Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2022, 12:15:46 »
Já mám 2020 model, a i tak už uvažuju, co k tomu připojit za box. Tuner nepotřebuju, vše jde buď přes internet nebo z NASu.

Ja bych v tomhle modelu IPTV videl hlavni problem v soukromi.

U DVB proste zadana zpetna vazba neni (krome HbbTV)
a neni videt co clovek sleduje. U IPTV bohuzel operator vidi co presne uzivatel sleduje a jak dlouho
a pocitam s tim ze jestli uz neprodava zadavateli reklam uvedena data
tak v budoucnosti se dockame reklam sitych na miru vydolovanych timto zpusobem ;)

Samozrejmne ze NAS + DVB je idealni reseni z hlediska soukromi na ktere se stale zapomina :)


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2022, 13:32:17 »
Mute - Volume Up - Channel Up - Mute

Internet Service Location Setup
- (Full Apps) jsem zvedavy jestli to v tomo menu bude fungovat :)

https://www.youtube.com/watch?v=jjLYxxC9uUA


Ale veskera videa popisuji jak ziskat pristup k americke store,
mne jde o to nainstalovat aplikaci z ceskeho a vratit zpatky
do "default" store kde jsou dalsi aplikace, ktere nejsou v ceskem
a to jsem nikde nenasel .......

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2022, 14:02:35 »
Aplikace lze taky instalovat z USB, takže pokud by tu aplikaci šlo někde stáhnout, byla by to další cesta.

Muzu se zeptat jak vite ze ty aplikace pro Tizen OS jdou instalovat z USB?

Hledam jestli vubec najdu nejakou app "file:.tpk" pro to TV Tizen OS "*.tpk", ale nic.
https://forum.xda-developers.com/t/how-can-i-get-access-to-and-safe-tpk-files.3555837/
takze to vypada ze tudy cesta nepovede.


Takze jedine reset/zmena APP store, kterou muzu vyzkouset priste.

Zmena APP store z EU na CZ a zpet porusi zaruku na te TV?

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2022, 16:56:41 »
Z USB jsem instaloval aplikaci Emby (alternativa Plexu). Stačí zasunout správně naformátovaný USB disk s balíčkem aplikace a televize sama appku nainstaluje.
https://emby.media/community/index.php?/topic/74969-samsung-tizen-smarttv-2015-present-beta-app-install-from-usb/

Nemyslím si, že by zrovna změna regionu měla vliv na záruku.

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #19 kdy: 11. 07. 2022, 19:54:02 »
Region by měl být takový, jaký si uživatel sám nastaví při prvotní instalaci a podle toho jsou pak i dostupné aplikace. Bohužel Samsung, stejně jako třeba LG, umožňuje zobrazit a instalovat aplikace jenom dle regionu, což je špatně. Naproti tomu např. Panasonic (Vestel) toto vůbec neřeší a není problém mít v TV souběžně jak Skylink live CZ, tak Skylink live SK.


Takze jestli to chapu spravne tak po zmene regionu prijdu o uz nainstalovane aplikace?

Na Panasonic jsem ostatne slysel dobry ohlas co se tyce funkci,
ale jak uz jsem psal, ja vidim reseni v externim boxu (vue+, etc) a TV
uz jedno kterou jako monitor :)
Každý region má jenom svoje místně příslušné aplikace, takže pokud dojde ke změně regionu, pak aplikace určené pro region jiný prostě zmizí.

Externí box je sice dobrá věc, ale spousta uživatelů prostě nechce další "krabice" a víc dálkových ovládání, nýbrž chtějí mít vše v jednom. Mně tedy osobně to nevadí, protože jsem zvyklý na externí linux SAT přijímač, ale věřím tomu, že část lidí to vidí jinak.


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #20 kdy: 12. 07. 2022, 11:51:40 »
Z USB jsem instaloval aplikaci Emby (alternativa Plexu). Stačí zasunout správně naformátovaný USB disk s balíčkem aplikace a televize sama appku nainstaluje.
https://emby.media/community/index.php?/topic/74969-samsung-tizen-smarttv-2015-present-beta-app-install-from-usb/

Diky za link, Takze FAT16 USB a Emby se instaluje jako *.tmg = widged, ale nepodarilo se mi z toho vysosat *.spm = encrypted widged file,
budu si s tim muset jeste pohrat a nebo je mozne ze nektere widged proste nemaji zakodovane *.spm data ....

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #21 kdy: 13. 07. 2022, 09:47:33 »
Každý region má jenom svoje místně příslušné aplikace, takže pokud dojde ke změně regionu, pak aplikace určené pro region jiný prostě zmizí.

Externí box je sice dobrá věc, ale spousta uživatelů prostě nechce další "krabice" a víc dálkových ovládání, nýbrž chtějí mít vše v jednom. Mně tedy osobně to nevadí, protože jsem zvyklý na externí linux SAT přijímač, ale věřím tomu, že část lidí to vidí jinak.

Aha, takze to vypada ze ceste nepovede ani tudy :( (ani zmena regionu, protoze i SkyLink TV a iPlayer uzivatel chce pouzivat na te TV) ....

Ano samozrejmne, mne to taky uz nevadi. Kdysi jsem chtel jedno zarizeni ktere umi vsechno. Dnes chapu ze to tak proste nejde.
Ty boxy od Vue+ jsou perfektni umi vsechno co si uzivatel muze prat a k tomu jen dopasovat nejaky monitor/TV/etc.

Ale majitel Samsung NU7470 chce pristup ke Skylink Live TV na teto TV protoze uz to doma plati a jak jsem jim vysvetlil maji moznost to sledovat az na 4 rech zarizenich a TV je idealni, nemuseli by dokupovat zadnou extra krabicku......

Takze se moje patrani zase presouva po hledani aplikace Skylink Live TV pro Tizen (*.tmg a nebo *.tpk) .......

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #22 kdy: 13. 07. 2022, 14:45:39 »
Do té televize by měl jít taky bezdrátově promítnout obraz z jiného zařízení, takže pokud ten Skylink pustíte třeba na telefonu, tabletu, notebooku,... můžete ho do ní bezdrátově promítnout přímo z gauče.

Né nutně je potřeba mít za televizí separátní krabičku.

Je to pochopitelně rovnák na ohýbák, ale účel to splní - Skylink na velké TV bez potřeby dalšího zařízení.

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #23 kdy: 13. 07. 2022, 14:47:36 »
Jo a je možný, že televize podporuje externí storage pro instalaci aplikací přes USB, takže by mě zajímalo, jestli když někdo nainstalujte tu aplikaci na USB, jestli pak ty soubory nepůjde použít v jiné TV.