V akom stave je Windows 11?

petersveter

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #120 kdy: 03. 05. 2024, 16:57:59 »


Mudvy

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #121 kdy: 03. 05. 2024, 19:09:15 »
To je myslim od edice. Home nuti do online uctu ale Prof jdou normalne na lokal i kdyz primarne je tam taky online ucet. Je tam vsak druha moznost pres domenu.

Instaloval jsem ciste 11 prof 64 anglickou verzi na podzim. Tak snad to jeste nezmenily.


Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #122 kdy: 05. 05. 2024, 17:02:01 »
Oprava, je tam, ale dneska stažený ISO na mě ječí, že CPU nesplňuje požadavky.

tvoj tam je https://learn.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

ono tam je skoro vsetko moderne sa zda https://pureinfotech.com/windows-11-23h2-system-requirements-2023-24/

Jo, je tam (napoprvý jsem ho přehlís), a dokonce informace o systému říkají, že tam 23H2 je, ale stejně na mě HyperV při spuštění instalace z právě staženýho ISO ječí, že procesor požadavky nesplňuje. ISO 22H2 totéž, instalace se spustí jen z ISO 21H2. Nechápu.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #123 kdy: 06. 05. 2024, 08:19:51 »
Pouzivate to niekto, planujete nan prejst...?

Tak to vypadá, že uživatelů Win11 je zde snad více než všech distribucí Linuxu. Možná by stálo udělat hlasování o tom kolik lidí jede Linux, kolik Windows, kolik obojí.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #124 kdy: 06. 05. 2024, 08:21:41 »
Pouzivate to niekto, planujete nan prejst...?

Tak to vypadá, že uživatelů Win11 je zde snad více než všech distribucí Linuxu. Možná by stálo udělat hlasování o tom kolik lidí jede Linux, kolik Windows, kolik obojí.

Windows 11, Windows 10, Linux, FreeBSD, RouterOS. Co jsem vyhrál?  ;D


mikrom

  • ****
  • 340
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #125 kdy: 06. 05. 2024, 08:27:12 »
Funguje na Win11 este stale aj WSH, alebo uz nie?

LE14

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #126 kdy: 31. 05. 2024, 08:44:06 »
Zdar,
mate nekdo poladene ISO bez bloatware? Pripadne je bezpecny (ano stahuje to iso z microsoftu, ale kdo vi) pouzit UUP utilutu a softt instalaci povypinat. Vim, ze ne napr popularni upraveny ghost spectra, kdy Win11 maji memory usage okolo 1GB, ale kdo vi,co tam vsechno povypinali nebo pridali.

Jde mi o to zbavit se toho balastu a odistalovat to po cerstve instalaci mi neprijde moc cool.





RDa

  • *****
  • 2 559
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #127 kdy: 25. 06. 2024, 22:10:23 »
Zdar,
mate nekdo poladene ISO bez bloatware? Pripadne je bezpecny (ano stahuje to iso z microsoftu, ale kdo vi) pouzit UUP utilutu a softt instalaci povypinat. Vim, ze ne napr popularni upraveny ghost spectra, kdy Win11 maji memory usage okolo 1GB, ale kdo vi,co tam vsechno povypinali nebo pridali.

Jde mi o to zbavit se toho balastu a odistalovat to po cerstve instalaci mi neprijde moc cool.

Taky jdes k pekari s tim, ze kurku nejis a at ti chleba oloupe a kurku vyhodi? :D

Nechapu proc porad chces W11, kdyz po takovem ostrouhani to uz zadne fest W11 nebudou.

LE14

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #128 kdy: 26. 06. 2024, 07:29:49 »
No tak to je snad zaklad, ne? Prirovnani s kurkou je trosku mimo, kurka je zaklad, core. Balast typu xbox apod za zaklad nepovazuju...

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #129 kdy: 26. 06. 2024, 08:18:26 »
No tak to je snad zaklad, ne? Prirovnani s kurkou je trosku mimo, kurka je zaklad, core. Balast typu xbox apod za zaklad nepovazuju...

Aj linux si doma zostavujes tak ze vezmes ciste jadro a priplacnes si k nemu rozne dalsie balicky? Takpovediac, urobis si vlastnu distribuciu? Dost pochybujem.

Ano, napr xbox tiez nepovazujem za nutnu sucast windowsu, ale to sa da povedat o roznych programoch ktore najdes v linuxovych distribuciach tiez.

Nechapem tieto script kidies, ktore postahuju vselijake cudne skripty z roznuch pokultnych for, ktorim moc nerozumeju, minimalne nerozumeju ich dosledkom, pospustaju to u seba na PC lebo si myslia ze sa zbavia bloatveru a aky super bezpecny PC teraz maju, a vysledkom casto krat skor byva velmi nestabilny system ktory sa rozpadne pri najblizsej aktualizacii napr co i len .net frameworku.

LE14

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #130 kdy: 26. 06. 2024, 08:26:13 »
Ano ,presne to delam s linuxem. Mam gentoo, ktere si sestavuju od zakladu. Takze tam nemam jediny app, ktery nechci. To ze to nedelas ty neznamena, ze tak funguji i ostatni  ;)

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #131 kdy: 26. 06. 2024, 09:50:54 »
No tak to je snad zaklad, ne? Prirovnani s kurkou je trosku mimo, kurka je zaklad, core. Balast typu xbox apod za zaklad nepovazuju...

Aj linux si doma zostavujes tak ze vezmes ciste jadro a priplacnes si k nemu rozne dalsie balicky? Takpovediac, urobis si vlastnu distribuciu? Dost pochybujem.

Ano, napr xbox tiez nepovazujem za nutnu sucast windowsu, ale to sa da povedat o roznych programoch ktore najdes v linuxovych distribuciach tiez.

