Čím rozmazat SPZ ve videu?

Čím rozmazat SPZ ve videu?
« kdy: 25. 09. 2022, 08:23:13 »
Ahoj
Jakým programem rozmazáváte prosím registrační značny ve videu před zveřejněním na internetu?
Upravovat výřez snímek po snímku je hrozně pracné...

Chtěl bych dát na Youtube video z dopravní nehody (kamion mě vytlačil ze silnice do lampy a z místa ujel), tak řeším, co všechno musím rozmazat, abych nakonec nedopadl hůř než pachatel?


Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2022, 08:38:09 »
bud automatickej tracking (zrovna spz ma 4 krasny body), anebo si ruco naanimujes masku. nedela se to frame by frame, ale interpolujes pozici po tolika, po kolika to jde. pokud ti jde o konkretni striznu/postpro program a chces to na 1 video a uz to nikdy neresit, tak mi to posli na muj nick at gmail a ja ti to zamaznu.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2022, 08:49:16 »
Kdenlive, nějaké náhodné demo: https://www.youtube.com/watch?v=ijTlM3L3L44

Myslím že kromě automatického sledování objektu (které třeba nemusí fungovat) jsem tam někde viděl i možnost že si označíš ve videu místa třeba na začátku, uprostřed a na konci a ono to pak rozmazávací filtr přesouvá po nějaké křivce mezi nimi.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2022, 09:39:31 »
Trochu OT: Akorát tedy moc nevím, čím si zveřejněním videa pomůžeš. Nebylo by lepší dát ho policii a tu značku nerozmazávat, aby si na dotyčného došlápli?

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2022, 09:52:11 »
A ona ta SPZ neco znamena - jde nejak zneuzit? Po ulici si jich muzete prohlizet kolik chcete. Podle ni totiz jako obcan maximalne dohledate jeho pojistovnu, pripadne mu muzete zaplatit dalnicni znamku nebo parkovani v modre zone. Nebo zjistite ze jde o elektromobil :)
 
Me vzdy pobavi treba fotogalerie na idnesu od nehod - kde se snazi ty znacky maskovat (tak treba u poskozeneho to ma smysl, aby mu rodinni prislusnici nechytli infarkt z novin), ale pak tam vzdy byva treba logo transportni spolecnosti - na kamionu ci dodavce.. takze to mi osobne prijde omnoho vetsi zasah, jakozto negativni reklama.


a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2022, 09:53:41 »
Trochu OT: Akorát tedy moc nevím, čím si zveřejněním videa pomůžeš. Nebylo by lepší dát ho policii a tu značku nerozmazávat, aby si na dotyčného došlápli?

presne tak. nikam to nepublikuj verejne. dej kopii videa policii i s viditelnou spz.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2022, 09:57:39 »
Trochu OT: Akorát tedy moc nevím, čím si zveřejněním videa pomůžeš. Nebylo by lepší dát ho policii a tu značku nerozmazávat, aby si na dotyčného došlápli?

Sobe nijak, ale ostatnim treba ano. Sice ty kolecke nehod polaku a rusaku jsou spis o marnosti tamnich ridicu, tak zapadni kolekce (klidne treba kanal: Wham Baam Teslacam) davaji moznost nahlednout nam ridicum do mechaniky tvorby nehod a snazit se tomu v realu pak vyvarovat - a nepoustet se do nebezpecnejsich manevru.

Je jine si nacist pravidla silnicniho provozu, a jine videt co se muze stat z male chyby ci nepozornosti. Verim ze zadne nehody z techto zaznamu nejsou umysl, ale ze nekdo udelal chybu v spatny moment. (za ty umyslne padaji i v CR tresty, ale jsou to jednotky pripadu)

Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #7 kdy: 25. 09. 2022, 10:35:56 »
Citace
RDa

Sobe nijak, ale ostatnim treba ano ... snazit se tomu v realu pak vyvarovat ... a nepoustet se do nebezpecnejsich manevru ... zadne nehody z techto zaznamu nejsou umysl, ale ze nekdo udelal chybu v spatny moment.

Na to by se hodil nějaký web s analýzami nehod. Kamioňáci bohužel jezdí dost neprofesionálně, například rizikové a nesmyslné předjíždění vidím stále. U profesionálních řidíčů je to nepochopitelné... Jinak v rozmazávání značky rovněž smysl nevidím.

Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #8 kdy: 25. 09. 2022, 12:25:28 »
Kdenlive, nějaké náhodné demo: https://www.youtube.com/watch?v=ijTlM3L3L44
No Kdenlive právě používám a ta funkce auto mask mi skoro nikdy nefungovala. Někdy se objektu třeba chvíli drží, ale pak rámeček uteče pryč. A Rotoscoping mi připadá u delšího videa dost pracný, protože kamera i auta v záběru se vzájemně pohybují po nelineárních drahách, takže těch korekcí, aby to nevypadalo odbytě je potřeba hromada...

presne tak. nikam to nepublikuj verejne. dej kopii videa policii i s viditelnou spz.

