Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #60 kdy: 16. 05. 2023, 15:11:12 »
Tak moji brigadnici dnes potkalo neco podobneho - asi ji to nevzalo xicht nebo prst a telefon chce heslo ktere si nepamatuje protoze to bezne nezadava.

Pocitac nepouziva.. takze je otazka zda nejake prihlasovani k icloudu ma smysl - je tam moznost nejake manipulace se zamkem telefonu vubec?

A kdyz ma icloud ale nevi heslo k nemu (nebo ani login), tak co s tim lze delat?


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #61 kdy: 16. 05. 2023, 16:27:26 »
Tak moji brigadnici dnes potkalo neco podobneho - asi ji to nevzalo xicht nebo prst a telefon chce heslo ktere si nepamatuje protoze to bezne nezadava.

Pocitac nepouziva.. takze je otazka zda nejake prihlasovani k icloudu ma smysl - je tam moznost nejake manipulace se zamkem telefonu vubec?

A kdyz ma icloud ale nevi heslo k nemu (nebo ani login), tak co s tim lze delat?
Ne, když to nevezme prst/xicht, tak chce PIN. A ten PIN zná, protože asi tak jednou za týden dva ho telefon požaduje na odemknutí možnosti přihlásit se tím prstem/xichtem.
Kromě toho, když nevezme biometriku a chce PIN, tak ještě pořád je ochoten ten xicht sejmout.
To je tady pořád dokola, dojemné příběhy, ve kterých vždycky chybí něco podstatného.

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #62 kdy: 16. 05. 2023, 16:44:37 »
Tak moji brigadnici dnes potkalo neco podobneho - asi ji to nevzalo xicht nebo prst a telefon chce heslo ktere si nepamatuje protoze to bezne nezadava.

Pocitac nepouziva.. takze je otazka zda nejake prihlasovani k icloudu ma smysl - je tam moznost nejake manipulace se zamkem telefonu vubec?

A kdyz ma icloud ale nevi heslo k nemu (nebo ani login), tak co s tim lze delat?
Ne, když to nevezme prst/xicht, tak chce PIN. A ten PIN zná, protože asi tak jednou za týden dva ho telefon požaduje na odemknutí možnosti přihlásit se tím prstem/xichtem.
Kromě toho, když nevezme biometriku a chce PIN, tak ještě pořád je ochoten ten xicht sejmout.
To je tady pořád dokola, dojemné příběhy, ve kterých vždycky chybí něco podstatného.

Uvidime s cim zitra prijde. Jako mam zpetne logy z DHCP, takze muzu zjistit zda je to stejne zarizeni (dle mac) se kterym sem chodi uz tydny.. otazka je, zda se zamceny telefon bude automaticky pripojovat na znamou/ulozenou wifi (snad ano).

Ale mam tusaka, ze nejaky dobrak se to MAC based prsteni bude snazit sabotovat randomizaci - dalsi technologie co prinasi vice problemu nez uzitku.

Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!

M. N.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #63 kdy: 16. 05. 2023, 17:09:39 »

Ale mam tusaka, ze nejaky dobrak se to MAC based prsteni bude snazit sabotovat randomizaci - dalsi technologie co prinasi vice problemu nez uzitku.


Ano, v nastavení v iPhone > Wi-Fi > (i) u konkrétního připojení > Soukromá Wi-fi Adresa ... je automatické generování MAC adresy.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #64 kdy: 16. 05. 2023, 18:48:39 »
Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!
To neni paranoia, to je zkusenost. Je zajimave pozorovat jak si kdejakej ferda mysli, ze je chytrejsi nez apple a vyzraje na ne tak, ze to bude pouzivat proti vsem logickym postupum.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #65 kdy: 16. 05. 2023, 19:41:04 »
Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!
To neni paranoia, to je zkusenost. Je zajimave pozorovat jak si kdejakej ferda mysli, ze je chytrejsi nez apple a vyzraje na ne tak, ze to bude pouzivat proti vsem logickym postupum.
Ten kod k iphone musi zadavat clovek pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti, takze kdokoliv tady vypravi pohadky o tom jak brigadnice znenazdani zapomela kod patrne nikdy nepouzival iphone nebo je to proste levarna. Ja se divim jenom ze to lidem stoji za to jit nekam do diskuse a delat ze sebe blbce tvrzenim nesmyslu.

