Doučování/konzultace jazyka C

Doučování/konzultace jazyka C
« kdy: 18. 11. 2022, 10:54:42 »
Ahoj, hledám doučování/konzultace jakyka C. Progooglil jsem net a našel buď staré inzeráty, nebo šílenosti typu 1500kč/h. Jde mi o dovysvětlení některých věcí, popřípadě (pookud to bude možné) kontrolu kódu, který mi občas nefunguje. Vše v oblasti sš/vš úloh a příkladů... 

Poradíte někdo kde hledat?

díky


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2022, 11:40:21 »
a nebo se ptej tady, muzes tu i kod vlozit a lidi docela radi pomahaji.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2022, 12:24:24 »
Jako muzes zkusit hodit neco sem.. ale dulezitejsi nez vyresit konkretni problem bude prijit na postup jak takove reseni vyresit sam.

Takze co je to za programy, na jake platforme, pouzivas nejake IDE, zkusenosti s ladenim nebo je to pokus omyl / edit-compile-run-repeat ?

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2022, 12:58:41 »
Jako muzes zkusit hodit neco sem.. ale dulezitejsi nez vyresit konkretni problem bude prijit na postup jak takove reseni vyresit sam.

Skoro bych řekl, že to je zbytečné. Napřed ať sem hodí ten hnusokód a až mu někdo vytkne, co fakt nemá dělat, ať se začne učit bez zlozvyků.

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2022, 16:45:57 »
Nejradši bych našel někoho, kdo by mi pomohl vysvětlit i nějakou teorii, ale už jsem dal dotaz do příslušné větve fóra.


z_sk

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2022, 16:58:07 »
Hľadáš niečo ako mentoring? Chceš byť kodér alebo vývojár?

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2022, 17:20:57 »
Hľadáš niečo ako mentoring? Chceš byť kodér alebo vývojár?

zatim j mu jedno jestli to nebo ono.
zatim mu staci mentoring, aby se to naucil.

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2022, 20:17:29 »
Mohl by tazatel sdělit, kolik je ochotný takovému člověku platit za hodinu?

Já jako nechci nějak nadsazovat cenu, ale moc si nedovedu představit, že by někdo šel pod 1000 Kč + DPH. 1500 Kč mi přijde jako celkem přijatelná cena za to, že někdo bude někomu věnovat plnou hodinu jeho času a snažit se mu pomoct. C je nízkoúrovňový jazyk, chce to člověka co má nějakou praxi a dokáže pomoct hlavně tak, aby nepředal špatné návyky atd...

Když si na cokoliv zavolám nějakého řemeslníka tak těch 1500 vysolím, i kdyby byl u mě 15 minut, to jen tak pro srovnání...

Takže za mě je 1500 Kč / hod dobrá sazba. Tazatel by se pak měl na to hodinu pořádně připravit, aby z té hodiny načerpal co nejvíc...

BTW já bych ve volném čase za 1500 Kč + DPH klidně mentoroval, ale nemám volný čas :)

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2022, 20:31:43 »
Lidi dělají různé mentoring věci i dobrovolně. Třeba různí vedoucí kroužků.

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #9 kdy: 18. 11. 2022, 21:07:25 »
Kroužek je ale už sdílený čas - jeden mentor, víc klientů.

Je rozdíl v tom mít hodinu někoho, kdo se může věnovat jen jednomu člověku vs sdílet ten čas s ostatníma.

Já upřímně ani moc nechápu, proč se tazatel nezkusí vzdělat sám. Internet očividně má, na netu je tuna materiálu, tuna open source, atd... Já když jsem se učil C, tak jsem měl jen jednu knížku a žádný internet...

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #10 kdy: 18. 11. 2022, 21:44:11 »
Omlouvám se za OT, ale prostě mi to nedá.  ;D

Do diskuzí zde nepřispívám, ale přiznávám, že občas jsem dobře se bavícím čtenářem. Jedna z mých  úchylek je sázka, kdy se v diskuzním vláknu objeví příspěvek typu "jsem hustej borec a pod 100t bych nevstal ani z postele.

Obvykle se trefím +/-5 příspěvků, ale tentokrát jsem byl vedle jak ta jedle. Tipoval jsem 25, ale "anonacct" nám už v osmém příspěvku dal najevo, že on je natolik drsnej, že jeho MDrate je i pro studenty 12t (+dph!!!). Fakt si ho dokážu představit, jak svým starým rodičům  vystavuje fakturu za seřízení hodin na mikrovlnce a blahosklonně jim dává měsíční splatnost...

none_

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #11 kdy: 18. 11. 2022, 22:23:20 »
Ja teda taky OT: Pred par tydny byl u me opravar mycky. Koukl na ni, rekl mi, ze jsou to jen uvolneny pera v pantech, mycku vyndal, pera pritahl, mycku zandal a nauctoval mi 1200,- (vcetne cesty).

Jinak k tematu: Zrovna C mi prijde dost tezke. Navic jeste relativne uzce zamerene. Je uplne nutne aby to bylo C? Pokud ano, tak bych rekl, ze to bohuzel bude stat dost, a tezko rict, koho sezenes.

