Změna práce

Re:Změna práce
« Odpověď #150 kdy: 06. 10. 2022, 10:03:46 »
Objektivní žebříček kvality života neexistuje, stejně tak, jako neexistuje objektivní inflace. Pro každý druh zboží a služeb je inflace jiná, proto je inflace pro každého rozdílná. Podle toho, co je zvyklý kupovat.

I když ČNB má na své stránce nějakou oficiální hodnotu inflace, i ona zdůrazňuje, že ta uvedená hodnota odpovídá nějakému složení tzv. spotřebního koše.
Samozřejmě to stejně jako u inflace nespočítáte do koruny a do minuty, ale s jistou mírou nepřesnosti to porovnat jde.

Jenomže o tom diskuze na pocatlku nebyla. Byla o tom, že pokud si budu v ČR chtít zajistit stejnou kvalitu (u věcí a služeb, u kterých to jde), tak to bude stát stejně nebo velmi podobně.


Re:Změna práce
« Odpověď #151 kdy: 07. 10. 2022, 21:42:08 »
Obecně životní úroveň se blbě porovnává, když jsem začínal kariéru a žil v Británii a neměl prachy, žilo se mi tam zle, a v ČR relativně dobře. Když mám prachy, tak zas ČR tak nevychvaluji, sice na IČO nízké daně, ale kvalita služeb od státu je na nízké úrovni (silnice, zdravotnictví, policie, úřady).

Je spousta věcí, co si v ČR člověk za prachy nekoupí. To, aby lidi neparkovali jako prasata nebo se mu na dálnici nelepili na zadek, to aby úřad řešil hlučné sousedy, nebo aby fungovali soudy. Pokud to chcete vyřešit, tak už musíte mít vlastní barák - to ale stejně nevyřešíte neschopnost úřadů vám na půl roku před ním rozkopat cestu apod. Prostě spousta těhle věcí je neovlivnitelná v ČR, i kdyby člověk měl miliardu, a v Německu to třeba jde, protože stát funguje.

Myslím, že chudí lidé, pokud po nich nejde exekutor, se mají v ČR obecně skvěle oproti západu. Jakmile se přehoupnete do vyšší vrstvy, tak člověk začne vnímat ty výhody třeba západního německa, jako normální moderní bydlení a ne panelák, když se soused rozhodne udělat diskotéku a nebo bude mít psa co štěká celou noc, tak to úřad vyřeší apod.

Osobně jsem to už vzdal a učím se německy a chci se do 5ti let odstěhovat. Pro mě velký problém je, že v ČR začínají být ceny jak na západě, během 5ti let tu budou i stejné daně - o tom moc nepochybuji, ale stát bude poskytovat služby na úrovni Ruska, a to pro mě nemá smysl.

Re:Změna práce
« Odpověď #152 kdy: 31. 10. 2022, 10:56:39 »
A jak se měří objektivní kvalita života?
Třeba tady..
https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/112941/nova-evropska-smernice-zmeni-pravidla-o-slevach-kde-a-jake-slevy-cesi-vyhledavaji.html
Ano, můžete mít pravdu, ale faktem zůstává, že za posledních šest měsíců se kvalita našeho života zhoršila, ať si kdokoli říká.