No, já dělám od návrhů elektroniky (schema, pcb), osazování/oživování/opravy, firmwary až po server-side věci asi úplně všechno (i ty "weby", ikdyž hlavně backendy). Víceméně něco jako tvůj sen. Jednou jsem musel napsat od IP stacku na nějakém šíleném CPU až po "klikací prostředí" prakticky všechno. Má to výhodu, že člověk dělá sice moc věcí ale nenudí se - pořád se sere něco jiného
Pikantní je, když netušíš, jestli za chybou je HW, FW, SW nebo někde ve VM, kde běží server... Za web bych neměnil, z mého pohledu je to hlavně o znalosti "zrovna v kurzu" knihoven... Ale k věci.
Od 20ti dělám jako freelancer. A neměnil bych. Dělal jsme pro amíky, němce, holanďany, ... Když se mi chce, dělám 10 hodin, když se mi chce, nedělám nic. Dokud není nějakej průser (jednou jsem štědrej den ztrávil v trapu, protože vesmír rozhodl, že ráno 24.12. všechno padne na hubu a já byl holt ten blbec, co to měl zpravit - to je zase bod pro korporát, píchneš a nezájem víceméně). Jako první si sám rozhodni, jesli si korporátní typ nebo ne. A kde chceš dělat, resp. kolik času života věnuješ dojížděním "za prací". Moc lidí co znám tráví třebas hodinu na 1 cestě tam a to samé zpět. Šílenost. To hned pročistí nabídky. A to hodně.
Nejvíc je to mentalitě, ne o technologiích. Všechno myšlení v IT je stejné. Kreslit PCB ? Schema ? Psát céčko ? Je to jedno a to samé. Jen se mění okolosti. Dá se tomu přizpůsobit, lehce (za mne at na Python, VB a Javu, to jsem nedal nikdy). Třebas já všude chodím v bermudách (obvykle i v zimě) a když jsem někde v korporátu, tak jen proto, že mne potřebují a obvykle úsměvněj zážítek). Někde si hrajou na to, jak člověk vypadá. Musíš si dávat pozor, co komu řekneš, aby ses někoho nedotkl pohledem, natož doslova. Jinde pohoda. A třeba citu pro design. Ja nesrovnám ani 5 barev za sebe tak, aby se líbily někomu dalšímu. Za ideální "font" považuju konzoli
Pro většinu lidí nestravitelné. Ale i to určuje kde se ti bude líbit. Pokdu budeš webař, kde tě opravdu někdo bude buzerovat sem, tam, víc, míň tak si na tom stejně jako lidi v Codesysu nebo Cockpitu. Jesli na to máš náturu - dostatečné množství peněz "za nic" a zůstane ti čistá hlava na jiné věci. Jestli nemáš, budeš trpět.
Typicky mám 150-200K měsíčně. Nic moc pro zdejší experty, ale běžné žití to stačí. Výhoda, když máš praxi a pár pěněz, nebo naopak tvého stavu je to, že nemusíš nutně nějakou práci mít.
Pokud jsi někdě na pohovoru, nebo se podívat, je daleko důležítější (dle mně) si všímat jiných věcí než technologií. Přišel jsem to styku s obrobským množstvím technologií a od určité úrovně zjistíš, že je to všechno stejný a faktem je to, že novější technologie často jen přidávají vrstvy, aby člověk nemusel "tolik myslet". Na lidech je to vidět. Jen musíš koukat na jiné, než k tobě přijdou. Typicky, když přijde někdo z vývoje si popovídat. Jak moc je ztrhanej, ... Můžeš koukat sám na sebe za pár let
Za mně bylo vždy nejdůležitější co je tam za lidi, dát na první pocit z místa, ... Prostě takový ty blbosti. Koneckoců, v práci člověk tráví poměrně slušnou porci života.
A někdo zmiňoval ruční práci. I za tu se dneska s klidem platí 5 stovek/hod a více. Výhoda je čistá hlava. Pokud jsi elementárně šikovnej a máš rád realitu, je fajn ta kombinace. Časem obrazovka člověku leze krkem. Tím, že do toho dělám elektro (klasické) tak je fajn se občas vyřád na stavbě. Na druhou stranu, když pak koukáš třeba na 150 CYKY kabelů co visí ze zdi, nebo na pár stovek CATek, tak si člověk položí otázku: to jsem zvědavej, kterej debil tohle bude zapojovat... Ale fakt to vyčistí hlavu.
Popravdě, to je debata k pivu
Tož za mně: kašli na technologie, nejsou důležité. Ber to jako část života, ne malou, která by tě měla činit dostatešně šťastným ikdyž chápu, že v mladším věku se to hůře chápe
Z mé zkušenosti: poměrně málo lidí co (obecně) v IT znám je štastných. Za to větší procento lidí, co dělá rukama šťastných je.
P.