Nestabilní FTP u o2

Nestabilní FTP u o2
« kdy: 19. 01. 2023, 12:40:14 »
Ahoj,

potřebuji přenášet soubory na server, přičemž poskytovatel umožňuje pouze FTP nebo explicitní FTP přes TLS. Bohužel pokud jsem připojen doma přes o2 optický internet, několikrát do minuty se mi spojení přeruší s hláškou "ETIMEDOUT, ECONNRESET". Na placené podpoře o2 mi bylo sděleno, že používám nestandardní protokoly, které oni nemohou ovlivnit ani garantovat a tedy chyba je na mé straně. Při použití VPN, nebo mobilní sítě, je vše OK.

Zajímalo by mě, jestli má někdo podobný problém, případně co se s tím dá dělat.

Díky


Kód: [Vybrat]
Chyba:        Nelze navázat datové připojení: ETIMEDOUT - Pokus o připojení překročil časový limit
Stav:           Posílání příkazu pro udržení připojení
Stav:           Posílání příkazu pro udržení připojení
Příkaz:         PWD
Chyba:        Nelze číst ze soketu: ECONNRESET - Připojení resetováno druhou stranou
Chyba:        Odpojen od serveru
Odpověď:    425 Failed to establish connection.
Chyba:        Přenos souboru se nezdařil



Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #1 kdy: 19. 01. 2023, 17:32:56 »
Mohu pridat svou zkusenost s adsl od o2, connection reset u ftp se objevoval pravidelne a s o2 to nemelo reseni (vymluvy). Nastesti je jiz nemusim pouzivat.

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #2 kdy: 19. 01. 2023, 18:33:02 »
Na placené podpoře o2 mi bylo sděleno, že používám nestandardní protokoly, které oni nemohou ovlivnit ani garantovat a tedy chyba je na mé straně.

Cože? Co je proboha na FTP nestandardního? Sice je trošku za zenitem, ale nestandardní ani náhodou. A kdo vlastně určuje, co je standardní a co jako milostivě bude na síti O2 fungovat? Oni mají garantovat, že přenesou to, co do sítě na 3. vrstvě pošleš (pochopitelně pokud to nebude zrovna DoS útok nebo něco podobného), a ne se blbě vymlouvat na "nestandardní protokol".

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2023, 19:54:53 »
A ako sa chová to FTP cez TLS?

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2023, 12:18:44 »
Citace
Cože? Co je proboha na FTP nestandardního? Sice je trošku za zenitem, ale nestandardní ani náhodou. A kdo vlastně určuje, co je standardní a co jako milostivě bude na síti O2 fungovat? Oni mají garantovat, že přenesou to, co do sítě na 3. vrstvě pošleš (pochopitelně pokud to nebude zrovna DoS útok nebo něco podobného), a ne se blbě vymlouvat na "nestandardní protokol".

No právě z té výmluvy na nestandardní protokoly jsem byl dost zaskočen, tím spíš, že nejsou schopni poslat email/odkaz na vlastní web se seznamem "standardních" protokolů. Že je FTP staré se shodneme, ale třeba u webhostingů je to často jediná cesta, jak manipulovat se soubory, nebo?


Citace
A ako sa chová to FTP cez TLS?
Téhle otázce asi nerozumím, chová se stejně jako FTP, pouze je připojení zabezpečeno pomocí TLS, nebo?


Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #5 kdy: 21. 01. 2023, 12:31:56 »
Ještě jsem zapomněl zmínit, že dle technika mám zkoušet PING na síťové prvky cestou a pokud budou ok, je vše za ně v pořádku. Ping ale funguje korektně, pouze FTP se rozpojuje - to už technika ale nezajímalo.

Dnes jsem zkoušel přenos 18,5MB (cca 500 menších souborů) a na mé 1000/500 Mb/s přípojce trval lehce přes 11 minut. Pro srovnání jsem zapnul pomalou VPN (25/20 Mb/s) a přenos stejných souborů trval necelou 1 minutu.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #6 kdy: 21. 01. 2023, 13:07:14 »
Jestli mas dva stroje mezi kteryma to nejede, tak udelej 2x TCPDUMP a porovnej co se zahodilo po trase, ze to spojeni resetuje.

Jako prvni me napadlo, zda nepouzivas naopak aktivni/pasivni rezim.

Namisto srovnani s VPN, bych to zkusil porovnat na stejnych souborech, po stejne trase - ale skrze SCP.

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #7 kdy: 21. 01. 2023, 17:15:37 »
Mate vlastni verejnou IPv4 adresu nebo jste za operatorskym NATem (melo by byt videt na routeru, ktery vytaci PPPoE)?
Jaky router pouzivate? Ma v konfiguraci nejake nastaveni "helperu" pro FTP?
Zkuste prepnout v nastaveni FTP klienta aktivni/pasivni rezim.

Ten tcpdump bych urcite vyzkousel, pokud tu moznost mate. Na nem bude videt, ktera strana spojeni ukoncuje. Pokud muzete, nasdilejte pcap soubor z tcpdumpu.

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #8 kdy: 23. 01. 2023, 14:16:21 »
Vystrel na slepo:
1. Nastane tento problem aj ked umelo znizis rychlost na druhu stranu ?
t.j. nevytazuj linku naplno, skus nejake limity ...
2. Deje sa to nezavisle na dennej dobe ? (cez den mozu shapovat viac ako hlboko v noci)
3. Skus zmenit (ak mas tu moznost a tusis co robis) MTU a MSS.

BTW - Mal som podobny problem, HTTP plne gul.e, FTP si chodilo ako chcelo .. Protistrana aj ISP tvrdili, ze u nich problem nie je :-) A včuľ babo raď, kto v tom ma prsty ...



Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #9 kdy: 23. 01. 2023, 15:55:54 »
blem, HTTP plne gul.e, FTP si chodilo ako chcelo .. Protistrana aj ISP tvrdili, ze u nich problem nie je :-) A včuľ babo raď, kto v tom ma prsty ...

Pokud jsou tam dva možní viníci, dá se to otestovat, ne?

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2023, 19:50:04 »
Ano a nie .. Vsade sme mali na test k dispozicii max 1 Gbit .. Tolko tvrdil aj hosting ze da ... Na druhu stranu ta linka nebola dedikovana, takze si to zilo svojim zivotom ..ale strasne ...vobec sa nedalo odrazit, ci to robi zataz v nejaku dennu dobu atd .. Clovek sa v tom vobez nevyznal .. Ale uz sa to trochu utriaslo, a naucili sme sa s tym zit ... Musel som spravit kompromisy ... Poviem tak, bola (je) to len zaloha zalohy zalohy, ale naucili sme sa to mat na x miestach :-))

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #11 kdy: 24. 01. 2023, 15:33:11 »

Ten tcpdump bych urcite vyzkousel, pokud tu moznost mate. Na nem bude videt, ktera strana spojeni ukoncuje. Pokud muzete, nasdilejte pcap soubor z tcpdumpu.
že jsem tak smělý, optimálně ten tcpdump  zpracovat, aby to nebylo 400MB dat, kde třeba směrodatných pro problém je  149200b ....

Re:Nestabilní FTP u o2
« Odpověď #12 kdy: 25. 01. 2023, 08:55:53 »
jen tip, co používáš za FTP klienta?
mě třeba Totální komandér při kopírování hodně malých souborů "padá", Filezilla to kopíruje vždy ok