Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini

Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« kdy: 03. 05. 2023, 12:28:34 »
Zdravím, rád bych se zeptal na jednu věc za svého známého, který si koupil nový iPhone 13 mini a chtěl přenést data ze svého dosavadního iPhone 6s. Podotýkám, že jablečnému světu nerozumím, protože ho nevyužívám, takže se budu možná ptát hloupě a informace mám navíc zprostředkovaně, jediné, co jsem viděl na vlastní oči, je iPhone 6s, který hlásí, že nelze používat.

Známý chtěl přenést data skrze nějakého průvodce přenosem, asi něco, co už v těch iPhonech je, předpokládám, že do tohohle světa se, na rozdíl od světa Androidového, nes**ou různí výrobci s různými strategiemi přenosu dat mimo nějakou „klasickou cestu Google“. Došel do stádia, kdy se oba iPhony nějak spojily a ten nový chtěl zadat kód toho starého (nebo PIN či kýho čerchmanta - šlo o kód zámku telefonu, kde známý běžně používal spíše otisk prstu).

A tady nastal ten problém. Zadal kód v domnění, že jde o správný kód, nicméně to zahlásilo, že kód správně není. Zadal ho tedy pečlivěji podruhé a opět hláška, že není správný. I podíval se někam na nějakou kartičku, kde ho měl pro jistotu zapsaný a zapsal ten samý kód potřetí. Došlo k tomu, že iPhone 6s zůstal zablokovaný, ale nejspíš tam byla ještě nějaká možnost ho odemknout přímo na samotném zařízení (ne přes ten nový). Nicméně tenhle starý iPhone 6s nebral ani otisk prstu, ani kód a teď už nenabízí žádnou možnost, kromě tísňového volání.

Moje otázka zní, jaké jsou možnosti dostat se do toho zablokovaného iPhonu. V tuhle chvíli jde asi jen o fotky, kterých tam budou mraky, kontakty jsou nejspíš přenesené skrze Apple účet, ale fotky se do Applu (do toho jejich cloudu) nepřenášely (prostě tam nejsou).

Vycházím z toho, že ten iPhone 6s je pořád ve stavu, kdy ta data obsahuje, protože je prostě jen zablokovaný a říká, že nejde použít. Všude na různých iWantech a podobných institucích, kam volal, mu řekli, že má smůlu, že jediná možnost, jak ten iPhone použít, je celý ho zrestartovat do factory režimu a přijít o všechna data, která tam jsou. To je nežádoucí a hlavně pro mě nepochopitelné. Proč je ve stavu, kdy navozuje dojem, že se tam nějak dostat dá, zatímco všichni říkají, že už se tam dostat nedá? To by přece dávalo smysl, aby se uvedl do factory režimu sám, když už k těm datům není cesta, ne? Není nějaká možnost ho oživit skrze ten Apple účet? Chápu, že se Apple chlubí tím (a jsou o tom i různé zmínky), že když je to zablokované, nedostane se tam nikdo, ani Apple, ale argumentace majitele je, že přeci on je majitel a tudíž by data měla být chráněna proti neoprávněnému přístupu někoho jiného, ale ne prokazatelného majitele.

Vedlejší otázkou je, jak se taková věc vůbec mohla stát? Budu uvažovat asi trochu jednoduše, ale … je možné, že mezi novým iPhonem a starým je v oblasti zabezpečení nějaký typ nekompatibility, kdy nový iPhone vnutí starému nějaký způsob zabezpečení, který starý sice přijme, ale neumí s ním pracovat a tedy nelze použít původní způsob odemčení, protože už si nerozumí s tím zabezpečením, a ani nový, protože na to nebyl připraven?

Anebo lze s jistotou říci, že prostě majitel opravdu zadával špatný kód a tím to zablokoval, přestože si je na tuty jistý, že zadával správný?

Jako já bych si samozřejmě před migrací telefonu do nového ze starého nejprve všechna data stáhnul, protože jsem paranoidní (a na tomhle příkladu je vidět, že bych udělal dobře), ale tato situace je momentálně mimo hru a nemá cenu o ní uvažovat, stejně jako o dalších možnostech, co se mělo udělat, než….

Díky za případné rady.

(Do rubriky Software jsem tento příspěvek zařadil proto, že jsem přesvědčen o tom, že jde o téma softwarové, pokud se mýlím, prosím adminy o korekci).


