Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #30 kdy: 07. 05. 2023, 13:47:19 »
Tady je odborniku na apple…
Pokud si majitel nepamatuje kod k zarizeni…
Mno … poslední informace je taková, že šlo o takový ten kód, který uživatel používá víceméně všude. Tedy měl ho do té doby jako kód na telefon i jako PIN na SIM a podobně. Takže jo, věřil bych tomu, že ho ausgerechnet při snaze přetáhnout data ze starého telefonu do nového zapomněl a mnohokrát ho zadal špatně, až telefon úplně zablokoval. Jo, ten kód, který zadával léta letoucí všude, protože ani jiný nikdy neměl. To se stává úplně běžně. Věřil bych tomu, kdybych toho člověka neznal. To už víc uvěřím tomu, že v tom má Apple bug, který rozbil to kódování, takže to ten správný kód přestalo brát. To mi přijde jako mnohokrát uvěřitelnější. Ale možné je leccos a jak říkám: já u toho nebyl.

V každém případě mě zaráží, proč teda nejde, když je to svázané s Apple ID, přes to Apple ID ta data z toho dostat, zvlášť, když se telefon stále tváří, jako že je ještě má. Logicky smyslem ochrany by mělo být chránit data proti jejich zneužití cizí osobou, ale ne proti majiteli přístroje. To je podle mě další bug v návrhu. Jestli to chápu správně, tak přes Apple ID můžu telefon resetovat a bez Apple ID nemůžu ani to? Pokud to tak je, pak nedává smysl, aby mi Apple umožnil telefon jen resetovat a nezískat z něj data, když znalostí Apple ID prokazuju, že jsem jeho majitel (mám nicméně pocit, že stejně dementně to má i Android, akorát tam nepotřebuju k factory resetu znát žádné ID). Pokud tím chtěl Apple uživatele jakože „vytrestat“, aby si příště koupil cloud, tak můžu Apple ubezpečit, že tím uživatele tak akorát nas**l. Co je jisté: Applí cloud si s tímhle „vyloženě pro-klientským“ přístupem určitě nekoupí, bude si data jen stahovat častěji k sobě na lokál a příště bude možná zvažovat, zda se Applu nevyhnout úplně (ale jak ho znám, nevyhne, protože je na něj prostě léta zvyklý, nevím ani, jestli kdy měl něco jiného, každopádně tu migraci dat ze starého na nový telefon rozhodně nedělal poprvé, takže celkem chápu, že k tomu procesu měl prostě důvěru, no, a tady ji jaksi ztratil ;)).
Ja bych to shrnul tak, ze bezpecnosti nerozumite ale mate na to svuj nazor. Mejte. Pohadky o tom jak jeden kod zadava nekdo vsude a zrazu ten kod nefunguje protoze bug v iOS muzete vypravet nekde v hospode, tam vam to mozna uveri. A klidne at si kamarad poridi android a zalohuje to treba na diskety. iOS je tak idiotproof system, ze ho diky tomu zvladne pouzivat vetsina americanu. Tim bych to uzavrel a kamaradovi preji hodne stesti v zivote.


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #31 kdy: 07. 05. 2023, 13:49:17 »
V každém případě mě zaráží, proč teda nejde, když je to svázané s Apple ID, přes to Apple ID ta data z toho dostat, zvlášť, když se telefon stále tváří, jako že je ještě má.

Tie fotky tam sú, len sú zakódované. Pri spustení iPhonu zadáva ten 6miestny kód, ktorý sa použije na odkódovanie kódu, ktorým je zakódovaný disk alebo jeho časť. A ten kód na odkódovanie disku je uložený v procesore v Secure chipe a inak sa k nemu nedá dostať. Ja by som skúsil nejakú staršiu verziu iTunes a v nej skúsil odzálohovať tie fotky. Možno to pôjde, ak nie sú v iPhone zakódované na disku.

