Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« kdy: 02. 03. 2023, 19:30:12 »
ktera prace v it je nejlepe placena, ale nejlehci.
a naopak, kdo se nadre za maly plat. co rozhoduje: technologie, devops, lokalita?
« Poslední změna: 02. 03. 2023, 19:39:43 od Petr Krčmář »


Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2023, 22:38:35 »
Mas muj obdiv, takhle trolit nezvladne kde kdo.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #2 kdy: 03. 03. 2023, 07:31:11 »
Mas muj obdiv, takhle trolit nezvladne kde kdo.

troll startuje flamewars a hadky v diskuzi, tohle nic takoveho neni :-)

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #3 kdy: 03. 03. 2023, 07:49:46 »
Stačí vybudovat úspěšnou SW firmu, pak ji za pár mil. USD prodat a už si jenom užívat :D

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2023, 09:06:18 »
asi java programátor na kontrakt remote v korporátu, moc se nenadře, vydělá 180k měsíčně za hodinu denně z postele.


Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #5 kdy: 03. 03. 2023, 09:14:49 »
Nejlehčí práce je majitel zavedené a fungující IT firmy. To je imho nejlépe placená pozice u které se už moc nenadřete.
Gréta je nejlepší.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #6 kdy: 03. 03. 2023, 14:51:04 »
Ja bych doporucil dat dohromady neco jako Minecraft a prodat to nejake firme jako Microsoft.

I kdyz co jsem slysel, tak ten prodejce je ted hodne nestastny a stezuje si, jak mu penize komplikuji zivot. Nikdo ho v jeho zastrcnem palaci za 500 mil dolaru nechce navstevovat.
Takze asi spis nejit tou cestou

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #7 kdy: 03. 03. 2023, 23:36:44 »
https://overemployed.com/

Když to někdo chce dělat… Životní cíle jsou různé a těžko cizí hodnotit.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #8 kdy: 06. 03. 2023, 16:25:36 »
Nejhůř placená práce je ta, kde už někdo sedí 10 let.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #9 kdy: 07. 03. 2023, 21:05:58 »
ktera prace v it je nejlepe placena, ale nejlehci.
a naopak, kdo se nadre za maly plat. co rozhoduje: technologie, devops, lokalita?

Já myslím, že to nejlépe zjistíš při pracovním pohovoru, prostě dej na plac tuhle otázku a určitě dostaneš ………..

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #10 kdy: 14. 03. 2023, 04:45:09 »
Skoda, ze to tady skoro nikdo nebere vazne, spis nez autor jsou trollove tady spise ti odpovidajici, co se nedrzi tematu.

Z vlastni zkusenosti mam pocit, ze nejvyhodnejsi pomer cena/vykon je obecne pozice radoveho (senior) zamestnance. U nas je velmi tezke najit vedouciho tymu. Ten rozdil v prijmu (20-30%) neni tak markatni, zejmena pokud musite byt neustale (cely den v kuse) k dispozici (meetingy, telefony, dotazy). Proste uz to neni takova zasivarna, jako kdyz jednou za den reknete, na cem delate, a ze jeste 3 dny na tom budete pokracovat.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #11 kdy: 14. 03. 2023, 07:01:24 »
Skoda, ze to tady skoro nikdo nebere vazne, spis nez autor jsou trollove tady spise ti odpovidajici, co se nedrzi tematu.

Z vlastni zkusenosti mam pocit, ze nejvyhodnejsi pomer cena/vykon je obecne pozice radoveho (senior) zamestnance. U nas je velmi tezke najit vedouciho tymu. Ten rozdil v prijmu (20-30%) neni tak markatni, zejmena pokud musite byt neustale (cely den v kuse) k dispozici (meetingy, telefony, dotazy). Proste uz to neni takova zasivarna, jako kdyz jednou za den reknete, na cem delate, a ze jeste 3 dny na tom budete pokracovat.

nas sef se ma dobre, protoze neni programator a stara se o veci okolo, ale my jsme pidi tym a prgaci veci si resime samonosne bez sefa.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #12 kdy: 14. 03. 2023, 08:06:35 »
Mas muj obdiv, takhle trolit nezvladne kde kdo.
A nejen to. Už mnoho let mám podezření, že spoustu těchto "troll" účtů(profilů) má jeden člověk. Ale třeba je to jen paranoia. Na druhou stranu, psaní příspěvků a reakcí na takovéto témata třeba umožnuje lidem se odreagovat u bezvýznamných keců, velmi podobných jako když lidé v minulosti chodily do hospod. (viz. Švejk "zaplať si pívo, a žvaň si co chceš"). Též to taky může dokazovat chudnutí společnosti, když už nemají na to chodit po hospodách.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2023, 10:14:06 »
Skoda, ze to tady skoro nikdo nebere vazne, spis nez autor jsou trollove tady spise ti odpovidajici, co se nedrzi tematu.

