Plat pro studenta/juniora s praxí?

Plat pro studenta/juniora s praxí?
« kdy: 23. 10. 2022, 20:13:04 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu ohledně platu pro juniora/absoloventa s menší praxí.

Moje situace je následující: Student Ing studia informatiky, rok částečný úvazek backend Java (Spring Boot, Hibernate atp). Umím obstojne: Javu SE, Spring Boot, Hibernate, SQL, z frontendu celkem umím core JS/Html/CSS. Pracoval jsem na IS/webových aplikacích (backend) v předešlý menší firmě.
Nyní se hlásím do korporátu na pozici Junior Java developer a hned zde mají požadavek o představě platu v zadavacím formuláři.
Je 300 Kč/h v městě mimo Prahu reálný požadavek, nebo je to přestřelná částka, vzhledem k tomu, co umím a co jsem dělal/dělám?
Předtím jsem pracoval za 200 kč/h, ale byla to malá firma a měl jsem 0 zkušenosti z praxe. Jako asi bych reálně sebe ohodnotil mín jak 300/h, ale zase mi přijde lepší dát vyšší rozpětí, když to na případném pohovoru to budou snažit snížit.

Díky za radu


Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2022, 20:28:07 »
tvl řekni si ideál vosumdesát hrubýho, ale že se o tom můžete bavit...300 na hodinu maj noční hlídači.
Gréta je nejlepší.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2022, 13:25:56 »
tvl řekni si ideál vosumdesát hrubýho, ale že se o tom můžete bavit...300 na hodinu maj noční hlídači.

👍👍👍

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #3 kdy: 24. 10. 2022, 14:37:48 »
tvl řekni si ideál vosumdesát hrubýho, ale že se o tom můžete bavit...300 na hodinu maj noční hlídači.
Můžu poprosit o odkaz?
Dělat mimo Prahu nočního hlídače za 300/hod (50k/měsíc) je můj sen.  ;D

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #4 kdy: 24. 10. 2022, 15:05:05 »
Třeba tady https://ssi.jobs.cz/detail-pozice?r=detail&id=1600974014&rps=233
Ale i obyčejný vratný těch 50 vydělá, akorát kroutí noční každej den za dvě firmy.
Jenom to není snová práce, dřív nebo později se z toho ten člověk zblázní.
Gréta je nejlepší.


Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #5 kdy: 24. 10. 2022, 16:15:29 »
O hlidacich nic nevim, ale vicemene podavac cihel dostal 300 plus cela banda trvala na 12 hod utilizaci kazdy den.


tvl řekni si ideál vosumdesát hrubýho, ale že se o tom můžete bavit...300 na hodinu maj noční hlídači.
Můžu poprosit o odkaz?
Dělat mimo Prahu nočního hlídače za 300/hod (50k/měsíc) je můj sen.  ;D

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #6 kdy: 24. 10. 2022, 18:08:44 »
Nyní se hlásím do korporátu na pozici Junior Java developer a hned zde mají požadavek o představě platu v zadavacím formuláři.
Je 300 Kč/h v městě mimo Prahu reálný požadavek, nebo je to přestřelná částka, vzhledem k tomu, co umím a co jsem dělal/dělám?

A "město mimo Prahu" je co? Brno? Plzeň? Pelhřimov? Dačice? On je to docela rozdíl. Někde třeba v těch Dačicích si 300 Kč/h představit snad ještě dovedu. Kdekoliv jinde to ovšem není přestřelené, ale podstřelené; a to v případě velkých měst o dost.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #7 kdy: 25. 10. 2022, 00:57:47 »
O hlidacich nic nevim, ale vicemene podavac cihel dostal 300 plus cela banda trvala na 12 hod utilizaci kazdy den.
Tak třeba je i podavačů cihel nedostatek a šly ceny nahoru? :)