Osobne nechápem, prečo používa nejakú utilitu na prenos dát do nového iPhonu. Keď som sa na novom iPhone prihlásil pod svojím AppleID, tak sa ma hneď opýtal, či chcem preniesť dáta zo starého. Potvrdil som to a všetko sa prenieslo. Netreba na to žiadnu utilitu.
Kdyz si prectes tu jeho story tak tam nesedi tolik veci, ze si rikam ze je to jenom dalsi trapny pokus dostat se do ciziho/ukradeneho telefonu. Nastesti to jen tak nejde. Downgrade itunes nepomuze, ty data jsou v iphone sifrovane a bez pristupoveho kodu se k nim nedostane.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #32 kdy: 07. 05. 2023, 14:11:25 »
Kdyz si prectes tu jeho story tak tam nesedi tolik veci, ze si rikam ze je to jenom dalsi trapny pokus dostat se do ciziho/ukradeneho telefonu.
Takže o tom, proč se snažíme dostat do telefonu, víš nesrovnatelně méně než já o bezpečnosti, tím si můžeš být stoprocentně jist. Další debata s tebou postrádá jakéhokoli významu.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #33 kdy: 07. 05. 2023, 17:35:09 »
Kdyz si prectes tu jeho story tak tam nesedi tolik veci, ze si rikam ze je to jenom dalsi trapny pokus dostat se do ciziho/ukradeneho telefonu.
Takže o tom, proč se snažíme dostat do telefonu, víš nesrovnatelně méně než já o bezpečnosti, tím si můžeš být stoprocentně jist. Další debata s tebou postrádá jakéhokoli významu.
Myslel jsem si. Dekuji!

FKoudelka

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #34 kdy: 07. 05. 2023, 21:08:28 »
Díky všem za rady, místo různých partyzánštin zkusíme nejdříve smysluplnou cestu: účet, iTunes, podpora ... uvidíme, třeba nám jen něco jasného uniká. Nějaký účet od toho má, protože z něj přetáhl kontakty na nový iPhone.

Přikládám i fotku displeje.
Tak


Pavouk106

  • *****
  • 2 399
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #35 kdy: 08. 05. 2023, 08:46:41 »
S dovolením (nebo i bez) si tu kopnu do mrtvoly...

Hlavně info pro OP - Apple má systém na převod ze starého iPhone na nový. Když se prvně spustí nový iPhone, nabízí možnost převést věci ze starého. Jen se tahle možnost využije, telefony si "pokecají" a pak se uvedou do stavu "teď nás nemůžeš používat, ale výsledek bude stát za to". Po nějaké době (dle objemu dat) nový iPhone zahlásí "Mám všechno, dáme si restart!" a starý iPhone zahlásí "Nový má všechno, můžeš mě resetovat do továrního".

Sám jsem takhle převáděl z iPhone SE (ten původní) s nejaktuálnějším iOS (v té době) do iPhone 12 mini (vybalený z krabice). Zkoušel jsem to třikrát a ani jednou se ten převod nepodařil. Nový iPhone nikdy nenastartoval, vždycky zahlásil něco (nepamatuju si přesně hlášku), po čem se resetoval do továrního a začínal jsem od nuly.

Ještěže se trochu pohybuju kolem techniky, protože si dovedu představit, jak normální uživatel na tom starym telefonu po dokončení procesu převodu odklepne reset do továrního a pak by neměl data ani ve starym ani v novym... Já samozřejmě neuvedl starej do továrního na pokyn Apple - data mažu až když vidím, že je mám jinde. Třikrát jsem ten převod zkoušel, třikrát skončil stejně - nezdařil se. Nakonec jsem nad tím pomyslně zlomil hůl a vykašlal se na to. Kontakty přitekly z Google účtu, fotky jsem vyklopil ze starého iPhone (protože jsem ho neresetoval...) přes kabel do PC a do nového je už nedal.

Sice jsem nepomohl s odpovědí, ale i kdyby pro toho někoho, o kom OP píše, vše šlo podle plánu, nemuselo by to zjevně dopadnout. Mám pocit, že co je Jobs pod drnem, tak Apple upadá. Už nemá ten robustní systém, kdy všechno funguje skvěle, nic se nepodělá, může to obsluhovat (a nerozbít) úplně každej, ...

