Plat programátora

Plat programátora
« kdy: 27. 04. 2023, 18:10:26 »
Čau lidi,

stokrát se tu vedla debata, kolik je reálný plat dnešního programátora v ČR na HPP. Rád bych se zeptal místních na věci jen okolo toho. Kolik berete jako junior/medior/senior? Jaké zkušenosti byste očekávali od člověka který má mzdu 40k/60k/80k? Jaký jazyk/kombinace jazyků má nejlepší/nejhorší platové ohodnocení? A který sektor platí nejlíp/nejhůř? Dá se očekávat po VŠ (MFF/VUT/ČVUT) větší nástupní plat? Co musí podle vás splňovat slušný programátor?

Díky všem za případné odpovědi.


Re:Plat programátora
« Odpověď #1 kdy: 27. 04. 2023, 18:33:15 »
Zakladaju tieto vlakna samotny moderatory aby udrzali nejaky "zivot" na fore, ci aka uroven slabeho trolingu toto vlastne je?

Re:Plat programátora
« Odpověď #2 kdy: 27. 04. 2023, 18:39:37 »
tohle je prece HR dotaznik

Zakladaju tieto vlakna samotny moderatory aby udrzali nejaky "zivot" na fore, ci aka uroven slabeho trolingu toto vlastne je?

Re:Plat programátora
« Odpověď #3 kdy: 27. 04. 2023, 19:01:27 »
Tohle je zbytečná nedůvěra. Nejsem ani moderátor ani HR opice. Opravdu mě to zajímá z osobních důvodů a jsem si jistý, že nejsem jediný.

Re:Plat programátora
« Odpověď #4 kdy: 27. 04. 2023, 19:53:37 »
Tohle je zbytečná nedůvěra. Nejsem ani moderátor ani HR opice. Opravdu mě to zajímá z osobních důvodů a jsem si jistý, že nejsem jediný.

Možná se ptáte nesmyslně. "Programátor" je dost široký pojem. I senior může brát 60k i 300k. Záleží co dělá, kde to dělá a proč to dělá.


Re:Plat programátora
« Odpověď #5 kdy: 27. 04. 2023, 20:06:44 »
Za Javu dostanes nejvic, jako konzultant SAP jeste vic. S PHP spis mene. Na embed musis bejt fakt master a je mala poptavka, ale taky nabidka. Lepit v javascriptu umi kazdej kdo ma do zadku diru a je tam rozpeti asi nejvetsi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Plat programátora
« Odpověď #6 kdy: 27. 04. 2023, 20:50:30 »
Za Javu dostanes nejvic, jako konzultant SAP jeste vic. S PHP spis mene. Na embed musis bejt fakt master a je mala poptavka, ale taky nabidka. Lepit v javascriptu umi kazdej kdo ma do zadku diru a je tam rozpeti asi nejvetsi.

Díky. O tomhle mi přesně jde. Jen seš zatím jediný, kdo je ochotný se o zkušenosti podělit. :) Nechci se nechat napálit HR a nepřeju to ani ostatním.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat programátora
« Odpověď #7 kdy: 27. 04. 2023, 20:56:28 »
a  ted je otazka, je lepsi makat jako jebly a brat 120k, nebo lehce fachcit za 60k a zvladnout hafo veci okolo :-)

ja uz jsem senior a davam prednost pohode a malemu stresu.

Re:Plat programátora
« Odpověď #8 kdy: 27. 04. 2023, 21:06:36 »
a  ted je otazka, je lepsi makat jako jebly a brat 120k, nebo lehce fachcit za 60k a zvladnout hafo veci okolo :-)

ja uz jsem senior a davam prednost pohode a malemu stresu.

To chápu, ale byl bych rád, pokud by se to nevylučovalo. Nicméně je fajn, pokud se můžeš rozhodnout na základně pravdivých informací, ne HR her. Přijde mi škoda, pokud to tady lidi nesdílí alespoň pod pseudonymem. Nakonec to pomůže všem a jim nijak neuškodí.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat programátora
« Odpověď #9 kdy: 27. 04. 2023, 21:11:47 »
a  ted je otazka, je lepsi makat jako jebly a brat 120k, nebo lehce fachcit za 60k a zvladnout hafo veci okolo :-)

ja uz jsem senior a davam prednost pohode a malemu stresu.

To chápu, ale byl bych rád, pokud by se to nevylučovalo. Nicméně je fajn, pokud se můžeš rozhodnout na základně pravdivých informací, ne HR her. Přijde mi škoda, pokud to tady lidi nesdílí alespoň pod pseudonymem. Nakonec to pomůže všem a jim nijak neuškodí.

jako senior jsem platove na spodni hranici, delam v C#, C++, Python, ale nezenu se nahoru a prednost davam lesu, loukam, pohode, maintenance projektum a volnemu casu s knihami, pivem, na kole, se stejmen na taliri.

Re:Plat programátora
« Odpověď #10 kdy: 27. 04. 2023, 23:01:43 »
a kterou vysokou si teda absolvoval?
MFF/VUT/ČVUT?

nebo se "ptas pro kamarada?"

tahle temata tady maji doslova stovky stranek prispevku,by je stacilo hledat.

a  ted je otazka, je lepsi makat jako jebly a brat 120k, nebo lehce fachcit za 60k a zvladnout hafo veci okolo :-)

ja uz jsem senior a davam prednost pohode a malemu stresu.

To chápu, ale byl bych rád, pokud by se to nevylučovalo. Nicméně je fajn, pokud se můžeš rozhodnout na základně pravdivých informací, ne HR her. Přijde mi škoda, pokud to tady lidi nesdílí alespoň pod pseudonymem. Nakonec to pomůže všem a jim nijak neuškodí.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Plat programátora
« Odpověď #11 kdy: 27. 04. 2023, 23:32:03 »
a kterou vysokou si teda absolvoval?
MFF/VUT/ČVUT?

nebo se "ptas pro kamarada?"

tahle temata tady maji doslova stovky stranek prispevku,by je stacilo hledat.

a  ted je otazka, je lepsi makat jako jebly a brat 120k, nebo lehce fachcit za 60k a zvladnout hafo veci okolo :-)

ja uz jsem senior a davam prednost pohode a malemu stresu.

To chápu, ale byl bych rád, pokud by se to nevylučovalo. Nicméně je fajn, pokud se můžeš rozhodnout na základně pravdivých informací, ne HR her. Přijde mi škoda, pokud to tady lidi nesdílí alespoň pod pseudonymem. Nakonec to pomůže všem a jim nijak neuškodí.

Neni to jedno kde studoval?!
Vsichni vedi ze "Cognitive Bias" existuje a ze na studenty z neprestiznich skol se v nekterych
firmach divaji jinak .......

Prece trh prace se neustale meni a co platilo pred rokem dnes nemusi byt az tak uplne aktualni.
Vsiml jsem si ze i do CZ se dovazi levna pracovni sila z Indie a muze tomu byt casem jeste hur ....


Re:Plat programátora
« Odpověď #12 kdy: 27. 04. 2023, 23:46:19 »
je jedno, protoze mu neverim.
to jak se blbe pta, je HR dotaznik.

Re:Plat programátora
« Odpověď #13 kdy: 28. 04. 2023, 00:45:42 »
Hele kdyz uz jsme u tech HR, maji ruzne HRky a personalni agentury nejaky sdileny system, kde sdileji info o vyvojarich? Jako o "potizistech"?

Re:Plat programátora
« Odpověď #14 kdy: 28. 04. 2023, 07:54:02 »
Myslim, že idální plat programátora je asi tak milijón až dva ročně.
Gréta je nejlepší.