Platové ohodnocení PHP

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2023, 11:30:10 »
c# tak nějak víc podporuje přehlednost a strukturu kódu.
Tohle je prezity FUD. To neni o jazyku, to je o nastaveni tymu. PHP 8 projekty na Symfony umoznuji fungovat v tomto smeru stejne jako ostatni jazyky (typování vsude, phpstan, code rules atd)
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2023, 11:58:32 »
Určitě to bude chtít aspoň trochu čuchnout i k frontendu (JS) nebo opačným směrem - víc do databází, případně DevOps (docker apod.) Pro inspiraci můžeš mrknout třeba tu https://www.skilleto.cz/skill/php?sort=salary:desc mají tam uvedené platy

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2023, 12:20:37 »
Tak já jsem taky ze severu moravy (Šumperk), a jak už bylo psáno to odkud seš neznamená že nemůžeš dělat například v Olomouci nebo v Brně nebo v Praze. A nemusí to být ani full remote, záleží co člověku vyhovuje. Jinak dělám taky v PHP a pod 90K za HPP bych nešel. Na IČO jsem měl v PHP okolo 7-8K MD, ale vyhovuje mi spíš stabilní kolektiv a stejná práce a víc klidu

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #18 kdy: 16. 02. 2023, 20:22:25 »
Tak já jsem taky ze severu moravy (Šumperk), a jak už bylo psáno to odkud seš neznamená že nemůžeš dělat například v Olomouci nebo v Brně nebo v Praze.
V zahraničí se často platí podle toho, odkud ten člověk pracuje - a to nejen podle zemí (to už bylo dávno), ale třeba i podle států USA. Ale v ČR to pokud vím zatím rozšířené není. Je k tomu mem:
Citace
"we pay location based salaries, to adjust for cost of living"
so, you pay disabled people more? "no" what about single parents? "also no" what about people who've paid off their mortgage, they get less, right? "as if"
ok, so you adjust the cost of living adjustments, right? "maybe we will. if it goes down"
"we just worked out the lowest we can pay people in any area and remain competitive"
it just feels more like location specific wage theft
the only way location based pay is not wage theft is if they also have location based pricing

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #19 kdy: 16. 02. 2023, 22:04:27 »
Tak já jsem taky ze severu moravy (Šumperk), a jak už bylo psáno to odkud seš neznamená že nemůžeš dělat například v Olomouci nebo v Brně nebo v Praze.
V zahraničí se často platí podle toho, odkud ten člověk pracuje - a to nejen podle zemí (to už bylo dávno), ale třeba i podle států USA. Ale v ČR to pokud vím zatím rozšířené není. Je k tomu mem:
Citace
"we pay location based salaries, to adjust for cost of living"
so, you pay disabled people more? "no" what about single parents? "also no" what about people who've paid off their mortgage, they get less, right? "as if"
ok, so you adjust the cost of living adjustments, right? "maybe we will. if it goes down"
"we just worked out the lowest we can pay people in any area and remain competitive"
it just feels more like location specific wage theft
the only way location based pay is not wage theft is if they also have location based pricing

Vies co, ale je to aj v CR aj v SR. Firmy vo velkych mestach, v CR Praha a Brno vzdy platili viac ako ine mesta/regiony, najma Praha. To iste aj v SR, v Bratislave su najvyssie platy, dalsie krajske mesta su na tom horsie, ale vzajomne docela porovnatelne s tym ze cim dalej na vychod tim postupne mensi plat. Nevraviac o nejakych malych okresnych mestach (je jedno ci v SR/CR)

To iste isto najdes vsade, v Londyne isto budes mat vacsi plat ako v nejakom Aberdeen-e na severe skotska.
« Poslední změna: 16. 02. 2023, 22:07:37 od kanoe22 »


Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2023, 05:52:48 »
Vies co, ale je to aj v CR aj v SR. Firmy vo velkych mestach, v CR Praha a Brno vzdy platili viac ako ine mesta/regiony

To je pravda, ale jak tu bylo řečeno, dneska v době remote v IT toto už neplatí.

Osobně žiju v Praze ne kvůli práci - stejně dělám full remote, klidně můžu žít ve Zlíně, ale kvůli infrastruktuře. Prostě proud moc nevypadává, všechno je za rohem, časová efektivita velkoměsta je prostě vyšší.

Žil jsem na menším městě, a třeba výpadky proudu byly řádově častější. A řešila se spousta věcí co v Praze neřešíš. Nemyslím si, že člověk může dělat remote z vesnice, spíš třeba z okresního města, pokud chce mít nějakou produktivitu, všechno není jen o pracovních příležitostech, ale i třeba o tom ,že v zimě když jedeš na schůzku nečekáš na to, až sněžný pruh přijede i do vaší vesnice.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2023, 07:23:56 »
tak z vesnice je remote uplne v pohode, jezdim na chatu delat si home office a vsecko klape.