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #36 kdy: 08. 05. 2023, 12:26:08 »
Sám jsem takhle převáděl z iPhone SE (ten původní) s nejaktuálnějším iOS (v té době) do iPhone 12 mini (vybalený z krabice). Zkoušel jsem to třikrát a ani jednou se ten převod nepodařil. Nový iPhone nikdy nenastartoval, vždycky zahlásil něco (nepamatuju si přesně hlášku), po čem se resetoval do továrního a začínal jsem od nuly.

Tak v tomto prípade je možné všetko, dokonca aj to, že ten iPhone SE mal novší iOS ako práve vybalený iPhone 12 mini z krabice, lebo ten mini vyšiel s iOS 14 a prvý iPhone SE mohol mať poslednú verziu iOS 15. Vždy je dobré najprv nainštalovať najnovšiu možnú verziu iOS na každé zariadenie a tak presúvať dáta.

ajne

  • ***
  • 201
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #37 kdy: 09. 05. 2023, 07:06:33 »
Ač já osobně zarputilý androidista, dovolím si přidat svou trochu do mlýna. V práci používáme jako služební telefony iPhony a tak se o tato zařízení občas musím starat, a pár mi jich rukama prošlo.

Pokud jde o zmíněný automatický přenos dat mezi iPhony (tj. nové zařízení se nahlásí v blízkého starého, že může přenést data), tak tohle musím uznat, to funguje Applu dokonale. Zatím jsme s tím neměli problém, a telefony vždy byly krásná kopie 1:1. Při přenosu je požadováno znát zamykací kód původního telefonu. Automaticky instalujeme co nejposlednější verzi iOS, telefon si to i vyžádá, pokud nové zařízení má starší OS než telefon, ze kterého se bude kopírovat.

Jediný problém je, pokud chce člověk přenést data z telefonu s větším úložištěm do menšího, a velikost obsazeného místa je větší, než paměť toho nového. Pak nezbývá, než smazat co jde, neboť rozšířit úložiště iPhonu nejde.

Tohle je jedna z výhod omezeně uživatelsky konfigurovatelného prostředí a jednotnosti systému. Android se to snaží dotahovat, ale s jeho variabilitou to je asi nadlidský úkol. Osobně teď používám telefony od Xiaomi, a ty mají vlastní nástroj na převod mezi zařízeními s MIUI, který se snaží přiblížit přenosu v iOS, tedy i rozvržení ikon atp. Nicméně to stále nefunguje tak spolehlivě.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #38 kdy: 09. 05. 2023, 10:05:38 »
Bohuzel takovou miru uspechu u migrace mezi ruznymi iPhony "vzduchem" nemam.
Tristni je to v pripade ruzne verze iOS, nedejboze pokud chce jit clovek z novejsiho telefonu na starsi (treba v praci zapujceni temp noveho telefonu, nez se u staryho provede oprava a nasledna cesta dat zpet).

Nicmene se to da v ramci moznosti obejit pres iTunes zalohu v pocitaci, kde si clovek v Info.plist muze zmenit string verze na jinej a obnova aspon castecne probehne (zejm. kontakty, fotky a seznam aplikaci; SMS to bohuzel nepreziji).

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #39 kdy: 09. 05. 2023, 12:58:25 »
Bohuzel takovou miru uspechu u migrace mezi ruznymi iPhony "vzduchem" nemam.
Tristni je to v pripade ruzne verze iOS, nedejboze pokud chce jit clovek z novejsiho telefonu na starsi (treba v praci zapujceni temp noveho telefonu, nez se u staryho provede oprava a nasledna cesta dat zpet).

