Skoro Ing. - přechod na webařinu?

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #30 kdy: 29. 11. 2022, 21:01:32 »
Já nevím, v dnešní době, kdy člověk vidí na ulici zástupy webařů, kteří žebrají o jidlo....
Jsem si nějak nevšiml, spíš jim firmy trhají ruce.
Právě... Jestli si chce zkusit weby, tak určitě něco najde. Jen nevím, proč to řeší na fóru, je to jeho život, tak ať si to zkusí a neztrácí čas špekulovanim, tady mu stejně nikdo nic relevantního neporadí.

Moje otazka byla, jake mohu po statnicich ocekavat uspechy na pohovoru u webovych firem, i kdyz jsem se ve skole/v praci  venoval necemu jinemu.

Jinak bych rekl ze tu mym "spekulovanim" neztracim cas o nic vic nez ty odpovidanim na nej.


Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #31 kdy: 29. 11. 2022, 21:17:48 »

Moje otazka byla, jake mohu po statnicich ocekavat uspechy na pohovoru u webovych firem, i kdyz jsem se ve skole/v praci  venoval necemu jinemu.
A kdo to má vědět, když je to až za rok ? Ale gratuluju, jsi úplně první, kdo si odnesl z VŠ diplom a pak dělal úspěšně v úplně jiném oboru.
Citace
Jinak bych rekl ze tu mym "spekulovanim" neztracim cas o nic vic nez ty odpovidanim na nej.
No, já přece jen ušetřím trochu času na přepínání mezi účty.
Ale proboha, proč se na něco takového vůbec ptát, jsi předpokládám dvacátník, prostě jdi a vůbec se neohlížej co ti nakdáká nějakej anonym  na fóru.

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #32 kdy: 30. 11. 2022, 08:41:06 »
Podle mě web obecně dělá ten největší programátorský lowend.... Přidaná hodnota nula, pouze marketing a oblbování konzumentů. Můj názor.
Jako vsude to je 80/20
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #33 kdy: 30. 11. 2022, 09:04:35 »
Já se vyskytuji mezi touhle havětí:
https://intranet.fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/foto_Setkani_2016/33_setkani_absolventu_2016.jpg
Vystudoval jsem obor "Spojovací technika" (telefonní ústředny), tehdy jsme si nemohli moc vybírat. Moc mi to nedalo a v životě jsem se tím živit nechtěl. A taky jsem se tím nikdy neživil.

alex6bbc

  • *****
  • 1 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #34 kdy: 30. 11. 2022, 09:35:51 »
Já se vyskytuji mezi touhle havětí:
https://intranet.fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/foto_Setkani_2016/33_setkani_absolventu_2016.jpg
Vystudoval jsem obor "Spojovací technika" (telefonní ústředny), tehdy jsme si nemohli moc vybírat. Moc mi to nedalo a v životě jsem se tím živit nechtěl. A taky jsem se tím nikdy neživil.

pripomelo fotku "brutalni parba informatiku" po 50 letech.


S root.cz to jde z kopce
« Odpověď #35 kdy: 30. 11. 2022, 10:13:51 »
To je zase tema, tazatel kluk z CVUT tady polozi uplne normalni dotaz, a dostane tohle. S Root.cz vidim ze to jde z kopce, zmizeli odtud lidi co to nejak drzeli. Spousta prispevku, a nikdo mu neni schopny nic ze zkusenosti rict, a nekteri to jeste vytykaji, co jako chce slysel.

Me na VS taky zajimalo C a embedded, a zvazoval jsem to co ty - asi jako hodne dalsich lidi jsme narazili na to, ze v tom co te bavi neni u nas tolik prace.

Vseobecne nemusis delat rovnou weby, kdyz chces mit dostatek prac. nabidek. Rekl bych neco jako:

C embedded -> .NET/Java informacni systemy na backendu -> "Fullstack" vyvojar .NET/ Java/ Node.js pro vyvoj webovych aplikaci -> CSS/Desing a tvorba webu.

Takze moznosti mas vic, neni to bud a nebo. U lidi co delaji frontend je dost jiny kolektivy a i prac. podminky, je tam mnohem vetsi hype, min inzenyru, vic bastleni. Doporucuju ti se zamerit na vyvoj inf. systemu obecne, a to budto jako ciste "backend" nebo, pokud trvas na webech, tak se divej po nabidkach "Fullstack vyvojar" - to je prace pro inzenyry.

Vseobecne na backend se zamer na .NET/Java
A pokud fakt trvas na vyvoj web aplikaci, tak se zamer na Node.js a React a tzv. "Fullstack development"
« Poslední změna: 30. 11. 2022, 10:20:01 od registrovany123 »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:S root.cz to jde z kopce
« Odpověď #36 kdy: 30. 11. 2022, 10:27:54 »
Vseobecne nemusis delat rovnou weby, kdyz chces mit dostatek prac. nabidek. Rekl bych neco jako:

C embedded -> .NET/Java informacni systemy na backendu -> "Fullstack" vyvojar .NET/ Java/ Node.js pro vyvoj webovych aplikaci -> CSS/Desing a tvorba webu.
Nebo cloud (mikroslužby apod.), od C je ke Go nebo Rustu jen malý krůček.