A "město mimo Prahu" je co? Brno? Plzeň? Pelhřimov? Dačice? On je to docela rozdíl. Někde třeba v těch Dačicích si 300 Kč/h představit snad ještě dovedu. Kdekoliv jinde to ovšem není přestřelené, ale podstřelené; a to v případě velkých měst o dost.
Viděl bych to podobně, je to dost na spodní hranici.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2022, 11:07:47 »
Chces-li fajne zarobit, staci javu v hlave mit  ;D

https://www.ostjava.cz/

Tady dostanes solidni plat a muzes pracovat i na dalku z domova (vetsinu casu) - rozhodne vice nez tech 300 co ma nocni hlidac  ;)

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #9 kdy: 25. 10. 2022, 11:44:12 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení? Na podobných pozicích je snad už snad běžné dělat z domova, takže nějaká lokalita nehraje roli - bydlet můžete tam, kde vám to vyhovuje.

Covid hodně pomohl tomu, že lidé mohou pracovat a bydlet tam, kde jim to vyhovuje. Pochopitelně, kdo chce mít papírově hodně peněz, musí jít do Prahy, ale je třeba si uvědomit, že tam ty peníze i utratíte.

Ideál je brát pražské peníze, a bydlet někde mimo Prahu. Lze pak lépe najít práci, která člověku vyhovuje, protože není třeba jít po co nejvyšší mzdě, jako když by měl člověk náklady jako pražák.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #10 kdy: 25. 10. 2022, 12:07:23 »
a mas vice overenych informaci?

protoze sice je tam jednou zmineno "muzeme pracovat z domova", ale uz jsem dlouho nevidel inzerat s tolika "onsite" zminkami.

Chces-li fajne zarobit, staci javu v hlave mit  ;D

https://www.ostjava.cz/

Tady dostanes solidni plat a muzes pracovat i na dalku z domova (vetsinu casu) - rozhodne vice nez tech 300 co ma nocni hlidac  ;)

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #11 kdy: 25. 10. 2022, 12:13:40 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?
Běžte na pohovor a oni vám to zaměstnavatelé vysvětlí. Myslím, že se i dost pobavíte.

Pochopitelně, kdo chce mít papírově hodně peněz, musí jít do Prahy, ale je třeba si uvědomit, že tam ty peníze i utratíte.
V čem je to dražší kromě bydlení? Navíc může ušetřit na autě, které v Praze nepotřebujete.
Ideál je brát pražské peníze, a bydlet někde mimo Prahu. Lze pak lépe najít práci, která člověku vyhovuje, protože není třeba jít po co nejvyšší mzdě, jako když by měl člověk náklady jako pražák.
Ideální je brát německé/francouzské..atd. penize  ;)

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #12 kdy: 25. 10. 2022, 12:58:47 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody (my bychom toho třeba dálkově udělali tak polovinu, často máme problém domluvit se i osobně, ne všechny projekty se skládají jen z triviálních problémů co vyřešíte půlhodinovým skype callem).

A v čem se liší? Prostě v tom, že v Praze vám budou ochotni (protože musí) zaplatit dvakrát tolik. Možná vás to překvapí, ale ambice každého není dělat v Praze. Znám několik lidí, co v IT pracují a programují v malých městěch v podstatě na venkově protože to tak chtějí. A jejich finanční nároky jsou z mnoha důvodů o dost nižší. Je to prostě jiný trh.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #13 kdy: 25. 10. 2022, 13:01:39 »
Ideální je brát německé/francouzské..atd. penize  ;)

Nevím, jak německé, ale třeba nizozemské platy v IT jsou s těmi pražskými víceméně srovnatelné. Doba, kdy ty pražské byly poloviční je už roky pryč.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #14 kdy: 25. 10. 2022, 13:12:56 »
zajimave, jako contractor venku systematicky (i.e. ja v tech minulych casech porad jeste ziju) beru presne 2x vic nez v Praze,

pouze variuje snaha firem mne dostat onsite.


Ideální je brát německé/francouzské..atd. penize  ;)

Nevím, jak německé, ale třeba nizozemské platy v IT jsou s těmi pražskými víceméně srovnatelné. Doba, kdy ty pražské byly poloviční je už roky pryč.