Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 10. 07. 2022, 21:10:30 »
Poradi nekdo jak nainstalovat "Skylink Live app" na TV Samsung NU7470
ktera je zakoupena/provozovana v jine evropske zemi a v APP store
te televize se tato applikace nezobrazuje a ani neni dostupna ve vyhledavani?

Podle stranek SkyLinku, by tento model mnel s touto aplikaci
fungovat:
https://www.skylink.cz/livetv
(Na vybraných chytrých televizích přes aplikaci Skylink Live TV*)
*Samsung TV rok výroby 2016 a novější s OS Tizen

Coz podle teto stranky:
Model year - The year in which this model was announced : 2018
https://www.displayspecifications.com/en/model/f1bc1286
dela tuto televizi kompatibilni.

Ale nejspis bude problem v tom, ze je z jineho regionu nez CZ,
a nikde jsem nenasel jak na teto TV bud region na moment zmenit
a nebo tam tu applikaci nejak jinak nainstalovat.....

Jeste mne napadlo ze to muze byt i IP adresou, ale to jsem prozatim nezkousel.

Na iOS a Androidu ta aplikace v jinych evropskych zemich funguje bez problemu .....

Poradi nekdo?



Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #2 kdy: 11. 07. 2022, 00:27:29 »
Region jde snad změnit přes servisní menu, ale pak zase můžeš přijít o appky pro CZ...

Aplikace lze taky instalovat z USB, takže pokud by tu aplikaci šlo někde stáhnout, byla by to další cesta.

Jinak mám taky Tizen telku, a je to poslední věc, co jsem si od Samsungu kdy koupil. To už sice říkám od Samsung telefonu, co jsem měl někdy před 15ti lety, pak jsem si koupil i jejich foťák. Super HW, ale ten jejich uzamčený a omezený SW, na který po roce zapomenou a přestanou to úplně podporovat mě už několikrát totálně vytočil. Vždy si zbastlí něco svého a pak se na to vyserou. No a pračku, kde pár letech upadl buben ze hřídele nebudu ani komentovat.

Do televize se mi neustále instalují aplikace služeb, které nepoužívám, a nelze je odinstalovat. Pak mi chybí místo na disku pro aplikace, které používat chci. Prostě geniální...

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #3 kdy: 11. 07. 2022, 06:14:04 »
Region by měl být takový, jaký si uživatel sám nastaví při prvotní instalaci a podle toho jsou pak i dostupné aplikace. Bohužel Samsung, stejně jako třeba LG, umožňuje zobrazit a instalovat aplikace jenom dle regionu, což je špatně. Naproti tomu např. Panasonic (Vestel) toto vůbec neřeší a není problém mít v TV souběžně jak Skylink live CZ, tak Skylink live SK.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #4 kdy: 11. 07. 2022, 08:51:50 »
https://www.samsung.com/ie/support/model/UE55NU7470UXXU/#downloads

mas posledni fw?

pripadne bych ji zkusil potrapit skrz service menu https://en.alfanotv.com/smart-home/how-to-access-samsung-smart-tv-secret-service-menu/

TV neni moje, jen mne znama prosila o pomoc
a jeji manzel tomu nerozumi.

Ten firmware jsem nezkousel upgradovat,
protoze uz jsem se nejdou poucil ze te neni
nejlepsi cesta (PS3 a SACD ripping | iPad a Jailbreak etc.)

Diky za tip k tomu servisnimu menu. (Mute + 1 + 8 + 2 + Power.)
Budu to muset nastudovat .......

 


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #5 kdy: 11. 07. 2022, 09:29:24 »
Region jde snad změnit přes servisní menu, ale pak zase můžeš přijít o appky pro CZ...

Aplikace lze taky instalovat z USB, takže pokud by tu aplikaci šlo někde stáhnout, byla by to další cesta.

Jinak mám taky Tizen telku, a je to poslední věc, co jsem si od Samsungu kdy koupil. To už sice říkám od Samsung telefonu, co jsem měl někdy před 15ti lety, pak jsem si koupil i jejich foťák. Super HW, ale ten jejich uzamčený a omezený SW, na který po roce zapomenou a přestanou to úplně podporovat mě už několikrát totálně vytočil. Vždy si zbastlí něco svého a pak se na to vyserou. No a pračku, kde pár letech upadl buben ze hřídele nebudu ani komentovat.

Do televize se mi neustále instalují aplikace služeb, které nepoužívám, a nelze je odinstalovat. Pak mi chybí místo na disku pro aplikace, které používat chci. Prostě geniální...



Problem je ze ta TV (NU7470) je zakoupena v jinem evropskem regionu nez CZ
a jsou tam APPlikace, ktere na te TV pouzivaji v tom regionu Netflix, iPlayer.

Zmenou regionu jsem schopny nainstalovat Skylink Live TV a potom zpatky revertovat
do orginalniho regionu, kde muzu zminene aplikace (Netflix, iPlayer) nadale pouzivat i s
drive nainstalovanou Skylink Live TV?



