Pohovor na pozici junior programátora

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #30 kdy: 15. 02. 2023, 15:40:32 »
trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu
Hezký protimluv :)
Obvyklé implementace agilních principů jsou něco mezi parodií a herezí. ;)
Já se setkávám spíš s tou parodií.


Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #31 kdy: 15. 02. 2023, 16:11:56 »
trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu
Hezký protimluv :)
Obvyklé implementace agilních principů jsou něco mezi parodií a herezí. ;)
Já se setkávám spíš s tou parodií.

Ja mam v tymu dva lidi co jsou na to certifikovany ;-)  Takze mam tu parodii s razitkem.

luvar

  • ***
  • 224
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #32 kdy: 16. 02. 2023, 09:42:03 »
Podelim sa o moju skusenost. Islo o pohovor do spolocnosti pracujucu pre Cisco ako subdodavatel. Islo o javu. Pred pohovorom som si mrkol google "java job interview questions". Prebehol som si par zaujimavych a vpodstate vsade to iste. Co som si odniesol, boli informacie o tom, ze singleton sa da ojekabatit serializaciou, ci low level reflexiou, ked sa clovek posnazi. Rovnako som si osviezil rozne ine zakusia javy vgenerikach a podobne. Na pohovore mi dali test na hodinu tusim. Ten test bol presne o zakutiach javy. Ked som ho dorobil, tak som si povedal, ze ak by toto odomna chceli pouzivat (tie vedomosti) v dennodenej praci, tak ten kod radsej nechcem vidiet. Po par minutach prisla holka s mojim testom a ze az na jednu vec to mam dobre. Podala mi papier, mrkol som na tu jednu otazku a rovno som odpovedal, co mam zle. Nasledne mi povedala, ze ziaden jej kolega a ani sef sa neunuvali na pohovor so mnou a ze poslali ju, co bola ako "brigadnicka". Pokecali sme o tom, co robi (kedze netusila, co by som robil ja, keby som pracu zobral) a vpodstate sme sa rozlucili (asi 30 min sme kecali). Nasledne som sa rozhodol vyuzit inu ponuku, i ked o par stoviek nizsiu, ale nevyzadujucu nejake zmluvy navyse (kvoli tomu, ze som bol majitelom inej spolocnosti) a zaroven nemajucu sialenu zmluvu prelezenu patentovym pravom...

Zaver: Na pohovore moze byt otazka: "Why String is final in Java". Zakladom je (vzhladom na junioritu), chapat, ze netreba odpovedat spravne. Dolezite bude, ze clovek zacne nahlas uvazovat (a aj povie, ze nevie, ale skusi sa nahlas zamysliet) a k niecomu spolu s druhou stranou (budu pomahat) prist.

Re:Pohovor na pozici junior programátora
« Odpověď #33 kdy: 16. 02. 2023, 11:06:00 »
tak  se ukazalo, ze jak jsem byl poslan na koberecek 4 barev, tak je to proto, ze during workshopu (kde sedi cely tym u kamer a ma pracovat/designost/vyvijet spolu) vytvarim nove otazky, myslenky a tasky, ktere nebyly zapsany behem sprint planning. A "lidi to desi"

Tak nejak mam furt pocit, ze to je do posledniho pismene Waterfall, ale ja uz jsem starej a ja temhle novostem nerozumim.


trva na striktnim dodrzovani pruznych agilnich ritualu
Hezký protimluv :)
Obvyklé implementace agilních principů jsou něco mezi parodií a herezí. ;)
Já se setkávám spíš s tou parodií.

Ja mam v tymu dva lidi co jsou na to certifikovany ;-)  Takze mam tu parodii s razitkem.