Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři

Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« kdy: 20. 02. 2023, 20:53:34 »
Zdravim, zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s kolegama vyvojarema z Indie (i tema, kteri uz ziji v evrope) a jaky na ne mate nazor, eventuelne zkusenosti.

Pracuji ve firme, kde mame vyvojare z celeho sveta, pricemz mam pocit, ze s drtivou vetsinou dokazu skvele vyjit s vyjimkou prave indu...

Prijde mi, ze se kvalita jejich prace znacne zaostava za tou evropskou a pritom nesnesou jakoukoliv kritiku. A kdyz clovek chce argumentovat, proc neco delat jinak a lepe, berou to jako osobni utok a je to jako kdyby clovek mluvil do zdi. Jak to mate vy? Dari se nekomu tady s indy vychazet a nemate radu, jak na ne? :)
« Poslední změna: 20. 02. 2023, 20:56:54 od Petr Krčmář »


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkusenosti s indama
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2023, 21:00:14 »
#1 nektere indicke baby jsou fakt moc pekne.

#2 neutekli cikani z indie?!

#3 kolik je ji zilionu?

#4 snazil jsem se anglicky domluvil s jejich devops, slibili, ze se douci jak se konfiguruje ssh, htttps, ssl
a od te doby mam od nich klid, az se zase ozvou, tak se asi ozeru. ja jsem rasista, jako poleno, ale indky se mi
zase moc libi.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2023, 21:45:10 »
Zdravim, zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s kolegama vyvojarema z Indie (i tema, kteri uz ziji v evrope) a jaky na ne mate nazor, eventuelne zkusenosti.

Potkal jsem v SAE Indy, kteří byli strašní i Indy, kteří patřili k těm nejlepším vývojářům, co jsem potkal. Ti první byli rádi, že je někdo zaplatil, ti druzí berou za svou práci velké peníze a dnes pracují v Evropě a USA. Osobnostně ale byli fajn všichni, z mého pohledu. Naopak: nebrali jako osobní útok vůbec nic a snažili se poučit (někdy úspěšně, někdy ne). Všichni ale byli Indové z jihu (Kerala, Karnataka, Tamil Nadu). To je důležité. Ind od Inda se dost liší.

O dost horší byli Pakistánci. Ti často působili jako arogantní nafoukaní trotlové, kteří fungovali přesně tak, jak jste popsal. Nepřekvapilo by mě, kdyby víc Indů ze severu (Radžasthán a tam) bylo podobných.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2023, 21:51:40 »
Tohle troleni me bavi. Jako vsude najdes i u indu nekoho sikovneho, statisticky ale k jejich mnozstvi na planete potkas v 99.9999% pripadech blbce. Typicka prace s indama vypada takhle: zadas ukol, odsouhlasi ze tomu rozumi. Za tyden skontrolujes, neni nic udelano, vymluva na technicke/organizacni potize. Za dalsi tyden furt nic neni hotovo, zase nejaka vymluva. Treti tyden furt nic neni hotovo, ale reknou ze zadani neni jasne. Meeting na kterem ti odsouhlasi ze tentokrat tomu 100% rozumi. Ctvrty tyden ti budou tvrdit ze uz na tom delaj, paty tyden ti budou slibovat ze jeste tyden,… No a po 3 mesicech kdy furt neni nic hotovyho se na to proste vykadis.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2023, 21:59:38 »
Tohle troleni me bavi. Jako vsude najdes i u indu nekoho sikovneho, statisticky ale k jejich mnozstvi na planete potkas v 99.9999% pripadech blbce. Typicka prace s indama vypada takhle [...]

Co jsem si všiml, je dost rozdíl, když jde o vzdálenou spolupráci s pobočkou (nebo nedejbože agenturou) v Indii a když ty Indy máte přímo jako kolegy. Nevím, jestli je to pravidlo, ale je to moje zkušenost. To, co popisujete platilo pro vzdálené Indy prakticky vždy, ale prakticky nikdy pro Indy, co se mnou pracovali v jedné kanceláři.


Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2023, 23:13:17 »
Heh .. mohu potvrdit předřečníka.

Kolega Ind, co byl přímo v Evropě (v Německu) - luxusní záležitost. Většinu jakože vývojářů z evropy strčil do kapsy.

