Změna práce

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #60 kdy: 02. 09. 2022, 22:51:08 »
Matematika je predevsim jazyk […] Zadny lepsi jazyk jsme zatim nevymysleli. Je presny, rozumi mu kazdy […] a popisuje sirokou skalu procesu. Tezko by se dva technici bez matematiky domluvili.
To se ale těžko vysvětluje méně chápavým.

jazyk (syntaxe) jako takovy asi neni to nejhorsi, ale smysl (semantika)/abstrakce to je kamen urazu. s numerikou jsem si hafo veci vypocital, ale furt se snazim pochopit abstraktnejsi veci, ke kterym nejsou geometricke a nazorne priklady.
(off topic)
Nektere oblasti matematiky (treba v alegbraicke geometrii) jsou cista abstrakce. Tam zadne priklady a aplikace nepomohou. To chce talent :) Napriklad Hodgeova domnenka : "Každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety je racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů"
To asi na svete pochopi jen par matematiku.
Tady bohatě stačí “A monad is a monoid in the category of endofunctors”, to má vysoce praktické využití a kryptické to je taky.


Re:Změna práce
« Odpověď #61 kdy: 03. 09. 2022, 03:54:49 »
Matematika je predevsim jazyk […] Zadny lepsi jazyk jsme zatim nevymysleli. Je presny, rozumi mu kazdy […] a popisuje sirokou skalu procesu. Tezko by se dva technici bez matematiky domluvili.
To se ale těžko vysvětluje méně chápavým.

jazyk (syntaxe) jako takovy asi neni to nejhorsi, ale smysl (semantika)/abstrakce to je kamen urazu. s numerikou jsem si hafo veci vypocital, ale furt se snazim pochopit abstraktnejsi veci, ke kterym nejsou geometricke a nazorne priklady.
(off topic)
Nektere oblasti matematiky (treba v alegbraicke geometrii) jsou cista abstrakce. Tam zadne priklady a aplikace nepomohou. To chce talent :) Napriklad Hodgeova domnenka : "Každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety je racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů"
To asi na svete pochopi jen par matematiku.
Tady bohatě stačí “A monad is a monoid in the category of endofunctors”, to má vysoce praktické využití a kryptické to je taky.

Lemma root.cz,1: libovolná diskuze skončí uzávěrem monádou

Re:Změna práce
« Odpověď #62 kdy: 03. 09. 2022, 07:10:15 »
Pak většina studentů jde domů, tam se to nadrtí přesně podle té učebnice po večerech, a do testu napíšou něco podobného.
Chápu, co vám vadí.

Ale furt se točíme kolem toho samého, já neříkám, že VŠ je k ničemu, jen že jsou lepší cesty.
Teď je otázka cesta k čemu...spokojený život?

Re:Změna práce
« Odpověď #63 kdy: 03. 09. 2022, 09:27:42 »
Citace
Teď je otázka cesta k čemu...spokojený život?

Cesta ke spokojenému životu je relativně jednoduchá, to je mít o něm vlastní představu.

To snugar_i nikdy mít nebude, protože se přesně ukázalo, že na jednoduchý dotaz "jaká je tvoje ideální představa o životě" neodpovídá, tak mě napadá že je to ta většinová, snažit se podkopnout nohy ostatním, abych já byl na v hiearchii výš, tak to má bohužel dost lidí.

Podle mě k tomu školství nemalou mírou přispívá, alespoň v ČR, ale i jinde, tou unifikací, standardizované maturitní testy apod. Prostě vytvořit standardního otroka systému, který bude stejný jako ostatní a lehce nahraditelný.

Většina lidí jde na Amway, a tam jim říkají "je tu příležitost". Tohle slyším furt od lidí kolem mě, nemaj ani ty školy, ale prostě "objevila se příležitost". Oni nedokážou pochopit, že příležitosti si můžeš vytvářet.

Mě strašně baví budovat si můj život, mít vlastní představu, která není mainstream, jak tu někdo psal, že mi jde jen o prachy, rozhodně nejsem člověk, co by dělal nějaký show-off v Mercedesu, i když si to dovolit můžu, můj přístup k životu je bližší Warrenu Buffetovi, relativně jednoduchý život.

Radši bych přijal hůř placenou práci z domova na živnost, než být nějaký otrok v korporátních officech, co se denně zácpou v Praze rve v klimatizovaném Mercedesu, ale to je prostě o hodnotách.

Co já říkám vám tady, že tu je tuna lidí co kritizuje moje hodnoty, které ani pořádně neznají, ale sami žádné nemají. Mě snad ani nevadí, když má někdo za hodnotu studovat vysoké školy (kamarád jich má několik), mě tu štvou lidé, co se tu dělají jako macho, a realita je někde u toho, že s odřenýma ušima dokončili VŠ a berou to jako své životní vítězství, na které se nesmí sahat.

A vzdělání pro ně není hodnota, protože se dál nevzdělávají. Jde jen o to vypláznout papír a myslet si, jaký jsem king. To je jak kdybych já si koupil Mercedes a chodil se s tím ukazovat a říkal, že moje životní náplň je jezdit Mercedesem.