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2023, 09:59:05 »
Prostě proud moc nevypadává, všechno je za rohem, časová efektivita velkoměsta je prostě vyšší.

...Nemyslím si, že člověk může dělat remote z vesnice... ...ale i třeba o tom ,že v zimě když jedeš na schůzku nečekáš na to, až sněžný pruh přijede i do vaší vesnice.

1) Kde jsi to bydlel? Nekde v africe? Ano, obcas mam od CEZu echo, ze par hodin neco nepujde, ale je to max mensi jednotky rocne a nabiju notebook, mobil nebo naplanuju uklid auta apod.
2) pomerne bezne delam HO nebo absolvuji planovane online kurzy z chalupy kam dokonce neni zaveden elektricky kabel. Lokalni FVE ostruvek. Nenapada me krom nekoho kdo dela videa nikdo kdo by nedokazal pracovne fungovat na LTE.
3) ten snih u nas je tak 3x za rok? Vetsinou kdyz delas full remote tak nemas onsite schuzky, ktere nejdou odlozit.
4) ranni kafco na terase, vedle kokrha kohout... hele je to fakt pohoda. vesnicky zivot neni o praci, ale o tom jestli to mas rad nebo potrebujes divadla, galerie a podobny chujoviny kazdy den.

A to mam kolegy co delaji online i z Uher nekde z Liptova nebo kde.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2023, 10:22:46 »
1) Kde jsi to bydlel? Nekde v africe? Ano, obcas mam od CEZu echo, ze par hodin neco nepujde, ale je to max mensi jednotky rocne a nabiju notebook, mobil nebo naplanuju uklid auta apod.

OT: Tady středočech 40km od Prahy, proud nejde klidně půl dne po každém větším větru, při každém silnějším dešti problikávají žárovky, od monitoringu mám notifikace pomalu každý měsíc, že se mi doma něco, co není na UPS, otočilo.

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #24 kdy: 19. 02. 2023, 15:31:42 »
Ja se zeptam znalcu mistnich pomeru - pouziva se PHP u nejakych vetsich projektu, nebo je to porad spise domena malych projektu pripadne uprav nejakeho web publishing systemu?

Bezia na tom aj pomerne velke eshopy, co som sa tiez cudoval ked som zistil. A viem o projekte kde si za custom solution na eshop jedna firma co sa specializuje na eshopy uctovala radovo miliony korun, takze peniaze v tom zjavne su, niesu to len nejake suflikantske veci.
Na druhej strane, niektore veci v tom projekte boli spravene fakt diletantsky, ale to uz je o inom :-)

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #25 kdy: 19. 02. 2023, 19:16:25 »
Mi to pomaly pride ako cobol. Firmy co na tom maju desiatky rokov postupne budovane systemy sa toho uz tak nejak ani nedokazu zbavit.

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #26 kdy: 19. 02. 2023, 20:02:28 »
Ne vsechno v IT je banka nebo rizeni letoveho provozu...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #27 kdy: 20. 02. 2023, 11:47:07 »
Doporučil bych být aktivní, jít na pár pohovorů a zvolit nejlepší nabídku. Jakákoliv bude lepší než plat prodavačky.

Mě až zaráží, kolik lidí se dlouhodobě nechává ojebat o prachy.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #28 kdy: 21. 02. 2023, 14:47:43 »
Ja se zeptam znalcu mistnich pomeru - pouziva se PHP u nejakych vetsich projektu, nebo je to porad spise domena malych projektu pripadne uprav nejakeho web publishing systemu?

Bezia na tom aj pomerne velke eshopy, co som sa tiez cudoval ked som zistil. A viem o projekte kde si za custom solution na eshop jedna firma co sa specializuje na eshopy uctovala radovo miliony korun, takze peniaze v tom zjavne su, niesu to len nejake suflikantske veci.
Na druhej strane, niektore veci v tom projekte boli spravene fakt diletantsky, ale to uz je o inom :-)
Viz třeba tady https://symfony.com/projects aneb velké CMS (Drupal, Joomla - už jen Wordpress je mimo Symfony, ale pořád PHP), eshopy (Magento, Prestashop), phpbb apod. Ale je pravda, že hodně přibývá projektů na Typescriptu, nodejs a nextjs, kde se serverová část kombinuje s javascriptem u klienta (React, Vuejs, ..)

Re:Platové ohodnocení PHP
« Odpověď #29 kdy: 21. 02. 2023, 15:53:49 »
Děkuji za možnost editace příspěvku.