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #1 kdy: 03. 05. 2023, 13:19:16 »
To vypadá, že fakt má smůlu.
https://support.apple.com/cs-cz/HT204306 A že smazání celého zařízení je jediná možnost.


Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #2 kdy: 03. 05. 2023, 14:21:54 »
Vidím několik chyb- pán měl ovčí systém používat tak jako všechny ovce - ukládat fotky do kloudu, pak by mu nechyběly.
Pokud tomu nerozumí, měl nechat přetažení dat na servisu.
Pokud se mu nechce jedno ani druhé,  nemá používat ovčí systém páč sdílení dat/fotek mezi zařízeními je tak nějak built in fíčura... K mobilu patří tablet mekbůk apod.
Jo a taky měl upgradovat telefon častěji, jako po deseti letech to je na ovčí prostředí podle mě moc dlouho. Tak 5 let bych viděl na upgrade jako maximum...
Gréta je nejlepší.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #3 kdy: 03. 05. 2023, 14:57:43 »
To je mi nejaky podivny.

Ono se u jablicka da zapnout automatickej wipe po snad 10 neuspesnych pokusech o odemknuti v rade, ale defaultne to zaply nebyva. I kdyby, tak pouhe 3 pokusy jsou na zamknuti malo a podle mne si spis zablokoval SIMku, pokud teda v tom starym telefonu byla.

Cili prvni krok, SIMku ven a pak at se zkusi rozpomenout a nema v tom gulas. Tuplem, jestli musel jit "pro nejakej papirek", to byly beztak papiry od SIMky...


Jinak stran te migrace samotne, to funguje celkem obstojne - at uz luftem (za predpokladu prijatelne vzdalenych verzi iOS), nebo se da pouzit lokalni iTunes zaloha v pocitaci jako prostrednik.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #4 kdy: 03. 05. 2023, 18:08:05 »
Vidím několik chyb- pán měl ovčí systém používat tak jako všechny ovce…
Důvod, proč se pán rozhodl zrovna pro Apple produkt, a proč ho měnit právě tak často, jak se rozhodl, a používat tak, jak ho používal, je čistě jeho věc. Váš příspěvek si můžete v klidu přeložit nadvakrát a založit mezi půlky, protože přesně o tom, co mezi těmi půlkami bývá, je. Nemá smysl řešit, co pán měl, nebo neměl dělat, protože to nevede k řešení nastalého problému.

To je mi nejaky podivny.

Cili prvni krok, SIMku ven a pak at se zkusi rozpomenout a nema v tom gulas. Tuplem, jestli musel jit "pro nejakej papirek", to byly beztak papiry od SIMky...
Já to chápu tak, že nešlo o SIMku, tu už měl v jiném telefonu. Kromě toho to zařízení prostě jen hlásí, že nejde použít, ale nenabízí samo o sobě žádnou možnost pokusu o odemknutí.

To vypadá, že fakt má smůlu.
https://support.apple.com/cs-cz/HT204306 A že smazání celého zařízení je jediná možnost.
Jo, k tomu zatím vedou všechny cesty. Otázkou, která mně jen tak mimoděk trápí, je, proč někdo navrhl zablokování zařízení tak, že data v něm stále jsou, ale nevede k nim žádná cesta a jediná možnost, jak dál pokračovat, je ta data smazat. To mi nedává smysl.
« Poslední změna: 03. 05. 2023, 18:09:40 od WIFT ​​​​​​​​​​ »


_Jenda

  • *****
  • 1 591
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #5 kdy: 03. 05. 2023, 20:24:53 »
Vidím několik chyb- pán měl ovčí systém používat tak jako všechny ovce - ukládat fotky do kloudu, pak by mu nechyběly.
Pokud tomu nerozumí, měl nechat přetažení dat na servisu.
Pokud se mu nechce jedno ani druhé,  nemá používat ovčí systém páč sdílení dat/fotek mezi zařízeními je tak nějak built in fíčura... K mobilu patří tablet mekbůk apod.
Jo a taky měl upgradovat telefon častěji, jako po deseti letech to je na ovčí prostředí podle mě moc dlouho. Tak 5 let bych viděl na upgrade jako maximum...
Cool, doporučíš neovčí systém, který popsané neduhy nemá? Přijde mi, že jediná konkurence o které vím (co do podpory aplikací, form-factoru HW atd.) je snad ve všech zmíněných ohledech ještě horší.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #6 kdy: 03. 05. 2023, 20:48:00 »
To vypadá, že fakt má smůlu.
https://support.apple.com/cs-cz/HT204306 A že smazání celého zařízení je jediná možnost.
Jo, k tomu zatím vedou všechny cesty. Otázkou, která mně jen tak mimoděk trápí, je, proč někdo navrhl zablokování zařízení tak, že data v něm stále jsou, ale nevede k nim žádná cesta a jediná možnost, jak dál pokračovat, je ta data smazat. To mi nedává smysl.
A tady nastal ten problém. Zadal kód v domnění, že jde o správný kód, nicméně to zahlásilo, že kód správně není......

