Paušální daň identifikovaná osoba

Re:Paušální daň identifikovaná osoba
« Odpověď #15 kdy: 13. 02. 2023, 19:53:07 »
Citace
napiš na stavební úřad, proč si můžu omítnout barák bez zkolaudované omítky, přidej tam hodně paragrafů a úryvků ze zákona

Vážený stavební úřad,

dovoluji si touto cestou podat žádost o vyjádření, týkající se mého plánu na omítnutí mého rodinného domu. Rád bych vysvětlil, proč si myslím, že je možné provést tuto práci bez zkolaudované omítky.

Podle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "stavební zákon"), není nutné získat stavební povolení pro všechny stavební práce. Uvádí se tam, že stavební povolení není potřeba pro stavby, které nejsou v rozporu s územním plánem a neovlivňují bezpečnost, ochranu zdraví, životního prostředí a majetku jiných osob, ani veřejný pořádek a kulturní a estetické hodnoty.

V mém případě si myslím, že omítnutí rodinného domu nespadá do kategorie staveb, které by vyžadovaly stavební povolení. Omítnutí baráku nemá žádný vliv na bezpečnost, životní prostředí ani veřejný pořádek a estetické hodnoty okolí. Navíc, jedná se o běžnou údržbu budovy, která je nezbytná pro udržení jejího estetického vzhledu a hodnoty.

Rád bych tedy požádal o vyjádření, zda je v mém případě nutné získat stavební povolení na omítnutí rodinného domu. Pokud není nutné, rád bych Vás požádal o potvrzení tohoto faktu, abych mohl pokračovat v plánovaných pracích bez jakýchkoliv překážek.

S pozdravem,

[vaše jméno]


Re:Paušální daň identifikovaná osoba
« Odpověď #16 kdy: 13. 02. 2023, 20:06:05 »
Tady nekdo studoval zase pravo pres google… nepouci se a nepouci se…

Re:Paušální daň identifikovaná osoba
« Odpověď #17 kdy: 13. 02. 2023, 20:09:11 »
Tady nekdo studoval zase pravo pres google… nepouci se a nepouci se…

úředníci znají jeden paragraf a ten strkaj všude, nedělej si iluze, praxe práva je přesně takováto. U soudů to samé, jen to obehnat paragrafy, ale stejně si celý úřední aparát dělá co chce. Za druhé světové války Němci legálně vyvraždili židy, podle zákonů.

Nejvíc jsou naivní ti, co si myslí, že to co je v zákoníku opravdu něco znamená.

TomasVoracek

Re:Paušální daň identifikovaná osoba
« Odpověď #18 kdy: 13. 02. 2023, 20:39:06 »
Presne. Problem by ani tak nebyl dodrzovat zakony a vyznat se v te dzungli ale hnat uredniky k zodpovednosti. FU/socka/pojistovna po vas chce aby jste 5Kc nedoplatek resili do tydne ale kdyz neco maji oni udelat tak je to na mesice...

To je spíš lidský faktor FU

Presne to jsem ale psal
Citace
hnat uredniky k zodpovednosti

A kdyz tam nechtej delat tak at to teda nedelaji a prenechaji to nekomu jinemu, no ne? S timhle pristupem se z predstav o vychodni zemi nikdy nedostaneme... Pritom Praha je bliz zapadu nez Viden, ehm...

Bordel, bordel, bordel
« Poslední změna: 13. 02. 2023, 20:41:39 od TomasVoracek »

Re:Paušální daň identifikovaná osoba
« Odpověď #19 kdy: 14. 02. 2023, 06:48:37 »
Řeknu to tak, když jsem před 20ti lety pracoval v UK, tak už tehdy tam měli automatizované úřady, sice vše posílali dopisy a neměli "elektronickou komunikaci", ale ty dopisy psal počítač.

My sice dnes v ČR máme datové schránky, ale na konci té datové schránky není počítač, ale úředník.

Místo toho, aby úředníci řešili skutečné problémy řeší "kraviny", není na jejich platy a je to z tohoto důvodu tragické. Když jdu zaplatit na úřad svoz odpadů, tak těch 500 Kč co tam platím stojí čas úředníka co to vyřizuje, až tak strašné to je.

My se z východního myšlení jen tak neposuneme. A jak to tak vidím, stejně asi budu hlasovat nohou. V ČR sílí hlasy na zvýšení daní, aby bylo na důchody, jenomže jak říkám já, pokud se dostaneme na úroveň německých daní při českých silnicích, úřadech, soudech, školách atd., pro mě přestává smysl tu žít a v tomhle státě zůstanou jen lidi co se odstěhovat nemůžou.