2024, 08:45:36 »
...
Pokud rusite DSL, spravne byste meli Terminator vratit CETINu, ale postup na to primo neni. Sam mam doma jeden z prvnich Terminatoru, protoze kdyz jsem se na vraceni naposledy ptal (4 roky zpet), nikdo mi k tomu nebyl schopen vic rict.
Nemuzes nic vracet nekomu, s kym nemas zadny smluvni vztah. A presne proto ani nemaji zadny postup na to, abys to udelal, protoze oni maji smlouvu s tim ISP a ty to musis resit s nim.


Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #20 kdy: 26. 07. 2024, 17:17:51 »
Mate nekdo zkusenost s Giganet.cz?

Ten tarif "kabel je kabel 250" nevypada vubec zle - 596 za mesic a mesic zdarma pri rocni platba (ipv4 za 99 mesicne), ipv6 rozsah /64 zdarma

qw84

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #21 kdy: 27. 07. 2024, 13:59:22 »
Mate nekdo zkusenost s Giganet.cz?

Ten tarif "kabel je kabel 250" nevypada vubec zle - 596 za mesic a mesic zdarma pri rocni platba (ipv4 za 99 mesicne), ipv6 rozsah /64 zdarma

Giganet je v pohodě, byl jsem u nich 2 roky zařídil mě bonding na 100/25 jelo to 105/25 celý den cena byla nějak 508kč včetně terminátora možná trochu zdražili CETIN asi zvednul cenu. Těď jsem u nej.cz cca 4 měsíce kvůli ceně protože byla akce 330kč na 6 měsíců potom za 380kč včetně terminátora. Jede to zatím v úplně stejně i když je nej.cz vlastně O2.   

GG

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #22 kdy: 27. 07. 2024, 22:22:46 »
Jedu přes Giganet.cz už >2 roky GPON Cetinu a spokojenost. Vždy plná rychlost, bez výpadku, slušné ceny i jednání.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #23 kdy: 28. 07. 2024, 16:33:56 »
Preco prave dsl? Nemalo by sa na to ist skor z opacneho konca a hladat poskytovatela na optike? - dnes je optika v kazdej diere.

A ak u vas optika stale chyba, tak skor hladat nejakeho poskytovatela ktory ju tam vybuduje, a nie sa zubami nechtami drzat technologie ktora je poslednych 5-10 rokov tak povediac po smrti a kazdy kto moze sa jej zbavuje. Pretoze inak budete riesit rovnaku otazku mozno o dalsi rok, dva. A skor ci neskor to bude fakt hladanie jednorozca aby vas niekto cez to vobec pripojil.

Na slovensku zacina byt skutecne optika v kazde dire. U nas v cesku je situace velmi spatna. Podivej se do statistik.
Tusim ze co se tyce FTTH byli jste na tom 3-4x lepe nez CR.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #24 kdy: 30. 07. 2024, 17:36:49 »
Mimochodem jak je na tom Avonet? Ma nekdo zkusenost s tim jejich xDSL?

Ta nabidka neni uplne nejlevnejsi, ale asi to je na zvazeni take. Nejde mi ani tak o to usetrit 100 Kc jako spis o to aby meli slusnou konektivitu i do zahranici a nemelo to celkove vypadky.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #25 kdy: 30. 07. 2024, 18:15:18 »
Na slovensku zacina byt skutecne optika v kazde dire. U nas v cesku je situace velmi spatna. Podivej se do statistik.
Tusim ze co se tyce FTTH byli jste na tom 3-4x lepe nez CR.

Docela by mě zajímalo, jak je možné, že se jim to tam na těch vesnicích zaplatí.

Na druhou stranu, otázka je, jaká tam byla infrastruktura před optikou; jak vypadalo Slovensko dost let po rozdělení si pamatuji celkem dobře. V ČR někde je DSL mizerné, ale na velké části venkova 100 až 200 Mbit dostupných je a 60 GHz také začíná být celkem rozšířených. Většina lidí nepotřebuje ani polovinu z toho. Kdyby nám třeba tady teď natáhli optiku, připojila by se na ni možná čtvrtina domů a to ještě s hodně velkým štěstím. My zůstali u DSL i když je dražší taky -- protože bohatě stačí a připojení i na těch 60 GHz by mě stálo tři tisíce a to mi rozdíl v ceně nezaplatí ani za dva tři roky.

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #26 kdy: 30. 07. 2024, 19:13:34 »
Těď jsem u nej.cz cca 4 měsíce kvůli ceně protože byla akce 330kč na 6 měsíců potom za 380kč včetně terminátora.

Co je to za akci? Na webu mají akční cenu 300Kč a ne 330Kč. Ale po 6 měsících 600Kč + 99Kč nějaký jejich "Smart box", který je povinný. Dneska mi kvůli tomu volala operátorka z nej.cz. Nutno dodat, že byla dost zmatená, když jsem se jí ptal na terminátor. Plácala něco v tom smyslu, že terminátor nedávají, jen smart box a když jsem se jí snažil vysvětlit, že bonding bez terminátoru u cetinu neudělá, tak otočila, že si terminátor nechávám a k tomu přidají smart box. Přičemž věděla, že DSL teď nemám a tedy ani terminátor. Moc důvěry nevzbudila...

