Výběr notebooku od Dellu pro programátora

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #15 kdy: 13. 09. 2022, 18:52:02 »
Používal jsem pro vývoj (hlavně java) necelé 2 roky Latitude 5510 ve variantě s i5 9300H.  ... Kolega stejný model akorát s "U" verzí CPU měl a přehřívání nepozoroval.

Dobrá poznámka.  U porovnání, co jsem psal, byly i7-1185G7 v Latitude 5320 a i7-1195G7 v XPS 13" .  Oba mají podle Intel stejné TDP, ale XPS byl znatelně víc horký.  "H" high performance do notebooku rozhodně nebrat, předpokládám, že G7 jsou něco mezi.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #16 kdy: 13. 09. 2022, 19:42:38 »
dobre, dik za odpovedi, vysledek je latitude, coz bezne pouzivam s microsoft visual studio.
takze apple ne, musi to byt dell, takze o ibm/lenovo se bavme jinde.

takze otazka se meni na: co zkusit Gx nebo Alienware notebook pro programatora?

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #17 kdy: 13. 09. 2022, 20:35:46 »
takze otazka se meni na: co zkusit Gx nebo Alienware notebook pro programatora?
Co je Gx ?
Ak ti nevadi ze budes mat na poradach s nadriadenymi, alebo biznis partnermi na notebooku  logo mimozemskej smrtky kludne ber Alienware. Ja som este notebook Alienware nemal, ale mal som uz takyto PC Alienware Aurora a bolo to super: https://www.dell.com/ae/business/p/alienware-aurora-r3/pd

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #18 kdy: 14. 09. 2022, 00:13:13 »
Mysli tim rady G3/G5/G7

Kazdopadne radsi neco tlustsiho s poradnym chlazenim nez nejakou tenkou designovku, co se prehriva

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #19 kdy: 14. 09. 2022, 08:35:51 »
Já bych taky na seriozní práci hledal tady:

https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-laptops

Ty ostatní modely jako latitude mi příjdou tak možná pro sekretářku na word nebo manažera co tam tak maximálně pouští pptovou prezentaci. Alienware je cílený na movité teenagery a gaming. To bych do práce netahal.
Gréta je nejlepší.


Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #20 kdy: 14. 09. 2022, 08:48:30 »
Jako ještě poznámka, pochopil jsem, že někdo na programování uvažuje 13", to je snad joke. I ta 15" je imho málo i na nouzovku, normálně programátoři mají k tomu jeden, ale většinou další dva monitory (a samozřejmě dokinu). 

Proto bych uvažoval spíš o 17", třeba tohle se mi líbí moc: https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-17-7760-laptop/pd
Gréta je nejlepší.

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #21 kdy: 14. 09. 2022, 09:02:56 »
Jako ještě poznámka, pochopil jsem, že někdo na programování uvažuje 13", to je snad joke. I ta 15" je imho málo i na nouzovku, normálně programátoři mají k tomu jeden, ale většinou další dva monitory (a samozřejmě dokinu). 

Proto bych uvažoval spíš o 17", třeba tohle se mi líbí moc: https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-17-7760-laptop/pd

Pokud mas dokinu (nebo dokiny) s vice monitory, tak je celkem sumak, jak velky je display na notebooku. Pak hlavne zalezi, zda notebook chces mit na jednom miste nebo prenaset. Na prenaseni byva tech 13, 14" daleko lepsi volba.

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #22 kdy: 14. 09. 2022, 10:39:18 »
Jako ještě poznámka, pochopil jsem, že někdo na programování uvažuje 13"

Zajímavé, mně 13" bohatě stačí (i když na stálejším pracovišti mám i externí 17")… ale asi nedělám to jediné správné programování tím jediným správným způsobem  :P

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #23 kdy: 14. 09. 2022, 11:37:30 »
Já bych taky na seriozní práci hledal tady:
https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-laptops
Ty ostatní modely jako latitude mi příjdou tak možná pro sekretářku na word nebo manažera co tam tak maximálně pouští pptovou prezentaci. Alienware je cílený na movité teenagery a gaming. To bych do práce netahal.

Já už roky vyvíjím na teď už osm let staré i5 a počítám, že mi bude ještě nějakou chvíli stačit. Ono, světe div se, značně záleží, co konkrétně vyvíjíte a v čem děláte. Na velkou část vývoje stačí obyčejný office počítač za deset tisíc. Ano, je mnoho vývojářů, co si svůj snobizmus odůvodňují právě takhle. Ale těch, co drahé počítače potřebují reálně je podstatně méně.


Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #24 kdy: 14. 09. 2022, 12:29:55 »
Já už roky vyvíjím na teď už osm let staré i5 a počítám, že mi bude ještě nějakou chvíli stačit. Ono, světe div se, značně záleží, co konkrétně vyvíjíte a v čem děláte. Na velkou část vývoje stačí obyčejný office počítač za deset tisíc. Ano, je mnoho vývojářů, co si svůj snobizmus odůvodňují právě takhle. Ale těch, co drahé počítače potřebují reálně je podstatně méně.
Zajímavé, mně 13" bohatě stačí (i když na stálejším pracovišti mám i externí 17")… ale asi nedělám to jediné správné programování tím jediným správným způsobem  :P

Jako napsal jsem svůj názor, pro mě za mě ať si každej programuje třeba na aple watch, určitě to jde taky.
Ale sám kromě jiného programuju, nebo spíš zpracovávám data a počítám ve spyderu, rstudiu nebo matlabu a i na tý 15" mrňce je pro mě opruz prolejzat výsledky, grafy nebo chybový hlášky. Externě mám k tomu 24" a je to taktak.

Jináč teda nevim jakej snobizmus, to je to co mi korporace dá na stůl a víc neřešim.  Jsem za to ale rád, páč moje výpočty jsou poměrně svižný.
« Poslední změna: 14. 09. 2022, 12:36:10 od Karmelos »
Gréta je nejlepší.

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #25 kdy: 14. 09. 2022, 22:13:09 »
Dnes uz neni ani znacka notebooku zaruka.
Niektory model moze byt super a iny je totalne na h***o. Ja som asi pred desiatimi rokmi kupil jednemu dietatu gaming notebook od HP a celkom sa vydaril, funguje mu doteraz. Ked mu uz nepostacoval na hranie, tak som mu kupil este PC Omen (tiez HP) a tiez super. Cez Coronu potrebovalo aj druhe dieta PC na online vyuku, tak som mu kupil HP All in One 24" a musel som ho hned vratit, lebo tam bol slaby mikrofon. Potom som mu kupil HP Pro book a tam bola zase nejaka vadna klavesnica tak som to tiez vratil a nakoniec som mu dal svoj Dell Latitude 12,5" 5270. Ale aj ten Dell ma svoje slabe stranky, jak tu uz pisal premekv ze mu ten Latitude 5510 smrdi ked sa hreje, aj tento moj stary 5270 smrdi a aj ten moj novy 5511. Neviem ci iba ja mam v tomto smolu, alebo mam na objavovanie chyb nejaku intuiciu pretoze ako programator vela debugujem, alebo je dnes produkcia pc/ntb taka nekvalitna. Jedina dobra vec je, ze tovar zakupeny cez internet mozes do 14 dni vratit a to aj kazdemu doporucujem. Jakmile tam zistis nejaku chybu radsej to hned vrat a usetris si pre buducnost mnozstvo nervov.

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #26 kdy: 14. 09. 2022, 22:56:40 »
Kvalita NTB Dell je poslední dobou spíše mizerná bez ohledu na typovou řadu, pokud je pořizujeme tak jen z důvodu NBD záruky a jen pokud je to nutné. Takže obecně bych Dell spíše nedoporučil.

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #27 kdy: 15. 09. 2022, 09:37:15 »
Kvalita NTB Dell je poslední dobou spíše mizerná bez ohledu na typovou řadu, pokud je pořizujeme tak jen z důvodu NBD záruky a jen pokud je to nutné. Takže obecně bych Dell spíše nedoporučil.

To by bylo vhodné doplnit o informaci, které notebooky kvalitu spíše mizernou nemají.
Minimálně to co mám já i další kolegové na stole (Precision) je naproto v pohodě.
Gréta je nejlepší.

Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #28 kdy: 15. 09. 2022, 10:30:50 »
Proč vlastně ne Inspiron?

Ad bazmek za desítku: Pro studenta s omezeným rozpočtem to nejspíš bude cesta. Občas si počká, možná nepoužije IDE. Pro profesionála to mohou být draze ušetřené peníze.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« Odpověď #29 kdy: 15. 09. 2022, 10:38:55 »
Proč vlastně ne Inspiron?

Ad bazmek za desítku: Pro studenta s omezeným rozpočtem to nejspíš bude cesta. Občas si počká, možná nepoužije IDE. Pro profesionála to mohou být draze ušetřené peníze.

mam latitude, porovnani s inspiron?
web rika: "The main difference between Inspiron and Latitude is that Inspiron is targeted at home users, whereas Latitude is aimed at business people."