Je freelance práce v Německu sprosté slovo?

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #15 kdy: 30. 04. 2023, 13:07:35 »
Já už o takovém sdružení přemýšlel, nevím proč žádné nemáme.

Sdružování tady tak trochu probíhalo na Root.cz, ale od té doby co to koupil další majitel tu nějak přituhlo.
« Poslední změna: 30. 04. 2023, 13:09:13 od registrovany123 »


Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #16 kdy: 30. 04. 2023, 17:28:42 »
Nene... byli to regulerní zaměstnanci pracovních agentur, a ty je prodávali do firem. Body shopping, ale v rozsahu obludně větším, než se s tím člověk potká v českým čr.
Přesně tak - a důvod je  naprosto stejný jako ten, proč je v DE ve firmách mnohem víc aut na operativní leasing než u nás... Auto v majetku a zaměstnanec "ve stavu" jsou prostě drazí...
Správně, pochopil jsi o čem mluvím. Gratuluji. A víš proč je zaměstnanec "ve stavu" tak drahý?

Nevyplatí když to auto plánuješ mít 10 let, jako my tady v ČR. Zdažli to neplatí i u zaměstnance.

Re: Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #17 kdy: 03. 05. 2023, 09:23:41 »
Pracuji v Německu jako český OSVČ. Ve firmě jsou lidi jako já označováni jako "externisté". Já jsem však jediný volnonožec. Ostatní externisté jsou zaměstnanci pracovní agentury. Samozřejmě umím perfektně německy a asi polovinu doby odpracuji v kanclu. Je zajímavé, že firma nějak zvlášť bohatá není a interní zaměstnanci jsou placeni na Německo spíš podprůměrně.

Až mi skončí projekt, rád bych v Německu pokračoval. Už mi síce smlouvu prodloužili, ale asi to nebude donekonečna. Je to celkem zlatý důl.

r223

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #18 kdy: 15. 05. 2023, 00:16:25 »
Moc typické to není.
Já pro Němce freelance dělám, z čech, v angličtině. Jsem jediný v celé firmě (asi 350 lidí).

dahl

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #19 kdy: 15. 05. 2023, 09:13:43 »
Popremyslel bych, v cem to asi bude. Mozna v tom, ze v CR se jedna o svarcsystem...Uz se uplne zapomelo na to, ze to je nelegalni. Taky se v Nemecku nepodplaci technicka na auto apod...


r223

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #20 kdy: 15. 05. 2023, 09:40:43 »
Popremyslel bych, v cem to asi bude. Mozna v tom, ze v CR se jedna o svarcsystem...Uz se uplne zapomelo na to, ze to je nelegalni. Taky se v Nemecku nepodplaci technicka na auto apod...
Proč by mělo být? Já takových zákazníků mám několik.

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #21 kdy: 15. 05. 2023, 10:31:27 »
Popremyslel bych, v cem to asi bude. Mozna v tom, ze v CR se jedna o svarcsystem...Uz se uplne zapomelo na to, ze to je nelegalni. Taky se v Nemecku nepodplaci technicka na auto apod...

Nejedná se o švarcsystém, a není to nelegální. Kdyby to bylo nelegální, tak sedíme všichni v base.

mfrd

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #22 kdy: 15. 05. 2023, 10:34:31 »
Mimo to, že němci dodržují pravidla, tak se nesmí zapomenout na jejich odborové organizace, které jsou velmi silné. A mnoho co u nás je normální raději ani nezkoušejí. Odbory by mohli cítit riziko a vznikl by zbytečný problém.

dahl

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #23 kdy: 16. 05. 2023, 09:56:06 »
Mimo to, že němci dodržují pravidla, tak se nesmí zapomenout na jejich odborové organizace, které jsou velmi silné. A mnoho co u nás je normální raději ani nezkoušejí. Odbory by mohli cítit riziko a vznikl by zbytečný problém.

Presne tak, v DE nejsou na nejakou smelinu jako je svarcsystem zvedavy. Delas neoficialni prescasy, odbory ti to vysvetli, ze mas otevrit novy misto a prestat s tim. Stejne tak nejakou praci ala čechiše "kontraktor". Nemci maji penez dost na to aby si delali nejaky nejaky zlo a neprijemnosti podobnejma smelinama.

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #24 kdy: 17. 05. 2023, 12:37:13 »
Presne tak, v DE nejsou na nejakou smelinu jako je svarcsystem zvedavy. Delas neoficialni prescasy, odbory ti to vysvetli, ze mas otevrit novy misto a prestat s tim. Stejne tak nejakou praci ala čechiše "kontraktor". Nemci maji penez dost na to aby si delali nejaky nejaky zlo a neprijemnosti podobnejma smelinama.
Tam ale došli k opačnému extrému. Nemecká projekťáčka potrebovala nadčas na sobotu, keď sa nasadzovala hlavná časť veci, o ktorej ten projekt bol. Mala schválenie od vedenia projektu, od svojho manažéra (alebo aj nejakého vyššie, neviem) atď., a aj tak to nakoniec HR nemeckej pobočky korporátu spätne zablokovalo a dostala preplatené veľké guľové...

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #25 kdy: 17. 05. 2023, 14:07:48 »
Aktuální německá vláda si umínila, že za každou cenu zničí soukromý i veřejný kapitál, aby ani náhodou si nemohlo Německo svůj blahobyt zachovat. Nejvýraznější příklad takového konání je sešrotování nových a bezchybně fungujících jaderných elektráren potom, co jejich provozovatelé dostali miliardové odškodnění za neplánovaně krátký provoz.

Dále současná aféra s povinnou instalací tepelných čerpadel, které stejně pojedou na uhelný proud, protože bezemisní zdroje byly odstaveny. Majitelům nemovitostí tak vláda šíleně znehodnotila jejich majetek, aniž by to jakkoli pomohlo životnímu prostředí.

Takovéto šílenosti jsou ostatně typické u blahobytných společností. Nové generace voličů a politiků, které vyrůstali v blahobytu, jsou natolik vzdálené realitě, že dříve nebo později rozflákají to, co jim ten blahobyt umožnilo.
Akorát v jiných zemích by taková vláda po prvních průserech skončila. Německo má tak velkou setrvačnost byrokracie, že než k tomu dojde, bude už pozdě.

Takže jakékoli daně zaplacené německé vládě je nutné považovat na peníze vyhozené oknem.

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #26 kdy: 17. 05. 2023, 18:39:53 »
Takže jakékoli daně zaplacené německé vládě je nutné považovat na peníze vyhozené oknem.
To same plati i v CR. Trilionovy dluh bez snahy zlepsit situaci, dotace kam se podivas, lidi odtrzeni od reality,… Nastesti iiz nejakou dobu neplatim dane v CR ale nekde jinde.

Re:Je freelance práce v Německu sprosté slovo?
« Odpověď #27 kdy: 17. 05. 2023, 20:54:32 »
Koukni na toto:
http://www.mnichov.de/mkportal/modules/wiki/index.php/Dan%C4%9B_v_N%C4%9Bmecku
https://www.mesec.cz/clanky/danova-soustava-nemecka/
https://www.etuls.cz/dane-v-nemecku/

Stačí si hodit do kalkulačky že živnostenská daň je 17% a daň z příjmu fyzických osob do 52tis. EUR je 42% + plné ručení za škody a rychlé soudy. A další odvody typicky v nejvyšších sazbách.