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #27 kdy: 31. 07. 2024, 10:10:27 »
Na slovensku zacina byt skutecne optika v kazde dire. U nas v cesku je situace velmi spatna. Podivej se do statistik.
Tusim ze co se tyce FTTH byli jste na tom 3-4x lepe nez CR.

Docela by mě zajímalo, jak je možné, že se jim to tam na těch vesnicích zaplatí.

Na druhou stranu, otázka je, jaká tam byla infrastruktura před optikou; jak vypadalo Slovensko dost let po rozdělení si pamatuji celkem dobře. V ČR někde je DSL mizerné, ale na velké části venkova 100 až 200 Mbit dostupných je a 60 GHz také začíná být celkem rozšířených. Většina lidí nepotřebuje ani polovinu z toho. Kdyby nám třeba tady teď natáhli optiku, připojila by se na ni možná čtvrtina domů a to ještě s hodně velkým štěstím. My zůstali u DSL i když je dražší taky -- protože bohatě stačí a připojení i na těch 60 GHz by mě stálo tři tisíce a to mi rozdíl v ceně nezaplatí ani za dva tři roky.

Kdyz uz jsme to 60GHz pasmo nakousli jak si to stoji proti xDSL? Na tech 250Mbps se dostaneme horko tezko (nejspis to pojede neco pod 200). Kolik typicky stoji instalace+HW? Kolik si za 250/50 nebo 250/100 uctuji ti ISP co jedou na 60 GHz?

Nabizi to nekdo slusny v Praze a okoli? Existuje nejaka mapa vsech poskytovatelu a jejich pokryti? Vim ze CTU ty poskytovatele donutil zapsat co provozuji na 60GHz sem: https://rlan.ctu.gov.cz/cs ale pro zajemce o pripojeni to je nepouzitelne. Nelze vycist na ty poskytovatele zadny kontakt - telefon, email, nazev firmy proste nic pritom by to byla nejlepsi reklama pro ty ISP...

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #28 kdy: 31. 07. 2024, 11:18:16 »
Mate nekdo zkusenost s Giganet.cz?

Ten tarif "kabel je kabel 250" nevypada vubec zle - 596 za mesic a mesic zdarma pri rocni platba (ipv4 za 99 mesicne), ipv6 rozsah /64 zdarma

To není 596/m a měsíc zdarma. Ten tarif je 650/m a měsíc zdarma při roční platbě tj. výsledná cena 596/m.

Mimochodem ten nej.cz zase perlí – ipv6 jen se smartboxem. Když chci jen terminátor, tak bez ipv6. A operátorka (jiná) zase všechno musela zjišťovat u nadřízeného. Neřekl bych, že tady někdo z místních ocení jejich služby. Je to pro jednoduché uživatele, co chodí maximálně na seznam.cz


qw84

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #29 kdy: 31. 07. 2024, 11:20:08 »
Těď jsem u nej.cz cca 4 měsíce kvůli ceně protože byla akce 330kč na 6 měsíců potom za 380kč včetně terminátora.

Co je to za akci? Na webu mají akční cenu 300Kč a ne 330Kč. Ale po 6 měsících 600Kč + 99Kč nějaký jejich "Smart box", který je povinný. Dneska mi kvůli tomu volala operátorka z nej.cz. Nutno dodat, že byla dost zmatená, když jsem se jí ptal na terminátor. Plácala něco v tom smyslu, že terminátor nedávají, jen smart box a když jsem se jí snažil vysvětlit, že bonding bez terminátoru u cetinu neudělá, tak otočila, že si terminátor nechávám a k tomu přidají smart box. Přičemž věděla, že DSL teď nemám a tedy ani terminátor. Moc důvěry nevzbudila...

To byla akce někdy od prosince 2023 do konce března 2024 ještě než Cetin co loni koupil nej.cz předal zákazníky O2. Cetin nemůže nabízet služby koncovým zákazníkům protože on jen spravuje metalickou (xDSL) a optickou síť po ČR dělá velkoobchodní nabídku operátorům..na webu Cetinu je seznam kdo sním spolupracuje stačí si vybrat operátora. Ono ty nabídky jsou +- stejný a cena se liší třeba 50-100kč a u všech operátorů ti xDSL nebo optika pojede stejně protože záleží na místním vedení speciálně u xDSL (vzdálenost od ústředny, kvalita telefoního drátu).
Teď už je nej prolezlí O2 takže začíná "smrdět" jejich praktikama. Jestli ti nabízeli SmartBox tak nebrat je to krám. Pro xDSL jedině terminátora + za to stačí obyč router co umí tagovat VLAN na WAN portu. Terminátor je jen bridge co má ve správě Cetin (buď je cena v tarifu nebo se platí 30kč). Když ti vyhoří zavoláš svýmu ISP a ten pošle technika Cetinu a vymění ho. O2 jsou blbci proto si vyber nějakého menšího operátora Giganet, Avonet, Interconnect atd. řekni že chceš terminátor a oni to zřídí za půl roku bude třeba akce někde jinde tak přejdeš pokud nemáš úvazek...já byl u O2, 365internet(zkrachoval), Giganet a teď Nej.cz