Nicmene se to da v ramci moznosti obejit pres iTunes zalohu v pocitaci, kde si clovek v Info.plist muze zmenit string verze na jinej a obnova aspon castecne probehne (zejm. kontakty, fotky a seznam aplikaci; SMS to bohuzel nepreziji).
A ty se fakt divis ze ti to nefunguje kdyz migrujes data z noveho systemu na stary system nebo pripadne modifikujes plist soubory? To je jako stezovat si ze windows10 nechodi na 486ce kde ti chodili windows3.11. Ten proces migrace dat je idiot proof, presto se najdou lidi kteri si mysli ze jsou chytrejsi nez vsichni vyvojari a testeri v apple.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #40 kdy: 09. 05. 2023, 16:32:39 »
Bych chtel vedet co se tam realne stalo. Protoze iphonu a macbooku jsem takto prenasel temer nepocitane a vzdy to fungovalo bezvadne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #41 kdy: 11. 05. 2023, 16:05:05 »
No, takových nás je víc, co nechápou, co se tam stalo.

Měl jsem sezení s tím člověkem u jeho Macboooku Air, má tam ještě starší OS (10.něco). Kdosi poradil Apple Configurator, tam jsme ztroskotali už na tom, že to chce 12.něco.

Jeho aktuální iPhone (ten 13 mini) hlásí, že v zařízení je třeba provést nějakou akci s účtem, aby mohlo být … já nevím, co, nepamatuji si to přesně, asi aby mohlo být použito jako důvěryhodné zařízení třeba pro obnovu hesla k Apple ID, protože ani to teď pořádně nefunguje (ta výzva k té akci v účtu se ukáže vždy, když se použije pokus o dvoufaktorové ověření tím novým iPhonem). A viděl jsem na vlastní oči, co to chce: přihlásit k Apple ID - zadat heslo (to projde), následně zadat kód k tomu novému iPhonu (to taky projde) a pak ještě zadat kód k tomu starému iPhonu - což už neprojde. Nový má kód už šestimístný, starý ještě čtyřmístný. Oba telefony (včetně ještě dalšího iPadu) má jako důvěryhodné zařízení viditelné v tom svém Apple ID v prohlížeči tam někde ve správě účtu (plus telefonní číslo), takže ten starý iPhone tam normálně je (vč. svých identifikátorů). Realita každopádně je, že to po nezdařeném přesunu dat zkoušel odemknout ještě několikrát a naposledy někde v iWantu, kde mu mazaně poradili „tak to zkuste zadat ještě jednou“ a tím to zablokoval naposledy.

Ta kartička, pro kterou šel, když se dvakrát spletl, byla opravdu od SIM karty - to proto, že PIN ze SIM karty používal i jako kód do toho starého iPhonu (tyhle lidi, co nechtěj nic moc řešit, používají cestu nejmenšího odporu - „když už si musím pamatovat nějaký PIN, tak ho použiju i jako kód do telefonu“). Ten to už nebere ani v tom procesu výše. Takže jediné opravdu „důvěryhodné zařízení“, které v tomto smyslu má, je telefonní číslo, na které se dá poslat SMSka (SIMka s tím číslem je v novém iPhonu). Vyřešit se to dá resetem starého telefonu a odstraněním z těch důvěryhodných, což teď není žádoucí, neb si děláme naději (teda spíš on), že nějaká cesta k tomu obsahu ještě existuje. Kdyby se tohle stalo mně a měl bych tutovou jistotu, že jsem opravdu zadával správný kód (takhle já mu můžu jen věřit, ale dokázat to nejde), řešil bych to klidně soudní cestou, aby bylo jasné, že důvod zablokování telefonu je ten, že v tom má Apple chybu.

Zrovna tak jsem na vlastní oči viděl snahu přihlásit se do aplikace iCloud v tom Macbooku Air s tím iOS 10.něco. Nebralo to heslo k Apple ID. Tak v domnění, že ho ten člověk zapomněl, jsem mu řekl, ať použije proceduru při zapomenutí hesla. A ať si klidně nastaví to samé, co si myslel, že má, že by to mělo být u obnovy hesla vlastně jedno. Ne tak u Apple. Když jsme se dostali do stádia, kdy už si mohl nastavit nové heslo, tak mu to na to jeho heslo řeklo, že heslo musí být jiné než jakékoli použité heslo za poslední rok. Čili je zřejmé, že se v hesle nepletl. Zadání tohotéž hesla v prohlížeči do správy Apple účtu samozřejmě funguje, stejně tak jako zadání v prohlížeči kdekoli jinde, kde se používá Apple ID. Ale v té jedné aplikaci ne. Takže až mi někdo bude zase říkat, že to má Apple všechno blbuvzdorné a funkční, budu si myslet svoje, protože nemá. Působí to na mě dojmem, že když už má Apple někde nějaký bug, hází vinu vždy na uživatele (že je blbej, že něco špatně používá apod.).