Ale spolupracujeme i s týmem indů, co sedí v Indii ... a je to občas dost náročné :) Technické znalosti i tak nějak maj, ale prakticky nulová schopnost improvizace a kreativity. Na meetingách , když se ptáme jestli je všechno jasný, odkejvaj všechno, ale realita je tomu vzdálená ... Občas to opravdu bolí.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2023, 00:36:17 »
Pracoval jsem se třemi indy. Jeden byl přesně takový jakého popisuješ. Byla to neskutečně toxická osoba, ale vybudoval si nějaký vliv a bylo obtížné se ho zbavit. Když začal psát nadřízeným, že svou práci dělají špatně (takhle doslova), tak už to bylo jednoduché. Pak jsme měli vývojářku, která byla super a zapadla mezi nás úplně v pohodě. Třetí byl tech lead. Všechna technická řešení musela jít přes něj, byl to mikromanager s obsesí pro JavaScript a AWS. Odešel sám. Prý už u nás neměl co dělat. Od té doby bylo v té korporaci docela dobře, než se nám zhroutil energetický trh a po roce byl projekt zaříznut včetně většiny týmu.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2023, 00:47:46 »
Tohle troleni me bavi. Jako vsude najdes i u indu nekoho sikovneho, statisticky ale k jejich mnozstvi na planete potkas v 99.9999% pripadech blbce. Typicka prace s indama vypada takhle [...]

Co jsem si všiml, je dost rozdíl, když jde o vzdálenou spolupráci s pobočkou (nebo nedejbože agenturou) v Indii a když ty Indy máte přímo jako kolegy. Nevím, jestli je to pravidlo, ale je to moje zkušenost. To, co popisujete platilo pro vzdálené Indy prakticky vždy, ale prakticky nikdy pro Indy, co se mnou pracovali v jedné kanceláři.
Ja zazil indy v kancelari i vzdalene a zel rozdil jsem nepozoroval. Vlastne z tech desitek indu se kterymi jsem kdy spolupracoval nejak pozitivne vycnival jenom jeden.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2023, 01:41:46 »
Pracoval jsem se >150.
Statistika byla brutalni.
Onsite nehral roli.

A ano, jsou rozdily jizni versus severni,si mne severani vzali stranou a ze mam zkusit tolerovat totalni nepouzitelnost kolegy, ze je holt z Jihu.(Jenom cituji).

Podotykam, ze ti dva severani byly zrovna z tech velmi vzacnych vyjimek a dokonce jsem se aktivne snazil je dostat i do svyho dalsiho projektu.
« Poslední změna: 21. 02. 2023, 01:44:45 od pruzkumbojem »

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #9 kdy: 21. 02. 2023, 03:20:53 »
Zdravim, zajimalo by me, jestli je tu nekdo, kdo ma zkusenosti s kolegama vyvojarema z Indie (i tema, kteri uz ziji v evrope) a jaky na ne mate nazor, eventuelne zkusenosti.

Pracuji ve firme, kde mame vyvojare z celeho sveta, pricemz mam pocit, ze s drtivou vetsinou dokazu skvele vyjit s vyjimkou prave indu...

Prijde mi, ze se kvalita jejich prace znacne zaostava za tou evropskou a pritom nesnesou jakoukoliv kritiku. A kdyz clovek chce argumentovat, proc neco delat jinak a lepe, berou to jako osobni utok a je to jako kdyby clovek mluvil do zdi. Jak to mate vy? Dari se nekomu tady s indy vychazet a nemate radu, jak na ne? :)

No jelikož nejseš Inda nespadáš do žádné jejich kasty tak jsi powl... S tím se smiř...

Piš vše v kopii na jejich vedoucího, pak se to i někam pohne, a budou nějak spolupracovat. Jinak mají pocit že obcházíš  šéfa a bojí se cokoliv udělat.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #10 kdy: 21. 02. 2023, 07:37:43 »
Co jsem si všiml, je dost rozdíl, když jde o vzdálenou spolupráci s pobočkou (nebo nedejbože agenturou) v Indii a když ty Indy máte přímo jako kolegy....
Potvrzuji, jsem na tom stejně. Pokud jde o Indy ať už jako kolegy, nebo rozlezlé po dodavatelských firmách po světě, naprosto v pohodě, pokud jsou v Indii, tak jak to jen říct, no cena je odpovídající kvalitě ;-).

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #11 kdy: 21. 02. 2023, 08:40:53 »
Tohle troleni me bavi. Jako vsude najdes i u indu nekoho sikovneho, statisticky ale k jejich mnozstvi na planete potkas v 99.9999% pripadech blbce. Typicka prace s indama vypada takhle [...]

Co jsem si všiml, je dost rozdíl, když jde o vzdálenou spolupráci s pobočkou (nebo nedejbože agenturou) v Indii a když ty Indy máte přímo jako kolegy. Nevím, jestli je to pravidlo, ale je to moje zkušenost. To, co popisujete platilo pro vzdálené Indy prakticky vždy, ale prakticky nikdy pro Indy, co se mnou pracovali v jedné kanceláři.

