Ake smart hodinky?

JurajP

  • ****
  • 340
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ake smart hodinky?
« kdy: 28. 02. 2024, 05:56:38 »
Ake hodinky by ste odporucili? Uvazujem nad Garmin alebo Apple Watch. Nie som nejaky aktivny sportovec ze by som potreboval nadupane hodinky so sportovymi funkciami, ale prave garmin poskytuju vysoku vydrz, co je pre mna velke plus, oproti apple watch ktore sa nabijaju prakticky kazdy den. Co sa tyka ekosystemu, tak mobil mam iphone.


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #1 kdy: 28. 02. 2024, 06:11:43 »
Když máš iPhone, tak asi není moc co řešit, ne?

JurajP

  • ****
  • 340
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #2 kdy: 28. 02. 2024, 06:17:49 »
Tak iphone mam teraz. Otazne ci budem mat iphone o 2 roky. Z pohladu prepojenia je apple watch jasna volba. Ale nabijat hodinky kazdy den by bolo dost otravne. Hlavne by ma zaujimala funkcia monitor spanku, ked by som ich kazdu noc nabijal

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #3 kdy: 28. 02. 2024, 08:41:19 »
Nie som nejaky aktivny sportovec ze by som potreboval nadupane hodinky so sportovymi funkciami, ale prave garmin poskytuju vysoku vydrz, co je pre mna velke plus
Co od nich kromě výdrže chcete?

Z hlediska výdrže bude Garmin samozřejmě fajn. Nabíjím sice často, ale jen krátce, typicky při sprchování.

BTW, Garmin má hodně široké portfolio hodinek, u některých modelů má několik velikostí, různé úrovně výbavy apod., ale i tak bych někdy chtěl kombinaci, kterou nenabízejí…

Hlavne by ma zaujimala funkcia monitor spanku, ked by som ich kazdu noc nabijal
No… Na jednu stranu z hlediska nabíjení souhlas. Na druhou stranu jsem někde viděl srovnání různých monitorů spánku, a Garmin si tam nevedl kdovíjak dobře. Byť to teda vypadá, že se to poslední dobou snaží různě zlepšit. Jako nějaký hrubý přehled to dá, i když to někdy asi trochu ustřelí…

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #4 kdy: 28. 02. 2024, 09:09:23 »
Presne k tomuto ucelu jsem si poridil naramek Xiaomi MiBand 7.
Stalo to 7 stovek, ma celkem slusne senzory a veskerou chytrost to ma v obsluznem programu v telefonu, ktery stejne nosim porad s sebou.
Vydrzi to nabite 10 az 14 dni a nesundavam to ani ve sprse.

Garminy si porizuji znami, co opravdu pravidelne sportuji, typ maraton a iron man. Na muj vecerni elliptical a vylety na kole to postacuje s prehledem.


Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #5 kdy: 28. 02. 2024, 09:30:21 »
Tak dobre asi pro zacatek by se to chtelo dopichnout od toho jake modely mas na mysli.

Protoze ti pak nikdo neporadi. A jestli myslis neco jako Fenyx nebo FR, tak to nejsou chytre hodinky ale sport testery.
Takze porovnavat to proti AW je nesmysl..

k0k0t

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2024, 09:33:17 »
Mám léta garminy takže nebudu nestrannej. Proběhlo taky pár experimentu bokem ale vždy jsem se vrátil ke garminu.

Je to dost o přístupu značky. Garmin je predevším sporttester až pak nejaké smartwatche i když já osobně nic ze smart funkcí nepostrádám.

Apple my přijde především jako prodloužená ruka telefonu, notifikační platforma, pak jsou zatím nejaké sportovní funkce.
Osobně me cokoli co musím nabíjet víc jak 1x týdne omězuje na osobní svobodě.

Taky bych vynechal různý značky typu amazfit, šel bych do platformy která tu bude i za 10 let, má slušnou podporu aktualizace..


L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2024, 09:51:33 »
Presne k tomuto ucelu jsem si poridil naramek Xiaomi MiBand 7.

Ten jsem měl a po týdnu jsem ho vrátil, protože měřil hrozně šejdrem. Jednak kroky - když jsem někam soustavně šel, tak měřil dobře, ale náhodné pobíhání moc nebral. A hlavně spálenou energii. Ne, že by obecně byly v tomhle chytré hodiny nějak moc přesné, ale tady mi za 25 km vyjížďky na kole naměřil pár set kalorií, když jsem pak 5 km před cílem explicitně spustil sportovní aktivitu, tak za ně naměřil víc, než za celou tu předchozí cestu. Přijde mi, že si to cucají z prstu.

