Ake smart hodinky?

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #15 kdy: 28. 02. 2024, 12:10:17 »
Ahoj,
jak psali predrecnici, nejdriv si ujasni co potrebujes. Kategorie sporttester a chytre hodinky se sice prekryvaji, ale nejsou to stejne mnoziny.
Zkus mrknout nejake recenze a doporuceni tady:

https://www.dcrainmaker.com/

Jenom pro info - ja vybiral spis sporttester a jsem ve sve socialni bubline cerna ovce co nema Garmin ;)

A jenom zajimavost - nizsi rady Garminu (Vivoactive 3, 4) nezvladnou pocitat plavani v bazenu bez zaberu rukou. Fenixy jsme nezkouseli. A Apple Watch to pocitaly.
Holt svet neni cernobilej a ta hranice sporttester/chytre hodinky neni ostra.


crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #16 kdy: 28. 02. 2024, 12:22:34 »
Já chtěl hodinky s dlouhou výdrží a měřením tepu, kroků a GPS. Mám pár let Amazfit t-rex pro a jsem s nimi spokojený. Výdrž je přes 14 dní, notifikace fungují hezky a sportovní funkce včetně GPS jsou fajn.

Funkčně je to ale něco úplně jiného než iwatch nebo lepší samsungy. Důležité je, co kdo chce.


JurajP

  • ****
  • 340
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #17 kdy: 28. 02. 2024, 12:47:21 »
tak sporttester nepotrebujem. nie som aktivny sportovec, aj ked by som mohol zacat nieco robit (napr. beh) na moj bolavy chrbat, cize tam by sa zislo GPS, meranie krokov. Co sa tyka nejakych smart veci, nie som zastanca toho, ze potrebujem mat predlzenu ruku telefonu a byt neustale vyrusovany notifikaciami, spravami a neviem cim. Beztak by som mal notifikacie napr. z takeho messengeru vypnute (to mam aj na mobile). Volat z hodiniek nepotrebujem, pride mi to trochu divne rozpravat do hodiniek a bezdratove sluchadla nevlastnim. No a hlavne riesit nabijanie kazdy den mi pride otravne. Kamarat je velky fanusik apple a on si napr obhajuje, ze nabijat telefon a hodinky kazdy den pocas spanku je normalne a uz rutina.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #18 kdy: 28. 02. 2024, 13:23:07 »
A jenom zajimavost - nizsi rady Garminu (Vivoactive 3, 4) nezvladnou pocitat plavani v bazenu bez zaberu rukou. Fenixy jsme nezkouseli.

Mozem potvrdit, ze v bazene s tymto mali problem aj moje Enduro 2ky. Namerali bludy. Robim to tak, ze treningove cvicenia nemeriam hodinami vobec. Len ked plavam vzdialenosti.

Pri plavani som mal obcas problem aj s otackami. Par krat sa mi stalo, ze ich nezaratal a nameral kraviny na statickom (50m) useku.

No a poucil som sa, ze do bazenu uz len gumenny naramok. Ked som plaval na cas 2km tak mi v polke treningu z ruky vypadli.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #19 kdy: 28. 02. 2024, 13:32:40 »
OK, co od těch hodinek vlastně chcete? Co jsem zatím zachytil:

* Měření spánku – tady jsem se již vyjádřil, Garminy zde asi nebudou top class, ale nějakou službu udělají.
* Krokoměr – v nějaké podobě umí prakticky každé chytré hodinky, u laciné Číny si nejsem moc jist s přesností. Na Garminu jsem u počítadla denních kroků ještě neudělal integer overflow. (To se mi podařilo na Pebble, kde mají asi u16.)
* Měření běhu (otázka je, co všechno) – v nějaké podobě to zvládnou kdejaké hodinky (no, sporttester…), Garmin k tomu má i různé vychytávky jako připravenost k tréninku apod., ale ne všechno je u každého modelu. Některé hodinky mají v sobě přímo GNSS (GPS, Galileo, Glonass, …), některé (u Garminu se to týká hlavně stylových hodinek) to berou z telefonu. Což ale nemusí být nutně problém.
* Dobrá výdrž – tady bude Garmin dobrá volba. Udávaná výdrž nemusí odpovídat přesně reálné vydrži, ale pokud od toho nechcete notifikace, asi se tam cca dostanete. (I když samozřejmě se starší baterkou to bude horší.) Pokud budete nabíjet denně při sprchování, doporučuju držet nabití kolem 50 % – časté nabíjení na 100 % není pro baterku ideální. Samozřejmě to někdy udělám (na 100km chůzi se hodí jít s plně nabitýma hodinkami), ale není to až tak časté.
* Bohužel ale spousta hodinek má proprietární nabíjecí konektor. Nabíjet nějakým standardizovaným způsobem (nepočítám solár) lze snad jen jeden model (Vivomove Trend), který má bezdrátové Qi nabíjení. Bohužel USB V se u hodinek celkově nenosí kvůli rozměrům.
* Ještě něco?


Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #20 kdy: 28. 02. 2024, 15:49:34 »
poskytuju vysoku vydrz, co je pre mna velke plus, oproti apple watch ktore sa nabijaju prakticky kazdy den.

Přiznám se že tomuhle fetiši "výdrže" nerozumím.

Mám teď Apple Watch Ultra co vydrží víc dní a oproti jednoduchosti systému běžných Apple Watch co jsem měl dříve u kterých prostě platilo, že je každý den večer dám na hodinu do nabíječky (pokud je používám jako sleep tracker, nebo je tam nechám přes noc) a je to  - tak teď  furt kontrolovat jestli jsou ty hodinky večer/ráno ještě dost nabité na celý další den a jestli už je dát nabít, a kdy je dát nabít abych nekazil životnost baterky častým připoponabíjením, a nabíjejí se pochopitelně pomaleji, je docela otrava.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #21 kdy: 28. 02. 2024, 16:01:13 »
1. Hodina nabíjení je dost, když to chci dát z ruky třeba jen při sprchování.
2. Starat se o to – prostě když mám 60 % baterie a není nějaká neobvyklá situace, nabíjení vynechám. Toť vše. Případně si podle svých hodinek a preferencí určíte jinou hranici.
3. Ano, občas je situace, kdy se mi hodí nabít na 100 %. Ať už jsem trochu mimo civilizaci, nebo jdu 100 km. Tam nevím, jak bych to dělal s jednodenníma hodinkama.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #22 kdy: 28. 02. 2024, 20:12:09 »
1. Hodina nabíjení je dost, když to chci dát z ruky třeba jen při sprchování.
2. Starat se o to – prostě když mám 60 % baterie a není nějaká neobvyklá situace, nabíjení vynechám. Toť vše. Případně si podle svých hodinek a preferencí určíte jinou hranici.
3. Ano, občas je situace, kdy se mi hodí nabít na 100 %. Ať už jsem trochu mimo civilizaci, nebo jdu 100 km. Tam nevím, jak bych to dělal s jednodenníma hodinkama.

Ultry 2 nabíjíš když nejedeš 100% allin 1x za dva dny

Pokud máš něco od apple a používáš iCloud a NEjsi ultrasportovec, tak Apple Watch jsou super

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #23 kdy: 28. 02. 2024, 20:22:35 »
Dává mi víc smysl nabíjet podle aktuálního stavu baterie, ne podle rozvrhu. Zohlední to, jak moc ty hodinky byly používány.

Zrovna v případě Apple Watch Ultra může dávat smysl třeba hranice 70 %. Je-li stav baterie nad ní a nemá-li člověk v plánu něco náročnějšího, při sprchování to nechá nabít. Dost možná to tam vyjde na nabíjení každý den při sprchování, ale není nutné je nabít na 100 %.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #24 kdy: 28. 02. 2024, 20:45:32 »
Nabíjet nejlépe přes noc. Člověka nějaké měření kvality spánku po čase stějně omrzí. Lepší hodinky na noc sundat, nechat nabít a nechat i ruku odpočínou. Já měl při 24/7 nošení hodinek podrážděnou kůži.

Možná je lepší se s těma hodinkama právě i sprchovat, protože se alespoň pořádně umejou a sundat si je třeba až během sprchování.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #25 kdy: 28. 02. 2024, 21:02:10 »
Nabíjet nejlépe přes noc. Člověka nějaké měření kvality spánku po čase stějně omrzí. Lepší hodinky na noc sundat, nechat nabít a nechat i ruku odpočínou. Já měl při 24/7 nošení hodinek podrážděnou kůži.
To je individuální.