Jenomže třeba mám kamaráda, co Mercedesy miluje, jezdí starými, stará se o ně a dělá to kvůli sobě k lásce ke starým Mercedesům, je to věc, co v životě miluje, není to kvůli ostatním, aby se cítil, že je něco víc, a to je rozdíl.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #64 kdy: 03. 09. 2022, 09:46:46 »
realita je někde u toho, že s odřenýma ušima dokončili VŠ
Taky jsou lidi, co VŠ prošli s vyznamenáním (a nemyslím VŠE, ale nějakou pořádnou a obtížnou), protože prostě jsou chytří, mají na svůj obor talent a jednoduše je to bavilo.


Re:Změna práce
« Odpověď #65 kdy: 03. 09. 2022, 09:58:21 »
realita je někde u toho, že s odřenýma ušima dokončili VŠ
Taky jsou lidi, co VŠ prošli s vyznamenáním (a nemyslím VŠE, ale nějakou pořádnou a obtížnou), protože prostě jsou chytří, mají na svůj obor talent a jednoduše je to bavilo.

ja znal jednoho co měl ČVUT s červeným diplomem a byl to neskutečnej idiot. Naštěstí už je mrtvej

Re:Změna práce
« Odpověď #66 kdy: 03. 09. 2022, 09:59:03 »
realita je někde u toho, že s odřenýma ušima dokončili VŠ
Taky jsou lidi, co VŠ prošli s vyznamenáním (a nemyslím VŠE, ale nějakou pořádnou a obtížnou), protože prostě jsou chytří, mají na svůj obor talent a jednoduše je to bavilo.

Znám, takoví nemaj potřebu si to obhajovat, oni to dělali kvůli sobě, ne kvůli okolí. Jim je šumák co ty si o tom myslíš, ti tu v diskuzi se o tom nehádají.

U spousty takových lidí ani nevíš, že VŠ mají, oni nechodí si na cedulku od dveří nechat vyrít Ing. Doktor, csc.

Takoví jsou nejlepší.

Mě je taky jedno, co si mí kamarádi myslí o tom, že pracuji z domova a jezdím za chvíli 20 let starým autem. Ať třeba tvrdí, že hniju doma a jezdím starou plechovkou, já to kvůli nim nedělám.

Nepíšu tu, že díky tomu, že jezdím plechovkou, že to prokazuje, že jsem na cestě stát se bohatým miliardářem jako Warren Buffet. Nedokazuje to nic, mě to tak vyhovuje.

Osobně si myslím, že kdyby na VŠ nedávali diplomy, nepsali se testy, a lidi tam opravdu chodili jen kvůli sobě a když by to vyšli, tak by prostě čistě měli ty znalosti a ty věci bez papíru, že by to bylo lepší a hodně by to tam prořídlo.

Re:Změna práce
« Odpověď #67 kdy: 03. 09. 2022, 10:12:09 »
Mě je taky jedno, co si mí kamarádi myslí o tom, že pracuji z domova a jezdím za chvíli 20 let starým autem.
No nevim, psal jste, jak si ceníte zdraví a jak je pro vás na prvním místě. A jezdíte ve 20 let starém krámu? S prošlými airbagy a oslabenou karosérií? Evidentně to zase není až tak horké. Primárně to vypadá na maximální akumulaci peněz.

Re:Změna práce
« Odpověď #68 kdy: 03. 09. 2022, 10:19:42 »
No nevim, psal jste, jak si ceníte zdraví a jak je pro vás na prvním místě. A jezdíte ve 20 let starém krámu? S prošlými airbagy a oslabenou karosérií? Evidentně to zase není až tak horké. Primárně to vypadá na maximální akumulaci peněz.

Znova, nerozebírej mě, napiš mi svoje hodnoty. Nebo je jenom tvoje hodnota schazování ostatních?

Jaké jsou tvoje hodnoty v životě, ať to trošku posuneme.

Mám takových známých dost, koukaj všude kolem sebe, Babiš, Putin, tetička na berňáku, všichni kolem všechno dělají špatně, a když se začnu bavit o nich, tak mlčí, řekni mi něco o sobě "nechci". O Babišovi jsou hluční jak noční koncert Rolling Stones, o jejich životě mluví tak potichu, že by si člověk musel vzít naslouchátko.

Není to i tvůj případ?

Já tu řekl o sobě dost, co jsi řekl o sobě ty?

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Změna práce
« Odpověď #69 kdy: 03. 09. 2022, 11:51:39 »
No nevim, psal jste, jak si ceníte zdraví a jak je pro vás na prvním místě. A jezdíte ve 20 let starém krámu? S prošlými airbagy a oslabenou karosérií? Evidentně to zase není až tak horké. Primárně to vypadá na maximální akumulaci peněz.

Znova, nerozebírej mě, napiš mi svoje hodnoty. Nebo je jenom tvoje hodnota schazování ostatních?

Jaké jsou tvoje hodnoty v životě, ať to trošku posuneme.

