Gigabitový router pro OpenWRT

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Gigabitový router pro OpenWRT
« Odpověď #30 kdy: 04. 08. 2022, 13:53:40 »
A to video co linkujes je jedno z tech z kanalu, co linkuji ja v mem prispevku vyse.  ;)
Akorat ty mas link na verzi s J4125 a novejsi jsou s CPU N5xxx a N6005.
Urcite bych sel minimalne do N5xxx. Je o dost vykonejsi nez stary J4125.


sry, cely jsem to necetl ;)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Re:Gigabitový router pro OpenWRT
« Odpověď #31 kdy: 04. 08. 2022, 15:14:26 »
na pidistroji (Asus PN50) s procesorem Ryzen 4500U to cele zere 8-10W
Tohle má ale jen jednu síťovou kartu, takže jako router to neposlouží, nebo mi něco uniká?

Da se udelat i tzv. router-on-a-stick. Coz znamena, ze muzes mit po jednom fyzickem kabelu/zdirce vedene WAN/LAN0/LAN1/... jako VLANy. Taky to bude fungovat. Akora sem nekde cetl, ze v pripade pouziti VLAN si efektivne snizis prutok dat na 1/2. Takze z 1Gbps mas pak 500Mbps (pro routovani mezi VLANy, neplati pro provoz ktery nejde v ramci VLAN). Nemam ovsem overeno (to snizeni rychlosti).
« Poslední změna: 04. 08. 2022, 15:23:57 od tr1l1ner »

Re:Gigabitový router pro OpenWRT
« Odpověď #32 kdy: 04. 08. 2022, 15:19:15 »
Nebo USB3 síťovka...

Re:Gigabitový router pro OpenWRT
« Odpověď #33 kdy: 04. 08. 2022, 15:25:35 »
S temi to asi taky bude fungovat, ale vykon a stabilita nemusi byt uplne idealni... osobne bych se podobnemu reseni vyhnul obloukem, ale jak se rika YMMV.

Tonda

  • *****
  • 632
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gigabitový router pro OpenWRT
« Odpověď #34 kdy: 04. 08. 2022, 16:16:48 »
Akora sem nekde cetl, ze v pripade pouziti VLAN si efektivne snizis prutok dat na 1/2. Takze z 1Gbps mas pak 500Mbps (pro routovani mezi VLANy, neplati pro provoz ktery nejde v ramci VLAN). Nemam ovsem overeno (to snizeni rychlosti).
Tak logicky, pokud budu chtít skrz router tlačit plnou rychlost dovnitř i ven a tedy LAN i WAN rozhraní normálního routeru by bylo plně saturované, tak u one armed routeru mi propustnost klesne na polovinu. Navíc jak by se to chovalo, když ze zařízení ISP (třeba kabelový modem UPC) dostávám na WAN port routeru IP přes DHCP a zároveň na LAN portu mám svoje DHCP pro zařízení v domácí síti.