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #66 kdy: 16. 05. 2023, 20:26:29 »
Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!
To neni paranoia, to je zkusenost. Je zajimave pozorovat jak si kdejakej ferda mysli, ze je chytrejsi nez apple a vyzraje na ne tak, ze to bude pouzivat proti vsem logickym postupum.
Ten kod k iphone musi zadavat clovek pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti, takze kdokoliv tady vypravi pohadky o tom jak brigadnice znenazdani zapomela kod patrne nikdy nepouzival iphone nebo je to proste levarna. Ja se divim jenom ze to lidem stoji za to jit nekam do diskuse a delat ze sebe blbce tvrzenim nesmyslu.

Tak ja to nepouzivam a po posouzeni vsech informaci ktere zde padli a ktere vyrobce rika a nerika ani nikdy nebudu.
Jeste aby mi takovy kram otravoval zivot, nejsem masochista.

Hledam tedy konkretnejsi cas nez vase vagni "pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti", a dosel jsem k tomuto linku:
https://9to5mac.com/2016/05/19/why-does-my-iphone-keep-asking-for-my-passcode/

Znamena to tedy, ze pokud ma uzivatel model z pred roku 2016, tak ta tlusta podminka s casovym omezenim tam nebyla? To jest.. stary ajfon nechtel pravidelne heslo, aby to uzivateli pripominal.

Takze pokud budete tvrdit co tvrdite, vemte do uvahy, ze ne kazdy ma posledni verzi hw a posledni sw. Veci ktere mate a znate vy, jako poslusna iOvce, pravidelne kupujici stejny kram dokola rok co rok, se nemusi vztahovat na kazdeho jablecneho uzivatele.


RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #67 kdy: 16. 05. 2023, 20:36:33 »

Ale mam tusaka, ze nejaky dobrak se to MAC based prsteni bude snazit sabotovat randomizaci - dalsi technologie co prinasi vice problemu nez uzitku.


Ano, v nastavení v iPhone > Wi-Fi > (i) u konkrétního připojení > Soukromá Wi-fi Adresa ... je automatické generování MAC adresy.

Nevis nahodou, jaky je default pro nove pridane pripojeni? (random, nebo static?)

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #68 kdy: 16. 05. 2023, 20:49:38 »
Takze pokud budete tvrdit co tvrdite, vemte do uvahy, ze ne kazdy ma posledni verzi hw a posledni sw.
1) mam origo SE (tedy released 2016) a opravdu se me cas od casu na zamek mobilu pta. nevim jak random nebo jak pravidelne, proste se to deje
2) pokud ma nekdo snad v tomhle telefonu puvodni iOS tak nechapu na co si stezuje (kdyz jsou apple iOS zdarma na jejich HW vcetne vsech aktualizaci po dobu supportu ktera je vyrazne nadprumerna)
3) ukaz mi android mobil z roku 2016 kterej ma dodnes podporu vyrobce a relativne novou verzi androidu a dokaze stale plnohodnotne slouzit :-D
Děkuji za možnost editace příspěvku.

M. N.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #69 kdy: 16. 05. 2023, 20:54:55 »
Nevis nahodou, jaky je default pro nove pridane pripojeni? (random, nebo static?)

IMHO je to jako default, přidal jsem si sousedovic wifi (nikdy jsem ji zapamatovanou neměl) a mám to u ní zapnuté.

Citace
The feature is called ‘Private [Wi-Fi] Address’ and a full description can be found here. It also appears that Apple will leave this feature on as default, which then of course means that MAC randomization will be activated on all iOS14 devices, unless actively disabled. The feature will make sure that MAC addresses will change every 24 hours, sources explain.
https://wifinowglobal.com/news-and-blog/new-private-wi-fi-address-iphone-feature-could-severely-impact-the-wi-fi-industry-expert-says/

« Poslední změna: 16. 05. 2023, 20:57:27 od M. N. »

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #70 kdy: 16. 05. 2023, 22:03:36 »
Mam na 4 nezavislych AP 11 iphonu, uzivatele jsou lamy a zarizeni pouzivaji bez dalsich nastaveni a vsichni jsou static. Iphony od starych po posledni. AP jsou RB a Ubiquiti.

Nevis nahodou, jaky je default pro nove pridane pripojeni? (random, nebo static?)

IMHO je to jako default, přidal jsem si sousedovic wifi (nikdy jsem ji zapamatovanou neměl) a mám to u ní zapnuté.