Mám takových známých dost, koukaj všude kolem sebe, Babiš, Putin, tetička na berňáku, všichni kolem všechno dělají špatně, a když se začnu bavit o nich, tak mlčí, řekni mi něco o sobě "nechci". O Babišovi jsou hluční jak noční koncert Rolling Stones, o jejich životě mluví tak potichu, že by si člověk musel vzít naslouchátko.

Není to i tvůj případ?

Já tu řekl o sobě dost, co jsi řekl o sobě ty?

A co ze ty to vlastne delas? Neco vyvijis, nebo jses admin nebo vedes nejaky lidi? Nebo mas firmu?

Re:Změna práce
« Odpověď #70 kdy: 03. 09. 2022, 12:11:46 »
A co ze ty to vlastne delas? Neco vyvijis, nebo jses admin nebo vedes nejaky lidi? Nebo mas firmu?

Myslím, že mě už jsme rozebrali dost, to chlapy z vás nikdo nemá koule bavit se o sobě?

Ale já to chápu, podle sebe soudím sebe. Takže když furt kritizuji ostatní, tak se bojím bavit o sobě, protože se sám ve vnitru duše bojím kritiky ostatních.

Mě se to líbí, jak to tu vždy zmlkne, když se zeptám na někoho zde z diskuze.

Teď zase někdo přijde, zkritizuje moje slova, ale co je hlavní, o svých prioritách, hodnotách a zkušenostech nepromluví, protože na to je moc velký srab.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #71 kdy: 03. 09. 2022, 12:21:57 »
takoví nemaj potřebu si to obhajovat, oni to dělali kvůli sobě, ne kvůli okolí
Tak od toho pochopitelně VŠ je, jen idiot by tam lezl kvůli papíru nebo názorům ostatním. Pokud se někdo přihlásí na VŠ kvůli papíru nebo protože se mu nechce do práce, a neprojde matikou v prváku dokonce ani na VŠE, to už o něčem nelichotivém svědčí.

Re:Změna práce
« Odpověď #72 kdy: 03. 09. 2022, 12:46:17 »
takoví nemaj potřebu si to obhajovat, oni to dělali kvůli sobě, ne kvůli okolí
Tak od toho pochopitelně VŠ je, jen idiot by tam lezl kvůli papíru nebo názorům ostatním. Pokud se někdo přihlásí na VŠ kvůli papíru nebo protože se mu nechce do práce, a neprojde matikou v prváku dokonce ani na VŠE, to už o něčem nelichotivém svědčí.

Troll, jste prostě trollové, kritizujete vše a všude, top kritici, ale bavit se o sobě to nezvládnete, protože váš vlastní život stojí za starou belu.

Co jsme se tu dozvěděli o tobě? Nula... Nula nic... Protože se bojíš, že tak jako ty kritizuješ ostatní ostatní budou kritizovat tebe.

Narozdíl od tebe jsem kabrňák, který o sobě něco řekl a kritiky se nebojí. To se o tobě říct nedá.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #73 kdy: 03. 09. 2022, 12:50:22 »
Narozdíl od tebe jsem kabrňák
Gratuluju.

Re:Změna práce
« Odpověď #74 kdy: 03. 09. 2022, 15:31:30 »
A ty to máš jak? Cíl máš schazovat ostatní pod sebe, kritizovat je a stěžovat si, nebo na rovinu a otevřeně dokážeš vylézt a říct, co jsou tvoje hodnoty?
Promiň, jedinej, kdo tady neustále někoho shazuje, seš ty.
Jen kritizuješ. Sám nic o svých hodnotách nezveřejníš, máš prostor. Jaká je tedy ta tvoje hodnota v životě?
Ale já už jsem to přece dávno napsal. Dělat práci, která mě baví, a ve které vydělám dostatek peněz na to, abych žil spokojeně a nemusel se moc omezovat.
Taky jsou lidi, co VŠ prošli s vyznamenáním (a nemyslím VŠE, ale nějakou pořádnou a obtížnou), protože prostě jsou chytří, mají na svůj obor talent a jednoduše je to bavilo.
Znám, takoví nemaj potřebu si to obhajovat, oni to dělali kvůli sobě, ne kvůli okolí. Jim je šumák co ty si o tom myslíš, ti tu v diskuzi se o tom nehádají.

U spousty takových lidí ani nevíš, že VŠ mají, oni nechodí si na cedulku od dveří nechat vyrít Ing. Doktor, csc.

Takoví jsou nejlepší.
To si trošku odporuješ, předtím jsi psal, že studovat VŠ je ztráta času pro každýho a že by měli jít hned pracovat.
A co ze ty to vlastne delas? Neco vyvijis, nebo jses admin nebo vedes nejaky lidi? Nebo mas firmu?

Myslím, že mě už jsme rozebrali dost, to chlapy z vás nikdo nemá koule bavit se o sobě?
Vyhnul ses odpovědi a ostatní urážíš, že ti neodpovídaj...

Z mýho pohledu máš nízký sebevědomí a potřebuješ si ho zvyšovat tím, že urážíš a zesměšňuješ lidi okolo (navíc na anonymním fóru, což je ještě o něco smutnější). A potřebuješ pořád všem hlásat, jak žiješ podle svýho a nemusíš nikomu nic dokazovat.