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #42 kdy: 11. 05. 2023, 20:18:04 »
No, takových nás je víc, co nechápou, co se tam stalo.

Měl jsem sezení s tím člověkem u jeho Macboooku Air, má tam ještě starší OS (10.něco). Kdosi poradil Apple Configurator, tam jsme ztroskotali už na tom, že to chce 12.něco.

Jeho aktuální iPhone (ten 13 mini) hlásí, že v zařízení je třeba provést nějakou akci s účtem, aby mohlo být … já nevím, co, nepamatuji si to přesně, asi aby mohlo být použito jako důvěryhodné zařízení třeba pro obnovu hesla k Apple ID, protože ani to teď pořádně nefunguje (ta výzva k té akci v účtu se ukáže vždy, když se použije pokus o dvoufaktorové ověření tím novým iPhonem). A viděl jsem na vlastní oči, co to chce: přihlásit k Apple ID - zadat heslo (to projde), následně zadat kód k tomu novému iPhonu (to taky projde) a pak ještě zadat kód k tomu starému iPhonu - což už neprojde. Nový má kód už šestimístný, starý ještě čtyřmístný. Oba telefony (včetně ještě dalšího iPadu) má jako důvěryhodné zařízení viditelné v tom svém Apple ID v prohlížeči tam někde ve správě účtu (plus telefonní číslo), takže ten starý iPhone tam normálně je (vč. svých identifikátorů). Realita každopádně je, že to po nezdařeném přesunu dat zkoušel odemknout ještě několikrát a naposledy někde v iWantu, kde mu mazaně poradili „tak to zkuste zadat ještě jednou“ a tím to zablokoval naposledy.

Ta kartička, pro kterou šel, když se dvakrát spletl, byla opravdu od SIM karty - to proto, že PIN ze SIM karty používal i jako kód do toho starého iPhonu (tyhle lidi, co nechtěj nic moc řešit, používají cestu nejmenšího odporu - „když už si musím pamatovat nějaký PIN, tak ho použiju i jako kód do telefonu“). Ten to už nebere ani v tom procesu výše. Takže jediné opravdu „důvěryhodné zařízení“, které v tomto smyslu má, je telefonní číslo, na které se dá poslat SMSka (SIMka s tím číslem je v novém iPhonu). Vyřešit se to dá resetem starého telefonu a odstraněním z těch důvěryhodných, což teď není žádoucí, neb si děláme naději (teda spíš on), že nějaká cesta k tomu obsahu ještě existuje. Kdyby se tohle stalo mně a měl bych tutovou jistotu, že jsem opravdu zadával správný kód (takhle já mu můžu jen věřit, ale dokázat to nejde), řešil bych to klidně soudní cestou, aby bylo jasné, že důvod zablokování telefonu je ten, že v tom má Apple chybu.

Zrovna tak jsem na vlastní oči viděl snahu přihlásit se do aplikace iCloud v tom Macbooku Air s tím iOS 10.něco. Nebralo to heslo k Apple ID. Tak v domnění, že ho ten člověk zapomněl, jsem mu řekl, ať použije proceduru při zapomenutí hesla. A ať si klidně nastaví to samé, co si myslel, že má, že by to mělo být u obnovy hesla vlastně jedno. Ne tak u Apple. Když jsme se dostali do stádia, kdy už si mohl nastavit nové heslo, tak mu to na to jeho heslo řeklo, že heslo musí být jiné než jakékoli použité heslo za poslední rok. Čili je zřejmé, že se v hesle nepletl. Zadání tohotéž hesla v prohlížeči do správy Apple účtu samozřejmě funguje, stejně tak jako zadání v prohlížeči kdekoli jinde, kde se používá Apple ID. Ale v té jedné aplikaci ne. Takže až mi někdo bude zase říkat, že to má Apple všechno blbuvzdorné a funkční, budu si myslet svoje, protože nemá. Působí to na mě dojmem, že když už má Apple někde nějaký bug, hází vinu vždy na uživatele (že je blbej, že něco špatně používá apod.).