Samsung has finally discontinued its Tizen Store platform from its Tizen phones.
https://www.tizenhelp.com/samsung-permanently-closed-tizen-store/
Tohle by se nemnelo tykat jejich SmartTV?
Jestli ne, tak by se snad ta apliakce "Skylink Live TV" pro Tizen mnela dat stahnout a
pote nainstalovat z USB?



Aha, takze to chybejici misto na disku mozna bude mit neco s tim v jakem stavu ta TV momentalne je,
protoze taky halsi ze nema misto, ale nedalo se nic odinstalovat :( Takze asi zacnu priste
deafultnim resetem TV a uvidime ...

K tomu Samsung ecosystemu snad jen po letech muzu uvest ze se ucili od amiku,
a jde o tom proste dostat do svojich chapadel zakaznika a je to .....
Treba ta moznost nahravani na externi HDD, je pekna, funguje, ALE:
- programy jsou nahravany sifrovane a na me TV (2011)  je maximalni velikost
HDD omezena jen na 2TB i kdyz k tomu mam pripojeny 4TB disk :(
no a kdyz TV nebude fungovat prijdu o vsechny nahravky .........:(

Ja to vidim takz ze az moje TV doslouzi, bude se vybirat nasledovne:

Linuxovy tv box s urcitym poctem tuneru etc. (vue+ ..) a k tomu neco na cem
to bude mozne zobrazovat :) doufam ze se treba projektory zase posunou o kus dale
do te doby ....

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #6 kdy: 11. 07. 2022, 09:38:40 »
Region by měl být takový, jaký si uživatel sám nastaví při prvotní instalaci a podle toho jsou pak i dostupné aplikace. Bohužel Samsung, stejně jako třeba LG, umožňuje zobrazit a instalovat aplikace jenom dle regionu, což je špatně. Naproti tomu např. Panasonic (Vestel) toto vůbec neřeší a není problém mít v TV souběžně jak Skylink live CZ, tak Skylink live SK.


Takze jestli to chapu spravne tak po zmene regionu prijdu o uz nainstalovane aplikace?

Na Panasonic jsem ostatne slysel dobry ohlas co se tyce funkci,
ale jak uz jsem psal, ja vidim reseni v externim boxu (vue+, etc) a TV
uz jedno kterou jako monitor :)

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #7 kdy: 11. 07. 2022, 09:41:33 »
Koukam ze SkyLink kdysi mneli i navod jak tu jejich apllikaci nainstalovat,
ale uz na jejich strankach neni

https://www.satcentrum.com/clanky/26018/skylink-live-tv-v-televizorech-samsung/
https://www.skylink.cz/doc/download_file/aktivace-live-tv-cz-v-samsung-tv-74.pdf

Vyhledavani file: "aktivace-live-tv-cz-v-samsung-tv-74.pdf"
buhuzel vede zase na stranky satcentrum.com :(


Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2022, 09:50:30 »
Co udělá změna regionu se současným stavem TV netuším, ale jestli to jde změnit, půjde to změnit i zpátky. Asi bude nejjednodušší a nejrychlejší to prostě vyzkoušet.

Tizen na mobilech, a vlastně ani nikde jinde, se jim nepodařilo prosadit. Taky ho dávali do foťáků, ale dopadlo to stejně, respektive se na vykašlali na foťáky úplně. S tiskárnama taky sekli (prodali to HP). App Store na televizích stále normálně funguje a zatím bych se o něj nebál. Ta nabídka aplikací je ale hodně tristní, navíc ještě omezená na region...

Problém bude sehnat instalační soubor té aplikace pro instalaci z USB. On je dnes problém sehnat .APK pro Android, mimo Google Play, natož pro nějakou Tizen televizi... Instaloval jsem tak třeba Emby, protože ti nepublikují do App Store. Předpokládám, že dostat applikaci do App Store musí být taky voser...

Já mám 2020 model, a i tak už uvažuju, co k tomu připojit za box. Tuner nepotřebuju, vše jde buď přes internet nebo z NASu. Jen bych nerad přišel o možnost dálkáče nebo abych jich měl několik.


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #9 kdy: 11. 07. 2022, 10:03:55 »
Co udělá změna regionu se současným stavem TV netuším, ale jestli to jde změnit, půjde to změnit i zpátky. Asi bude nejjednodušší a nejrychlejší to prostě vyzkoušet.

Tizen na mobilech, a vlastně ani nikde jinde, se jim nepodařilo prosadit. Taky ho dávali do foťáků, ale dopadlo to stejně, respektive se na vykašlali na foťáky úplně. S tiskárnama taky sekli (prodali to HP). App Store na televizích stále normálně funguje a zatím bych se o něj nebál. Ta nabídka aplikací je ale hodně tristní, navíc ještě omezená na region...

