Chytrý telefon pro běžné používání

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #45 kdy: 23. 03. 2024, 21:22:01 »
Mám rootnutý telefon a také používám AdAway. Bez rootu funguje Blokada, která filtruje spojení pomocí lokální VPN (vše funguje lokálně). Dále je možné použít nějaký z veřejných DNS serverů, které blokují reklamní domény, např. AdGuard.


Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #46 kdy: 23. 03. 2024, 22:00:56 »
Co si pamatuji Blokadu, tak se skoro denně stávalo, že se spojení rozpadlo a musela se znovu nahodit, což editaci /system/etc/hosts pomocí AdAway nenahradí.
Každopádně kdo chce telefonem platit a používat bankovní aplikace, tak se raději rootu vyhněte, protože pokud dnes nesplníte Play Integritu (Basic + Device), tak tohle přestane fungovat viz. https://xdaforums.com/t/module-play-integrity-fix-safetynet-fix.4607985/

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #47 kdy: 24. 03. 2024, 09:09:13 »
S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P

 

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #48 kdy: 24. 03. 2024, 09:45:53 »
S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P

Bude. Nevím jak je to dnes, ale dřív platilo, že je to celkem dobrý způsob, jak ji postupně elektricky zlikvidovat. Pravda, ještě horší bývaly letištní scannery, to jsem občas měnil karty co půl roku.

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #49 kdy: 24. 03. 2024, 10:27:50 »

V podstatě jde o kontejnerový FIDO klient např.: pro SSO autorizaci terminálů (např.: Capsys si přímo vynucuje SSO použití klíčů), karetní tankovací systém apod. a řeší to situace, kdy potřebuješ urgentně klíče, protože na místě zjistí, že nefungují a přes ADDS láduješ nové páry SSO klíčů, nebo náhradu za zničený, tj. při nakládání švihnou do kufru a dostane to ránu nářadím, nebo materiálem. Ve stručnosti, možnosti jsou velice podobné jako v případě TPM a Dell/HP utilitami. Biometrika je v řemesle trochu problém a selže, což u tokenu/smartcard odpadá a protože řemeslo, vše musí být maximálně komfortní a neobtěžující. To nejsou nadšenci, pro ně je telefon, notebook ... otravný krám. Proto Yubikey + TPM/Knox a ADDS.

« Poslední změna: 24. 03. 2024, 10:29:37 od buldr »
Carpe diem


Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #50 kdy: 24. 03. 2024, 10:52:39 »
cool cool.
ale ja za poslednich 10 let  letel cca 500x
zadnou kartu jsem nemenil predcasne.


S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P

Bude. Nevím jak je to dnes, ale dřív platilo, že je to celkem dobrý způsob, jak ji postupně elektricky zlikvidovat. Pravda, ještě horší bývaly letištní scannery, to jsem občas měnil karty co půl roku.

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #51 kdy: 24. 03. 2024, 11:02:23 »
mozna mluvis o pred cipovych dobach.

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #52 kdy: 24. 03. 2024, 11:36:00 »
ale ja za poslednich 10 let  letel cca 500x
zadnou kartu jsem nemenil predcasne.

Mně to tvrdili v bance, když jsem za nimi byl za rok a půl potřetí s tím, že odešla karta. Ale zase jiné banky problém neměly. Možná to byl jen nějaký konkrétní výrobce.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #53 kdy: 24. 03. 2024, 16:42:36 »
S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P
Pokud máš tu platební kartu jenom jednu, tak by to snad šlo. Když jich máš ale víc, tak je to o ničem.

Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #54 kdy: 24. 03. 2024, 18:02:21 »
S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P

NFC není o tom, že někam strkáš telefon, ale o tom, že můžeš platit i větší částku bez PINu, můžeš používat virtuální karty, které si nabiješ na potřebnou částku klidně v cizí měně s dobrým kursem atd.

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #55 kdy: 24. 03. 2024, 19:42:57 »
S NFC som nikdy neplatil, ale asi nebude problem si vlozit  pod kryt telefonu platobnu kartu a mozem platit kvazi tiez telefonom  :P

NFC není o tom, že někam strkáš telefon, ale o tom, že můžeš platit i větší částku bez PINu, můžeš používat virtuální karty, které si nabiješ na potřebnou částku klidně v cizí měně s dobrým kursem atd.