Nezlobte se, původně jsem nechtěl reagovat, protože jsem tušil, že to bude tak, jak jste v tomto příspěvku potvrdil, že bylo.

Většinou to je vždy tak, že daná osoba s IT problémem lže o tom, co přesně s tím zařízením udělala. Často je to neznalost a pamět, ale často také stud, že tomu nerozumí a neumí s tím.

Případ vašeho kolegy umřel přesně v tom bodě, kdy se něco pokoušel odemknout ještě několikrát stejným heslem, které to nebralo. Kdo ví, asi jen bůh, co s tím potom ještě dělal, a co dělal následně na svém macbooku se svým apple id. Je tam totiž nějak moc náhod a nesrovnalostí.

Netvrdím, že za to nemůže firma, je klidně možné, a možná i pravděpodobné, že došlo k problému kvůli rozdílům mezi verzemi operačního systému, které od sebe mohly být klidně 7 let.

Tyto problémy se typicky stávají lidem, kteří si pořídí zařízení, a používají ho nemainstreamovou cestou (tou cestou, kterou daná firma tlačí z jakéhokoliv důvodu, konkrétně v případě této firmy jde o cloud-first a aktualizace).

Já jsem ten poslední, kdo by bránil korporát, ale v tomto konkrétním případě to vypadá, že chyba bude na obou stranách, jak na korporátu, tak na jedinci.

Z mého skromného pohledu byste nic soudní cestou nezmohl, určitě ne v rámci ČR.
« Poslední změna: 11. 05. 2023, 20:23:07 od LambdaLover »

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #43 kdy: 11. 05. 2023, 23:27:42 »
A viděl jsem na vlastní oči, co to chce: přihlásit k Apple ID - zadat heslo (to projde), následně zadat kód k tomu novému iPhonu (to taky projde) a pak ještě zadat kód k tomu starému iPhonu - což už neprojde. Nový má kód už šestimístný, starý ještě čtyřmístný.

Tak teraz je to ešte divnejšie. Vyzerá to tak, že ten starý iPhone ani nie je prvý iPhone SE z roku 2016, ale zrejme je to iPhone 5S z roku 2013 s iOS 7 alebo 8. Vyzerajú rovnako. iPhone SE už vyšiel s iOS 9.3 a Apple vyžaduje 6 miestny kód práve od iOS 9, takže iPhone SE sa nikdy nemohol používať so 4 miestnym kódom.

https://arstechnica.com/gadgets/2015/06/apple-to-require-6-digit-passcodes-on-newer-iphones-ipads-under-ios-9/

Aj ten macbook air s macOS 10.x musí byť neaktualizovaný, lebo posledný 10.x bol 10.15 Catalina, ktorému už skončila podpora.

Z tej žaloby by sa v Appli vysmiali a pekne zarobili na právnikoch, lebo zariadenia mal zjavne neaktualizované, dáta si nezálohoval a ešte aj na ten prenos dát použil nejaký tool a nie postup od Applu. Všetko robil inak ako odporúča Apple a podľa licenčných podmienok Apple nie je zodpovedný za stratu dát.


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #44 kdy: 12. 05. 2023, 15:00:44 »
Mně by ještě zajímalo jak moc známý ten Váš známý je.
Na mě už jeden můj „známý” zkoušel podobné pohádky před 3 lety.
Nakonec z něho vylezlo, že ten telefon koupil za 5000 Kč přes FB od někoho zcela neznámého/nedohledatelného.
Takže jasně kradený telefon a jeho hloupost draze zaplacená.
Samozřejmě scénářů a důvodů dostat se do cizího zařízení se stejným výsledkem může být mnohem více.