Re:S root.cz to jde z kopce
« Odpověď #37 kdy: 30. 11. 2022, 10:52:00 »
Vseobecne nemusis delat rovnou weby, kdyz chces mit dostatek prac. nabidek. Rekl bych neco jako:

C embedded -> .NET/Java informacni systemy na backendu -> "Fullstack" vyvojar .NET/ Java/ Node.js pro vyvoj webovych aplikaci -> CSS/Desing a tvorba webu.
Nebo cloud (mikroslužby apod.), od C je ke Go nebo Rustu jen malý krůček.

Ano na cloud, Amazon AWS kdyz Javu, Azure (Ten horsi  :P) kdyz .NET. Akorat Golang mi neprojde, ze se v nabidkach vyskytuje nejak extra casto, oproti Jave a .NETu.

A kdyz to chces mit klikaci a vsechno vic Microsoft a vic Windows, tak .NET, a taky cim vic web tim vic .NET (delaji se v nem hodne treba EShopu) a kdyz preferujes Unix, tak Javu, delaji se v tom vetsi podnikove informacni systemy, bezi na tom banky, mobilni opoeratori, vsechny vetsi podniky, casto narazis ze devs maji Macy (i ja), atp.
« Poslední změna: 30. 11. 2022, 10:54:13 od registrovany123 »

Re:S root.cz to jde z kopce
« Odpověď #38 kdy: 30. 11. 2022, 12:03:49 »
To je zase tema, tazatel kluk z CVUT tady polozi uplne normalni dotaz, a dostane tohle. S Root.cz vidim ze to jde z kopce, zmizeli odtud lidi co to nejak drzeli. Spousta prispevku, a nikdo mu neni schopny nic ze zkusenosti rict, a nekteri to jeste vytykaji, co jako chce slysel.
Ale houby, už čtvrtá odpověď od jehovisty mu naprosto přesně odpověděla co má udělat - projíždět inzeráty a chodit na pohovory. Takhle se totiž shání práce.
Pan študák kontroval, že to by ho fakt nenapadlo.

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #39 kdy: 30. 11. 2022, 12:26:50 »
To je zase tema, tazatel kluk z CVUT tady polozi uplne normalni dotaz, a dostane tohle. S Root.cz vidim ze to jde z kopce, zmizeli odtud lidi co to nejak drzeli. Spousta prispevku, a nikdo mu neni schopny nic ze zkusenosti rict, a nekteri to jeste vytykaji, co jako chce slysel.
Ale houby, už čtvrtá odpověď od jehovisty mu naprosto přesně odpověděla co má udělat - projíždět inzeráty a chodit na pohovory. Takhle se totiž shání práce.
Pan študák kontroval, že to by ho fakt nenapadlo.

Ne, nenapadlo. Tim mam namysli nasledujici cast jehovovi odpovedi (ne to, ze uchazec o praci by mel chodit na pohovory):

Treba nekde fakt shani juniora co vidi do mikrokontroleru i webu, ale usoudili, ze to je bez sance a radsi to vypsali zvlast do dvou pozic. Zkusil bych hledat misto weboveho vyvojare ve firme co dela hardware. Ja v tomhle nedelam, ale znam lidi co delaji treba zdravotni pristroje, nebo chytre domy a maji tam jak "webare"(JS frontend), tak embeddare.

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #40 kdy: 30. 11. 2022, 14:34:31 »
pripomelo fotku "brutalni parba informatiku" po 50 letech.
tusis jak dopadli jeji protagoniste? pokud ne tak to hod do google, budes cumet.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #41 kdy: 30. 11. 2022, 14:56:54 »
pripomelo fotku "brutalni parba informatiku" po 50 letech.
tusis jak dopadli jeji protagoniste? pokud ne tak to hod do google, budes cumet.

Co je na tom tak podivuhodného?

Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #42 kdy: 30. 11. 2022, 15:55:41 »
Jeste na VS bych se tomu smal, ale dneska uz tak moc ne, takovi chytri lidi dokazi ruzne veci, treba jet do ciziny, zaujmout rozumne zakazniky, a potom zajet zpatky do CR a zakladat svoje vlastni firmy. Tohle moc lidi nedokaze, byt dobry vyvojar a jeste mit i kapacitu na to, jezdit do ciziny, mluvit anglicky a nemecky, a ziskat duveru a zakazky.

Re:S root.cz to jde z kopce
« Odpověď #43 kdy: 30. 11. 2022, 15:59:03 »
To je zase tema, tazatel kluk z CVUT tady polozi uplne normalni dotaz, a dostane tohle. S Root.cz vidim ze to jde z kopce, zmizeli odtud lidi co to nejak drzeli. Spousta prispevku, a nikdo mu neni schopny nic ze zkusenosti rict, a nekteri to jeste vytykaji, co jako chce slysel.
Ale houby, už čtvrtá odpověď od jehovisty mu naprosto přesně odpověděla co má udělat - projíždět inzeráty a chodit na pohovory. Takhle se totiž shání práce.
Pan študák kontroval, že to by ho fakt nenapadlo.

Tak ja nevim jestli jsi tak blby nebo se jenom delas? Tazatel se neptal "Nemuzu najit praci co mama delat", ptal se, jakym smerem se ma ubirat, protoze si vsima, ze v  tom co ho bavi neni dostatek prace. O cem se tu vlastne pokousis prit?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skoro Ing. - přechod na webařinu?
« Odpověď #44 kdy: 30. 11. 2022, 16:30:32 »
takovi chytri lidi dokazi ruzne veci, treba jet do ciziny, zaujmout rozumne zakazniky, a potom zajet zpatky do CR a zakladat svoje vlastni firmy.
Nebo zůstanou i s vlastní firmou v cizině.