Osobne mam zkusenosti s Java, JS, PHP a C a pokud bych si z tohohle mel neco vybrat ted na zacatek, tak bych, pokud to ma psat do konzole, bral Javu, pokud to muze psat do prohlizece, tak asi JS.

U C je imho tezky se naucit praci s pameti, pointery a pointery na pointery,... Ale je pravda, ze muj prvni bubble sort byl na gymplu take v C a tyhle veci jsem vubec neresil.

Pokud jsou tyhle pokrocile veci neco, co nepotrebujes (aspon ze zacatku), tak bys podle me mohl prezit i bez ucitele a zameril bych se spis na samovzdelavani a stranky typu https://www.codingame.com

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #12 kdy: 18. 11. 2022, 22:28:26 »
Cena za nějakou službu je dána vzájemným vybalancováním nabídky a poptávky.
Pakliže jedna ze stran se udivuje na tom, že se jí jeví 1500 Kč jako hodně, tak nechápe že prostě je taková cena.
Když přijde dneska obkladač a řekne si za den 4-6 tis. tak se nad tím nikdo nepozastavuje, nebo oprava kapajícího kohoutku 1-2 tis. také ne, taktéž výměna pneumatik za 1 tis. je OK. Osobně si ale myslím, že hodinový externí programátor na smlouvu je tedy dražší.
 
Sice osobně programátory považuji taky za dělnické profese, ale tady se spíše bavíme o výuce a to je sakra rozdíl. Není nic horšího než se sejít s nějakým tupounem, bez urážky, který nechápe. A kontrolovat kód někomu bez ceny za MD je taktéž nesmysl.
Je to jednoduché, ten co to chce si musí uvědomit jakou to má hodnotu a kolik do toho může vrazit za externí služby aby se mu to rentovalo. Ale projekt zadarmo, na to se přeci každý externista vykašle. To radši bude trávit čas s rodinou a nebo dělat něco smyslplného.

Nicméně osobně doporučuji nejdříve začít samostudiem např. na itnetwork.cz, a spíše hledat na specializovaných fórech, mnohdy ale pouze pomocí angličtiny. Ale v každém případě jestliže je projekt složitější, nebo komplexnější tak hledat spíše spolupracovníky než mentory, protože tam se může narazit, v nejhorším případě, na autorské právo, podíly ze zisku atd. a to už musí být zasmluvněno.

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #13 kdy: 18. 11. 2022, 22:50:20 »
Cena za nějakou službu je dána vzájemným vybalancováním nabídky a poptávky.
Pakliže jedna ze stran se udivuje na tom, že se jí jeví 1500 Kč jako hodně, tak nechápe že prostě je taková cena.
Když přijde dneska obkladač a řekne si za den 4-6 tis. tak se nad tím nikdo nepozastavuje, nebo oprava kapajícího kohoutku 1-2 tis. také ne, taktéž výměna pneumatik za 1 tis. je OK. Osobně si ale myslím, že hodinový externí programátor na smlouvu je tedy dražší.

hmm, když to tak tady čtu, začínám si myslet, že cena drog fakt klesá neuvěřitelně nízko. Jinak si to nedokážu vysvětlit...

JFI: absolutně nemám problém podepsat fakturu pro vývojáře za zmíněných 10-12 t/md, teď dokonce za update idp do kombinace java/keycloak ještě o polovinu víc. Ale...

Pokud se ale bavíme o výuce studenta, který chce jen vysvětlit absolutní základy (na to fakt není nutný senior), je 1500/h kosmická cena. Díky bohu, že existují normální lidi, kteří svůj "drahocenný" čas a znalosti věnují zadarmo nebo za zanedbatelnou částku dětem a mládeži. Jo, chápu, že pro někoho je čas fakt drahocenný, ale pak mi uniká, proč ho tráví tím, že čte zdejší fórum a musí o tom ještě všechny okolo informovat....  8)

Re:Doučování/konzultace jazyka C
« Odpověď #14 kdy: 18. 11. 2022, 23:16:49 »
Já upřímně ani moc nechápu, proč se tazatel nezkusí vzdělat sám. Internet očividně má, na netu je tuna materiálu, tuna open source, atd... Já když jsem se učil C, tak jsem měl jen jednu knížku a žádný internet...
Na SŠ jsme na výpočetní techniku měli učitelku, která nás učila jak změnit velikost písma ve Wordu a většina z nás toho znala o IT víc než ona. Předpokládal jsem, že u programování to na vš doženu, ale tempo je rychlejší než jsem čekal.

Jedna možnost je skutečně trávit celé dny analýzou kódu z netu, procházením materiálů a hádáním, kde jsem udělal chybu, ale bohužel mám i další předměty  ;).
A vždycky je lepší si nechat poradit od někoho, kdo už ví co a jak - i kdyby to měl být někdo jen o ročník výše. A nemám problém za to zaplatit, ale 1500 za hodinu je fakt mimo mé možnosti.