Rukavice pro práci na počítači do chladu

Rukavice pro práci na počítači do chladu
« kdy: 14. 10. 2022, 10:10:39 »
Zima se blíží a všude se netopí zrovna na pětadvacet.
Znáte někdo dobré rukavice pro práci s počítačem?
Do běžné místnosti by asi stačil i tenký elastan/polyester - jako mají na hřbetě bezprsté cyklistické, ty ale mívají polstrování na dlani.


Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2022, 11:34:20 »
Tady mají slušný výběr rukavic na práci:

https://www.canis.cz/pracovni-rukavice-c4359391805446
Gréta je nejlepší.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2022, 13:05:17 »
pred par lety sem koupil tohle: https://armik.cz/rukavice-bezprste-mil-tec-thinsulate-olivove
pouzival sem i v -20C a de to :-) kolem 0C v pohode... musel sem si na ne zvykat (opakovane), ale pak po 10m uz o nich ani nevim...

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #3 kdy: 14. 10. 2022, 13:28:34 »
Šel bych do obyčejných bavlněných rukavic, které se prodávají jako pracovní za desetikoruny. Jsou slabé, myš se v nich bude určitě držet lépe než v nějakých silnější pletených. Dají se vyprat nebo prostě vyměnit, protože v  tom budeš "celý den"... Do umělých materiálů bych asi nešel.

Případně jít do rukavic jezdeckých, v těch je také dobrý cit, ale na počítači jsem v nich pracovat nezkoušel.

U všech rukavic se dají konce prstů ustříhnout dle potřeby, u pletených se však konec začne párat. Bezprsty se hodí k dotykovému telefonu.

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #4 kdy: 14. 10. 2022, 13:43:49 »
v DC používám krátké cyklistické rukavice (bez prstů), prodávají i zateplené. Tady v šuplíku třeba mám Isadore Climbers Gloves, jsou lehoučké, netlačí a proti nižší teplotě o pár stupní chrání dobře.


Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #5 kdy: 14. 10. 2022, 17:11:14 »
Zatím díky za příspěvky, snad se ještě ozve někdo další s osobní zkušeností.

Mil Tec Thisulate - do větší zimy vypadají dobře

Isadore Climbers Gloves
https://www.kola-radotin.cz/cyklisticke-rukavice-isadore-climber-s-gloves-black
Ty vypadají hezky. Dlaň je ale asi zbytečně tlustá a člověk platí lezeckou kvalitu na ťukání do klávesnice a čistit tu kůži nebude jen tak.

> Do umělých materiálů bych asi nešel
Toho senebojím, prodyšný elastan + polyester jsou v pohodě a hřejí i v tenké vrstvě.
Samozřejmě máčené neprodyšné pracovní nebudou to pravé.

> obyčejných bavlněných rukavic, které se prodávají jako pracovní za desetikoruny
To asi vyzkouším jako první, jen jsem na internetu zatím nenašel.

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #6 kdy: 14. 10. 2022, 17:47:54 »
nevím jak ostatní, ale pro mě je důležité, abych měl dostatek tepla "v celém těle". Pokud mi prostě a jednoduše začne být zima, tak mi začnou chladnout prsty na nohách a rukách. A rukavice tomu moc nepomůžou. Naopak pokud je mi celkově teplo, tak se ruce/nohy prokrvují = ohřívají a nějaká tepelná ztráta rukama není vůbec významná (podívejte se na jejich plochu ve srovnání třeba se zádama). Takže pro případ práce v málo vytápěném kanclu bych si raději oblíknul teplejší kalhoty/svetr.

(bavíme se samozřejmě o rozumných teplotách nad nulou - jakmile bych měl jít na lyže, tak to rukavice samozřejmě chce, ačkoliv by mi bylo jinak vedro, protože to už by se ruce prohřívat nestíhaly)

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #7 kdy: 14. 10. 2022, 19:14:27 »
nevím jak ostatní, ale pro mě je důležité, abych měl dostatek tepla "v celém těle".

To je dost individuální - znám člověka, co jde na hodinovou procházku v mraze bez rukavic a má normálně teplé ruce.
Ne u každého ale oběh do periferií funguje až tak.

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #8 kdy: 14. 10. 2022, 19:25:20 »
Pri teplotach nad 0 nejsou potreba rukavice pokud je zbytek tela teple oblecen. Naopak pri prochladnuti zbytku tela rukavice nepomohou.

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #9 kdy: 15. 10. 2022, 17:46:17 »
> Do umělých materiálů bych asi nešel
Toho senebojím, prodyšný elastan + polyester jsou v pohodě a hřejí i v tenké vrstvě.
Samozřejmě máčené neprodyšné pracovní nebudou to pravé.

> obyčejných bavlněných rukavic, které se prodávají jako pracovní za desetikoruny
To asi vyzkouším jako první, jen jsem na internetu zatím nenašel.
Výsledek rychlého hledání. Neměl by být ale problém je sehnat kusově v obchodě s pracovními pomůckami. Existuje více typů, nejlepší bude vyzkoušet někde v kamenné prodejně.
Kód: [Vybrat]
Rukavice bavlněné nitěné 12 párů/balení

Měkké bavlněné rukavice poskytují ochranu při práci v chladném prostředí (například v laboratořích a při manipulaci s podchlazenými materiály). Ochraňují pokožku náchylnou na vznik ekzémů. Doporučují se používat vždy, když používáte rukavice (např. latexové, vinylové, plastové) déle než 10 minut.
https://www.benu.cz/rukavice-bavlnene-nitene-par


Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #10 kdy: 15. 10. 2022, 19:56:12 »
Pri teplotach nad 0 nejsou potreba rukavice pokud je zbytek tela teple oblecen. Naopak pri prochladnuti zbytku tela rukavice nepomohou.
přesně tak!

Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #11 kdy: 15. 10. 2022, 20:45:10 »
> GPU
Měkké bavlněné rukavice
Super, díky, objednal jsem trochu jinde:
https://www.pilulka.cz/rukavice-bavlnene-nitene-par
Až v týdnu dorazí, dám pro ostatní vědět, jak fungují.


Re:Rukavice pro práci na počítači do chladu
« Odpověď #13 kdy: 16. 10. 2022, 08:49:10 »
Aby z toho nevzešly další komplikace. Když je chladno, tak řídím v rukavicích. Nedělá mi dobře, když mi topení fouká přímo na ruce. Mají pár prstů z materiálu, který při troše dobré vůle funguje na kapacitních displejích, akorát až na druhé přiložení mi došlo, že na čtečku otisku prstů to fungovat nebude.  :)