V akom stave je Windows 11?

Don.J

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #105 kdy: 02. 05. 2024, 08:34:50 »
Nedávno jsem spolupracoval z naší strany s druhou firmou, kde se řešil jednoduchý projekt tak na max. 7-10 MD a to opravdu klidným tempem s prstem v nose. Byli u toho Indi a ve finále to nacenili na 60 tisíc €, jako už jsem viděl hodně ústřelů ale tohle byl zatím strop, nejen že vůbec nechápali ani zadání a furt chtěli schůzovat kvůli prkotinám, ale ani s písemným popisem vůbec nevěděli co mají dělat. Jak ve zvláštní škole...


jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #106 kdy: 02. 05. 2024, 09:05:48 »
Tak si tie masiny kurna preinstaluj!!!
aaa... rada "odbornika " ...  lol ...

Vis soudruhu ja tech stroju adminuju par stovek, narozdil od tebe, ktery si zjevne vzivote nevidel ani jeden.

ale tak kazdej 1.5-2 mesice najdu rano pocitac restartovany a aktualizovany.
To nemusis nijak dokazovat, to je standardni chovani se kterym nic nenadelas, krome toho ze aktualizace znemoznis. Delo se to uz i na w7 semotamo.

Světe div se, okno si pamatuje pozici ...
Jiste, a system mu to dovoli, protoze nevi, ze ten monitor neexistuje ... lol.
...
Tohle bude právě blbě nastaveným pravidlem v GPO...
Fakt? A kterym, tim na ktery widle kaslou nebo tim ktery neexistuje?

...Tak si vytvoř lokálního usera na stroji, nastav mu autologin...
Ni, odbornik na slovo vzatej ... takovy by bylo treba strilet a ne jim dovolit existovat ... autologin lol ...

Karmelos

  • *****
  • 1 036
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #107 kdy: 02. 05. 2024, 09:35:36 »
Takhle to nefunguje. Nemůžu vytvořit nic, zakázat updaty nejde, čista instalace je utopie... Kámo máme fortinet, crowdstrike, a buchvico ještě, zakázaný fleshky, a tak dále, policy tvoří indi v Indii, veškerý výjimky musí jít přez vedení který tomu nerozumí a první otázka je jestli to nejde jinak. V tomhle případě to jde easy - jednou za tři týdny restart. Veškerý porušení interní it politiky jde od těch Indů rovnou na vedení, pokud by se proflakl nějaký průšvih ze svévolně upravenyho stroje, co já vím třeba omylem puštěný dhcp a odstavení části sítě, je to na vytýkací dopis, případně hodinovku....
Takže celý problém tkví v absolutní nekompetentnosti vedení. IT Ředitele/Managera máte imbecila s excelem a malovanýma grafama a prezentacema, který vlastně vůbec nerozumí tomu, co řídí. No, obávám se, že jediný, co ti zbývá je donutit vedení aby vyhodilo vedení IT (což bude evidentně nějaký anální kolík s hnědým přelivem) - můžeš jim ukázat, co tě/je to stojí zbytečně času navíc, když přijdete o data nebo se o to musíš zvýšeně starat a vynásobit to počtem IT zaměstnanců, no a nebo dát výpověď a uvést jako důvod nekompetentnost IT vedení a že se pod takovým blbem nedá dělat. Ono totiž dokud nejde zpětná vazba výš tak se nic nezmění.

Každopádně někde, kde něco nastavují Indi remote z Indie, bych nebyl ani hodinu, to je dlážděná cesta do pekel, to je jako postavit se před důl na Ostravsku a poslepu pomocí ententýky dva špalíky vybírat IT adminy a vývojáře.

Apropo zakázat na IT stroji flešku v době NASů a jiných síťových uložišť, které jsou běžně dostupný, je fakt mimo...

Jak jsem psal, tak to nefunguje. Ti ajťáci mají na správu několik desítek tisíc stanic a serverů napříč zeměkoulí - typický menší nadnárodní korporát - z toho odhadem pouze tak 5% má něco společnýho s hlubším využitím IT - takže politika je tvořená tak aby minimalizovala riziko jakéhokoliv ohrožení dat a infrastruktury i třeba z důvodu nekompetentnosti uživatele.  Jako je lepší zakázat všechno všem a pak udělit pár výjimek než pozdě bycha honit.
Ovšem prosadit si výjimku u které je nutná podpora(zdejšího) lokálního vedení je poměrně dost obtížné...  ;)
Gréta je nejlepší.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #108 kdy: 02. 05. 2024, 10:22:17 »
Světe div se, okno si pamatuje pozici ...
Jiste, a system mu to dovoli, protoze nevi, ze ten monitor neexistuje ... lol.