Z vlastni zkusenosti mam pocit, ze nejvyhodnejsi pomer cena/vykon je obecne pozice radoveho (senior) zamestnance. U nas je velmi tezke najit vedouciho tymu. Ten rozdil v prijmu (20-30%) neni tak markatni, zejmena pokud musite byt neustale (cely den v kuse) k dispozici (meetingy, telefony, dotazy). Proste uz to neni takova zasivarna, jako kdyz jednou za den reknete, na cem delate, a ze jeste 3 dny na tom budete pokracovat.
Neustale jsem musel byt k dispozici po pracovni dobu i jako radovy zamestnanec. Chce-li nekdo prescasy par mesicu je vykazuju a az se nakumuluji hodiny do limitu tak pak odmitam delat. Coz mi
Jako vedouci chci vetsinou 50% platu navic. Pod 30% bych se ukecat nenechal.

Ten kdo se necha odrbavat je hlupak a nevazi si svoji rodiny.

Re:Poměr cena práce vs. velký pracovní výkon
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2023, 11:05:19 »
Mno, tak třeba já to mám tak, že se nemám úplně blbě. Dělám senior administrátora jisté technologie v jedné firmě, která má spoustu významných zakázek, a pokud se nejedná o instalaci nebo nějaký složitější maintenance, zvládám to i v terénu z mobilu, což mi poskytuje poměrně dost volného času na různé aktivity (většinou toho typu, že potřebuju někde něco nakoupit, někde něco vyřídit, dojít k doktorovi, někoho někam odvézt - jsou to činnosti, které se nedají dělat, když musí člověk sedět onsite, covidová doba tomu hodně pomohla, i když jsem to tak dělal už před tím, významným posunem, jakkoli jsem na to dřív nadával, byl příchod MS Teams, Skype for business takovou flexibilitu neměl, ale teď už nikdo neřeší, jestli sedíš na zadku v práci, nebo doma, nebo u moře - když jsi online a schopný řešit požadavky, není co řešit). Bývají dny, kdy se nezastavím a musím u toho sedět celý den (typicky nové instalace na řadě prostředí či řešení různých zásadních problémů zpravidla v koordinaci s dalšími lidmi ve firmě), bývají i řady dní za sebou, kdy není do čeho píchnout, protože mám všechno ošéfované a není reálně co dělat. Plat není kdovíjaký, to je pravda, mohl bych brát jinde klidně o 30 víc, ale nad průměrem jsem (i bez pohotovostí, které dělají další nezanedbatelnou část platu) a ta pohůdka, kdy mě nikdo nehoní jak nadmutou kozu, mi to významně kompenzuje. Takže za mě docela solidní poměr cena/výkon. A tím, že na tom nejsem zdravotně kdovíjak (že si za to můžu z většiny sám, je věc jiná), takže musím navštěvovat různé rehabilitace a podobně, o kterých zaměstnavatel prakticky neví (zatímco jiní kolegové se musí dovolovat i k zubaři), tak ta pohůdka a volnost je v tomhle pro mě docela důležitá, proto jsem ochoten obětovat i nemalou část platu (samozřejmě to předpokládá mít ten plat takový, že mi ta nemalá část, kterou bych mohl mít, kdybych víc chtěl, v zásadě nechybí).
Když to srovnám s psaním pro diit/cdr, což jsem dělal před tím, tak to je nebe a dudy. Prachy na hovno, práce jak na kostele a jediné, co mě tam drželo, bylo to, že jsem byl hodně zvyklý a bavilo mě to. Pak jsem si ale uvědomil perspektivu toho zaměstnání, jaké problémy v domácnosti mi to působí a švihnul jsem s tím bez náhrady (normálně jsem šel na pracák). Pak se naskytla ta příležitost, co dělám teď, a to byl dar z nebes, i když jsem tenkrát začínal pod průměrem, protože jsem si realisticky řekl o málo, neb jsem o tom prakticky nic nevěděl, ale byl jsem se ochotný to naučit, což jsem učinil.