Podle jeho reakce soudím, že je mu to dost jedno. (Ostatně stejně, jako třeba mě.)

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #56 kdy: 25. 03. 2024, 08:13:13 »
A rychlonabíjení 65W (+5W bezdrátové - mám v autě MagSage držák s integrovaným bezdrátovým nabíjením) je docela návykové.  :)

Pro někoho je to návykové a někdo to třeba prakticky nepotřebuje. To dost záleží. Já osobně třeba skutečnou užitečnost rychlonabíjení nikdy moc nepochopil. A užitečnost bezdrátového nabíjení co by mi mělo zářit někde v ložnici u hlavy už vůbec ne.

Asi takhle... bezdrátové nabíjení je fajn, pokud hodně často vstáváš od stolu, přičemž telefon využíváš intenzivně (typicky hodně hovorů). To pak při-/odpojování kabelu začne jít hodně rychle na nervy.
Naopak pokud hodně času trávíš u stolu nebo v autě, rychlonabíjení nepotřebuješ prakticky nikdy, ALE klidně se vsaď že pokud ho nemáš, situace kdy bys ho potřeboval zaručeně nastane. Úplně stačí, když si nestihneš nabít a budeš muset na delší dobu někam, kde si nebudeš moct doplnit.
Příklad... starší syn byl včera v rámci sběru informací pro školní práci na výletě v UnL. Je mu 15 = vlakem. Večer sice píchnul telefon na nabíječku, ale ten se nenabil. Jak ráno zjistil, v konektoru už bylo moc bordelu, takže to vyčistil a dal nabíjet, jenže na slabou nabíječku, a odjížděl s 65%. To by mu normálně stačilo na den a půl, jenže hodně fotil, natáčel, volal, a používal navigaci, takže ve 2 odpoledne měl telefon mrtvej a powerbanku nechal doma. Přitom kdyby to ráno dal na 65W cihlu (na stole v pokoji má 10W, v obýváku vedle televize je 65ka), jel by s plnou "bandaskou" a neměl by problém. Asi si umíš představit, že mu fungující telefon mohl zatraceně chybět, kdyby se mu tam něco stalo (stačilo aby si na Větruši vyhodil kotník) nebo neměl v prkenici hotovost a platební kartu.

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #57 kdy: 25. 03. 2024, 09:43:16 »
Při poslední potřebě na nový matlafoun (ano, internet banking a potřeba novějšího systému) jsem šel do Motoroly.

Za mne je největší výhoda to, že je to téměř čistý Android bez bloatware (většinou neodstranitelně) připaléného výrobcem a jakástakás záruka, že budou nějakou dobu dodávat aktualizace.

A není třeba hned kupovat přístroje z vyšší řady, to jsou dle mého zbytečně vyhozené peníze (když si přiznám, že mobil je asi fakt spotřební zboží...)

Jen Kings

  • ***
  • 100
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #58 kdy: 25. 03. 2024, 10:34:52 »
Přikláním se k hawranovi.

Já mám sám pro sebe limit na telefon 5k. Musel jsem při posledním nákupu už zvýšit ze 4k.
Momentálně se skutečně v této kategorii asi nejvíce vyplatí ta Motorola. V té kategorii do 5 000 už se dají sehnat i moc hezky fotící kousky a výkonu to má na všechny běžné činnost naprostý dostatek.

Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« Odpověď #59 kdy: 25. 03. 2024, 11:05:24 »
Do doby nez to prineses do firmy, tam ti reknou ze to nema knox/nebo neni jabko a nazdar.

Chapu ze ne kazdy chce mit e-mai,l teamsy a spol v telefonu, ale i kvuli blbemu MFA to neprojde. Takze pak bud budes tahat svoji motorolu za 5K  s necim co vyfasnes na MFA a spol,nebo si sezenes neco co bud umi dual sim (a je jeabko/nebo umi knox, takze jen Samsung). Alternativa pak je jabko/S24 (cokoliv) protoze to konecne umi pouzivat dva aktivni profily e-sim...

Ja treba fakt nechci tahat dva telefony...