Možná je lepší se s těma hodinkama právě i sprchovat, protože se alespoň pořádně umejou a sundat si je třeba až během sprchování.
To jsem kdysi zkoušel. Dopadlo to ale přesně naopak, řemínek z nějakého důvodu ochotně zachytával špínu.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #26 kdy: 28. 02. 2024, 21:13:09 »
a nechat i ruku odpočínou . Já měl při 24/7 nošení hodinek podrážděnou kůži.

Ja nemel problem s kuzi, ale dlouhodobe stazene zapesti mi nedelalo dobre. Resim to jedniduse tak, ze na noc prehodim hodinky na druhou ruku.

Ad vydrz. Nevim, watche nemam, jak zvladnou treba cely den ve sport modu? Me by asi dost vadilo mit zaznamenanou jenom cast trasy.
Ale netyka se to jen applu, garmin vivoactive S taky nemají buhvijakou vydrz. Velky jsou na tom pochopitelne lip.

Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #27 kdy: 29. 02. 2024, 07:46:59 »
a nechat i ruku odpočínou . Já měl při 24/7 nošení hodinek podrážděnou kůži.

Ja nemel problem s kuzi, ale dlouhodobe stazene zapesti mi nedelalo dobre. Resim to jedniduse tak, ze na noc prehodim hodinky na druhou ruku.

Ad vydrz. Nevim, watche nemam, jak zvladnou treba cely den ve sport modu? Me by asi dost vadilo mit zaznamenanou jenom cast trasy.
Ale netyka se to jen applu, garmin vivoactive S taky nemají buhvijakou vydrz. Velky jsou na tom pochopitelne lip.

Co se týká výdrže, tak awu2 mi třeba na lyžích zvládly po nabití na 100% 8 hodin sledování aktivity na svahu + další den 4 hodiny na svahu a pak 2-3 hodiny procházku kolem jezera včetně občasného volání a placení a tak všelijak. A ráno mi pořád zbývalo 15% baterky

Zopper

  • *****
  • 750
    • Zobrazit profil
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #28 kdy: 29. 02. 2024, 07:54:24 »
Já si sice na noc hodinky sundávám, ale spíš proto, že sledovat spánek pravidelně nepotřebuju a zjednodušuje se tím tak nabíjecí rozvrh, než že by mi nějak vadily. Ohledně staženého zápěstí, @Milan H., zkusils mít volnější řemínek? Já to standardně nosím tak, že pod něj můžu klidně nacpat palec. A utáhnout to víc je potřeba jen pro některá měření typu okysličení, EKG, ale už ne tep nebo obecně pohyb.

Režim Sport začne neustále měřit tep a nevím co všechno a výdrž jde dost dolů. Pokud bys chtěl mít celodenní záznam tepu a ne jen nějaké snapshoty, tak je asi lepší nějaká specializovaná jednoúčelová výbava, třeba https://www.garmin.com/cs-CZ/p/770963. Mobil máš v tu chvíli stejně u sebe, ne?

martyd420

  • ***
  • 213
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ake smart hodinky?
« Odpověď #29 kdy: 29. 02. 2024, 08:11:26 »
Člověka nějaké měření kvality spánku po čase stějně omrzí.
Tohle se stane opravdu velmi výjimečně, není na tom co by mohlo "omrzet", protože to není věc, kterou by měl člověk důkladně sledovat denně. Velmi dobře to ukazuje dlouhodobé trendy zejména ve spojení s spo2, tepovkou, pohybem, atd.

Testoval jsem různých hodinek a náramků hodně, často i porovnával mezi sebou a s profi zařízením na měření tepu a tlaku.  Nakonec jsem  zůstal u starého honor band 5, který měl nejpřesnější měření a dodnes, tzn. asi po 3-4 letech vydrží při sledování 24/7 krásný týden. Navíc to nic neváží, je to tenké a nemusí být utažený, aby měřil přesně. Nedávno jsem hledal nový, ať mi to zase vydrží přes 2 týdny a třeba umí nfc...  No nenašel jsem, všechno to jsou velké těžké nepraktické věci a v drtivé většině případů tam není žádné technologické vylepšení. Případně xiaomi něco nového mají, ale tam si pamatunu zoufalou přesnost měření, takže nakonec v tom pranáramku vyměním baterku :)
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM