Plat pro studenta/juniora s praxí?

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #15 kdy: 25. 10. 2022, 13:16:33 »
zajimave, jako contractor venku systematicky (i.e. ja v tech minulych casech porad jeste ziju) beru presne 2x vic nez v Praze,

Možná záleží na konkrétním podoboru. Já si třeba v Nizozemsku (osobně) obešel cca dvacet nabídek a několikrát mi bylo řečeno, že to, co chci tam má málokdo. Přitom tady v ČR to není problém.


Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #16 kdy: 26. 10. 2022, 15:21:30 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody (my bychom toho třeba dálkově udělali tak polovinu, často máme problém domluvit se i osobně, ne všechny projekty se skládají jen z triviálních problémů co vyřešíte půlhodinovým skype callem).

A v čem se liší? Prostě v tom, že v Praze vám budou ochotni (protože musí) zaplatit dvakrát tolik. Možná vás to překvapí, ale ambice každého není dělat v Praze. Znám několik lidí, co v IT pracují a programují v malých městěch v podstatě na venkově protože to tak chtějí. A jejich finanční nároky jsou z mnoha důvodů o dost nižší. Je to prostě jiný trh.
Lokalita je mi vicemene u... pokud nabidnou slusne penize jsem schopen pracovat i pro Jihoafrickou republiku. Trh se zmenil. Je vic globalni i v ramci nasi republiky. Argumenty s mistnim trhem prace uz neobstoji. Ted zapasite s Prahou. A i predtim byly podminky takove ze lidem se vyplatilo do Prahy jezdit a o vikendech zpatky.

Muj zamestnavatel oznacuje lidi co nejsou schopni se dohodnout jinak nez osobne a nedelaji embedaky ci s hw za "nekompetentni". Pres call vyresite prezentaci nebo vicecetny call atd. Dve tretiny kolegu jsem nikdy nevidel a asi neuvidim. A tak to mam nastavene uz z US. Tam i kdyz dojizdite do mista tak je to tak nechutne volodroidsky velka zeme, ze volani a reseni veci vzdalene mezi pobockami neni nic divneho.

Dokonce i embedaci jsou schopni delat remote i kdyz tam to souvisi spise s typem projektu. Sikovne tymy pouzivaji test tooly/simulatory pred montazi ridici jednotky treba na turbinu a tam se da usporit hodne cest do prace. Delate-li mala zarizeni proste se objedna vic prototypu protoze vetsinou lidska prace je porad drazsi.

Takze troufnu si odvazne rici. Nejste-li schopni pracovat na dalku, tak je asi neco shnileho ve vasi firme.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #17 kdy: 26. 10. 2022, 15:23:26 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody (my bychom toho třeba dálkově udělali tak polovinu, často máme problém domluvit se i osobně, ne všechny projekty se skládají jen z triviálních problémů co vyřešíte půlhodinovým skype callem).

A v čem se liší? Prostě v tom, že v Praze vám budou ochotni (protože musí) zaplatit dvakrát tolik. Možná vás to překvapí, ale ambice každého není dělat v Praze. Znám několik lidí, co v IT pracují a programují v malých městěch v podstatě na venkově protože to tak chtějí. A jejich finanční nároky jsou z mnoha důvodů o dost nižší. Je to prostě jiný trh.
Za predpokladu ze chce abyste nepracoval jen na dalku. Zamestnavatele s momentalnim IT trhem nejsou v tak silne pozici aby mohli "chcit". Takova neni v soucasne dobe vyjednavaci pozice aby si to mohli diktovat.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #18 kdy: 26. 10. 2022, 15:38:20 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody [...]
Za predpokladu ze chce abyste nepracoval jen na dalku. Zamestnavatele s momentalnim IT trhem nejsou v tak silne pozici aby mohli "chcit". Takova neni v soucasne dobe vyjednavaci pozice aby si to mohli diktovat.

To je váš názor. Ale to je asi tak zhruba vše. Vy můžete jít jinam pokud se tomu nechcete přizpůsobit, možností máte mnoho, to samozřejmě ano. Ale tak málo lidí, aby kvůli tomu nikoho nenašli na trhu fakt není. Už proto, že mnoho lidí naopak on-site pracovat chce a bohatě jim stačí částečný home office. Navíc, jak jsem psal, jsou projekty, kde pracovat plně remote prakticky ani nejde.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #19 kdy: 26. 10. 2022, 15:50:13 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody (my bychom toho třeba dálkově udělali tak polovinu, často máme problém domluvit se i osobně, ne všechny projekty se skládají jen z triviálních problémů co vyřešíte půlhodinovým skype callem).

A v čem se liší? Prostě v tom, že v Praze vám budou ochotni (protože musí) zaplatit dvakrát tolik. Možná vás to překvapí, ale ambice každého není dělat v Praze. Znám několik lidí, co v IT pracují a programují v malých městěch v podstatě na venkově protože to tak chtějí. A jejich finanční nároky jsou z mnoha důvodů o dost nižší. Je to prostě jiný trh.
Lokalita je mi vicemene u... pokud nabidnou slusne penize jsem schopen pracovat i pro Jihoafrickou republiku. Trh se zmenil. Je vic globalni i v ramci nasi republiky. Argumenty s mistnim trhem prace uz neobstoji. Ted zapasite s Prahou. A i predtim byly podminky takove ze lidem se vyplatilo do Prahy jezdit a o vikendech zpatky.

Jenomže je dost lidí, co to takhle dělat nechtějí a nechtějí žít v Praze nebo v okolí. I když se vám to možná nezdá. Platy v IT mimo Prahu prostě jsou jinde. Smiřte se s tím. Berte to jako informaci.

Muj zamestnavatel oznacuje lidi co nejsou schopni se dohodnout jinak nez osobne a nedelaji embedaky ci s hw za "nekompetentni". Pres call vyresite prezentaci nebo vicecetny call atd.

Chtěl bych vás třeba tady, kde často pro to, co děláme neexistuje ani nomenklatura vidět. Asi jsme tu samí nekompetentní včetně majitele firmy. A to jsme v ČR leader v daném segmentu trhu. Jenomže je to poněkud pole neorané takže někdy je to vážně legrace.

Takze troufnu si odvazne rici. Nejste-li schopni pracovat na dalku, tak je asi neco shnileho ve vasi firme.

To jste hodně odvážný. Reálně je to ale, při vší úctě, naprostý nesmysl. Představujete si svět hodně jednoduše.


Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #20 kdy: 26. 10. 2022, 18:42:33 »
tak to jsou trdla nebo nejaka forma sebemrskace.

Si to zkousim predstavit, jak tak hodne chci stojim o to byt onsite, ze si prijem snizim 3x a radsi nebudu pracovat z dalky v zahranicni firme..

Pokud je toto nekdo ochoten "investovat" do alespon castecneho osite, tak asi to nemuzu komentovat, protoze nejsme stejny zivocisny druh.

A lidi je samozrejme dost. Jenom jsou to prevazne levni Indove, ktery ... prekvapive... pracuji z dalky.




To je váš názor. Ale to je asi tak zhruba vše. Vy můžete jít jinam pokud se tomu nechcete přizpůsobit, možností máte mnoho, to samozřejmě ano. Ale tak málo lidí, aby kvůli tomu nikoho nenašli na trhu fakt není. Už proto, že mnoho lidí naopak on-site pracovat chce a bohatě jim stačí částečný home office. Navíc, jak jsem psal, jsou projekty, kde pracovat plně remote prakticky ani nejde.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #21 kdy: 26. 10. 2022, 19:15:49 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení?

Já jsem nemluvil o bydlení ale o lokalitě, kde sídlí zaměstnavatel -- a to pochopitelně za předpokladu, že chce, abyste nepracoval jenom na dálku. Což, dost nepřekvapivě, chce celkem dost lidí a často to má i dost dobré důvody (my bychom toho třeba dálkově udělali tak polovinu, často máme problém domluvit se i osobně, ne všechny projekty se skládají jen z triviálních problémů co vyřešíte půlhodinovým skype callem).

A v čem se liší? Prostě v tom, že v Praze vám budou ochotni (protože musí) zaplatit dvakrát tolik. Možná vás to překvapí, ale ambice každého není dělat v Praze. Znám několik lidí, co v IT pracují a programují v malých městěch v podstatě na venkově protože to tak chtějí. A jejich finanční nároky jsou z mnoha důvodů o dost nižší. Je to prostě jiný trh.
Lokalita je mi vicemene u... pokud nabidnou slusne penize jsem schopen pracovat i pro Jihoafrickou republiku. Trh se zmenil. Je vic globalni i v ramci nasi republiky. Argumenty s mistnim trhem prace uz neobstoji. Ted zapasite s Prahou. A i predtim byly podminky takove ze lidem se vyplatilo do Prahy jezdit a o vikendech zpatky.

Jenomže je dost lidí, co to takhle dělat nechtějí a nechtějí žít v Praze nebo v okolí. I když se vám to možná nezdá. Platy v IT mimo Prahu prostě jsou jinde. Smiřte se s tím. Berte to jako informaci.

Muj zamestnavatel oznacuje lidi co nejsou schopni se dohodnout jinak nez osobne a nedelaji embedaky ci s hw za "nekompetentni". Pres call vyresite prezentaci nebo vicecetny call atd.

Chtěl bych vás třeba tady, kde často pro to, co děláme neexistuje ani nomenklatura vidět. Asi jsme tu samí nekompetentní včetně majitele firmy. A to jsme v ČR leader v daném segmentu trhu. Jenomže je to poněkud pole neorané takže někdy je to vážně legrace.

Takze troufnu si odvazne rici. Nejste-li schopni pracovat na dalku, tak je asi neco shnileho ve vasi firme.

To jste hodně odvážný. Reálně je to ale, při vší úctě, naprostý nesmysl. Představujete si svět hodně jednoduše.
Muzete mi tedy popsat co je tak velkou prekazkou pro remote specificky pro vasi firmu? Ja to porad nechapu. A to jsem zacinal na projektech kde nebylo treba ani na zacatku jasne jak zarizeni bude vypadat a temer vsechno fungovalo remote - jednou za cas sluzebka do Asie se sluzebnim bicem:-)

Uz slapu po svete hodne dlouho na to, abych mel zjednodusene predstavy - a klidne mi rikejte IT dedek. Jen neco malo v US a pak hromady korporatu ba i nejaky startup zacinajici na zelene louce by se nasel.
I firmy co vylozene nebyly remote obsahovaly nejaky vzdaleny nebo split team.

Takze se nam tu stykaji dva body: Chce pracovat v miste a neni schopen delat na dalku. Kdo to asi tak muze byt? Nejaky deda pred duchodem nebo junior?
Coz je divne protoze mobilita junioru je dosti vysoka a hlavne v dnesni dobe jsou juniori mnohem vice schopni delat na dalku na komunitnich projektech nehlede na jazykove znalosti.

Chapu ze nekdo chce zustat na miste kde se mu libi, ale pracovne to v teto dobe nechapu. Ja tedy jsem bydlistem Prazak, ale srdcem stale karlovarak (nejchudsi kraj). Nicmene delat za 4x -6x nizsi plat se mi 30 let nechce(nedalo by se nasporit ani na garsonku) tak to resim remote. Dnes uz bych se neodstehoval, ale devadesatky/milenium holt jeste nebylo na full remote pripraveno.

Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« Odpověď #22 kdy: 27. 10. 2022, 08:10:18 »
a mas vice overenych informaci?

protoze sice je tam jednou zmineno "muzeme pracovat z domova", ale uz jsem dlouho nevidel inzerat s tolika "onsite" zminkami.


Staci se podivat na inzerat te same firmy - a bude ti to jasne.....

Treba https://www.oksystem.com/cz/kariera?r=detail&id=1582867663

Koneckoncu, za zeptani nic nedas .... odepis a uvidis, zdali tve znalosti vubec staci alespon na pohovor  :P