Tak pokud si to pamatuje interně ta aplikace a při startu si na ty souřadnice skočí, přičemž nemáš např v nVidia Desktop Manageru (AFAIK to ale umí už hodně dlouho i ovladače IGP od Intelu) zapnutej zákaz pouštění oken mimo viewport,tak to jaksi není chyba systému.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #109 kdy: 02. 05. 2024, 10:25:46 »
Zrovna teď nastal bug, který se mi už pár měsíců děje: Zobrazím start menu (klávesou Win) a začnu psát, abych začal vyhledávat programy. Ale v menu jen běhají tři tečky a nic se nevyhledá. Pro opravu je potřeba celý počítač restartovat  >:(

Předpokládám ale, že mi zdejší MS hujeři vysvětlí, že to není žádná chyba MS, ale že za to určitě může driver pro start menu, který dodává výrobce mého počítače a mám si to vyřídit s ním ;D

Ano,tohle se stává. Ale restartovat není neprodleně třeba, stačí ťupnout na ikonu hledání. Havaruje jen on-the-fly vyhledávání v nabídce start.
Mne pro zmenu ten kram ve vyhledavani stihne "sezrat" zhruba tri pismenka, nez je zacne skutecne psat. Skvela ficura. Clovek zvyklej zmacknout Start a zacne psat, da Enter a ono to otevre prohlizec s vyrazem o prvni tri pismenka kratsim :D
Ostatne Windows search propojenej s hledanim na webu, to je bezpochyby jeden z nejotravnejsich "zlepsovaku" uz od desitek. Sice to ve vysledku stejne nic nenajde, ale zato to trva o to dele.
Jeste, ze se to da nahradit necim, co se chova veskrze normalne (OpenShell), nebo to vypnout v GPO.


Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #110 kdy: 02. 05. 2024, 11:03:20 »
Jo, s tím se dá souhlasit. Naštěstí to používám tak 2x do měsíce, takže mi to žíly netrhá.
Naopak radši nechávám systém co nejblíž továrnímu stavu; dá se říct že jen v exploderu ocvakám fajfky v nastavení zobrazení a přidám si pár sloupců.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #111 kdy: 02. 05. 2024, 11:06:09 »
Vycitat mrkvosoftu, ze si windows 11 vynucuji restart (pro dokonceni instalace aktualizaci) je jako vycitat logitechu, ze s jejich mysi nejde zatlouct vic naz dva hrebiky :)

Cloveku, ktery po vas chce provozovat windows 11 24/7 bez restartu, to proste musite otlouct o hlavu (nebo jit jinam).

jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #112 kdy: 02. 05. 2024, 12:37:44 »
Zrovna teď nastal bug, který se mi už pár měsíců děje: Zobrazím start menu (klávesou Win) a začnu psát, abych začal vyhledávat programy. Ale v menu jen běhají tři tečky a nic se nevyhledá.
It's not a bug, it's a feature ...

Souvisi to s tim nikdy nefunkcni indexovacim kramem, ktery jen neustale hrabe na disku. Kdyz si sosnes everything, tak narozdil od toho MS kramu zindexuje soubory na disku v radu max desitek sekund a hleda v radu milisekund. Kdyz ovsem ten MS kram vypnes, aby nezral vykon, prestane start fungovat uplne ... uzasne ze?

Ano,když se stáhne kritická aktualizace, kde je nebezpečí z prodlení, tak se mašina překulí. A co je přesně za problém? Před odchodem přece práci ukládáš, ne? Byl bys radši, kdyby ti nechali otevřenou nějakou svinskou 0day zranitelnost?
Ano, jsou lidi jako ty, kteri nic nedelaji, a pak jsou ti, kteri neco realne delaji a ti maji bezne otevrene desitky oken, a zcela bezne jim take treba bezi nejaky vypocet. A typicky takove akce spousteji ... mno kdyz jdou domu, a doufaji, ze to rano najdou hotove, a ne ze najdou restartovany stroj "protoze nehybali mysi" a muzou zacit znova ze?



Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #113 kdy: 02. 05. 2024, 13:31:48 »
Pokud máte Windows na práci, tak používáte některou z podnikových edic a tam není problém tyhle věci vypnout (obvykle centrálně přes GPO).
Sám to neřeším (takže detaily radit nebudu), ale kdyby se mi měly Windows v noci samy restartovat, tak si budu našim systémákům určitě stěžovat - a hodně nahlas.
Takhle se mi akorát objevuje hláška, že jsou připravené aktualizace, které požadují restart, a že bych měl brzy, v pro mě vhodném čase, počítač restartovat. Vydrží se objevovat klidně i týden, restart násilně nevynucuje, to se dřív ozve někdo ze systémáků, že má můj počítač na seznamu počítačů s chybějícími aktualizacemi.

jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #114 kdy: 02. 05. 2024, 14:02:08 »
Pokud máte Windows na práci, tak používáte některou z podnikových edic a tam není problém tyhle věci vypnout (obvykle centrálně přes GPO)....
Tak nezvan a napise sem jak. Budes prvni z miliardy lidi ktera to resi.

A pokracovat muzes odsranenim (navzdy) sragor typu netflix, xbox ...a znemoznenim instalace sragor novych, pripadne likvidaci onedrive.

...restart násilně nevynucuje, to se dřív ozve někdo ze systémáků...
Jiste, a ze by to bylo prave tim, ze to nefunguje, to ti nedoslo ze? Takze tvoji admini se rozhodli, ze budou obchazet desitky, stovky, mozna tisice stroju a restartovat je rucne. Protoze uzivatele to nikdy neudelaji. Proto je tam moznost rict, ze se ma vynucene restartovat po X dnech ... a funguje to tak, ze se restartne kdykoli.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #115 kdy: 02. 05. 2024, 15:04:57 »
Ano,když se stáhne kritická aktualizace, kde je nebezpečí z prodlení, tak se mašina překulí. A co je přesně za problém? Před odchodem přece práci ukládáš, ne? Byl bys radši, kdyby ti nechali otevřenou nějakou svinskou 0day zranitelnost?
Ano, jsou lidi jako ty, kteri nic nedelaji, a pak jsou ti, kteri neco realne delaji a ti maji bezne otevrene desitky oken, a zcela bezne jim take treba bezi nejaky vypocet. A typicky takove akce spousteji ... mno kdyz jdou domu, a doufaji, ze to rano najdou hotove, a ne ze najdou restartovany stroj "protoze nehybali mysi" a muzou zacit znova ze?

Docela mě baví, že 1) podle tebe nikdo, komu neběží mnohaměsíční výpočty, nic nedělá (ponechám stranou fakt, že když takové věci děláš na desktopu, děláš něco, resp skoro všechno, zatraceně blbě), a že 2) používáš krám, který je pro tvoje účely úplně nejhorší. Na to ti můžu poradit už jen to, aby sis vytáhnul hlavu z tělesného otvoru na opačném konci vlastního těla a přešel na něco, co ti bude fungovat perfektně, a přestal všem kolem sebe otravovat vzduch. Protože tvoje neuróza nikoho nezajámá.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #116 kdy: 03. 05. 2024, 09:33:32 »
K tomu automatickému restartování: všiml jsem si, že některý soft, když se stydí prostě bez ptaní provést restart, tak nejdřív párkrát zdvořile poprosí, a pak tiše provede nějakou malou natruc-brzdu. Nejede DNS, wifi, login do webu? Mrknu se "aha, čekáme na restart kvůli aktualizaci". Vystoupit+nastoupit a je klid. Výrobci softwaru k téhle mentalitě své užovky doslova vychovávají :-( Nejhorší je, že je to nerozeznatelné od nákazy parazitem - myslím nelegitimním parazitem.

petersveter

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #117 kdy: 03. 05. 2024, 09:52:01 »
Je este W11 mozne instalovat bez windows uctu/offline? Niekde som cital ze uz ani nie, respektive ze aktualne mozno este nejak ano ale ze ta moznost uz coskoro nebude tak ze aky je stav teraz? Na youtube som nasiel nejake videa kde ukazovali ako to obist pri instalacii roznymi trikmi tak ze ako to vyzera proste s tymto...

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #118 kdy: 03. 05. 2024, 14:14:48 »
Pořád by mělo fungovat v dialogu přihlášení k MS účtu zadat login bez zavináče, pak jakýkoli heslo, načež se dozvíš že sis účet zamknul, dáš pokračovat, načež tě nechá zadat jméno a pak účet vytvořit. Akorát mi to přijde, že záměrně ty dialogy udělali tak, abys vyměknul a online účet zadal.
Právě vyzkoušeno na 21H2, novější nevyzkouším, protože i7-10850H jaksi není na seznamu kompatibility pro 22H2, natož 23H2. Protože má SSE pouze 3.0.

Re:V akom stave je Windows 11?
« Odpověď #119 kdy: 03. 05. 2024, 15:48:09 »
Oprava, je tam, ale dneska stažený ISO na mě ječí, že CPU nesplňuje požadavky.