Kompaktní čtečka otisků prstů do USB

Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #15 kdy: 13. 03. 2024, 21:00:14 »
Vím o jednom https://www.czc.cz/kensington-usb-fingerprint-reader/216287/produkt

V komentářích na tom URL je:
Citace
mertal 16. 2. 2020 18:31
Nebude, pracuje jen s Windows. Nepovedlo se mi to zprovoznit ani na Linuxu (Fedora, CentOS ani Ubuntu), ani na MACu.

Ale možná to na rozdíl od roku 2020 už funguje.

Každopádně to ID stejně není v seznamu podporovaných, navíc u Kensingtonu se ani nedá spolehnout na to, že zůstane stejné, viz předchozí příspěvky.  :-\


Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #16 kdy: 13. 03. 2024, 21:08:03 »
Co tato?
https://www.thinkpenguin.com/gnu-linux/optical-usb-fingerprint-reader-gnulinux-edition-tpe-f4500

Díky za tip, ale není kompaktní (u desktopu bych to možná ještě přežil, ale k notebooku to nechci) a objednávat to z US se mi moc nechce (kvůli záruce a podobně).

buldr

  • ***
  • 108
    • Zobrazit profil
Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #17 kdy: 14. 03. 2024, 19:33:08 »
To není, ve skutečnosti je trošku větší a tvarově odlišná, než ilustrační obrázek. S dodáním není problém, ovšem reklamace by asi byla. Tak či onak, ono není moc z čeho vybírat.

Jak vypadá ve skutečnosti včetně 11" terminálu (SLED15SP5), který slouží k zobrazení dodaného materiálu ke konkrétním zakázkám, termínů, výkazů, ... zkrátka v rukavičkách se k tomu nepřistupuje. Čtečka ale funguje více než dobře, třeba prsty pořezané od ocelových plechů zvládá, ovšem řezný olej/pasta je úplně jiná kapitola. Když se navrtává pásovina (primárně se razí), tak to bez řezného oleje nejde a mírné potřísnění znamená, že čtečka skončila.

Osobně hledám kombinovanou čtečku s NFC (Yubikey), zatím nedorazila.
Carpe diem

Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #18 kdy: 19. 03. 2024, 12:17:02 »
A nezvládl by to android s OTG redukcí  ?
Existuje nějaké program pro android, který by ji zprovoznil? Hádám, že by to muselo uvést USB do nového typu režimu? Znáte nějaký takový projekt?

Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #19 kdy: 20. 03. 2024, 16:26:47 »
Mám 2 různé Kensington VeriMarky, tak bych jeden mohl pustit. Používám je pro přihlašování do Windows a tam fungují oba.


Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #20 kdy: 25. 03. 2024, 11:06:41 »
Mám 2 různé Kensington VeriMarky, tak bych jeden mohl pustit. Používám je pro přihlašování do Windows a tam fungují oba.

Díky za nabídku, ale potřeboval bych to k více PC, navíc bych rád měl i zdroj kde získat nové, když mi nějaká po záruce odejde.

Re:Kompaktní čtečka otisků prstů do USB
« Odpověď #21 kdy: 25. 03. 2024, 11:17:01 »
A nezvládl by to android s OTG redukcí  ?
Existuje nějaké program pro android, který by ji zprovoznil? Hádám, že by to muselo uvést USB do nového typu režimu? Znáte nějaký takový projekt?

To už mi přijde jednodušší koupit nějakou nekompatibilní, udělat reverse engineering a dodělat podporu do libfprint.  ;)

I když umím si představit spíš než přes USB, tak přes něco jako KDE Connect (https://kdeconnect.kde.org/), co by mi v mobilu ověřilo otisk a poslalo nějakou zprávu přes DBus. Bylo by to mnohem praktičtější než připojovat USB kabel, ale taky by to nebylo jednoduché naimplementovat, hlavně tak aby to bylo bezpečné.