Přiměřeně lehká IT VŠ

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #45 kdy: 29. 01. 2023, 10:00:50 »
Jasně, platí se školné (klidně i 15000 EUR za semestr, i když většinou to je méně podle oboru a školy), těch 2000 EUR je bez školného.
Tak to je teda celkom dost.


Maor

Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #46 kdy: 30. 01. 2023, 18:18:37 »
Mimochodem, dnes uz jsou mozne vyjezdy dotovane z Erasmu od 13let, takze lze dite posilat po EU uz na stredni celkem jednoduse.

Co se tyce odbornych predmetu v cizim jazyce, jak pak bude dotycny fungovat v mezinarodnim tymu, kde bude muset o odbornych vecech diskutovat s kolegy? Jestli je dnes anglictina na urovni C1-C2 neco extra, tak jsem asi blbec, ze mi zamestnavatel neplati vic.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #47 kdy: 31. 01. 2023, 01:14:05 »
Nejtezsi na VS byly vyhazovaci predmety a statnice.
No nevím, na MFF jsou státnice jen takové kamarádské povídání.
A hned následující větu
Vyhazovaci predmety jde [...] zapsat v anglictine pro erasmaky, kvuli kterym je latka pruchodu nize.
bych taky rozporoval, na MFF jsou anglické verze předmětů úplně stejné co do náplně a požadavků jako české.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #48 kdy: 31. 01. 2023, 01:56:20 »
Nejtezsi na VS byly vyhazovaci predmety a statnice.
No nevím, na MFF jsou státnice jen takové kamarádské povídání.
A hned následující větu
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.

Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #49 kdy: 31. 01. 2023, 06:19:12 »
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Majerech k nám docházel učit jeden předmět (Teorie složitosti nebo tak něco) a byl to teda dobrej samorost :-)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #50 kdy: 31. 01. 2023, 06:23:04 »
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Majerech k nám docházel učit jeden předmět (Teorie složitosti nebo tak něco) a byl to teda dobrej samorost :-)
Jo, na MFF to onehdá byla Složitost a NP úplnost :)

Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #51 kdy: 31. 01. 2023, 08:01:50 »
Jestli je dnes anglictina na urovni C1-C2 neco extra, tak jsem asi blbec, ze mi zamestnavatel neplati vic.
Tak snem každého zamestnavatele v ČR je, abyste měl západní schopnosti/znalosti a platil vám východní mzdu.

Zda je to něco extra, záleží na mzdě a zda to není jenom formální položka v inzerátu

Dovolím si tvrdit, že pokud pracujete v dnešní době jenom pro české klienty, tak stačí překladač a žádné znalosti nepotřebujete. Jsou myšleny i neIT obory.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #52 kdy: 31. 01. 2023, 10:36:18 »
Nejtezsi na VS byly vyhazovaci predmety a statnice.
No nevím, na MFF jsou státnice jen takové kamarádské povídání.
A hned následující větu
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Asi si nerozumíme v tom na co jsem reagoval (ale ty citace jsem doufám použil správně) - já tvrdím, že 1) státnice jsou v pohodě, 2) anglické verze předmětů jsou úplně stejné jako české.

Wolda

  • **
  • 71
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #53 kdy: 01. 02. 2023, 10:14:09 »
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Majerech k nám docházel učit jeden předmět (Teorie složitosti nebo tak něco) a byl to teda dobrej samorost :-)

Ctu-li "k nam" spravne - co tem lidem na FJFI Vladan vlastne provedl? (slysel jsem komentar tohoto razeni z vice zdroju).

Honza V - ten, co TSLO po Vladanovi na FJFI prevzal

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #54 kdy: 01. 02. 2023, 11:27:56 »
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Majerech k nám docházel učit jeden předmět (Teorie složitosti nebo tak něco) a byl to teda dobrej samorost :-)

Ctu-li "k nam" spravne - co tem lidem na FJFI Vladan vlastne provedl? (slysel jsem komentar tohoto razeni z vice zdroju).

Honza V - ten, co TSLO po Vladanovi na FJFI prevzal
Vladan byl naopak fajn, byla s ním legrace. Studenty akorát iritovala abstraktnost látky, podobně jako u Temna.

Wolda

  • **
  • 71
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #55 kdy: 01. 02. 2023, 13:51:42 »
Jiná zkušenost? Já měl Majerecha a byla to pohodička.
Majerech k nám docházel učit jeden předmět (Teorie složitosti nebo tak něco) a byl to teda dobrej samorost :-)

Ctu-li "k nam" spravne - co tem lidem na FJFI Vladan vlastne provedl? (slysel jsem komentar tohoto razeni z vice zdroju).

Honza V - ten, co TSLO po Vladanovi na FJFI prevzal
Vladan byl naopak fajn, byla s ním legrace. Studenty akorát iritovala abstraktnost látky, podobně jako u Temna.

Opet, snad vestim z kontextu predchozich zprav spravne - Tys chodil na MFFUK / Malou Stranu, ne? Mezi reci, pokud ano, ktere roky (ja 2006-2011)? Jinak s Vladanem se znam osobne, takze mi taky vzdycky prisel v pohode :-). Na FJFI jsem ale parkrat u studentsva postrehl k jeho jmenu spis negativni reakce, ale nikdo je moc nerozvadel.

PS: TeMno mluvime o Simonove edici, nebo Mlckove?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #56 kdy: 01. 02. 2023, 14:09:24 »
Tys chodil na MFFUK / Malou Stranu, ne? Mezi reci, pokud ano, ktere roky (ja 2006-2011)? Jinak s Vladanem se znam osobne, takze mi taky vzdycky prisel v pohode :-). Na FJFI jsem ale parkrat u studentsva postrehl k jeho jmenu spis negativni reakce, ale nikdo je moc nerozvadel.
Ve druhé polovině 90. let, tehdy toho ještě hodně bylo v Karlíně a Troji. Ony ty negativní reakce byly i na MFF, prostě to bylo obtížné a on to vykládal, jako kdyby to byla malá násobilka. Nicméně zkouška byla poměrně lehká.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #57 kdy: 01. 02. 2023, 14:09:55 »
TeMno mluvime o Simonove edici, nebo Mlckove?
Simon :)

Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« Odpověď #58 kdy: 02. 02. 2023, 06:55:39 »
Ctu-li "k nam" spravne - co tem lidem na FJFI Vladan vlastne provedl? (slysel jsem komentar tohoto razeni z vice zdroju).

Honza V - ten, co TSLO po Vladanovi na FJFI prevzal
To jsem se asi špatně vyjádřil - mně přišel v pohodě (a ten předmět taky), jen byl takovej hodně specifickej a chvíli mi trvalo, než jsem si na jeho způsob výuky zvyknul :-)