To je presne ono. Dokonce mam zkusenost na 3 pripadech, ze jakmile se vratil domu "zkazil se" do tydne.
A je to podle me tim kastovnim systemem.
Tady maji svobodu myslet a neco delat.
Ale kdyz jsou v Indii tak ne. Tam prijde do prace a ceka az mu nekdo dovoli se prihlasit do systemu.
Zazil jsem videokonferenci kde byl boss moc boss na to aby sdilel obrazovku a neco ukazal tak zaukoloval juniora aby sdilel on. A pak mu rikal kam ma klikat a co ma psat. Vtipny bylo, ze jsem jim na zacatku toho meetingu rekl, kde maji problem a ten junior me i skoro pochopil, ale ten boss ne a tak sme tam sedeli hodinu a zmatene klikali.
Byla to reverse shadowing faze tranzice takze muj ukol byl tam sedet, pozorovat a obcas nasmerovat, ale nic nedelat, aby si to osahali a naucili se resit problemy sami az ja za mesic nebudu.
A jeste lepsi bylo pozorovat Nemce jak tam v kreci sedi a chvali a usmivaji se, ale uvnitr umiraji.

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #12 kdy: 21. 02. 2023, 08:45:06 »
Mozna neni od veci k tomuto tematu podivat se na film Gandhi (https://www.csfd.cz/film/350-gandhi/prehled/), myslim ze pak clovek z nasich koncin muze trosku porozumet Indickemu svetu, ale samozrejme ze jeden film z nas neudela odborniky na Indii.

Pred par mesici se u nas uchazela o misto Indicka programatorka, diplomy, papiry (z Indicke skoly), v podstate hotovej programator, sednout a programovat - bohuzel realita byla naprosto jina, neumela udelat v Pythonu smycku 0 az 1000. Museli jsme se s ni po 14 dnech rozloucit. Jsem presvedceny ze to bylo selhani jednotlivce ...

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #13 kdy: 21. 02. 2023, 09:19:42 »
Su dva druhy Indov. Ti, co robia v menezmente a ti co programuju.

Indicky manager / obchodnik / tlchuba je majster ojebu. Ten by ti predal aj vlastnu matku. Ten ti dokaze odprezentovat aj uplne nefunkcny produkt ze ake to je super. Pani improvizacie. Istym sposobom to je fascinujuce a ked robis na strane dodavatela tak mat indickeho produktoveho menezera je dost vyhra. Proste cigan na trhu.

Potom su vyvojari a tam to zalezi ale ja som sa stretol len s absolutne neschopnymi. Oni nevedia nic. Ani pouzivat nastroje. Nic.
« Poslední změna: 21. 02. 2023, 09:21:36 od tvojtatko »

Re:Zkušenosti s indickými kolegy vývojáři
« Odpověď #14 kdy: 21. 02. 2023, 09:52:16 »
Potvrzuji, prakticky jsem si prevychoval tym programatorek, uz to  vypadalo, ze se neboji zeptat a vi, ze se nema delit nulou. Potom se vynoril indicky manager, zakazal primo komunikaci, vsechny pozadavky jim musel prevypravat sam, nad samec jeden. Dokazal pochopit asi tak polovinu vet, vsechno ostatnim jim vysvetlil spatne nebo jinak.

Poprve v zivote jsem slysel vetu " ale neexistuje explicitni pozadavek, ze ten script nema padat"

Tohle troleni me bavi. Jako vsude najdes i u indu nekoho sikovneho, statisticky ale k jejich mnozstvi na planete potkas v 99.9999% pripadech blbce. Typicka prace s indama vypada takhle [...]

Co jsem si všiml, je dost rozdíl, když jde o vzdálenou spolupráci s pobočkou (nebo nedejbože agenturou) v Indii a když ty Indy máte přímo jako kolegy. Nevím, jestli je to pravidlo, ale je to moje zkušenost. To, co popisujete platilo pro vzdálené Indy prakticky vždy, ale prakticky nikdy pro Indy, co se mnou pracovali v jedné kanceláři.

To je presne ono. Dokonce mam zkusenost na 3 pripadech, ze jakmile se vratil domu "zkazil se" do tydne.
A je to podle me tim kastovnim systemem.
Tady maji svobodu myslet a neco delat.
Ale kdyz jsou v Indii tak ne. Tam prijde do prace a ceka az mu nekdo dovoli se prihlasit do systemu.
Zazil jsem videokonferenci kde byl boss moc boss na to aby sdilel obrazovku a neco ukazal tak zaukoloval juniora aby sdilel on. A pak mu rikal kam ma klikat a co ma psat. Vtipny bylo, ze jsem jim na zacatku toho meetingu rekl, kde maji problem a ten junior me i skoro pochopil, ale ten boss ne a tak sme tam sedeli hodinu a zmatene klikali.
Byla to reverse shadowing faze tranzice takze muj ukol byl tam sedet, pozorovat a obcas nasmerovat, ale nic nedelat, aby si to osahali a naucili se resit problemy sami az ja za mesic nebudu.
A jeste lepsi bylo pozorovat Nemce jak tam v kreci sedi a chvali a usmivaji se, ale uvnitr umiraji.