Na druhou stranu mohu potvrdit slušnou výdrž a jasný displej.

martyd420

  • ***
  • 213
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2024, 09:56:19 »
Uvazujem nad Garmin alebo Apple Watch.
Garminy vydrží na jedno nabití třeba 14 dnů, apple watch někdy až 14 hodin (když není vše zapnuté), takže tady asi není moc co řešit. Jako ozdůbku na ruku místo zlatého náramku klidně apple watch, jinak pro praktickou funkčnost úplně cokoli jiného.
Dneska i ty levné tenké náramky umí skoro to stejné, navíc rozměry a váha jsou na tom nesrovnatelně lépe v porovnání s "hodinkama", které sice umí telefonovat a přes wifi přehrát video z youtube...  ale prokristapána k čemu by tohle někomu bylo?
U těchdle věcí je zásadní, aby to dlouho vydrželo na jedno nabití s monitoringem 24/7 a notifikacema.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #9 kdy: 28. 02. 2024, 10:08:34 »
Tak Garmin se celkem rozkročuje, některé řady (Venu, VivoActive, VivoMove) jsou zaměřením více městské hodinky a ne tolik sporttester. Na druhou stranu je otázka, co to prakticky znamená:

* Některé vlastnosti mají dříve (OLED, dotyk, EKG) než sportovní řady, i když i tyto věci se do sportovních řad dostávají. (Zrovna z AMOLED nadšen tolik nejsem, ale zatím nabízí i transflektivní modely.)
* Některé vlastnosti (např. mapy) mají jen některé outdoorovější modely, ale to asi tazatele zajímat nebude.
* Vzhled – i když ne ze všech sportovních modelů to křičí (Fenix, zvlášť ve velikosti S, si klidně vezmu k saku, ač jsou to sportovní hodinky. U Instinctu bych se tomu vyhnul…)
* Někdy je potřeba řešit kompromisy – IIUC větší voděodolnost nejde dohromady s mikrofonem.

Jako první nástřel (z toho mála, co vím o požadavcích) bych tazatele směřoval spíše k těm městským modelům, nicméně pokud k tomu bude důvod (např. transflektivní displej), i některé sportovní mohou udělat dobrou službu.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #10 kdy: 28. 02. 2024, 10:13:45 »
Otazka je aky mas rozpocet.
Ale ja osobne Garminy. Alebo GT Pro (tie mam). Proste 14 dni je 14 dni. To je alfa a omega. Apple Watch ak chces byt cool a mat status "ja na to mam" ale inak sa priprav ze to das minimalne kazdy den na nabijacku. Argument ze si ruka oddychne neberiem ako validny.
A co ocakavas od hodiniek? Klasicke zobrazovanie casu, nieake tie merania? (kyslik, krv co ja viem co este) trosku GPS ak mas nieaku aktivitu? Robustnost? (Rozumej makas aj v dielny a obcas si klepnes ruku alebo po ruke) tak jasne ze Garminy.

Chces sa prepojit s APPLE a mat huste feature ? Teraz som si pozrel ich web nic exkluzivne co by nemal Garmin tam nie je.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #11 kdy: 28. 02. 2024, 10:20:48 »
Asi by som hladal skor fitness tracker, nie smart watch, ked ide o vydrz baterie.
Osobne mam Fitbit Charge 5 (7dni bateria).

L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #12 kdy: 28. 02. 2024, 10:40:22 »
FitBit Charge jsem měl předtím, byl skvělý, akorát se (náhodou?) měsíc po konci záruky přestal nabíjet. A nové se už nedělají - další skvělý produkt, který Google zabil :-(

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #13 kdy: 28. 02. 2024, 11:13:57 »
Je to fakt o tom co od toho ocakavas. To vies jedine ty.

Dlho som sa rozhodoval nad kupou, zdalo sa mi to vela. Az raz v horach v snehovej burke som si povedal, ze ok, tie hodiny by sa mi zisli. Pred rokom som si kupil Garmin Enduro 2 a nelutujem. Dokonca je to jedna z mala kup co som robil v poslednom case co ma skutocne tesi.
V priemere ich nabijam raz za mesiac. Jeden mesiac ked som moc necvicil mi vydrzali pekne dlho:

nabite:  sep 24, 2023
stav.     nov 06, 2023. 8% (2dni)

Co je masakralne vela. Od mar 6, 2023 som ich nabil 14x. Proste parada.

Len nie je smart ako smart. Z tychto sa neda volat (co mne absolutne nechyba). Na YT je dost recenzii, mozno ta nasmeruju lepsie podla toho co od toho ocakavas.


Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #14 kdy: 28. 02. 2024, 11:51:42 »
Něco podobného jsem řešil před rokem a půl. Zkrátím smutný příběh o vyhozených penězích za čínské nesmysly typu Xiaomi a pod. Chce to utřepat si svůj názor a to lze jen na základě zjišťování informací, recenzí a čtení "mezi řádky". I můj názor se v průběhu získávání informací několikrát změnil.
Můj přístup byl, že bych měl mít nějakou fyzickou aktivitu a jestli mi s tím hodinky jakkoliv pomohou, bude to jen dobře. Shlédl jsem hodiny videí na YT, dobrý CZ kanál je https://www.youtube.com/@Hodinky365smart - pokud vydržíte frikulínský tón těch kluků, dokážete z toho vytěžit spoustu velmi užitečných  informací.
Můj výsledek je, že jsem šel do Garminu Forerunner 255 (dnes bych šel do 265) a Garminem si nechal zkusmo udělat tréningový plán na běhání. Nikdy před tím jsem neběhal. Nemám nikoho, kdo by mě trénoval nebo odborně konzultoval a tuto roli ty hodinky, pro mé amatérské "výkony", výborným způsobem zastoupí. Adaptivní tréninkové plány Garminu jsou prostě pecka. Kdybych o ty hodinky nějak přišel, neváhám ani chvilku a jdu opět do Garminu.
Mimochodem, i na záběrech MS v biatlonu byly u sportovců a sportovkyň vidět Garminy, ale "poněkud" vyšší modely.
Bacha na tu čínu - číňani umí dobrý hardware, ale software to kazí.