Citace
The feature is called ‘Private [Wi-Fi] Address’ and a full description can be found here. It also appears that Apple will leave this feature on as default, which then of course means that MAC randomization will be activated on all iOS14 devices, unless actively disabled. The feature will make sure that MAC addresses will change every 24 hours, sources explain.
https://wifinowglobal.com/news-and-blog/new-private-wi-fi-address-iphone-feature-could-severely-impact-the-wi-fi-industry-expert-says/

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #71 kdy: 16. 05. 2023, 22:16:07 »
Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!
To neni paranoia, to je zkusenost. Je zajimave pozorovat jak si kdejakej ferda mysli, ze je chytrejsi nez apple a vyzraje na ne tak, ze to bude pouzivat proti vsem logickym postupum.
Ten kod k iphone musi zadavat clovek pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti, takze kdokoliv tady vypravi pohadky o tom jak brigadnice znenazdani zapomela kod patrne nikdy nepouzival iphone nebo je to proste levarna. Ja se divim jenom ze to lidem stoji za to jit nekam do diskuse a delat ze sebe blbce tvrzenim nesmyslu.

Tak ja to nepouzivam a po posouzeni vsech informaci ktere zde padli a ktere vyrobce rika a nerika ani nikdy nebudu.
Jeste aby mi takovy kram otravoval zivot, nejsem masochista.

Hledam tedy konkretnejsi cas nez vase vagni "pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti", a dosel jsem k tomuto linku:
https://9to5mac.com/2016/05/19/why-does-my-iphone-keep-asking-for-my-passcode/

Znamena to tedy, ze pokud ma uzivatel model z pred roku 2016, tak ta tlusta podminka s casovym omezenim tam nebyla? To jest.. stary ajfon nechtel pravidelne heslo, aby to uzivateli pripominal.

Takze pokud budete tvrdit co tvrdite, vemte do uvahy, ze ne kazdy ma posledni verzi hw a posledni sw. Veci ktere mate a znate vy, jako poslusna iOvce, pravidelne kupujici stejny kram dokola rok co rok, se nemusi vztahovat na kazdeho jablecneho uzivatele.


Pravdepodobnost ze nekdo pouziva v roce 2023 iphone v konfiguraci z roku 2016 (7let) je opravdu minimalni. Ty bachorky si nechte nekde u piva pro kamarady s androidem.

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #72 kdy: 16. 05. 2023, 23:50:41 »
Nevis nahodou, jaky je default pro nove pridane pripojeni? (random, nebo static?)
IMHO je to jako default, přidal jsem si sousedovic wifi (nikdy jsem ji zapamatovanou neměl) a mám to u ní zapnuté.

Mam na 4 nezavislych AP 11 iphonu, uzivatele jsou lamy a zarizeni pouzivaji bez dalsich nastaveni a vsichni jsou static. Iphony od starych po posledni. AP jsou RB a Ubiquiti.

Ze me nenapadlo to grepnout samotneho, kdyz ty logy mam!
Je tam taky static MAC, zaznamy DHCPDISCOVER koreluji na dny a hodiny prichodu spravne.
Jsem tedy zvedavy zda se jeji zarizeni zitra objevi pak stejne.

M. N.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #73 kdy: 17. 05. 2023, 15:37:17 »
Ze me nenapadlo to grepnout samotneho, kdyz ty logy mam!
Je tam taky static MAC, zaznamy DHCPDISCOVER koreluji na dny a hodiny prichodu spravne.
Jsem tedy zvedavy zda se jeji zarizeni zitra objevi pak stejne.

Je to trošku komplikovanější ... podle toho, co píšou níž, tak MAC adresa automaticky změní, pokud se zařízení k zapamatované síti nepřipojí více než 6 týdnů.
https://support.apple.com/en-us/HT211227

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #74 kdy: 17. 05. 2023, 21:58:06 »
Nevim proc jste vsichni takovi paranoidni - ze musi jit o corku ci jinou cernotu - jenom to ukazuje na co myslite nebo sami delate!
To neni paranoia, to je zkusenost. Je zajimave pozorovat jak si kdejakej ferda mysli, ze je chytrejsi nez apple a vyzraje na ne tak, ze to bude pouzivat proti vsem logickym postupum.
Ten kod k iphone musi zadavat clovek pravidelne, jednou za cas si ho ios vynuti, takze kdokoliv tady vypravi pohadky o tom jak brigadnice znenazdani zapomela kod patrne nikdy nepouzival iphone nebo je to proste levarna. Ja se divim jenom ze to lidem stoji za to jit nekam do diskuse a delat ze sebe blbce tvrzenim nesmyslu.

Takze zalezitost se slecnou vyresena - neslo o heslo na iphone ale o icloud ucet, protoze si poridila novej a netusila ze neco jako icloud existuje kdyz to chtela migrovat zrejme (ma jen telefon, zadne jine apple zarizeni). Ani jedno z tech zarizeni co mela nebylo (za)blokovano.

Koukam ze to jde nastavit i bez icloudu, tak jsem zas o neco moudrejsi:
https://www.macworld.com/article/673831/how-to-use-an-iphone-without-an-apple-id.html