Policie samozřejmě dostala originál hned po návratu z nemocnice.
Prý sražení cyklisty, neposkytnutí pomoci a ujetí od nehody není trestný čin, když motohovado řekne, že nic neviděl.

Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #9 kdy: 25. 09. 2022, 12:54:20 »
Dobre vediet. Ako ruku na srdce 8 z 10 cyklo "buzien" ci ako to v cz oznacujete si myslia ze su pani cesty a len oni a oni a pritom casto ani nevedia zakladne pravidla cestnej premavky a potom chcu viedea postovat kade tade. Ale keby tak vyfasuje 100e pokutu ze ide po ceste a vedla je cyklo cesta to by bolo placu. Alebo inak po dialnici/rychlostnej ceste a podobne nie je zrovna dobry napad ukazovat aky si cyklista

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #10 kdy: 25. 09. 2022, 15:12:33 »
Ale keby tak vyfasuje 100e pokutu ze ide po ceste a vedla je cyklo cesta to by bolo placu.
Co kdybychom dávali autům pokuty když jedou po cestě a vedle je dálnice?

Nevím jak na Slovensku, ale u nás je problém v tom, že ta cyklostezka je ve většině případů různými způsoby defektní a nepoužitelná (příklady: 1, 2, 3, 4). Slyšel jsem, že to je způsobeno tím, že na rekonstrukci např. chodníku nebo silnice je obtížné žádat o nějaké dotace z EU, ale pokud se spolu s tím staví „cyklostezka“ tak to najednou jde. A výsledkem jsou Potěmkinovy cyklostezky.

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #11 kdy: 25. 09. 2022, 18:28:11 »
nejjednoduseji bych video rozsekal na snimky, ffmpeg? a pak s opencv rozmazaval spz, detekce podle me nemusi byt tak slozita. spodni cast obrazu, detekuju obdelnik s rameckem v hsv.

Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #12 kdy: 25. 09. 2022, 20:12:47 »
Sice úplně nechápu, proč to chceš zveřejňovat, když to chceš zároveň anonymizovat, ale asi bych z toho udělal nějaké video 640x480, kde už ty SPZ stejně nejdou jednoznačně přečíst.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #13 kdy: 25. 09. 2022, 20:41:03 »
Ahoj
Jakým programem rozmazáváte prosím registrační značny ve videu před zveřejněním na internetu?
Upravovat výřez snímek po snímku je hrozně pracné...

Chtěl bych dát na Youtube video z dopravní nehody (kamion mě vytlačil ze silnice do lampy a z místa ujel), tak řeším, co všechno musím rozmazat, abych nakonec nedopadl hůř než pachatel?


- Urcity by nestalo za to se spojit s nekym kdo tomu rozumi........proc treba v TV ty znacky stale mazou ve videoreportazich
z nejakeho dovodu?
(V CZ sice uz cca 2x let neziju, ale pri posledni letni navsteve jsem se utvrdil o tom ze navrat nepripada v uvahu)

- Pokud v danem miste neni zaden kamerovy system (u nas jsou kamery vsude) tak nejakou svoji dashcam na kolo

- Urcite spojit s tou firmou, ktera vlastni ten kamion, ve spouste uz byvaji i tzv. dashcams ... a to i se zaznamem uvnitr kabiny
(S pohledem na ridice co delal v dany okamzik :)

- Tezko muze prece argumentovat tim ze Vas nevidel, pokud jste mnel reflexni vestu, nebo neco podobneho,
to je jako by argumentoval ze nevidel znacku .........a nebo chdoce vchazet do vozovky, ktereho potom prejel ....
(pripda mi ze Vas u Policie odbylli, tak to vemte/postupte trosilinku vyse)

Jeste nazaver (prosim zaden flame) ale v zemi kde ziju vidim mnohdy zahranicni kamionaky ridit jak prastka!
Jednou jsem dokonce do nejake ceske spedicni firmy volal o jednom takovem co si u nas dalnici spletly s divokym zapadem,
byli prekvapeni ale nevim jestli se neco zmenilo a jaky to ma vliv na tu spedicni firmu, ktera ten kamion vlastni ......

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čím rozmazat SPZ ve videu?
« Odpověď #14 kdy: 25. 09. 2022, 22:07:27 »
Normálně bych na to hodil nějaký blur filter a nehledal složitosti: http://dragonquest64.blogspot.com/2019/09/ffmpeg-blur-filter.html