Velikost SSD Macbooku pro programátora (Air vs Pro)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velikost SSD Macbooku pro programátora (Air vs Pro)
« Odpověď #45 kdy: 14. 08. 2022, 20:44:02 »
Aspon 512GB jako minimum. 256 je krute malo
Nevím, čím to je, s velkými daty v projektech nepracuju, ale 256 GB je fakt hned pryč. Nějaká magie nebo co.


Re:Velikost SSD Macbooku pro programátora (Air vs Pro)
« Odpověď #46 kdy: 14. 08. 2022, 21:23:45 »
Zdarec, budu kupovat nový počítač a rozhodl jsem se vyzkoušet Macbook místo Windowsu. A zajímalo by mě, jak velký SSD byste doporučili, protože ono to není jen o SSD, ale pokud třeba budu chtít Air M2 s 500GB, tak už má smysl připlatit 6000 Kč a mít mnohem lepší 14" Pro.

Moje osobní věci moc nezaberou a vše dlouhodobého nahrávam na cloud, ale pokud by se z toho časem stal muj pracovní komp, budu na něm provozovat klasický stack PHP/JS/MySQL/Elastic. Všude se dozvídám, že je 250GB málo. Já mam třeba u pracovního kompu zaplněnou jen polovinu. Jsou to desítky projektů, závislosti mají max stovky MB, takže to celé zabere jen pár GB.

Ale kdybych potřeboval Xcode, tak pro instalaci je prý potřeba 50GB volného prostoru a někdo psal, že dokáže nagenerovat třeba 20GB cache.
Chtěl bych si pohrát s daty OpenStreetMap a koukám https://download.geofabrik.de/ balíček má třeba 25GB.. to může být znát.
Dál bych si chtěl vyzkoušet editací videí, tam ale počítám s externím SSD.

Myslíte, že je 250GB pro programátora dost?
Pro. Ani o tom nepremyslej.Jsi programator co tam bude mit pripojeno xxx monitoru a potrebuje mit velky monitor i na notasu. A nejsi  slecna prodavajici nemovitosti v realitce co to potrebuje tahat v kabelce a psat "pjet samYc".

Aspon 512GB jako minimum. 256 je krute malo - mluvim z vlastni zkusenosti. Hned po roce pulka plna od projektu a veci co nechci pokazde tahat.
V práci používám jeden, druhý by se občas hodil na debug bar, ale na ten by stačil displej notebooku. A právě plánuju pracovat mimo domov.

m-a