Problém bude sehnat instalační soubor té aplikace pro instalaci z USB. On je dnes problém sehnat .APK pro Android, mimo Google Play, natož pro nějakou Tizen televizi... Instaloval jsem tak třeba Emby, protože ti nepublikují do App Store. Předpokládám, že dostat applikaci do App Store musí být taky voser...

Já mám 2020 model, a i tak už uvažuju, co k tomu připojit za box. Tuner nepotřebuju, vše jde buď přes internet nebo z NASu. Jen bych nerad přišel o možnost dálkáče nebo abych jich měl několik.


Jasne priste az budu mit cestu kolem zastavim se u te zname a znovu vyzkousim.....

Ja pouzivam na Androidu uz leta alternativni APP Store aplikaci Aurora Store +  Droid
https://auroraoss.com/
a tam neni problem nastavit download s ukldanim na SD kartu :)
Kde je problem je nainstalovat ty balicky co jsou ve vice verzich tzv. Bundled Apps manualne,
ale Aurora Store to umi automaticky z Google Play Store :)

Chapu to dobre ze to (Skylink Live TV) muze byt APK z Play Store?
CO koukam na
https://en.wikipedia.org/wiki/Tizen
tak je to jina verze vyvijena Samsungem ........

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #10 kdy: 11. 07. 2022, 10:24:05 »
Aurora Store dneska zobrazila moznost upgrade aplikace "Skylink Live TV" z verze
9.2 (1651479974) na 9.3 (1655719549) na mem tabletu kde ji pouzivam.

Bohuzel se jedna o "Bundled App" v posledni verzi update 9.2 to byly tyto:
config.arm64 v8a.apk 4.3MB
config.en.apk 16.8kB
config.xhdpi.apk 1.3 MB
nl.streamgroup.skylinkcz.apk 14.9MB

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #11 kdy: 11. 07. 2022, 10:28:30 »
Jen bych nerad přišel o možnost dálkáče nebo abych jich měl několik.

Neni treba se toho bat, spousta boxu (vue+ etc.) umi/ma a TV by to taky mnely mit

CEC (Consumer Electronics Control) over HDMI
http://elinux.org/CEC_%28Consumer_Electronics_Control%29_over_HDMI

:) Takze staci jeden ovladac

Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #12 kdy: 11. 07. 2022, 11:28:09 »
Rovněž používám Aurora Store a F-Droid.

Bohužel, na Tizen OS Android aplikace nainstalovat nelze, mám ale pocit, že to dříve šlo ale pak to Samsung zařízl. Možná to tak šlo ale jen na Tizen telefonech, televize tuším přišly později.

Klidně bych zkusil napsat na Skylink podporu, zda by ti tu aplikaci nemohli dodat nějak mimo ten App Store. Za zkoušku člověk kromě času nic nedá.

HDMI-CEC je pěkná věc, jen podporu mají jen všemožné ARM boxy a do toho často člověk taky moc nevidí. Rád bych něco x86, protože tam si člověk nainstaluje cokoliv, ale tam HDMI-CEC zase člověk hledá těžko. Zatím jsem se tím ale moc nezabýval, potupem času se tomu ale nevyhnu.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #13 kdy: 11. 07. 2022, 12:02:41 »
Bohužel, na Tizen OS Android aplikace nainstalovat nelze, mám ale pocit, že to dříve šlo ale pak to Samsung zařízl. Možná to tak šlo ale jen na Tizen telefonech, televize tuším přišly později.

Klidně bych zkusil napsat na Skylink podporu, zda by ti tu aplikaci nemohli dodat nějak mimo ten App Store. Za zkoušku člověk kromě času nic nedá.

Jak se dalo cekat na podpore Skylink +420595694310 mne poslali na podporu Samsungu v CZ +420800726786
kde mne poslali po otazce kde byla televize zakoupena do ...... protoze neni urcena pro CZ trh ......
pan argumentoval ze televize zakoupena v USA ....... taka jsem mu vysvetlil ze samo ze v USA pouzivaji ATSC
v Japonsku ISDB a v Cine a na Kube DTMB standardy a pokud nejsou multi tuner tak fungovat nebudou,
ale nesmyslne omezovani moznosti instalace aplikaci .....................


Takze to vypada ze priste bude treba TV zresetovat a zkusit zmenit region nainstalovat SkyLink a pote zmenit region znovu na defaultni a doufat ze to bude fungovat ......

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« Odpověď #14 kdy: 11. 07. 2022, 12:08:12 »
Skylink na svych strankach ma navody jak to jejich applikaci zprovoznit,
ale ne naisntalovat a ktere modely podporuji :(

Samsung od 2016 vsechny ...
https://www.skylink.cz/doc/download_file/seznam_tv_pro_ltv_210510_cz-77.pdf
https://www.skylink.cz/doc/download_file/skylink_ltv_aktivace_chytra_tv_cz-132.pdf