Nechapem tieto script kidies, ktore postahuju vselijake cudne skripty z roznuch pokultnych for, ktorim moc nerozumeju, minimalne nerozumeju ich dosledkom, pospustaju to u seba na PC lebo si myslia ze sa zbavia bloatveru a aky super bezpecny PC teraz maju, a vysledkom casto krat skor byva velmi nestabilny system ktory sa rozpadne pri najblizsej aktualizacii napr co i len .net frameworku.

Ještěže existuje Revo Uninstaller, jinak bych se stala asi taky scipt kidies :D Takhle nainstaluji čisté Windows, příp. upgraduji na vyšší verzi, stáhnu všechny aktualizace a pak smažu všechen bloatware Windows a výrobce PC. Dělám to tak už spoustu let a ještě nikdy mi to nerozbilo PC narozdíl od aktualizací Windows, které rozbíjí třeba ovladače tiskáren každou chvíli. Ale jestli chce mít člověk zaplevelený PC bloatwarem, je to jeho volba, ale dost mě štve, když tu někdo napíše, že ti, co se s tím smířit nechtějí, nerozumí IT a rozbijí si PC a to sám ani neumí správně napsat bloatware.
Edit: Stejně to dělám na linuxu. Stáhnu si distribuci, která mě zrovna zaujme a odinstaluji software, který nepotřebuji / nechci a naistaluji ten, co chci.
« Poslední změna: 26. 06. 2024, 09:54:12 od Ctrl+P »

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #132 kdy: 26. 06. 2024, 10:25:07 »
Ještěže existuje Revo Uninstaller, jinak bych se stala asi taky scipt kidies :D Takhle nainstaluji čisté Windows, příp. upgraduji na vyšší verzi, stáhnu všechny aktualizace a pak smažu všechen bloatware Windows a výrobce PC. Dělám to tak už spoustu let a ještě nikdy mi to nerozbilo PC narozdíl od aktualizací Windows, které rozbíjí třeba ovladače tiskáren každou chvíli. Ale jestli chce mít člověk zaplevelený PC bloatwarem, je to jeho volba, ale dost mě štve, když tu někdo napíše, že ti, co se s tím smířit nechtějí, nerozumí IT a rozbijí si PC a to sám ani neumí správně napsat bloatware.
Edit: Stejně to dělám na linuxu. Stáhnu si distribuci, která mě zrovna zaujme a odinstaluji software, který nepotřebuji / nechci a naistaluji ten, co chci.

takže ty důvěřuješ nějaký garážovce, provozované bůchví kým víc než nadnárodní korporaci pod dohledem miliónů uživatelů?
Opravdu věříš, že ten revo uninstaller nenainstaluje zadní vrátka, keylogger, nebo cokoliv co by tě špehovalo a v případě potřeby to na tebe vyblilo komukoliv kdo by si řekl?
Zajímá mě to, jen se ptám, a pokud ano, zajímalo by mě co tě k tomu vede...
Gréta je nejlepší.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #133 kdy: 26. 06. 2024, 11:29:39 »
Ještěže existuje Revo Uninstaller, jinak bych se stala asi taky scipt kidies :D Takhle nainstaluji čisté Windows, příp. upgraduji na vyšší verzi, stáhnu všechny aktualizace a pak smažu všechen bloatware Windows a výrobce PC. Dělám to tak už spoustu let a ještě nikdy mi to nerozbilo PC narozdíl od aktualizací Windows, které rozbíjí třeba ovladače tiskáren každou chvíli. Ale jestli chce mít člověk zaplevelený PC bloatwarem, je to jeho volba, ale dost mě štve, když tu někdo napíše, že ti, co se s tím smířit nechtějí, nerozumí IT a rozbijí si PC a to sám ani neumí správně napsat bloatware.
Edit: Stejně to dělám na linuxu. Stáhnu si distribuci, která mě zrovna zaujme a odinstaluji software, který nepotřebuji / nechci a naistaluji ten, co chci.

takže ty důvěřuješ nějaký garážovce, provozované bůchví kým víc než nadnárodní korporaci pod dohledem miliónů uživatelů?
Opravdu věříš, že ten revo uninstaller nenainstaluje zadní vrátka, keylogger, nebo cokoliv co by tě špehovalo a v případě potřeby to na tebe vyblilo komukoliv kdo by si řekl?
Zajímá mě to, jen se ptám, a pokud ano, zajímalo by mě co tě k tomu vede...

Když vidím komu musím důvěřovat v práci (a nejen dodavatelům softu), tak mi nějaké bulharské VS Revo Group žíly nerve. Navíc jsem neřekla, že nedůvěřuji Windows. Chci mít prostě volbu, jaký software na PC mám a když nehraju hry, tak fakt nepotřebuji deset aplikací Xbox a pokud mám naistalovaný Libre Office a nemám zakoupenou licenci MS Office, tak proč musím mít dokonce dvakrát Office předinstalované v PC - jednou od Windows a jednou od výrobce PC... Ale do budoucna zvažuji vyzkoušet Bulk Crap Uninstaller. Samozřejmě ideální by bylo kdyby aplikace šly normálně odinstalovat vestavěným odinstalatorem.
« Poslední změna: 26. 06. 2024, 11:32:12 od Ctrl+P »

RDa

  • *****
  • 2 559
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #134 kdy: 26. 06. 2024, 12:23:04 »
Ano ,presne to delam s linuxem. Mam gentoo, ktere si sestavuju od zakladu. Takze tam nemam jediny app, ktery nechci. To ze to nedelas ty neznamena, ze tak funguji i ostatni  ;)

To uplne neplati. Ja tam treba mam LLVM ci RUST, ktere nehci.. ale bohuzel nejake aplikace nejde jinak zbuildit.