A to je presne ono, urobil to tolkokrat, ze utvrdil ten telefon, ze ho prave ma neopravnena osoba a preto sa uzamkol sposobom "ochrany dat" pred nepovolanou osobou ... no a v jablckovom svete to znamena, ved sa nic nedeje normalne ma kazdy vsetko zalohovane v icloude (vratane fotiek), takze ak sa nahodou zariadenie vrati pravoplatnemu majitelovi, tak staci ho komplet zmazat a obnovit vsetky data z icloudu ....



M. N.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #7 kdy: 03. 05. 2023, 21:00:20 »
Ahoj,

tak to je mizerná situace. Chybný kód zadal kolega více než 3x ;), IMHO. Existuje software, https://imazing.com , který dokáže z iphonu dostat kdeco, ale jak se bude chovat vůči zamčenému telefonu to netuším. Ve free verzi není dostupné vše - každopádně bych vyzkoušel. Pokud se k něčemu dostanete, tak pak zvažte zakoupit verzi ostrou, není to nic drahého a fotky to z odemčeného telefonu dostane.
Tchýni jsem s pomocí toho čistil na iphone 6s místo, s úspěchem.

Mimochodem, kolega určitě není jediný, při dotazu na google mi na to téma vypadly hromady článků ...
např. https://www.imobie.com/support/recover-data-from-locked-iphone.htm

Držím palce.
« Poslední změna: 03. 05. 2023, 21:08:34 od M. N. »

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2023, 23:56:16 »
Vidím několik chyb- pán měl ovčí systém používat tak jako všechny ovce…
Důvod, proč se pán rozhodl zrovna pro Apple produkt, a proč ho měnit právě tak často, jak se rozhodl, a používat tak, jak ho používal, je čistě jeho věc. Váš příspěvek si můžete v klidu přeložit nadvakrát a založit mezi půlky, protože přesně o tom, co mezi těmi půlkami bývá, je. Nemá smysl řešit, co pán měl, nebo neměl dělat, protože to nevede k řešení nastalého problému.

Pokud by pán používal svůj telefon tak jak to výrobce nalajnoval, měl by data v kloudu a ne tam, kam posíláte moje upozornění.
Gréta je nejlepší.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #9 kdy: 04. 05. 2023, 00:08:56 »
Vidím několik chyb- pán měl ovčí systém používat tak jako všechny ovce - ukládat fotky do kloudu, pak by mu nechyběly.
Pokud tomu nerozumí, měl nechat přetažení dat na servisu.
Pokud se mu nechce jedno ani druhé,  nemá používat ovčí systém páč sdílení dat/fotek mezi zařízeními je tak nějak built in fíčura... K mobilu patří tablet mekbůk apod.
Jo a taky měl upgradovat telefon častěji, jako po deseti letech to je na ovčí prostředí podle mě moc dlouho. Tak 5 let bych viděl na upgrade jako maximum...
Cool, doporučíš neovčí systém, který popsané neduhy nemá? Přijde mi, že jediná konkurence o které vím (co do podpory aplikací, form-factoru HW atd.) je snad ve všech zmíněných ohledech ještě horší.

Cool, nic doporučovat nebudu, ale ten jiný systém nemá vendor locky a dá se normálně usb kabelem připojit snad k jakémukoliv PC a data(fotky) zkopírovat, kontakty a zprávy hodit do kloudu. Ano je s tim trochu drbání, ale to drbání je možné. Ovce jsou omezené výrobcem a drbat ani nemůžou. Prostě epl je ekosystém pro pozéry s ovčí mentalitou, jdeš prostě tam kam tě sune pastýř, jseš hepy a mlaskáš si jak fšechno funguje. A když tam nejdeš, seš v řiti. To tady na foru eplisté dokazují svými dotazy každou chvíli. Tenhle není výjimkou.
Gréta je nejlepší.

