Menší telefon

Longin

  • ***
  • 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Menší telefon
« Odpověď #30 kdy: 01. 08. 2022, 18:35:07 »
Tak chápu, že městský člověk co pendluje mezi prací a posteli a ven z města vytáhne zádel 2x do roka, víc než jeden den na mobilu nepotřebuje.
Ale mě to nevyhovuje, mám jiné potřeby a proto si Samsung nebo jakýkoliv jiný mobil co vydrží jen tři dny nikdy nekoupím.  Prostě nebudu otrokem hledání zásuvek a nejistoty jestli mi mobil zrovna v nejnevhodnější moment klekne. Klidně zůstanu u toho Redmi, je relativně malý, umí vše co potřebuju a určitě ještě pár let vydrží.
škoda, že to Redmi4x už nějaký rok nemá u LineageOS podporu, dá se ještě sehnat... :(


Re:Menší telefon
« Odpověď #31 kdy: 01. 08. 2022, 21:10:54 »
Tak chápu, že městský člověk co pendluje mezi prací a posteli a ven z města vytáhne zádel 2x do roka, víc než jeden den na mobilu nepotřebuje.
Ale mě to nevyhovuje, mám jiné potřeby a proto si Samsung nebo jakýkoliv jiný mobil co vydrží jen tři dny nikdy nekoupím.  Prostě nebudu otrokem hledání zásuvek a nejistoty jestli mi mobil zrovna v nejnevhodnější moment klekne. Klidně zůstanu u toho Redmi, je relativně malý, umí vše co potřebuju a určitě ještě pár let vydrží.
škoda, že to Redmi4x už nějaký rok nemá u LineageOS podporu, dá se ještě sehnat... :(
Jako jo, ale dnes jsou asi lepší koně s ohledem na budoucnost. Bych nejspíš rezignoval na malou velikost a šel do něčeho jako Motorola G60 nebo třeba  Nokia g20... Asi...
Gréta je nejlepší.

Re:Menší telefon
« Odpověď #32 kdy: 04. 08. 2022, 21:44:16 »
Přečetl jsem si původní dotaz a hned jsem si říkal - no, mám Asus Zenfone 8 a ten je právě celkem drobný, tak jsem se šel podívat na rozměry a jo... No a pak čtu postupně diskuzi a skoro hned na začátku tenhle telefon někdo radil (protože asi vyběhl při hledání dle velikosti). No ale pořád tu řešíte nějaké Samsungy, iPhony, že to nemá JACKa a tak...

Tak já jen doplním, že ten Zenfone 8 mám a jsem s ním spokojený. Fakt je to na smartphone ještě celkem malé, má to JACK konektor, existují různé konfigurace s různě velkým úložištěm a RAM (minimum je 6 GB RAM a 128 GB SSD, maximum 16 GB a 256 GB), dual SIM to je a NFC to má taky...

Já měl už Zenfone 2 a Zenfone 4 a vždy celkem spokojenost, mám pocit, že ten Zenfone 2 byl ve své době třeba první smartphone, co měl 4 GB RAM... Vždycky to byly dost výkonné telefony, které neměly tak přepálené ceny jako třeba ty Samsungy. Je fakt, že ten Zenfone 8 už mě stál tak asi nějak 13-14 tisíc, ale fakt výkonný telefon (Snapdragon 888). Teď před pár dny přišel na trh Zenfone 9, velikostně je to podobné, je v tom novější Snapdragon a pořád to má JACK... Mně zatím ten Zenfone 8 funguje pořád dobře a byl bych rád, kdyby ještě nějaký rok vydržel, ale kdybych potřeboval něco nového, tak do ta devítka by asi parametry celkem vyhovovala, byť koukám, že ta cena je zase nějaká vyšší (předpokládaná cena 20 tisíc, to už je jak vlajkové lodě jiných značek a to je smutné, třeba ten Zenfone 4 stál ve své době asi 10 tisíc, když vlajkové lodě od Samsungu a jiných značek stály přes 20). Asi už si Asus uvědomuje, že nabízí celkem kvalitní telefony srovnatelné s nejlepšími modely i jiných značek a že si za to může zkusit říct víc, stejně jak ti ostatní...

Longin

  • ***
  • 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Menší telefon
« Odpověď #33 kdy: 04. 08. 2022, 23:27:36 »
Já teda strávil čas hledáním a přes všelijaké Google Pixely 4a, Samsung Galaxy S10e, Iphone SE/7/Mini verze jsem nakonec si vytipoval Sony Xperia XA2 z roku 2018, která se dá ještě sehnat.
Má to slušnou baterii, JACK, notifikační diodu, je to malé (výška 145mm) a podporované LineageOS

Re:Menší telefon
« Odpověď #34 kdy: 05. 08. 2022, 07:54:50 »
No a pak čtu postupně diskuzi a skoro hned na začátku tenhle telefon někdo radil (protože asi vyběhl při hledání dle velikosti).
Nevyběhl při hledání, ale holt root.cz není jediné fórum, kde se řeší telefony a navíc ty menší, kterých je v dnešní době pomálu :D


Re:Menší telefon
« Odpověď #35 kdy: 05. 08. 2022, 16:01:13 »
Pro nějaké uzavření - nakonec jsem skončil u Asus Zenfone 8.  Rozměrově je prakticky stejný jako původní Nokia 4.2, takže mi hezky vleze do cyklistické tašky.

HW zatím dobrý, paměť i storage by snad měla dostačovat.  Notifikační dioda je opravdu mini, snad si zvyknu.  Cena 12 kKč, což mi přijde pro moderní telefon, který by snad měl 3 roky vydržet, celkem ok.

Jediná neznámá zůstavají security updates.  To prakticky diskvalifikovalo Samsung A41, případně i poslední zmiňovaný Sony Xperia XA2 (je pravda, že někdo zmiňoval, že Asus na to taky docela kašle, tak je to s otazníkem).  LineageOs je případné řešení, když podpora vyprší, ale historicky jsem na něm ztroskotal - aplikace strašně padaly, dost možná kvůli poddimenzovanému HW, který už novějším verzím nestačil.  Takže riziko zastarání se snažím řešit po HW i SW stránce, abych se k téhle noční můře mohl vrátit nejdřív za 2-4 roky.

Díky všem za rady!

Re:Menší telefon
« Odpověď #36 kdy: 08. 08. 2022, 12:58:52 »
Pro nějaké uzavření - nakonec jsem skončil u Asus Zenfone 8.  Rozměrově je prakticky stejný jako původní Nokia 4.2, takže mi hezky vleze do cyklistické tašky.

HW zatím dobrý, paměť i storage by snad měla dostačovat.  Notifikační dioda je opravdu mini, snad si zvyknu.  Cena 12 kKč, což mi přijde pro moderní telefon, který by snad měl 3 roky vydržet, celkem ok.

Jediná neznámá zůstavají security updates.  To prakticky diskvalifikovalo Samsung A41, případně i poslední zmiňovaný Sony Xperia XA2 (je pravda, že někdo zmiňoval, že Asus na to taky docela kašle, tak je to s otazníkem).  LineageOs je případné řešení, když podpora vyprší, ale historicky jsem na něm ztroskotal - aplikace strašně padaly, dost možná kvůli poddimenzovanému HW, který už novějším verzím nestačil.  Takže riziko zastarání se snažím řešit po HW i SW stránce, abych se k téhle noční můře mohl vrátit nejdřív za 2-4 roky.

Díky všem za rady!

Bezpecnostni updaty - tech ho ted od Asusu ceka slaby rok.