_Jenda

  • *****
  • 1 591
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #10 kdy: 04. 05. 2023, 00:55:23 »
Cool, nic doporučovat nebudu, ale ten jiný systém nemá vendor locky a dá se normálně usb kabelem připojit snad k jakémukoliv PC a data(fotky) zkopírovat, kontakty a zprávy hodit do kloudu.
iPhone jde samozřejmě taky připojit USB kabelem a fotky stáhnout, na Linuxu je na to například program ifuse. Pokud máš ale nějakou takovouhle „bezpečnostní“(?) feature a dostaneš to do stavu, že si to třeba smaže klíče kvůli opakovanému špatnému zadání hesla a nemáš jejich zálohu, tak máš smůlu kdekoli a kdykoli (což je feature). Btw. obnovit šifrovaný Android i když máš klíče zazálohované není vůbec easy, protože jejich šifrování není normální LUKS ale něco custom nad dm-cryptem, takže na to běžné nástroje pro obnovu LUKSu nefungují; ano, bohužel to vím, protože mají několik nekompatibilních API pro změnu hesla (jiný způsob jak nastavit jiné heslo k obrazovce a jiné heslo k šifrovanému storage neexistuje) a když použiješ ten špatný, tak to nastaví klíč tak, že už to nikdy neodemkneš.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #11 kdy: 04. 05. 2023, 10:19:09 »
hm, divné, sám jsem přecházel z iPhone 7 na 13 mini a fungovalo bez problémů, akorát to čtení kódů z druhého telefonu probíhalo přes čtení obrazců na obrazovce, nikoliv přes zadávání PINů (a nebo si nepamatuji, že se někde zadával i nějaký kód :) ) - v jaké fázi to po něm chtělo ručně zadat kód? Co mě napadá - co tam měl nainstalováno za iOS? Měl ho aktualizovaný? i model 6s podporuje iOS 15

jjrsk

  • ****
  • 417
    • Zobrazit profil
Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #12 kdy: 04. 05. 2023, 13:52:33 »
...To mi nedává smysl.
Co ti na tom nedava smysl? Predpoklada se, ze uzivatel pouziva zarizeni tak, jak si preje aby jej pozival jeho majitel = apple.

Majitel zarizeni (apple) se rozhodl, ze kdyz si uzivatel nebude pamatovat pin, nebo nebude (v tomto pripade) pouzivat zarizeni tak, jak se predpoklada (icloud) tak ze mu proste znemozni pristup ke svym datum.

A presne takto zamcenych iphonu jsem osobne videl 5. Ve sech pripadech jsem se uzivatelum vysmal a poslal je, necht se obrati na majitele sveho zarizeni, ktery jim rekl presne to, co tu zaznelo = jedine smazat.

Ono to teda pro vetsinu uzivatelu je o to radostnejsi, ze jedine zarizeni kde maji ulozeno heslo k tomu icloudu je ... ten zablokovany telefon. A dobre jim tak, pokud nekdo veme pilu a podrizne si s ni krk, take ho nebudu litovat, naopak, konstatuji, ze zakony prirody funguji.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #13 kdy: 04. 05. 2023, 14:43:52 »
Pokud by pán používal svůj telefon tak jak to výrobce nalajnoval, měl by data v kloudu a ne tam, kam posíláte moje upozornění.
Asi si nerozumíme. Chci říct, že nemá smysl řešit, co by bylo, kdyby… protože to nevede k řešení nastalého problému. Veškerá diskuze na téma „co se mělo udělat…“ je zbytečná. Po bitvě umim bejt chytrej taky.

Re:Zablokování iPhone 6s při migraci do iPhone 13 mini
« Odpověď #14 kdy: 04. 05. 2023, 14:45:34 »
Ahoj,

tak to je mizerná situace. Chybný kód zadal kolega více než 3x ;), IMHO. Existuje software, https://imazing.com , který dokáže z iphonu dostat kdeco, ale jak se bude chovat vůči zamčenému telefonu to netuším. Ve free verzi není dostupné vše - každopádně bych vyzkoušel. Pokud se k něčemu dostanete, tak pak zvažte zakoupit verzi ostrou, není to nic drahého a fotky to z odemčeného telefonu dostane.
Tchýni jsem s pomocí toho čistil na iphone 6s místo, s úspěchem.

Mimochodem, kolega určitě není jediný, při dotazu na google mi na to téma vypadly hromady článků ...
např. https://www.imobie.com/support/recover-data-from-locked-iphone.htm

Držím palce.
Díky za nějaký směr, telefon jsem dostal do rukou, takže to budu zkoušet osobně.